logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 07:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 11:48       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Беше удоволствие да постреляме и най-важното - да се запознаем лично!

С Гелето имахме обща идея - да изстискаме пищова до максимума на възможното (разбира се до колкото това е постижимо в рамките на една тренировка). Също така е редно да отбележим и че Гелето е доста добър стрелец, поне по моите разбирания - отдаден, интересуващ се и готов за експерименти.

Тунгстен на английски казват на волфрама, който има голямо относително тегло. Как са вкарали волфрам в полимера засега остава тайна. Това прави възможна идеята да имаш пластамсов пищов, който ти сваля гащите! ;)

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 12:07       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Доколкото схващам, в полимера е вкаран някакъв метал --> пищова става по-тежък --> балансът още по-добър--> "мазъл флип"-а още по-нищожен и приятен. Готиното в захващането на полимер, съчетано с плюсовете на тежкия метален пищов... одобрявам!


boreto написа:
Тунгстен на английски казват на волфрама, който има голямо относително тегло. Как са вкарали волфрам в полимера засега остава тайна. Това прави възможна идеята да имаш пластамсов пищов, който ти сваля гащите!


Хм...идеята е интересна...очевидно се е получило
Специфични технологични тайни си има в случая, но принципно волфрам на прах се омесва с полимер на зърна...после нагряват - става хомогенна тежичка смес и шприцват формата...
така се правят и твърдосплавни инструменти за металообработване...от преди повече от 50години
но да го омесиш с полимер си е оригинална идея
ето волфрам на прах - той е с плътността на златото 19,3 гр/см3 което е доста повече от оловото 11,2 гр/см3
https://www.evek.pro/poroshki.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 13:05       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
boreto написа:
да изстискаме пищова до максимума на възможното
може само в Тутракан.
Така и не казахте къде се продава такъв пищов.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 14:03       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
moderna написа:
boreto написа:
да изстискаме пищова до максимума на възможното
може само в Тутракан.

Ааабсолютно! Аз просто споделих някакви резултати от един кратък тестдрайв на стандартни за пищов упражнения... с фабрични патрони... на база скромните си стрелкови възможности! Това ако се заиграем някой ден... и му пуснем 1-2К изстрела с различни релоуди - резултатите със сигурност ще дойдат доста по-добри и впечатляващи. А това, което иска да каже е... че в този Зиг специално - определено има значителен стрелкови ПОТЕНЦИАЛ!

Откъде може да се купи такъв пищов вече - Борето ако иска да каже. Аз нямам представа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 14:15       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Бе аз да кажа, ама те пари за това не дават :) Шегувам се разбира се :)

Локацията е ВИП-а, но не съм сигурен дали не отнесох последния.
Пистолета идва с два 21 зарядни пълнителя (в щатите с 4, дейба).

Иначе сега чакам още 3 броя пълнители за 39 долара единия, което не е лоша цена за подобен банан.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 17:16       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
boreto написа:
Тунгстен на английски казват на волфрама, който има голямо относително тегло. Как са вкарали волфрам в полимера засега остава тайна. Това прави възможна идеята да имаш пластамсов пищов, който ти сваля гащите! ;)
Колко тежи тоз’ пищоФ?

boreto написа:
Иначе сега чакам още 3 броя пълнители за 39 долара единия, което не е лоша цена за подобен банан.
ПП. Рззбира се, тук не става въпрос за Легион, но да споделя какво мернах в нета... Странна е идеята на Sig да направят Легиона да ползва само своите пълнители, а от другите да не стават.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 20 Ное 2019, 17:23, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 17:21       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
1.180 грама ако правилно показват конверторите.

П.С. Между другото това с пълнителите не е вярно. Просто легиона стандартно идва със 17 зарядни поради ограничения в дивизиите, в които се използва. 21 зарядните стават.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 18:13       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
В сайта пишат https://www.sigsauer.com/store/p320-xfive-legion.html
WEIGHT (OZ) 43.5 oz , което е 1,233кг /с пълнител празен ли е това не разбрах, но пълнителя винаги е в него та масата му е това/
https://www.convertunits.com/from/oz/to/kg
и коментар от горе

Цитат:
So lucky to get this beauty... first one to arrive in Northern Michigan.

Stunning, the X5 Legion takes the X5 to another level. It feels substantial at 43.5oz, it feels like an all metal gun not a polymer. It has a rugged, rough appearance and I imagine the more it’s used the more it will have that nice worn look. My husband has the standard p320 X5 in black and that too is a beautiful and very good shooting pistol... the Legion just takes it up a notch!

Details! Upgraded trigger, weight increase, the finish, metal base pads on magazines.

It shoots like a dream with 50% less felt recoil due to infused tungsten in the frame but also because it continues to flex like a polymer piece


Тоест или Легион или нищо друго, Модерен. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 21:25       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
за Легион четох (из ревютата в сайта на Зиг), че спусъкът е както на 320-ката, т.е. не отговаря на цената на пистолета, а процепа в патронника зацапва стъклото на ред дота за 50-100 изстрела. Някои американци казват, че на по състезания си чистели стъклото на ред дота след всяка стрелянс сцена. Също така споделят, че Легиона бил само Delta Point Pro ready, a Sig Romeo-1 например не може да се качи на X5 Legion. Не знам дали е вярно или не.

Най-добре би било, ако някой го притежава и да се проверят нещата от първа ръка.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 22:16       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Голямо благодарско на Борето за предоставената ми от него възможност на живо да пипна и да пострелям с въпросния Sig Sauer P320 X Five!


ОБЕКТИВНА СТРАНА
След пуснати около 15 патрона, колкото да го усетя - минах веднага на стандартните упражнения за проверка на комбинацията между точност, бързина и баланс… като след дублетите по двуинчовите кръгчета - акцентът падна върху стандартния "Бил дрил" - 6 изстрела на 7 ярда/ 6,40 метра в ИДПА "А"-зоната/ кръг с диаметър от 20,3 сантиметра.

- "Бил дрил" по USPA "А"-зоната - сплитове между 0,18 - 0,21 сек., всичко вътре. Среден сплит: 0,20 сек.
- "Бил дрил" в оценъчната зона на деветката на мишена №4, която представлява кръг с диаметър от 19,5 сантиметра - сплитове пак между 0,18-0,21 сек. за шестте изстрела. Тук имах две гранични осмици към деветката, които си влизат в стандартната "А"-зона. Среден сплит и тук - 0,20 сек.
- Използвани боеприпаси: S&B фабрични.


СУБЕКТИВНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ
- нищо общо като стрелково усещане и поведение в сравнение с всички останали Зиг-ове, с които съм имал възможността да стрелям досега;
- чудесен БАЛАНС на оръжието - от 60-70 изстрела имах само два-три дръпнати, и където грешката си беше изцяло моя... но нямаше НИТО ЕДИН заскукан наляво или наляво и надолу, тоест всичко си беше по вертикала;
- с оръжието се стреля много лесно и приятно! Принципно съм си Глокаджия, веднага след Зиг-а... резнах един "Бил дрил" с 17-ката. Сплитовете отидоха на 0,23 сек., а попаденията отгоре… щото Глок си иска ПЛЪТНО СТИСКАНЕ, а Зиг-а си ги шие като машинка, без да се налага да го "душиш за гушата";
- до Глок 34 трябва да се тества ребром, но 17-ката определено я отнася като стрелкови показатели... за 19-ката въобще не говорим;
- с едни хубави релоуди и лек тунинг на спусъка... оръжието, което и сега си е сериозно във всяко едно отношение... ще си стане един доста конкурентноспособен пищов!


ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Оръжието определено заслужава особено внимание, като за мен би било голяма грешка автоматично да се слага в графата на "генетично увредените Зиг-ове". За разлика от полимера на "Хеклер" - тук инженерите определено са си свършили работа. Сега, за EDC това не би бил моят избор, но за "Т-Клас" примерно - 17-ките определено остават доста назад. За 34-ките вече, както споменах по-горе - трябва да се тестват ребром. Аз лично останах много приятно изненадан от оръжието... и доволен. :-)


п.п. От 25 ярда/ 23 метра тествах с изпъване на ръцете пред гърди и спускане веднага след пристигане на мушката в крайно предно положение - исках без да я нагласям като за прецизна стрелба, да видя колко мога да сбъркам интуитивно по мишена №4 на 23 метра - една осмица, другото всичко беше 9-ки и 10-ки. Мерните прибори също кефят максимално!


:tu:

Само в ръцете на добър стрелец могат да се забележат, колкото и малки да са, преимуществата или недостатъците на каквото и да е оръжие. Геле поздравлявам те за no bias evaluation. You made my day - инстинктивно чувствах нещата за моя Х5, които така ясно си ги написал. Thank You.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 22:24       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Така е Янк...Зиг се чувства...аз също съм надарен със чувственост /макар и да съм не дотам отличен стрелец :roll: / и също почувствах, че Зиг про ще бъде приет на въоръжение у нас...

Мдаа...как беше Зиг девиза:
- Зиг зауер - Невър сетъл!...и може да перефразираме с още по-якото Невър гивъп!

И по темата Легионера скача под инч...а другия малко повече, но са кръвни братя

Изображение

и малко по-друг хват може да се приложи при Легионера

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 22:34       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Готиното е, че кихаш триста гущера и си купуваш волфрамовата ръкохватка от сайта на Зиг и си го правиш Легион.

Легиона е фабрично с Грейгънс спусък - по-къс рисет и по-лек.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 22:38       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
Невър гивъп


[Got Sig?] - преди години ЗИГ ме напълниха със стикери. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 00:52       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
леле :)
волфрамово напълнен полимер .. е това ако не е доказателство че са спали в час по физика, инджинерките на Зиги :D

ако ще и прах от подкови на магарешки копита, и тук там конски фъшкии за баланса да сложат в полимера .. все тая
това ос-канална линия, това ъгъл на ръкохватка .. няма такива филми .. правим го като ТТ почти :DD

Яко :danger:
единственото по зле от Зиг - са два Зига заедно :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 09:21       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
леле :)

ако ще и прах от подкови на магарешки копита, и тук там конски фъшкии за баланса да сложат в полимера .. все тая
това ос-канална линия, това ъгъл на ръкохватка .. няма такива филми .. правим го като ТТ почти :DD

На база личния си опит дотук с най-различни "зиг"-ове... и аз се изказах малко неподготвен в началото на тази тема. Като решението за мен е към тези неща да се подходи максимално критично, но НЕПРЕДУБЕДЕНО! Ти в случая подхождаш предубедено, без да си стрелял с въпросното оръжие... и от позицията на авторитета - вкарваш в заблуждение доста хора. Говоря принципно.

Аз имах възможността да тествам "зиг"-а без "прах от подкови и конски фъшкии" в полимера срещу стоковата ми 17-ка... с едни и същи боеприпаси и други останали обстоятелства. "Бил дрил": 6 поредни изстрела на 7 ярда по USPA "A"-зоната - всичко вътре, с най-бавен сплит от 0,22 сек.

После хванах направо "зиг"-а... като първото нещо, което ми направи впечатление бе... че при него е нужна доста по-умерена плътност на хвата, за да събера попаденията на същото разстояние в същата цел... за това и по-добро време. Ъгълът на ръкохватката и разположението на осканалната линия на цевта... да, важни са... но не са панацея! Глок, без да го "стиснеш здраво за гушата"... особено 19/ 17-ки... ще вкараш шест поредни попадения с фабрични патрони на 7 ярда в кръг с диаметър от 8 инча на сплитове 0,19 - 0,22 секунди... в шестък!

Със "зиг"-а, шест попадения на 7 ярда в кръг с диаметър от 8 инча/ ИДПА "А"-зоната с фабрични патрони... на сплитове между 0,18 - 0,21 секунди. Клипове повече не снимам, за да не дразня определени съфорумци тук... но, Борето ми беше свидетел.

От Глок към Зиг П320 Х-5... транзицията става много бързо и лесно. Обратното вече, се оказа наистина забавно. Борето с Глока нищо не можа да направи, а аз с 17-ката... с която стрелям от 4 години - групата ми се качи отгоре. Защото Глок си иска плътно стискане... въпреки по-ниско разположената осканална линия на цевта и ъгъл на ръкохватката... шах с пешката! :joke:


п.п. Лично мнение по въпроса, пречупено през призмата на скромните ми стрелкови възможности... но на база на някакви ОБЕКТИВНИ РЕЗУЛТАТИ! Ако повече хора пострелят и направят подобни сравнения... темата ще стане смислена! Останалото е офтопик. :td:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer