logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:59




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 22:19       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
JDredd написа:
Усещаш ли как лека полека отиваш към Ковача?


Сега разбрах какво искаш да ми натвърдиш: 13 Юли 2013, 00:14

Mr. Smith написа:
Револверите са Smith&Wesson. Всичко друго е с условности :happy:


PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 22:22       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Beer написа:
На първо четене - това да го гледам ли? https://www.bularms.com/index.php/compo ... l?Itemid=0

Ами гледай го, но доколкото познавам Иво - добре си поддържа сайта и ако пише "Продуктът не е наличен в момента", значи го няма. :D

Иначе мисля че ВИП-а е официален вносител на Рюгер, попитай там Стоян кога очакват внос. Имай в предвид, че търсенето на SP101 е голямо и може да се наложи да почакаш..

p.s. Твърдението, че револверите са само S&W е остаряло с около 20 години.)) Отдавна Смит не са това, което бяха някога.
p.p.s. Има и един нов играч в тази категория - Кимбер К6S - но за нашият мижав пазар не се знае кога ще дойде и дали въобще някога ще дойде до Родината. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 22:43       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
TheWhiteMan написа:
Ами гледай го, но доколкото познавам Иво - добре си поддържа сайта и ако пише "Продуктът не е наличен в момента", значи го няма.


Мамка му, това не го бях видял ! Благодаря ! PDT_Armataz_01_22

п.с. Кимбера му гледах ревютата, доста го хвалят, но за тукашният пазар ще си остане блян.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 23:16       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Никога не съм имал колебания за марката и модела!
Преди - о, Боже, как лети времето, - преди петнадесетина години, като го взех, веднага изгледах "Френска връзка"... Джийн Хекман беше запасал такова на глезена и по едно време, като клечеше да го вади, го лупнаха по главата... :-)


Прикачени файлове:
32215238_1702413953167876_2779384332081430528_n.jpg
32215238_1702413953167876_2779384332081430528_n.jpg [ 458.54 KiB | Прегледано 8019 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 08:17       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
JDredd написа:

.....

Ruger
Ако ти се чете - хвърли едно око на едно мое описание на проблем с Ruger: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=115954#p115954 Да, не е същия модел; да, отдавна беше; да, не беше мой.
Сред револвераджиите в динамичната стрелба отдавна няма такива с Ruger.
При съдийстването ми в динамичната стрелба AR-ките им не ме очароваха с надеждност. Още в сънищата ми се явява тържният и изпълнен с болка поглед на един младеж, който напомпан с позитивизъм от тоя форум си беше купил тяхна АR-ка. Видях го един единствен път :confused:
........


Дред, тука при цялото ми уважение към теб ще си позволя да не се съглася с духа на написаното. Знаем че не си фен на щатската продукция, но това че е правено от хамериканци не значи че е лошо, нали?
Не че Ругер нямат калпави бройки - убеден съм че имат. Аз също съм виждал - една само лично за толкова години. Виждал съм и масово глоци да засичат щото господата бяха сменяли групово кой квото реши и воала - проблема е на лице.Тва не значи че глок като цяло са боклуци. Аз от моите си бях доволен с няколко изключения имащи отношение към дизайна, не към надеждността.

Имам ГП100 от 2005 год. Прекомерно съм доволен от него и ако трябва да имам само 1бр ще е той. Покрай мен има още поне 4 човека с ГП100. Никой не се е оплакал. А единия си стреля мноооого сериозно с него, ама много и много добре. Проблеми - 0.
Имам двама приятели с полуавтоматични КНО на Ругер - стрелят епизодично, не са състезатели и проблеми никакви нямат също.
3-ма познати са с СП101, редовно стрелят на стрелбище - примерно седмично по 50 патрона. Никой не се е оплакал. Стрелям и аз с тях понякога. Оръжията си работят като часовници.
На нашия пазар СП101 е доста добро съчетание между цена и качество.
Казвам на нашия. Щото у щатско е ясно - там пара имаш ли може да избираш от пиле мляко.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 08:19       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
T. Pavlov написа:
Никога не съм имал колебания за марката и модела!

Тоше, ако пазиш онова със седефените чирени, дето на Плевен удари човешка фигура на 150 метра - покажи му го, моля те!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 08:59       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
tsb написа:
Знаем че не си фен на щатската продукция, но това че е правено от хамериканци не значи че е лошо, нали?
Ако това беше казано от някой, живеещ зад Голямата вода, хич нямаше да се изненадам, но от теб :(
1. Споделих неща за за бранда, видяни ЛИЧНО от мен, като съм дал и подробностите около наблюденията си.
2. Не съм критик на щатската продукция само защото е щатска. Ако забелязваш - мъча се да насоча автора към друг щатски бранд.
Освен това съм горд собственик на Remington 700 SPS Tactical - also made in USA, и никога не съм крил задоволството си от това изделие.

Драмата с ругерите е, че в щатите ако нещо се прецака - за за отрицателно време по пощата ти пращат ново изделие, а тук кучетата те яли. И тази светкавична подмяна на дефектното лежи в основата на концепцията са съществуването на тоя бранд. Да, ама на щатска територия. Ако такъв сървис се предлагаше и у нас - аз първи щях да имам едно Вакеро, а сега с ловното късо - и две.

Е ха кажи ми сега ако Beer-a си купи тяхно желязо и го сполети съдбата на тоя юнак, за когото писах - аз как ще го погледна в очите после? Как ще съм в комфорт със себе си като съм знаел, а съм си мълчал когато човекът е събирал информация?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 09:40       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
JDredd написа:
Драмата с ругерите е, че в щатите ако нещо се прецака - за за отрицателно време по пощата ти пращат ново изделие, а тук кучетата те яли.

Според мен, същото се отнася и за Смит-а у нас. :-)

Beer написа:
Какво търся: субкомпактно/ за скрито ежедневно носене/ без наличие на съществена опасност и въпиюща нужда от самозащита/ но искам нещо леко и в готовност след време, на пенсионни годинки, като си копая на нивичката, да имам нещо огнеметно в панталончето, в малко кожено кобурче...а не да мъкна и там G17 или B92 и да ме виждат от другия хълм.

Ако нивичката е в някое полузапустяло планинско село, където живеят 20-на старци.. аз не бих крил толкова старателно КНО-то. Особено ако наоколо се навъртат "команчи". Точно обратното - нека да го видят от другият хълм, така шанса да го използваш по предназначение е минимален. И обратното: колкото повече криеш, толкова повече увеличаваш риска да ти се наложи самоотбрана. ИМХО.

...
При мене съм решил така - в моя си имот да нося Г20 в набедрен каубойски кобур .. нека се вижда и от луната ако трябва. :D За целта /и за лов разбира се/, си взех ето такъв кобур https://blackhawk.com/products/holsters ... al-holster


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 10:22       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Купи си Глок всички така правят......А ако искаш да си различен и екзотичен Chiappa Rhino с 2 инча масурче, гледам у ВИПо ги има!Изненада ме хвата и спусъка...... :D :D :D така поне който го види ще има ....аууууууууууу :D :D :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 10:58       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
JDredd написа:
Е ха кажи ми сега ако Beer-a си купи тяхно желязо и го сполети съдбата на тоя юнак, за когото писах - аз как ще го погледна в очите после? Как ще съм в комфорт със себе си като съм знаел, а съм си мълчал когато човекът е събирал информация?

То и аз така я разбирам тази тема. Евентуално да предпазим колега от капани и бъдещи разочарования.
Разбирам, че за мъртвец се говори или хубаво или нищо, но тук вече се прекалява.100 човека писали и само хвалебствия. Тук ми намирисва на Религия. Въпреки, че сектата на револвераджиите все повече оредява.
А револверите като система е умряла преди 100 години.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 13:41       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Я, тази тема я бях забравил: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=11848

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 14:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Дреди, де пише Щангата в цитираната от теб тема - в БГ се внася не второ качество, а десето! Снимките на Делян със сдалите багажа негови служебни пищови и револвери бяха изненада за целокупния бай американец, до който разпратих въпросното инфо, вкл. и хора със значителен опит и познания.

Та всичко в БГ е до късмет, някои се кинат да реват от конкретен модел и марка автомобил, а други са супер доволни. Аз също си взех на късмет кола, на цена доста над хиляда лева. А ако бях слушал хорското мнение - още да съм в процес на търсене и избиране.

Беер, това, което най ти легне на сърцето, бате!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ruger LCR няма нищо общо с Ruger SP101, без значение че са правени от една фирма. Концепцията на първият е 99.99% носене и т.нар. изстрел а-ла "последен шанс" - да гръмне веднъж, с цел да ти отърве кожата някъде. При SP-то нещата са други: носене/стреляне 50:50. А ако стрелянето е с .38 спл - може и мнооого стреляне.)))

moderna написа:
А револверите като система е умряла преди 100 години.

Не съм съвсем съгласен. :-)

Револверите си имат своя си ниша, в която са незаменими дори и в 21-ви век. Прост пример: когато ти трябва много мощен патрон от типа на .44/.454/.460/.500 за бекап на едър лов. Кой пистолет ти предлага такива енергии, скорости и тегла на куршума? Никой. Отделно ревото си имай свой чар и свои си фенове и ценители.. иначе в условията на капитализъм ако не се купуваха, никой нямаше да ги произвежда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 17:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Ахахаа....леко офтопик:

Само да ви кажа, че на този етап, за да съм обективен и нАучно подплатен,
в типичният ми бюрократски манталитет, седнах и си направих една справка в табличен вид
на база изразените мнения и постове за плюсовете и минусите на основните три марки револвери,
които обсъждаме във форума тук.

И: - резултатът до момента е 0 на 0 на 0. Плюсовете са покрили минусите и обратното. :shock:

Оставам с усещането, че от редовите български магазини за револвери,
ако ще се пазарува, то ще е същият риск, като да си купя кола втора ръка от родна автокъща:
- трябва да съм палнал свещичка преди това, да отида с бяла риза против уроки, да си нося иконка на св. Мина за късмет и други такива табиети....

Но, въпреки това отново бих искал да ви изразя благодарност, че давате ценни съвети и формирате така интересуващата ме дискусия !

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 18:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Снимките на Делян със сдалите багажа негови служебни пищови и револвери бяха изненада за целокупния бай американец, до който разпратих въпросното инфо, вкл. и хора със значителен опит и познания.


За съжаление в света съществува така наречения gray market. Започни от ментета и свърши с бракувана стока. Може би и цените, които гледам тук отразяват тази действителност.

Един пример в Турция (Капалъ Чарши) ми преладгаха Beretta 391 (изглеждаше чисто нова) с гравюри за $260.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer