logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 17:42       Заглавие:  Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Здравейте колеги. Дали някой от вас има опит със Sig Sauer P320 X Five - спортната версия на вече доста разпространения модел на Сиг. Днес във ВИП-а го пощраках малко и много ми хареса. Търся си полимерно спортно оръжие и машинката е доста добре екипирана с добър спусък и четири 21 зарядни пълнителя. Мнения?

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 18:01       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Боре, за какъв точно стрелкови спорт смяташ да го ползваш?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 18:17       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Дават го като най-добрия избор за Продукшъл Оптикс Лайт.
Играл съм си с Р 320, без Х-фаив, без спортна версия и за мен е страйкъра с най-добър заводски спусък. В ИПСЦто нямаме мисля състезател с такъв за да кажем как се държи, но качеството на Зиг си е на ниво.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Mistar cz написа:
В ИПСЦто нямаме мисля състезател с такъв за да кажем как се държи, но качеството на Зиг си е на ниво.


Има ;) - "Пичкотехничаря" (да ме прощаваш,Светльо)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 19:18       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
JDredd написа:
Боре, за какъв точно стрелкови спорт смяташ да го ползваш?


От време на време T Class, Top Shot и разни вътрешни състезания на Герена с други обучаеми - нищо кой знае какво. Имам един стоманен 229, но ми се иска нещо различно, което да няма нужда тунинги.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
далеко от Зиг .. ако ще е за спорт т.е. добре представяне в динамична среда
там генетично още тотално е омазана физиката и осканална и всякаква визия/концепция

Глок или новия Смит 2 :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 20:03       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Ivo III написа:
далеко от Зиг .. ако ще е за спорт т.е. добре представяне в динамична среда
там генетично още тотално е омазана физиката и осканална и всякаква визия/концепция

Глок или новия Смит 2 :armed:


Питането ми е специално за този модел и опит с него. Иначе темата е безкрайна - всеки ще се съгласи.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2019, 20:44       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
boreto написа:
Ivo III написа:
далеко от Зиг .. ако ще е за спорт т.е. добре представяне в динамична среда
там генетично още тотално е омазана физиката и осканална и всякаква визия/концепция

Глок или новия Смит 2 :armed:


Питането ми е специално за този модел и опит с него. Иначе темата е безкрайна - всеки ще се съгласи.


да де .. генетично увреден е :)

виж му високата осканална линия и ъгъла на дръжката .. няма нужда от опит и тестове

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 21:49       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
boreto написа:
Питането ми е специално за този модел и опит с него. Иначе темата е безкрайна - всеки ще се съгласи.


X-5 са специално изработени модели за спортни цели. Отличават се със супер високо качество и надеждност. Частите са полирани и един спрей ги прави като нови - няма търкане с четки и подобни. Моят е P226 S модел и ми пасва великолепно (имам големи длани). И лично, почти всичките ми пистолети са SAO та предпочитанията са ми ясни.

Ако стрелбата с този пистолет е удобна и приятна за теб и външно ти харесва ще ти е радосто да го имаш.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2019, 22:38       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Аз съм с Р320 carry....Баща ми е Р228...светлинни години разлика.Х-five сигурно е още по-як...преди 7 8 месецс не се продаваха никъде 320-ки камо ли последния Х5....

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 11:35       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
В крайна сметка взех оръжието. 150 патрона бяха достатъчни за да установя, че вероятно подценяваме платформата. Пистолета е изключително лесен за усвояване и е много прецизен по отношение на точност. Баланса също е много добър и превъзхожда Глок 34 вероятно в повечето важни критетерии. Единственото общо с другите пистолети от 320 серията е механизма, всичко друго - цев, рама, баланс, ергономия е напълно различно.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 12:15       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
boreto написа:
Баланса също е много добър и превъзхожда Глок 34 вероятно в повечето важни критетерии.

Тук обаче добави - ИМХО, че някой друг блажено вЕрващ... ще вземе също да ти повЕрва! Иначе, честито за оръжието! Стрелял съм преди време с такъв - изработката му наистина изглежда качествена.

Ето ти и тестово упражнение, с което на практика може да се провери баланса на всеки един пищов - пича на него е инструктор на "спешъл риспонс тийм"- а на Пентагона:

https://www.youtube.com/watch?v=lV6dtPpNQK4

Та, стреляй - и сподели резултати! За да ти тежи мнението на мястото. Иначе само си чешем езиците.


п.с. Стрелял съм с X5, но но не 320. Както и да е, щом така и така ти го имаш - честито още веднъж - нищо не ти пречи да завъртиш някой друг стандартен дрил с него, мислА. И касто стана въпрос за баланса на Глок 34:

https://www.youtube.com/watch?v=eMkMI4RjtYA

… сакам да видим 6 попадения в B-8 на 7 ярда/ 6,40 метра под 2,20 секунди. Може и от спийд машина - нали все пак спортен пищов е това. За протокола: скрито носене и S&B фабрични патрони.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 23 Окт 2019, 12:57, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 12:57       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Аз не се сещам друго упражнение, което да показва баланса само с 6 изстрела. Във видеото има също и много добър хват (не е само баланс). И да - при бил дрила всичко беше стегнато и групирано където трябва. Тепърва ще усвоявам спусъка, но ДА - споделям моето лично мнение, форумите са за това по презумпция.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 13:01       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
boreto написа:
Тепърва ще усвоявам спусъка, но ДА - споделям моето лично мнение, форумите са за това по презумпция.

То БГ форумите са и за психо терапия, заяждане, избиване на комплекси… и какво ли още не. :DD Мисълта ми е, че не се заяждам - сори, ако е прозвучало горното ми мнение по подобен начин! Просто нямам време и нерви да се занимавам/ чета глупости… оръжието е ново за мен…

… и би ми се искало да го видя настъпано на макс! B-8 си я принтваш на А-4 от нет-а, слагаш я на 7 ярда/ 6,40 метра… и даваш 6 последователни в черния кръг. После споделяш времена и попадения. Ами, това е. :-) Или поне на мен това би ми се искало да видя! Поздрави! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 14:49       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Точно това мисля - трябва да се изстиска на макс. Споделях, че първите впечатления са добри и загатват потенциал. За 150 патрона - толкова.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer