logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:25




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2019, 16:26       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Аз ти предложих да постреляш с моя LCR на Герена и сам да прецениш. Аз си го харесвам и смятам, че е оптимално решение.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2019, 19:38       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Ще ти пиша още утре..... :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2019, 20:22       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Оффтопик:

За да не бягам от другото си аз и за да покажа на minavashtia, че и тук сякаш има проблясък, открих в България да се продават няколко компактни неща, които обсъждахме по принцип тук.

1. Ruger LC380
Изображение

и

2. SW Bodyguard 380
Изображение

и

3. по-големият му брат MP9 Shield
Изображение

Последните две имах възможността лично да подържа. Мъникът Бодигард е нещо умопомрачително леко и компактно.
Брат му Шийлда също е доста удобен, доста по-обран от Глока в този размер, имам усещането, че е сериозен конкурент на Г43.

Но все пак темата е компактен револвер, така че продължаваме напред и далеч от подобни изкушения.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 03:18       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Тоя рюгер 380 не съм го виждал тук, имам LCP, който няма предпазител. Това някакъв европейски вариант ли е?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 06:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Привет колега. :armed: Прочетох темата още веднъж и реших да ти кажа отново какво мисля за твоя мерак за револвер. При избора на оръжие има три важни неща.


Първото и най-важно е дали ще можеш ТИ ( Не чичо Джери ) да стреляш точно с него.

Второто важно нещо е дали ТИ ще харесваш оръжието си. Какво ги кефи другите не бива да ти влияее. Един харесва револвери от стомана, друг пищови от модерни полимери.

Третото важно нещо да ти е удобно ТИ да си го носиш. Не какво мисли някой друг, а ТИ да си го носиш с кеф.


Мисля, че това търсиш ти.

http://www.guns.bg/Ruger_LCR_22_LR_Crim ... g=&outlet=

Изображение


Защо така мисля, защото харесваш Глок заради неговата функционалност и практичност. Защо 22 LR, а не 38 или 357? Защото с 22 LR ще тренираш по-често заради 4 пъти по-ниската цена на патроните. И ще се научиш да стреляш по-точно и по-бързо. Защото с 22 LR няма да имаш голям откат и много по-бързо ще го върнеш в мерната линия. Защото ще имаш 8 патрона, а не 5. Защото добре пласиран 22 LR спира веднага за разлика от лошо планиран 38.

Колкото до това, че 22 LR не може да свали сврака от клона дори не ми се коментира. Бърз дублет с 22 LR ще спре всеки човек, ако е пласиран където трябва. Ако търся наистина малко оръжие за скрито носене. Бих взел точно този револвер.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 08:26       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Уважаеми, оценявам вашето сутрешно чувство за хумор :tu:

Признавам - същественият ви принос в тази тема е огромен плюс за моите вътрешни терзания.
Също така с ръка на черният си дроб признавам, че револверите са абсолютна terra incognita за мен и благодарение на общото участие на всички ви в тази онлайн дискусия и на много още четене, аз правя първите стъпки в назад във времето и откривам топлата вода и земя, като един генуезки мореплавател, именуван Колумб.

Какво значение има дали мога да стрелям точно на 3м, незнам... :D Но, че търся най-удобното късо оръжие за скрито ежедневно носене, така е и това е, което толкова много ме бави.

22 като калибър съм го зачеркнал още на 5 страница и всичко си бях наредил в главата за калибрите като цяло, докато не гледах сравнителни тестове между 38 и 9х19, където 9 се класира първи по повечето показатели.

Относно 357 - не го бях ползвал и определено първите ми опити с този патрон бяха вцепеняващи и приблизително неприятни. Такъв калибър, за такава малка цев е много трудно контролируем, но да - УЖАСНО ВПЕЧАТЛЯВАЩ е. Звук и картина във Велико Търново ряпа да ядът.

Та такива ми ти неща....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 09:19       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Цитат:
Относно 357 - не го бях ползвал и определено първите ми опити с този патрон бяха вцепеняващи и приблизително неприятни.

Аз това ти го казах отдавна PDT_Armataz_01_22

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 09:58       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
bajiliya написа:
Цитат:
Относно 357 - не го бях ползвал и определено първите ми опити с този патрон бяха вцепеняващи и приблизително неприятни.

Аз това ти го казах отдавна PDT_Armataz_01_22


Друго си е човек да го пробва сам. Така здраво го бях хванал, и такъв резонанс предаде на китката ми.... PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 ....а от взривната вълна при изстрела падна прах от тавана.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 10:27       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Хайде сега - глезотии! Който го е страх от мечки - да не ходи в гората!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 10:35       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Винаги сте добре дошъл да изпробваме 357 на 2 инча цев и куца ръкохватка.
За да документираме вашето предполагаемо и необозримо въодушевление,
ще заснемем на слоу моушън пораженията от отката върху китката и бузите.
Нещо като представителна снимка от влакче на ужасите, която да представим
на уважаемата аудитория тук :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 12:12       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Beer написа:
Винаги сте добре дошъл да изпробваме 357 на 2 инча цев и куца ръкохватка.
За да документираме вашето предполагаемо и необозримо въодушевление,
ще заснемем на слоу моушън пораженията от отката върху китката и бузите.
Нещо като представителна снимка от влакче на ужасите, която да представим
на уважаемата аудитория тук :D

Ама Велико Търново, а!? :D Моето въодушевление от този калибър е реално и неизличимо, но всеки си има своите лични перверзии- както казва един добър комик. Утре ще ходя да продухам цевите за протоколните 50 патрона пред КОС, като съм ларж и не искам протоколи при предходните стрелби- така ще е, и мисля да го напъна мъника с .357 и ако не пиша пет дни- значи съм с ортеза на дясната ръка. :evil: Но не вярвам да има такива поразии, все пак съм 82 кила живо тегло и мога да стискам, да го ева... Анито няма да се съгласи да снима клип, за да покажа, че дяволът не е толкова черен.
Като те чета, колега, как изтъкваш 9мм. пред 38 спц., да не би да си ахаааа да скочиш на Г43Х!?
Успех в издирвателната и проучвателна дейност и декември наближава, нали се сещаш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 14:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Beer написа:
Уважаеми, оценявам вашето сутрешно чувство за хумор :tu:

Признавам - същественият ви принос в тази тема е огромен плюс за моите вътрешни терзания.

Какво значение има дали мога да стрелям точно на 3м, незнам... :D Но, че търся най-удобното късо оръжие за скрито ежедневно носене, така е и това е, което толкова много ме бави.

22 като калибър съм го зачеркнал още на 5 страница и всичко си бях наредил в главата за калибрите като цяло, докато не гледах сравнителни тестове между 38 и 9х19, където 9 се класира първи по повечето показатели.

Относно 357 - не го бях ползвал и определено първите ми опити с този патрон бяха вцепеняващи и приблизително неприятни. Такъв калибър, за такава малка цев е много трудно контролируем, но да - УЖАСНО ВПЕЧАТЛЯВАЩ е. Звук и картина във Велико Търново ряпа да ядът.

Та такива ми ти неща....


Здравей братко по оръжие. :armed: Мани това Вие, че се чувствам като политик така. :confused: Въобще не се шегувам за малък револвер с БАРАБАН ОТ СТОМАНА в 22 LR. С по-силно заредени 22 LR ще имаш 90 джаула на дулото при тази къса цев. Това е напълно достатъчно при изстрел в сърцето или главата или при три бързи изтрела в белите дробове. Дори с 38 спешъл, ако уцелиш корема от 3 метра и човека е корав ще те затрие с голи ръце или нож. И след 5 минути ще си пукне от кръвоизлив. Така че хич не се шегувам за 22 LR. Това, че чакал ударен в белия дроб с ЕДИН ИЗСТРЕЛ , тича 500 метра и се скрива в гората, където умира след 5 - 10 минути. Не значи, че ако е уцелен три пъти в гръдния кош няма да падне почти веднага или веднага след третия изстрел. Човек е много по голяма цел от чакала и за 1.5 секунди ще му вкараш 3 изстрела в дробовете. После ще падне и ще умре или има 5% шанс да оживее, ако линейката дойде за 3 минути.

Напълно си прав, че 357 магнум не е за стрелба с леко малко револверче от алуминий тежко 400 грама. Тези 300 грама разликата в повече при изцяло стоманените малки револвери като Таурус 85 или Лейди Смит модел 60 дават много по малък откат спрямо 400 грамовите револверчета от алуминиеви сплави. А Смит 686 тежащ 1000 грама дори с цев 2.5 инча има много по-малък откат от Лейди Смит тежащ 700 грама. Та тези 300 грама разлика от 400 до 700 грама и от 700 до 1000 грама. Имат ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ за силата на отката. Защо е така, ами заради ИМПУЛСА на 357 магнум. При леките 400 грама импулса буквално изстрелва в обратна посока тези 400 грама алуминиеви сплави. И няма значение колко си силен, защото това става за стотни от секундата.

В тоя ред на мисли много по-добре да вкараш 3 точни попадения с 22 LR отколкото да уцелиш някой луд с 38 в корема и да те утрепа на място. Никога не знаеш дали ще стреляш на 3 или на 10 метра. Ако видиш, че някой ти вади пищов от 10 метра и тръгва към теб, ще чакаш да наближи на 3 метра ли?

Така че ако смяташ да имаш ИСТИНСКИ РЕВОЛВЕР взимай Смит 686 с 2.5 - 3 инча цев или Рюгер ГП 100 с 2.5 - 3 инча цев. Задължително 7 зарядни вече има нов внос на 7 зарядни Рюгер ГП 100 има и 7 зарядни Смит 686 налични също. Слагаш 7 броя 158 или 180 грейна 357 магнум и си с ИСТИНСКИ РЕВОЛВЕР. :armed:

Ако искаш да ти е супер леко и скрито оръжието взимаш малкия Рюгер в 22 LR и се научаваш да стреляш като експерт с него. Барабана му е от стомана, рамката е супер здрава за 22 LR и сигурно ще издържи 300 000 изстрела, а може и повече.

Така, че ти си прецени. Но аз бих взел ИСТИНСКИ РЕВОЛВЕР в 357 магнум. Ако ще искам просто удобно и малко тогава Смит Шийлд в 9х19. Револвера трябва да си е РЕВОЛВЕР.

Но ако ТИ искаш със сигурност револвер и много държиш да е МАЛЪК и ЛЕК. Тогава хич не зачерквай 22 LR като калибър. Не забравяй, че Росен лудия в Нови Искър уби як и едър мъж с 22 LR както и цялото му семейство... Дори и немската им овчарка... И кучето не е избягало у гората, а си е умряло там на място. Не слушай приказки, как 22 LR не става за нищо.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 16:21       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
radula написа:
Като те чета, колега, как изтъкваш 9мм. пред 38 спц., да не би да си ахаааа да скочиш на Г43Х!?


Аааа.., омръзна ми от глоци около мен. Пробвах наистина 43Х, хареса ми модела, идеално ми пасна, но не искам вече Глок, чисто естетически. Изтъквам 9мм, визирайки LCRx - 9mm Luger. Подходът на американските видео-анализатори е, че поразяващата градация, която тестваха с тази марка револвери върви в следната редичка: първи незавидно представящ се е 38, после среден стабиляга е 9 и накрая и очакваният шампион 357. Значи следва да е 9, но го няма тук. Въобще нищо хубаво не е останало като наличност в голямото град.

Като избор в ценовата плоскост и търсената компактност е между Рюгер ЛЦР и Таурус - 85, тъй като няма откъде да намеря излишни 2-3 хилки.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 18:17       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
Знам че не е револвер но е 9x19 10+1 в цевта за този размер е впечатляващ
https://www.youtube.com/watch?v=0fvwq6-nWiE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 20:30       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Beer написа:
Като избор в ценовата плоскост и търсената компактност е между Рюгер ЛЦР и Таурус - 85, тъй като няма откъде да намеря излишни 2-3 хилки.

Добър избор на здрави и корави револвери. :armed: Аз съм за Таурус 85, защото имах такъв и беше здраво и точно оръжие. Продадох го само защото исках 7 заряден, а Тауруса беше 5 заряден.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: blackfirefly, Ivo III, MITKE и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer