logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2019, 13:52       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Вчера напаравих едно малко "изследване" в Ню Йорк - от 10 копа само на един колан видях Глок. Май си ги подменят със собствени средства.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2019, 16:38       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
" Глок 40 и Глок 40 cal. са две съвсем различни неща."
Факта си е факт! Затова съм написал Глок 40 cal. Грешката ми е, че когато коментирах недогледах, че става въпрос за 10 auto. за което се извинявам на автора на темата на спама. Тъй като бях обещал да кача снимки го направих. Администратора ако прецени може да изтрие коментара ми. Това е третият Глок в 40 cal. по който виждам поражения. Другите два имаха поражения в задната част на затвора, на релсата близо до капачката.

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2019, 17:53       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
9mm написа:
Това е третият Глок в 40 cal. по който виждам поражения. Другите два имаха поражения в задната част на затвора, на релсата близо до капачката.

Глоците в 40 cal. са преработени от 9мм модели, чрез усилване в нужните зони.

Глоците в 10мм Ауто са разработени от нулата, като отделен проект. При това за истинските десятки + застраховка от 30% над стандарта за наляганията. Всичко при тях е направено масивно като танк, за това казвам че това са съвсем различни неща.

p.s. Тези с пораженията в .40 от кое поколение бяха?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
9mm написа:
" Глок 40 и Глок 40 cal. са две съвсем различни неща."
Факта си е факт! Затова съм написал Глок 40 cal. Грешката ми е, че когато коментирах недогледах, че става въпрос за 10 auto. за което се извинявам на автора на темата на спама. Тъй като бях обещал да кача снимки го направих. Администратора ако прецени може да изтрие коментара ми. Това е третият Глок в 40 cal. по който виждам поражения. Другите два имаха поражения в задната част на затвора, на релсата близо до капачката.

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

Имаш ли информация, кое по пистолета потдава, за такива катастрофални поражения? Гърми патронника? Не сработва, или се чупи заключването(това малко вероятно)? Заминала пружина? Или просто полимерната рама не издържа движението на слайда?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2019, 18:23       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:
Вчера напаравих едно малко "изследване" в Ню Йорк - от 10 копа само на един колан видях Глок. Май си ги подменят със собствени средства.

Със Смитове, или със Сиг?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2019, 18:50       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Amazon написа:
9mm написа:
" Глок 40 и Глок 40 cal. са две съвсем различни неща."
Факта си е факт! Затова съм написал Глок 40 cal. Грешката ми е, че когато коментирах недогледах, че става въпрос за 10 auto. за което се извинявам на автора на темата на спама. Тъй като бях обещал да кача снимки го направих. Администратора ако прецени може да изтрие коментара ми. Това е третият Глок в 40 cal. по който виждам поражения. Другите два имаха поражения в задната част на затвора, на релсата близо до капачката.

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

Имаш ли информация, кое по пистолета потдава, за такива катастрофални поражения? Гърми патронника? Не сработва, или се чупи заключването(това малко вероятно)? Заминала пружина? Или просто полимерната рама не издържа движението на слайда?
Не бих се обвързал с генерални заключения кой части са най - податливи . При прегледани снимки във нета попадам на различни поражения. Може да е рядко съвпадение, че тогава попаднах на два 40 cal. с идентични повреди. Не мога да кажа коя генерация са били пистолетите, но ги видях преди 6/7 години. Както и нямам информация на колко изстрела са.

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 15:50       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
9mm написа:
При прегледани снимки във нета попадам на различни поражения.

Е-е-е, така кажи още от самото начало. Аз пък си помислих, че говориш от личен опит. Демек, видял си един Г22 във варненско стрелбище, който е направил проблем.

А в Световната Мрежа може да се види всичко, включително и такова рядко явление като кабумнали глоци. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 15:58       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
TheWhiteMan написа:
9mm написа:
При прегледани снимки във нета попадам на различни поражения.

Е-е-е, така кажи още от самото начало. Аз пък си помислих, че говориш от личен опит. Демек, видял си един Г22 във варненско стрелбище, който е направил проблем.

А в Световната Мрежа може да се види всичко, включително и такова рядко явление като кабумнали глоци. :-)
Демек съм виждял три Глока. Написано е по-горе. Порових в нета за да видя дали и други имат поражения като тях.

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Тази снимка наистина е от нета и е с идентични повреди с описаните от мен два Глока. (не съм сигурен за калибъра му). Поствам я за онагледяване. Изображение

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 16:25       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
9mm написа:
Демек съм виждял три Глока.

ОК, разбрах. :tu:

Аз пък не съм виждал нито един, макар че всички около мен са с глоци в различни калибри. Може би защото не се занимаваме със спорт и не стреляме по много..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 16:32       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
TheWhiteMan написа:
9mm написа:
Демек съм виждял три Глока.

ОК, разбрах. :tu:

Аз пък не съм виждал нито един, макар че всички около мен са с глоци в различни калибри. Може би защото не се занимаваме със спорт и не стреляме по много..
Какво да ти кажа... Моят е 17 9х 19 ген 3,закупен през 2003г и по груби сметки на 200 хил изстрела. Като почти от тогава е състезател до миналата година. За сега не е мръднал, освен смяна на някоя пружина въпреки стрелянето с всякакви патрони вкл. релод. В Комбат строшиха една 17ка ген. 4 за два месеца.

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 17:33       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Много мазно и точно стреля.
Предстои монтиране на ред дот Bering Optics Rubicon Pro.

Изображение
Изображение
Изображение 25m не са предизвикателство за много голямата мерна линия и 6" цев.
Изображение
Патрончетата са леко дефицит.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 20:08       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Браво, да не си се присъединил към отбора на десятките? :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 20:14       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 22:46
Мнения: 84
Страхотен колега!
Нямам търпение моя да дойде!
Не знаех, че има вече унас такъв.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2019, 09:09       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
Браво, да не си се присъединил към отбора на десятките? :-)


Не за съжаление. Пищова е на мой приятел. Вчера го взе от прострелка и го позагряхме на стрелбището.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer