logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 06:59       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
За чистенето.Аз съм с Ар 10,бутална,като изключим цевта,която си се чисти и при бутална и при газова,при буталната чистиш само челото на буталото( което е тласкач) и толкова.
При газовата чистиш целия затвор + цевна кутия+ УСМ+ пълнител....т.е.цялата карантия...
Разлика в теглото 10-20 грама,т.е. няма.
Отскок нагоре от тласкача няма.
В повече части ,една стоманена пръчка тласкач, с Ф- 4-5 мм и една пружинка на него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 07:04       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
Ааа и не сменяш сегменти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 10:22       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Пък сега ако покажете, че можете и да го кормувате тия пушки - ще бъде чудесно! :tu:

http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 31&t=21066

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 11:40       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ше ма прощаваш Геле ма няма ЛЦУ на АР-а, за това първо ще го играя със САР-а :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2021, 15:31       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
andrei p226 R написа:
62грн Геко


Геко е с къс пик на налягане и недостатъчно газ .. работи с къси Арки и предимно с отворени газови портове
и не са много релевантни за оценка на AR15

затова Геко пуснаха серия специaлно за АР15 ки

https://www.waffen.shopping/geco-dtx-22 ... en-150-stk

имаше малко в ВИПа и .. тествах от любопитство
циклят си добре, на студнео (2-3градуса) и с 18ка, рифле газ и порт 0.0935


Нико нямат защита от потъване/завъртане - от там по леко се свива пружината, мисля че е и по лека
Магпулите си работят и са много надежни .. но въпреки това им сменям пружините с плоски от Спринко и стават още по добре :) точно когато са 30 фишека

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2021, 16:35       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
но въпреки това им сменям пружините с плоски от Спринко и стават още по добре точно когато са 30 фишека


А, интересно...може би моите наблюдения и кахъри с пълнителите се дължат на пружините.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2021, 19:47       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Ivo III написа:
но въпреки това им сменям пружините с плоски от Спринко и стават още по добре точно когато са 30 фишека


А, интересно...може би моите наблюдения и кахъри с пълнителите се дължат на пружините.


не само, но пружините са важни
с плоски трябва да се внимава (а и не само с плоски пружини) да не се сложат 31 фишека, че тогава - гарантирано пада пълнителя - защото не може да се закопчее с нормален натиск

АР системите се сменя бързо пълнител + затворна задръжка - но оператора трябва да има финна моторика :)
да е отработил как да заключи, подаде и да чекне ..

за набиването - прескачане на зъба при отворен затвор, пак трябва финна моторика :wink:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2021, 16:57       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
А е толкова елемнтарно……….
Тъпчиш джепането в пълнителя и проверяваш с Лек натиск дали си сложил или не достатъчно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2021, 19:29       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
След изстреляни вече близо 3000 патрона от различни марки (от фабричните - геко, фиочи, хорнади, ремингтон, спиър, барнес вортх, завод 10, СиБ, от релоуда - заряди с ниво на налягането характерно за 223, 5.56Х45 и редуцирани/намалени заряди) и модели куршуми (ХП, СП, БТ, ФМЖ и т.н.), тегло на проектилите от 35 до 69 грейна (работещи през пълнителя), барути от бързо горящи, до бавно горящи за 223 рем., пълнители - магпул ген2, енина 30-40 зарядни, метални 10 зарядни на ругер, резултата е:
0 засечки, 0 изпаднали пълнители, 0 - ФТФ, 0 - ФТЕ, 0-2Ф, 0-3Ф, 0-кумини и 0-т.н. проблеми.
Оръжието продължава да работи безотказно, без значение смазано или сухо.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 05:00       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е ти трябва да си улучил от тотото тогава … доста хора ползващи такива семита казват, че това онова им се е счупило/изкривило/изместило. И то при AR и MPR моделите


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 06:02       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tojito написа:
Е ти трябва да си улучил от тотото тогава … доста хора ползващи такива семита казват, че това онова им се е счупило/изкривило/изместило. И то при AR и MPR моделите


Sent from my iPhone using Tapatalk

Кои са тия “доста хора”? Аз имам над 5000 патрона и една единствена засечка(чинно докладвана още тогава във форума), заради прищипан пълнител, вече заминал на буклука.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 10:36       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Знам за 3ма аз съм единия и квото ми се случи си го казвам … за другите не нося отговорност


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 14:09       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tojito написа:
Знам за 3ма аз съм единия и квото ми се случи си го казвам … за другите не нося отговорност


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мисля си спомням, че имаше проблеми, но не бяха ли и при теб от пълнителите? Или ме подвеждат спомените?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 14:31       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Да на само в началото … и то с “оригиналния” 10 заряден на 4тия изстрел ми направи double feed …После се научих какво иска пушката и повече с пълнителите никакви проблеми


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2022, 10:43       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
tojito написа:
Да на само в началото … и то с “оригиналния” 10 заряден на 4тия изстрел ми направи double feed …После се научих какво иска пушката и повече с пълнителите никакви проблеми


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ако можеш да споделиш, какво според теб искаше пушката?

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vbogoev и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer