logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:14




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 19:28       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Със тия дълги дръжки няма да са подходящи за джобен компактен револвер.
Сложи ги до един от тия, и ще видиш за какво става въпрос.
Изображение
Който Таурус 85 ще е идеален за целите на бирата, стига да го погледне преди да го вземе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 19:58       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Аз гледах и Smith&Wesson 686/3"

Тегло (празен): 1043 g (36,8 oz)

Ruger SP101/3" е "само" 765 гр., което си е разлика според мен.

А Валтера с пълен пълнител 15 бр. е 865 гр.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 20:07       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Capacity: 7
Capacity: 5
Mod. 60 2.125" Capacity: 5, 640 гр.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 20:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Тук не говорим за тегло, а за компактност. При мен 3" цев не беше компактна. Всеки си знае фигурата, комфорта на носене и нуждите.
Минаващ, ако си направиш труда да отвориш галерията със снимки, ще видиш една аналогична дръжка, монтирана на Смита, като тази на Таурус 85.
Прави го свръхкомпактен, но при стрелба, дори и с .38, си е гимнастика да се контролира. Все пак два бързи на 5 м. вкарвам в торса.
За мен е достатъчно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 21:47       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Хм, сега им погледнах сайта, 85 явно са го спрели от производство, ще трябва да купя някой.
Имат 856 с 6 патрона, 450 грама празен, ама все ми се струва, че ще епо-широк от 85.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 16:20       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Привет отново на уважаемата аудитория тук !

Само накратко да споделя.

Позволих си да не пиша тук за известно време, докато преди няколко дни любезен глас с полицейски акцент
не ми прошепна дали не бих намерил малко свободно време , за да мина и да си взема някакво зелено разрешаващо листче.... :oops:

Та, колеги - проблемът се задълбочава ! Държавата, властта, народът очакват от мен някакво решение в следващите три месеца, така че се стягам :D

:tank:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 17:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Beer написа:
Привет отново на уважаемата аудитория тук !

Само накратко да споделя.

Позволих си да не пиша тук за известно време, докато преди няколко дни любезен глас с полицейски акцент
не ми прошепна дали не бих намерил малко свободно време , за да мина и да си взема някакво зелено разрешаващо листче.... :oops:

Та, колеги - проблемът се задълбочава ! Държавата, властта, народът очакват от мен някакво решение в следващите три месеца, така че се стягам :D

:tank:


Еба.и!
А аз си мислех че вече си го купил и ще се похвалиш с придобивката.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 17:27       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Beer написа:
......

Та, колеги - проблемът се задълбочава ! Държавата, властта, народът очакват от мен някакво решение в следващите три месеца, така че се стягам :D

:tank:


Глосувам за Ругър СП101 или подобен СиУ, изцяло метален, неръждавейка :tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 19:33       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
tsb написа:
Beer написа:
......

Та, колеги - проблемът се задълбочава ! Държавата, властта, народът очакват от мен някакво решение в следващите три месеца, така че се стягам :D

:tank:


Глосувам за Ругър СП101 или подобен СиУ, изцяло метален, неръждавейка :tu:

Гласовете стават два :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 19:58       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Beer написа:
Та, колеги - проблемът се задълбочава ! Държавата, властта, народът очакват от мен някакво решение в следващите три месеца, така че се стягам

Че защо да се задълбочава? Разрешението ти е в джоба, парите са си твои, крайното решение - също.

Прочети си темата. Мисля, че всеки който имаше нещо да каже го каза.. оттук насетне само ти си знаеш.)) Каквото и да вземеш, важното е да те кефи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 09:24       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
TheWhiteMan написа:
Прочети си темата. Мисля, че всеки който имаше нещо да каже го каза.. оттук насетне само ти си знаеш.)) Каквото и да вземеш, важното е да те кефи.


Абсолютно си прав.
Всичко в темата съм анализирал, записал и положил в табличен вид. Някои модели съм успял и да изтествам и да се убедя лично в техните плюсове и минуси. За други, събрах фото-информация и пристрастни оценки, благодарение на добри хора - членове на настоящия форум.

Значи проблемът се задълбочава от страна на това, че валиден документ имам, но реално погледнато пазарът не е това, което ми се иска да бъде. Тоест изборът ми е принудително сведен до някакви точно и конкретно определени модели и трябва да правя вътрешен компромис с егото си PDT_Armataz_01_22 , което е една от най-трудните ми задачи. По-трудна и от това, да чакам дали властта ще ми разреши придобиването дори.
Може би следвайки българската пазарна логика, разнообразието от компактни револверни цеви в ценовия диапазон 800-1600лв е твърде малко и силно ограничено.
При субкомпактните и тези, със скритото петле - са налични следните модели: онзи нов таурус 650-в .357, един нов Смит 637 Еърлайт, но е в .38; всякакви рюгер лцр/клцр - нови и употребявани; и едни олд скуул астрички в .38;
При компактните - налични са едно Лейди на SW в .357;
Има и един SW - M&P 360 на сравнително добра цена, но е извън обхвата на търсенето ми, тъй като не е компактен.

И оттам ми идва колебанието - да чакам ли пазарът да се отвори с нови обяви, магазините с нови зареждания, или просто да се мятам....Вероятно ще направя някакъв микс от желанията PDT_Armataz_01_22

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 10:05       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Че какво му е на Лейдито? :joke:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 10:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
8мм по-дълга цев и 250гр по-тежък :P

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 11:21       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
Beer написа:
8мм по-дълга цев и 250гр по-тежък :P

Странно, човек с години може да носи десетки килограми собствено свръх тегло но за грамчета при оръжие го прави на въпрос.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 11:35       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Beer написа:
Всичко в темата съм анализирал, записал и положил в табличен вид.

Бира, и аз уважавам научният подход за решаването на всякакви проблеми. Но не трябва да се прекалява с мисленето, защото колкото повече мислиш, толкова повече може да те заболи глава. :D

Ние дюлгерите имаме такава поговорка: "Мисълта спира действието".)))

p.s. Преди няколко месеца се бях задълбочил в темата с бронеплочите и бронежилетките. Четох всякакво инфо в мрежата, различни стандарти, питах и действащи руснаци.. накрая получих такова количество противоречива информация, че ме заболя главата и .. заебах всичко. Поне временно.

moderna написа:
Странно, човек с години може да носи десетки килограми собствено свръх тегло но за грамчета при оръжие го прави на въпрос.

:happy: :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 110 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer