logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 12:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2019, 14:07       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Vimpel написа:
На мен ми е интересно

И на мен ми е интересно, но бронежилетка нямам и не мога да отговоря.. трябва да питаме кенширо-то, той е специалист. :-)


Това което са ми казвали е, че високият клас плочи (без кевлара) трябва уверено да издържат поне три попадения от .308 и 7.62х54. Също така знам, че това е доста капризна стока - бързо старее, дори много производители си връзват гащите и дават гаранция 1 година. По възможност не трябва да се мокри /даже от дъжд/, защото започва да старее още по-бързо. Или на кратко: скъпа вещ, която не знаеш кога може да те подведе и кога ще сработи.. И дава излишна увереност.

Ето как цял майор от малазийските спецчасти си замина нелепо:



"Не правете това в къщи"(R)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2019, 23:46       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Тука човека подробно обяснява, защо целият този стремеж за дупченето на бронежилетки с КНО е една голяма глупост: https://www.youtube.com/watch?v=ETc-t1ZGKnw


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 13:26       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Тука човека подробно обяснява, защо целият този стремеж за дупченето на бронежилетки с КНО е една голяма глупост: https://www.youtube.com/watch?v=ETc-t1ZGKnw

Винаги трябва да се има предвид автора на каквото и да е... :tu:
Показваш мнение на някой си военен историк Уланов...за него макаров си е ок доколко разбрах диагонално...ок
ето го тука преди да пусне мустачките...с исторически пистолетен обзор
https://www.youtube.com/watch?v=oAzj54DGkz0


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 13:39       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
за него макаров си е ок доколко разбрах диагонално...ок

Изгледай го внимателно, казва правилни неща. :-) Стремежа за дупчене няма голям смисъл и като цяло е сбъркан - за КНО то е по-важен стопиращият ефект.

Макаров е за музея с неговите 8 патрона, метална рамка и липса на подцевна планка за фенер/лазер. Според Уланов, в момента No1 от всички руски пистолети е ПЛ.. но изрично подчерта, че в РФ предсерийните модели са едно, а серийното производство - съвсем друго. Т.е. като го качат на поточната линия, спокойно могат да го засерат здраво откъм качество. Викат му "оптимизация на производството".))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 15:46       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Fiocchi правят ACP 103 9x19, явно от доста години, днес ми пратиха какво пробива - мека жилетка клас IIIA oт 5 метра, и 3.5мм “балистична стоманена плоча” на 100 метра.
Скорост 430 м/с.
Вътре има сърцевина около 4-5мм от стомана.
Интересно е, че дават и точност - 3 см разсейване на 46 метра, но не пише от какво оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer