logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2022, 14:03       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Доста повече смазка, както се оказа в последствие.
Бях оставил супа, като гърлото на арабин в пуснинята …


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2022, 14:18       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
tojito написа:
Доста повече смазка, както се оказа в последствие.
Бях оставил супа, като гърлото на арабин в пуснинята …


Sent from my iPhone using Tapatalk

Щото не слушаше какво пее радиото и какво има по нечии тениски ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2022, 14:28       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Виж ся … щом радиото пее постоянно че AR видиш ли била по-добра от АК, който го карам сух от както е излязал от завода, викам си сай да видя тая прословута AR-ка кво ще прави с мноооого малко смазка …
Ми не … трябва да е мокричка, хлъзгава - баш като определен женски орган в дадени моменти :-D

Вчера ми направи малко проблеми, но щото налучквах с тоя регулируем гас блок с определена марка патрони как цикли.
В интерес на истината се оказа че цикли при една настройка както с 55грн Селиерки, така и с 62грн Арсенал.
Когато сложих обаче 55грн Арсенал … получих болтова AR-ка :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2022, 21:41       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
1. ГаЗ
2. Разликите в допуските на ар и ак са като между 18 и 58 годишна пичка
Едно иска смазка ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2022, 00:32       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
И двете искат ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 08:23       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tojito написа:
Виж ся … щом радиото пее постоянно че AR видиш ли била по-добра от АК, който го карам сух от както е излязал от завода, викам си сай да видя тая прословута AR-ка кво ще прави с мноооого малко смазка …
Ми не … трябва да е мокричка, хлъзгава - баш като определен женски орган в дадени моменти :-D

Вчера ми направи малко проблеми, но щото налучквах с тоя регулируем гас блок с определена марка патрони как цикли.
В интерес на истината се оказа че цикли при една настройка както с 55грн Селиерки, така и с 62грн Арсенал.
Когато сложих обаче 55грн Арсенал … получих болтова AR-ка :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk



Моята AR-15 я смазвам щателно, обилно с това страхотно италианско оръжейно масло, което откри и внася Александър Кусев, а релсите от вътрешната страна на ъпер-а, каналът, в който се движи ръкохватката за зареждане, издадените контактни повърхности на носача на затвора, зъбите на затвора, самият затвор, газовите пръстени на същия, удебелението на затвора, вътрешността на носача, в който контактува /трие се/ затвора, ги смазвам със същото оръжейно масло, щифтът, който държи затвора в носача /CAM PIN/ го мажа с грес, самата игла също мажа с масло, а външните повърхнини на bolt carrier-а ги мажа с онази страхотна оръжейна грес на "Балистол" - бялата грес "GUNCER= С това смазване не съм имал ядове. Говоря за AR-15 на "STAG ARMS", посочена в подписа ми.
АR-15, AR-10 си искат по-обилно смазване..Аз малко прекалявам с обилността на смазването, но арките си искат смазване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 09:15       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
andrei p226 R написа:
Моята AR-15 я смазвам щателно, обилно с това страхотно италианско оръжейно масло, което откри и внася Александър Кусев, а релсите от вътрешната страна на ъпер-а, каналът, в който се движи ръкохватката за зареждане, издадените контактни повърхности на носача на затвора, зъбите на затвора, самият затвор, газовите пръстени на същия, удебелението на затвора, вътрешността на носача, в който контактува /трие се/ затвора, ги смазвам със същото оръжейно масло, щифтът, който държи затвора в носача /CAM PIN/ го мажа с грес, самата игла също мажа с масло, а външните повърхнини на bolt carrier-а ги мажа с онази страхотна оръжейна грес на "Балистол" - бялата грес "GUNCER= С това смазване не съм имал ядове. Говоря за AR-15 на "STAG ARMS", посочена в подписа ми.
АR-15, AR-10 си искат по-обилно смазване..Аз малко прекалявам с обилността на смазването, но арките си искат смазване


Да разбираме ли, че само с оръжейното масло на Ал. Кусев арките не засичат? :wink:

Навсякъде дават, че арката трябва да се смазва тънко (както и всички оръжия и както всички движещи се части). Но пък да плува в масло чак?! Хайде не!
Всъщност не е в маслото проблема. Арката е доста стара и отработена система и проблемът със засичането се крие на съвсем други места: недостатъчно газ от патрона, тежка затворна група, тежък буфер, малък дюъл тайм и т.н. Като се събере действието на няколко фактора, които сами по себе си са в норма и засечката е готова. Все пак арките които се продават не са мил спек и всяка фирма си прави каквито си иска промени в конфигурацията или каквито си иска промени в основните части.
А, пропуснах дължината на газовата система, а тя е в пряка връзка с дюъл тайма.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 13:23       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Понеже оръжейната в къщи до скоро ми беше по препълнена, взех стратегическо решение всичките железа ( два САР-а, един Рюгер АР15, едно ЧЗ75 и един Глок) да ги мага с една и съща смазка - течна оръжейна смазка, без марка и име :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 15:55       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
за мен смазката за арката е една ...........и не чак толкова обилно мазане като Андрей :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 16:17       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
ti6kata написа:
за мен смазката за арката е една ...........и не чак толкова обилно мазане като Андрей :)
е шо пък не мазане.....виждали сме не една и две фланелки и лица на състезатели омазани с масло примерно за хидравлични чукове,моторно масло синтетично 5/30 от скъпото,разни вюрт смазки,WD 40/някой си смазват и гилзите/ и не напоследно място уникалния Балистол!а карантиите в болта и буфера да се тъпчат с грес :D ооо така най не засичат АРките
Всичко е проба грешка!Пробвайте експерементирайте :D :D
ама имало една вълшебна смазка с наночастици.......

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 18:17       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Светльо, да знаеш, че аз ако един ден си купя АР-ка - ще я мажа с Бардал Б2 :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 18:43       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
JDredd написа:
Светльо, да знаеш, че аз ако един ден си купя АР-ка - ще я мажа с Бардал Б2 :joke:

И в студени дни получаваш болтова карабина или дори и болтов 1911 - вече съм го постигал :P

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 19:15       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
JDredd написа:
Светльо, да знаеш, че аз ако един ден си купя АР-ка - ще я мажа с Бардал Б2 :joke:
Не Ако а Като си купиш АРка и ти ще разбереш колко мъка има на този свят,,,, наскоро направих експеримент да смажа болта с грес на Brian Enos Slide Glidе :surp: :D :D
Болта блокира, спря да работи! Последва разглобяване чистене и смзване с масло..... И о чудо :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 20:09       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
DDD написа:
andrei p226 R написа:
Моята AR-15 я смазвам щателно, обилно с това страхотно италианско оръжейно масло, което откри и внася Александър Кусев, а релсите от вътрешната страна на ъпер-а, каналът, в който се движи ръкохватката за зареждане, издадените контактни повърхности на носача на затвора, зъбите на затвора, самият затвор, газовите пръстени на същия, удебелението на затвора, вътрешността на носача, в който контактува /трие се/ затвора, ги смазвам със същото оръжейно масло, щифтът, който държи затвора в носача /CAM PIN/ го мажа с грес, самата игла също мажа с масло, а външните повърхнини на bolt carrier-а ги мажа с онази страхотна оръжейна грес на "Балистол" - бялата грес "GUNCER= С това смазване не съм имал ядове. Говоря за AR-15 на "STAG ARMS", посочена в подписа ми.
АR-15, AR-10 си искат по-обилно смазване..Аз малко прекалявам с обилността на смазването, но арките си искат смазване


Да разбираме ли, че само с оръжейното масло на Ал. Кусев арките не засичат? :wink:

Навсякъде дават, че арката трябва да се смазва тънко (както и всички оръжия и както всички движещи се части). Но пък да плува в масло чак?! Хайде не!
Всъщност не е в маслото проблема. Арката е доста стара и отработена система и проблемът със засичането се крие на съвсем други места: недостатъчно газ от патрона, тежка затворна група, тежък буфер, малък дюъл тайм и т.н. Като се събере действието на няколко фактора, които сами по себе си са в норма и засечката е готова. Все пак арките които се продават не са мил спек и всяка фирма си прави каквито си иска промени в конфигурацията или каквито си иска промени в основните части.
А, пропуснах дължината на газовата система, а тя е в пряка връзка с дюъл тайма.



Моята AR-15 плува в масло и една страхотна балистолска, бяла грес и се чувства много добре. Сега, това не се споделя от доста хора, но аз така съм свикнал и так го правя. И да, AR-15 обича маслото, обича да е смазана..Цикли и шие много бързо. Засечки съм имал със STAG ARMS, само поради некачествен патрон и поради пълнител.
Системата AR-15/AR-10 си има нужда от смазване и си обича маслото..От преки лични впечатления го пиша това. Смазана работи много меко, мазно, ле. Защо твърдя, че AR-15 си иска масло и смазване. Имаме цевна кутия на ъпер-а, която е изработена от алуминий с последваща анодизация за износоустойчивост, вътре в която се трият външните повърхнини на носача на затвора..Трие се стомана в анодизиран алуминий. От малкият ми опит с AR-15, виждам, че за тях има резервни части, аксесоари /с известни условности в България/, но все пак се намират. Явно са стандартизирани нещата. Има стандартизация, която работи. Виж при AR-10 въобще не е така и затова е по-трудно осигуряването с части за нея, особено в България.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2022, 20:15       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
MolonLabe написа:
JDredd написа:
Светльо, да знаеш, че аз ако един ден си купя АР-ка - ще я мажа с Бардал Б2 :joke:

И в студени дни получаваш болтова карабина или дори и болтов 1911 - вече съм го постигал :P



Вчера на състезанието на Шаново, не беше топло..Дори студеничко си беше на моменти, духаше и вятър. Дори и на мен ми стана хладно, а това е необичайно. Моята AR-15 по традиция беше с обилно обмазан носач на затвора /как го мразя това "болт кериър"/. Дебело смазан кам-пин, вътрешните повърхнини на релсите на ъпер-а, болт кериъра отвън, УСМ, много дебело смазан. Дори фиксиращиге щифтове, свързващи лоуър-а и ъпер-а ги мажа. Ама много яко смазана АР-ка. OVERLUBED отвсякъде, както се казва. И при по-студено време нямаше никакъв проблем. Да, греста не е ГОИ-54, не е като на Брайън Енос, но е една страхотна на "Балистол" от серията GUNCER /само че е бялата грес, а не маслото GUNCER/. Та, ползвам тази грес BALISTOL GUNCER от 3-4 години и мога да потвърдя, че е по-добра от продаваната навремето в България грес TW-25B на KLEENBORE. С балистолската грес моята AR цикли много добре.
Евентуални проблеми при такова смазване може да има, ако съм в пустинята или има много висока степен на запрашеност на средата, съчетана с вятър, който постепенно да вкара механични частици вътре в затвора и УСМ на АР. Нашият климат не е такъв...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: visocki и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer