logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 21:03       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
JDredd написа:
Адаш, аз три тома не мога, ама 3 реда някъде ще скалъпя да ти кажа колко грешиш: ако Глок пуснат алтернативи на спусъците, конекторите и прочие - това би означавало, че си признават, че продават едно дърво out of the box, което има нужда от сериозни подобрения, за които ще одерат още една кожа от купувача. А така те заявяват: "Ей ви го Перфектния - вие сте на ход!" От там насетне хардлайнери като Геле и Ritter ще си го ползват в тоя му вид, защото... Други (като мене и тебе) ще полират, пилят, сменят части и т.н., защото... И всички ще са доволни.
Ами, и така е, и не е така. Най-важното е, че за всеки влак си има пътници. Ние с теб (за разлика от ubboto & Ritter) сме на същият този влак, но в друг вагон...Хахаха.

Относно Glock и признанието, че не е перфектният пищов... Напълно съгласен съм с теб, но могат много елегантно да излезнат от това неудобно положение. Как? ами, като подобряват лека-полека (на час по лъжичка), както прави iPhone например. Тази петилетка беше front serrations, а следващата петилетка може да е плосък спусък (за който е фен), по-следващата ще е в комплекта да има 3 различни по lbs пружини за иглата и т.н.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 21:13       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
За останалото, като че ли малко бъркаш концепциите между работен/ EDC пищов... и спортен/ къстъм такъв. На един Глок, колкото и да му баеш и да го тамъниш... пак за спорт няма да си конкурентноспособен на едно пипнато Шадоу-2, Танфолио... или нещо друго къстъм от фрезована стомана.

А и какво по-хубаво от това да имаш голям пазар на афтърмаркет части... и сам да си нагласиш предпочитаната от теб конфигурация?! Хайде вземи да конфигурираш така спусъка на Зиг... да видим. :happy: Купуваш и сменяш целия спусък, и каквото - такова.
Изобщо не бъркм концепциите! Няма нужда Glock да се мери с CZ, Tanfoglio, STi и т.н. Не в това е идеята. Glock (както и VW Golf) си е направил собствена ниша и е Цар и Господар там! Идеята беше, че от Glock могат да се копират добрите решения за полимерни пистолети от колегите си.

Относно афтърмаркет частите мисля, че неюо не съм обчснил правилно и останах неразбран. Чудесно е, че има всякакви афтърмаркет части за Glock. Лошото е, че Glock не участва в играта. Интересно защо не произвеждат такива части и те? Колко е трудно един конектор от 85' да го сгънеш на 86' (както прави Ghost) и да получиш още по лек и плавен спусък? Дано сега съм се изразил по-ясно.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 21:22       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Rotkod написа:
Относно афтърмаркет частите мисля, че неюо не съм обчснил правилно и останах неразбран. Чудесно е, че има всякакви афтърмаркет части за Glock. Лошото е, че Glock не участва в играта. Интересно защо не произвеждат такива части и те? Колко е трудно един конектор от 85' да го сгънеш на 86' (както прави Ghost) и да получиш още по лек и плавен спусък? Дано сега съм се изразил по-ясно.

Ами много просто - олекотяването на спусъците при страйкърите е обратно пропорционално на безопасността и се препоръчва само за спорт, или на собствена отговорност на цивилният потребител. В САЩ например, на полицаите е забранено да тунинговат заводският спусък на служебните си глокове, иначе при употреба могат да бъдат осъдени в последствие. На личният си Глок (след работно време), могат да правят каквото си искат. Така е между другото и в Германия и Австрия.. тука Минаващият може да потвърди.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 21:30       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
TheWhiteMan написа:
Ами много просто - олекотяването на спусъците при страйкърите е обратно пропорционално на безопасността и се препоръчва само за спорт, или на собствена отговорност на цивилният потребител. В САЩ например, на полицаите е забранено да тунинговат заводският спусък на служебните си глокове, иначе при употреба могат да бъдат осъдени в последствие. На личният си Глок (след работно време), могат да правят каквото си искат. Така е между другото и в Германия и Австрия.. тука Минаващият може да потвърди.
Да, това е така. За америнаския пазар, предполагам е за полицейските сили, идват с (+) connector, но може и да греша. Нека Minavasht да каже....

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 22:08       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Мисля, че Ню йорк единствени ползват глоци с по-тежки спусъци, някакво тяхно изискване.
Нашите са си стандартни, дори нямам идея колко е всъщност.
Не знам за другите агенции, предполагам е същото - на нас мине забранено да модифициране ирбивто без разрешение - пишеш мемо на оръжейника какво искаш да смениш, той го одобрява или не. По спусъка не дават нищо да се пипа, ако стреляш по някой, ще правят експертиза и ако си променил нещо без разрешение, нарушаваш полицата ни, което ти открива задника за криминални обвинения и граждански дела.
Моите всички са Сток, и така работят доста добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2019, 08:01       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
Glock може да има всичко друго, но не и къс рисет. Поне за мен не е такъв. Това е една от причините да не можеш да правиш слитове по 0.11-0.13-0.16 и точността да не страда.

1. Страйкър да прави сплитове от 0,11 - 0,13 - 0,16 - това искам да го видя!

2. Дори да постигнеш сплит от 0,13 с Глок - за да ти е е събран дублета/ триплета/ петплета, преди последващото натискане на спусъка - трябва да си върнал мерната линия обратно в целта, тоест да си овладял рипането. А Глок определено си рипа повече от един тежък, метален и по-добре балансиран спортен пистолет.

Като тук си зависи и от Глока. С Г34 на 7 ярда/ 6,40 метра по B-8:

https://www.youtube.com/watch?v=eMkMI4RjtYA

С 17-ка времето се увеличава, а с 19-ка вече, за същата точност/ концентрираност - разликата между нея и 34-ката става значителна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2019, 08:12       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
Идеята беше, че от Glock могат да се копират добрите решения за полимерни пистолети от колегите си.

Под "колегите" на Глок, аз разбирам страйкърите - та, дай да ги видим тези добри решения! Не казвам, че няма такива - просто на прима виста не се сещам. В интерес на истината, със страйкъра на Смит гаче могат да се правят по-бързи и събрани сплитове, отколкото с 17-ката... но спусъка му, за носене с патрон в патронника - лично мен нещо не ме кефи. Иначе от спийд машина за спорт - съм за Смита, определено.

А да сравняваме Глок с ЧЗ, Танфолио, СТИ и пр... е все едно да правим сравнение между кон и кокошка, ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2019, 20:58       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Rotkod написа:
Идеята беше, че от Glock могат да се копират добрите решения за полимерни пистолети от колегите си.

Под "колегите" на Глок, аз разбирам страйкърите - та, дай да ги видим тези добри решения! Не казвам, че няма такива - просто на прима виста не се сещам....
По-напред в темата съм понаписал няколко неща. Така, че няма сми да правим тема от 15 страници и на всяка втора страница да се повтаряме.

ubboto написа:
А да сравняваме Глок с ЧЗ, Танфолио, СТИ и пр... е все едно да правим сравнение между кон и кокошка, ИМХО.
По-горе мисля написах, че никой не ги сравнява сапунерките с железните пищови. Защо трябва да пишем едино и също по 3 пъти?!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2019, 07:33       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
По-горе мисля написах, че никой не ги сравнява сапунерките с железните пищови. Защо трябва да пишем едино и също по 3 пъти?!

Защото казваш, че дългият ресет на Глок бил една от причините с него да не може да се правят сплитове от 0,11 - 0,13 - 0,16 със съответната задоволителна точност. И за да сложим точка на спора:

1. Тунинговаш един Глок както ти сметнеш сметнеш за най-удачно, слагаме B-8 на няколко различни дистанции, и сравняваме сплитовете на дублети/ триплети/ петплети... с попадения в черния кърг - ти с Глока, а аз с някое "Шадоу", Танфолио или друг SA/ DA метален пищов.

2. Показваш ми събрани попадения на сплитове от 0,11 - 0,16 с произволно избран страйкър - и спорът приключва! Щото в момента се опасявам, че нещо не те разбирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2019, 23:38       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
С два-три варианта и ще оставят Гоуст и Зев без хляб. Спусъкът също търпи много критики, а за мерните пробори няма да говорим, че темата е безкрайна.. Харесвам си го Glock, но с тези бавни темпове на развитие скоро може някой да ги изпревари. Виж само колко години им трябваха, за да пуснат front serrations на слайда! MOS системата също не е много добра. Не пречи да направят една универсална планка за повечето Red Dot-и. Разни предприемчиви американци ги предлагат. Какво пречи да пуснат плосък спусък, други пружини, метална вложка за дръжката, Tungsten Guide Rod (отворен, затворен), различни цеви и още други хитринки, които дреболии образуват в САЩ индустрия за милиони, ако не и за милиарди?

Иво, просто гледаме на концепциите по различен начин един от друг, без каквито и да било претенции, че именно моята гледна точка е по-правилната и точната. Но все пак, да се повторя:

1. Глок е мислен и правен основно за служебен/ работен пистолет, а фабричната му конфигурация, било и то дори с оригиналните му мерни прибори - напълно покрива критериите за такъв. И не само ги покрива, ами и така е с повече от едни гърди напред като стрелкови качества в сравнение с разните му там измислени Зигове, Хеклери, Берети и пр. Който не е съгласен, съм отворен да постреляме... и после пак да поспорим на база получените разултати.

2. За тунингите, преди да бъде изцяло закупена от Мерцедес през 2005-а, AMG стартира като компания за афтърмаркет тунинги. Ами Brabus, Carlsson, Kleemann, Hamann Motorsport и пр. Та защо Глок не правели това или оново фабрично - ами, защо наистина да го правят?! Теб ако те кефи едно или друго - си го тунинговаш по твои лични виждания и предпочитания. За сравнение, хайде тунинговай ми спусъка на някой Зиг примерно!

3. Колкото и да се занимаваш да тунинговаш един Глок, той пак си остава Лада с лети джанти в сравнение с пищовите, които изначале са мислени и правени за спортни - визирам качествените "сингли". И който си е чисто спортно ориентиран, за да е конкурентноспособен - би се насочил натам.

Иначе, да, наистина нещата, които споменаваш - могат да се направят. Но за чий са ти, при условие че това би довело до повишаване на цената на крайния продукт, а фабричната конфигурация на Глок така или иначе напълно покрива изискванията и критериите за работен/ служебен пищов?! От друга страна, страйкъра няма как да го сравняваш с качествените сингли в нито едно отношение, ИМХО. А вече на който толкоз му се занимава да тунингова заради идеята - опции и части на пазара има в изобилие! Валтер, та Валтер - хвани и ми тунинговай Валтер - търси части, пробвай варианти и пр. Со кратце, в пазарната ниша, в която Глок понастощям е цар и господар - не виждам кой в скоро време би имал шансове въобще да го добилижи, а камо ли настигне или пък изпревари.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 20:24       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ревю с тест на Масадата от англоговоряш обаче в скороговор - уел, мел..гуд джоб и прочие...като картечница е тоя...

п.п. между нас казано ъгъла на дръжката е като на Удава...към правия ъгъл отива...явно тази зараза от Зига е нова модна тенденция :roll:
интересно...обаче на 11мин и 28сек засече грозно...защо? не разбрах...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 21:59       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Засечката в клипа, която е малко след 11 тата минута се дължи на това, че автора на клипа пробва дали IWI Masada може да стреля с пълнител от Sig P226.

Ъгъла на ръкохватката на IWI Masada е по-близо до ъгъла на Глок.

Докато ъгъла на ръкохватката на Удав е наистина почти прав.

Дори ъгъла на ръкохватката на Sig P320 е по-широк спрямо почти напълно правия ъгъл на Удав. А правният ъгъл е много тегав за бърза интуитивна стрелба.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 17:12       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
20 години по-късно.
Валтер П99, .40. Не съм го стрелял отдавна, последно ми направи впечатление, че сменяемата подложка на дръжката се беше напукала, предположих че е било от смазката - пластмасата на рамата е ОК, само подложката се разпадна.
Намерих в гаража другите две, дето си стоят откакто съм го купил, и реших да сложа една от тях (Преди време Валтер ми бяха пратили нов комплект, но естествено се загуби някъде из гаража, случайно намерих оригиналните).
Сложих по-голямата, в момента в който заредих патрон в цевта, посложката се разпадна :).
Не само руснаците инат ядове с пласмасите явно.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 17:40       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
minavasht написа:
Не само руснаците инат ядове с пласмасите явно.


Всички пластмаси имат свойството да си заминават с годините ако не се ползват, освен ХДП, който обаче не е подходящ за оръжие.
Скоро намерих един бинокъл в мазата, на Х години, беше почти побелял. А това е резултат от стоене/неползване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2019, 17:50       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Побеляването е едно, ама да се разтрошава от самосебе си май не може да се предотврати с ползване. Значи ако бях стискал по 10 минути дневно дръжката на пистолета, нямаше да се счупи?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer