logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 13:25       Заглавие:  Препоръка за каса
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Online

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
Здравейте,

бихте ли ми препоръчали каква марка каса да си взема за съхранение на КНО? Гледам, че има някакви по 50лв, ама искам да си взема нещо качествено. Иска ми се да може да се побира освен пистолета и кутията му с която идва(като гледам на Глок е 27х23см). КОС разрешава ли използване на каси с КОД, че на няколко места срещнах, че не ги одобряват, а забравих да питам като си подадох документите...

Поздрави!

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2019, 22:59       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Online

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
След нито едно предложение в крайна сметка си взех на Yale, от висок клас, Ниския клас ми се сториха доста ламаринени на живо...


Прикачени файлове:
20191226_165419.jpg
20191226_165419.jpg [ 802.16 KiB | Прегледано 8074 пъти ]

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 09:23       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ами то е казано...

"Оръжието ще съхранявам в метална каса, неподвижно закрепена със секретно заключване."

Вече какво служителят разбира по тази дума, си е негова работа :)
Аз също съм чувал за откази на каси с код, за други няма проблеми.
Спомням си при моята проверка за подновяване, служителят "стриктно" за писа в протокола ...метална каса със секретно заключване, закрепена неподвижно към бетонна стена...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 20:31       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
vbogoev написа:
След нито едно предложение в крайна сметка си взех на Yale
Включването ми е като след дъжд качулка, но да кажа.
Много ми се искаше да ти помогна с информация когато пусна темата, но не можех, защото просто нямах такава. Оръжията ми са доста повече от едно късоцевно и предполагам идентична е ситуацията с повечето пишещи тук.
От друга страна пазарът на малките каси, каквато търсеше ти, страшно много се измени в годините. През 2007 г., когато аз търсех каса за един пистолет, на пазара имаше много български производители, които правеха много качествени изделия. Паралелно с тях на пазара за втора употреба имаше много на брой стари каси, които освен, че носеха духа на едни други поколения - ами и предлагаха една здравина, която да не казвам, че е непостижима сега, но просто би струвала едни сериозни пари. Това статукво се разби през 2013 г. - и едните, и другите описани по-горе изделия просто изчезнаха от пазара и на тяхно място дойдоха каси от внос: в голямата си част китайски с качество в един доста широк диапазон, а в малката си част западноевропейски брандове на едни по-сериозни цени. Нямам наблюдения обаче върху качествата им и най-вече върху съотношението цена/качество. Затова си и мълчах.

Колкото до втората част на питането ти (може ли с код) - там каквото и да ти се каже от форума - все тая. Последната дума има КОС. За едни няма проблем, за други - има.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 21:05       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Online

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
Разбирам, просто не успях да намеря нещо по-добро, всички са едни и същи, паянтови и ламаринени, само марката е различна.... То и този не е 1во качество вътре тапицерията има забележки, ама няма да издребнявам.

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 20:19       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
А е да питам само, тоя пищоЛ за фукане пред дружките и п*тките ли е или за стрелба, че му се кумиш та и тапицирана каса му вземаш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 21:00       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Online

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
kcv написа:
А е да питам само, тоя пищоЛ за фукане пред дружките и п*тките ли е или за стрелба, че му се кумиш та и тапицирана каса му вземаш?


За стрелба. Това означава ли, че не може да искам да не е надран например или само като се фукам трябва да го пазя? А и какво да се фукам по-точно, да не съм на 15?

Освен това изобщо не знаех, че е тапициран. Поръчах го от интернет и разбрах чак като го получих.

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 07:40       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
И аз, след дъжд качулка... И така, касата е според:
1. КОС: Не е зле да се пита за типа заключващо устройство. Някои признават дори станиолени кутии, тип пощенска, с патрон дето се отваря с отвертка. Други искат нещо здраво и закрепено за стена. Трети не признават електронните ключалки. Като правило, ако ключът не е тип "детско шкафче", я признават. Само че, повечето май са пропуснали промяната в законодателството, в частта, че касата (като място за съхранение) се декларира от притежателя на ОО и вече не е необходимо да се удостоверява от кварталния с протокол, след посещение на място.
2. Защита от крадци - каквото и да сложиш, за нормални пари, полза няма. Дали ще дойдат оборудвани с флекс, ще я изкъртят с чук от стената, ще носят горелка с MАRP и кислород (събира се в по-голям джоб), течен азот или просто ще отворят ключалката със шперц, но касата ще я отворят. При това, колкото по яка е касата (закалена твърда стомана, огнеупорна защита, вграждане в конструкцията на сградата, скриване зад картини и мебели), толкова по-голям мерак ще има да я отворят. Като съвет (освен СОТ-а), да държиш патроните от различните оръжия, в касите на другите оръжия. Така поне ще трябва да отварят всичко и може да не им стигне времето.
3. Ограничен достъп от нормални хора. Става дума за деца, тъщи, гости и т.н. Много кофти би било няко подпийнал гост да докопа пищова и да иде на терасата да даде салют. Същото се отнася за някое любознателно хлапе, ревнива съпруга и т.н.. Тук важното е касата да е от ламарина поне 2мм, че да не се реже и огъва с подръчни средства.
4. Касата трябва да е голяма и удобна. Никак не е приятно да е претъпкана и да се налага да вадиш всичко, за да се добереш до нещо дребно в дъното. Хубаво е да има една полица само за пищова и резервния пълнител, а всичко останало да е на друга полица или отделение. Пък и оръжията имат навика да се умножават...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 07:51       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
rosen71 написа:
закрепена със секретно заключване."

Вече какво служителят разбира по тази дума, си е негова работа

Навремето, когато парите в предприятията се плащаха кеш, действаше една наредба за касите за съхранение на ценности. Не помня дали беше на МВР или на БНБ, както и не знам дали още я има. Това, което изрових, е:
https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public ... and_bg.pdf
Вътре има споменат БДС стандарт, на който трябва да отговарят касите за съхранение. Самият стандарт май вече е отменен и заменен с по-нова редакция... Та в него, вероятно, има дефиниция на критериите за заключващото устройство.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 08:44       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
vbogoev написа:
След нито едно предложение в крайна сметка си взех на Yale, от висок клас, Ниския клас ми се сториха доста ламаринени на живо...

А и готино се вързва с интериора на жилището ти! :tu: Може би най-важното в случая за мен. Всичко останало е много относително.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 10:37       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Absolut написа:
Само че, повечето май са пропуснали промяната в законодателството, в частта, че касата (като място за съхранение) се декларира от притежателя на ОО и вече не е необходимо да се удостоверява от кварталния с протокол, след посещение на място.


На което комисията от моите квартални се произнесе - аа, тази промяна още не е влязала в сила и ние сме длъжни по разпореждане на ръководството,
да се убедим лично, че съхраняваното от вас КНО има своя собствена метална каса, неподвижно закрепена към стената......
Викам си - студено е навън, сняг има, може би търсят топлина и подслон. Еми , елате бре....
Зън-зън на вратата, моля покажете си картите, ха сега влезте. Та видяха, дръпнаха и писаха в тефтера.
Накрая, докато си изуваха найлончетата от краката ми казаха - Браво, ставаш PDT_Armataz_01_22
Сякаш кандидатствах за съхранение на плутоний, а не за подновяване :shock:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 13:40       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Има каси едновременно с ключ и с бутони

Изображение

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 14:21       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Online

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
sk67 написа:
Има каси едновременно с ключ и с бутони


Този, който съм взел има и ключ. Не знам как би се отключил електронен сейф, ако батериите се изтощят напълно или някоя дефектира, без ключ.


Прикачени файлове:
Yale YSM-250-EG1 250x350x300MM (Front Open Key)-700x518.png
Yale YSM-250-EG1 250x350x300MM (Front Open Key)-700x518.png [ 487.34 KiB | Прегледано 7741 пъти ]

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 16:55       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Absolut написа:
Хубаво е да има една полица само за пищова и резервния пълнител, а всичко останало да е на друга полица или отделение. Пък и оръжията имат навика да се умножават...


Например нещо такова :-)

Прикачени файлове:
TA-19221.jpg
TA-19221.jpg [ 174.08 KiB | Прегледано 7713 пъти ]

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2019, 21:46       Заглавие:  Re: Препоръка за каса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
vbogoev написа:
Не знам как би се отключил електронен сейф, ако батериите се изтощят напълно или някоя дефектира, без ключ.


Точно затова въпросът дали от КОС одобряват каси с бутони не трябва буди безпокойство - просто и тези с електронните кодове си имат и секретен ключ.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III, Tik Tak, vbogoev и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer