logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:51




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 13:44       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Така, че в тоя ред на мисли - 38сп+П/357Маг го предпочитам днеска и нощеска пред 22лр, за всяка една ситуация, изключая стрелбата за кеф по хартия и кенчета от кола/фанта/спрайт.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 17:31       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
От време на време е гот, че се превърта една и съща тема-спор относно калибрите 22 и 357 и кое е по-добре за отбрана.
Имаме я същата тема на 1,3, 7стр, после на 14, сега и на 21стр. се четат едни и същи неща.... :happy:
И незнам защо, все се коментира обстрел на кучета или на человечески капачки.

А аз примерно си представях, как с един изстрел пада цяло подсилено стъкло на някой вход на мол
и с това успявам да помогна на Мис България и нейните подгласнички да се спасят от някакви природни стихии.
После, като видях какви ги избират и си рекох - ще ми трябва хубав калибър за крокодили.
И той определено не е .22 - за досега не съм чул да има умрял крокодил от такъв куршум. :D

В настоящият случай изборът на тулумбар бе категоричен - .357 ! Ох, на батя !

Пък на който му е силен, слага .38. В тази връзка - прав е 6tangata като пише, че по документи оръжието се води калибър .357. В разрешителното пише точно така - 357 Магнум. Следователно следва да се носи с посоченият размер, а да се тренира щадящо в стрелбище с .38. Поне аз така следвам логиката.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 17:52       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Beer написа:

.....В разрешителното пише точно така - 357 Магнум. Следователно следва да се носи с посоченият размер, а да се тренира щадящо в стрелбище с .38. Поне аз така следвам логиката.




Когато с надлежното разрешително придобиеш съответното КНО - рево в 357маг и примерно си купиш пак със съответното разешително патрони 38сп/38Сп+П/357Маг и това изрично е отразено у фактурата - нема как да имаш законови проблеми. Не за друго, ами щото си придобил съответните боеприпаси с надлежно разрешително :wink:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 18:08       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Beer написа:
по документи оръжието се води калибър .357. В разрешителното пише точно така - 357 Магнум. Следователно следва да се носи с посоченият размер

:D в КОС винаги записват в картончето по-мощният калибър, което не означава, че не можеш да го носиш с по-слабият.

Според мен този револвер може да се носи с патрони магнум, но не трябва да се стреля с тях. Т.е. трябва да се стреля само в ситуация, която действително би ти спасила кожата/живота.

А ако ме беше послушал да вземеш SP101, щях да ти кажа: стреляй си ги магнумите на воля, колкото душа сака. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 18:39       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Демек ако ще имам Глок 32 в .357 зиг, мога да си купя 25 броя 357 зиг и 25 броя 9х19, щот и с двата може да стрелям....или 35 от едните и 15 от другите ;) Не съм се сетил като съм в магазина ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 19:02       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
6tangata написа:
Демек ако ще имам Глок 32 в .357 зиг, мога да си купя 25 броя 357 зиг и 25 броя 9х19, щот и с двата може да стрелям....или 35 от едните и 15 от другите ;) Не съм се сетил като съм в магазина ;)


То бива лигавене, бива, ама твоето минава границите! Хайде да кажеш какво е общото между двата калибъра и по-точно как ще решиш проблема с различните гилзите... :td:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 19:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Нещо сам си противоречиш ;) общото е, че и двата калибъра са 9 мм, гилзите какво общо имат, че не разбирам? И на .38 и .357 са различни. Не знам да пише в закона, че .38 и .357 са взаимозаменяеми.... Примера може да бъде и с .22 LR и .22 short......да си имам от двата калибъра да си цъкам с револвер .22 LR....
P.S .357 sig праска с 9х19, поне така казват ;) Ако сега се учим....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 19:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
TheWhiteMan написа:
А ако ме беше послушал да вземеш SP101


За времето, в което имах законовата възможност да придобия такова средство, състоянието на пазара беше такова:

Beer написа:
Лошата новина е, че няма никъде Лейди, няма и Рюгер 101. Дори 2 ръка.
Лошата новина е, че АСДи ще имат внос чак през фебруарий и то с неясни количества и модели.


Сега има един да се продава, но аз вече съм подвластен на мега револверът-невидимка: ЛЦР :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 20:29       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
6tangata написа:
Демек ако ще имам Глок 32 в .357 зиг, мога да си купя 25 броя 357 зиг и 25 броя 9х19, щот и с двата може да стрелям....или 35 от едните и 15 от другите ;) Не съм се сетил като съм в магазина ;)

Шегуваш ли се, или си сериозен?

Почти всички револвери са двукалибрени, като има и трикалибрени. Много често производителя изписва всички калибри на цевта, или ги посочва в сертификата/паспорта на оръжието, който се праща в КОС. Нищо такова няма при пистолетите.

Ето за пример старият ми Ругер, където производителя е написал ясно и четливо двата калибъра не само на цевта, ами и на барабана. :D Като за хора едвам-едвам завършили 3-ти клас..

Изображение

Beer написа:
За времето, в което имах законовата възможност да придобия такова средство, състоянието на пазара беше такова

Ясно. Не че не можеше да презавериш разрешителното и да почакаш още, но с тая пандемия нещата съвсем се объркаха.. Така че те разбирам.


Последна промяна TheWhiteMan на 08 Юли 2020, 20:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 20:41       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Не схващам логиката на последния пост. Какво общо има твоя револвер с това, което пиша. Освен, че се похвали с него. Нима на всички .357 пише и .38 нещо не хващам......дано другите могат ;) Може и от възрастта да е....
Логиката да ми продадат .38 към .357, е колкото да ми продадат 9х19 към .357 зиг...демек възможно е...поне щом може за едното .....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2020, 00:23       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
По темата за 22 lr или 357. Мисля, че има огромна разлика от нападение и защита. Хората много се вдъхновяват от легендата за Мосад или от случки, където някой психо убива цяло семейство с 22 lr докато си пият безгрижно за нова година.

В живия живот нещата са нещо от този вид. Примерно наркоман ти насочва преправен газеняк да стреля със съчми и ти иска телефона и ключовете от колата. Ти посягаш към личното си оръжие и наркомана те надупчва един път. Ако имаш късмет го нацепваш с 357 пада и умира на място. Караш до болницата целия в кръв и те спасяват. Ако си с 22 lr си празните по един пълнител взаимно и си отивате и двамата.

Общо взето това е причината да не нося 22 lr, а 357 магнум. Нападателя няма да седи като мишената на стрелбището и да чака да му вкараш 3-4 бързи 22 lr.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2020, 05:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Прав си. Ако нося .357 нападателя стои като препариран, а ако нося .22 LR се движи, явно така е във вселената или просто като види .357 се вкаменява ;) Искам да видя стрелба с .357 от лек револвер по движеща се мишена и после с .22 ;) Идеята пак се забравя, не коментирам .22 и .357 сам по себе си. А 3 изстрела с .22 и един с .357 от късоцевен р-р в тялото, аджеба защо едното е панацея, а другото детска игра ;) Беретата я визирам по друга причина, не митовете за Мосад, ама едно си баба знае едно си бае.....искам да видя по бързо циклене с лек пистолет .22.......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2020, 09:46       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
ппк (стар, стоманен) цикли по - бързо и има и самовзвод ако не хване патрона...
Иначе по ловните списания навремето съм чел, че няколко съчми уцелили едновременно имат по-добър стоп ефект от един проектил със същата маса, така че всичко за виси от сплитовете....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2020, 02:29       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
6tangata написа:
Прав си. Ако нося .357 нападателя стои като препариран, а ако нося .22 LR се движи, явно така е във вселената или просто като види .357 се вкаменява ;) Искам да видя стрелба с .357 от лек револвер по движеща се мишена и после с .22 ;) Идеята пак се забравя, не коментирам .22 и .357 сам по себе си. А 3 изстрела с .22 и един с .357 от късоцевен р-р в тялото, аджеба защо едното е панацея, а другото детска игра

Никой не казва, че при стрелба с .357 НАПАДАТЕЛИТЕ. Нека е повече от един и не са двама пияници, а трима въоръжени мутри става ли? PDT_Armataz_01_22

Моята стратегия е бъди готов за най-лошото, но вярвай в най-доброто. Макар, че съдията от Русе и Тишката в Дефенса видяха най-лошото ми лице, защото бях ядосан преди да ги видя. А и още щом ги видях разбрах, че са някои от форума болни на тема оръжие. :happy: Стана ми криво как Кенширо или Добри с такава лекота обиждат някой без да го познават и си излях яда на съдията и Тишката. PDT_Armataz_01_22 А те на живо са супер готини хора. Но да се върна на темата. :-) Никой не казва, че тримата мутри слезли от големия черен джип ще стоят неподвижно, когато извадиш револвер зареден с 357 манум.

Идеята е че когато този револвер хвърли ЕДИН МЕТЪР ОГЪН и някой от мутрите изпищи: Майка му да еbа!!!!! И се хване за корема. :DD Другите двама ще се върнат с бесен спринт към джипа и ще офейкат, защото на никой не му се мре. Мисля, че правиш разлика от звука и огъня на 357 магнум и 22 lr? ;)

Щом имаш си носи беретата в 22 lr :tu: аз съм запасал в гащите револвер в 357 магнум. :armed: Като те подгони голям черен джип ще ти се прииска да носиш 357, а не 22 :-) Но дано никога не те гони голям черен джип.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2020, 06:00       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Супер ;) Отивам да гледам още някой екшън или сериал, където 3 ма въоръжени мутри бягат от човек с късоцевен револвер........ а за Дефенса нищо не разбрах.......;) Според мен до 5 въоръжени мутри важи. Виж ако са обучени войници до 2 ма с автомат калашников пак важи. За ПК до 30 метра пак важи, но да е един човек.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян, Majestic-12 [Bot] и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer