logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2022, 20:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ъпгрейд, който направих на УСМ-а е:
LaRue Tactical MBT-2S Trigger

https://www.larue.com/products/larue-ta ... s-trigger/

Двустейджов УСМ, който беше положителен ъпгрейд на Ruger AR-556.
Пробвано и доказано :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2022, 07:43       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Larue имам от няколко години
Прекрасен спусък / за целите ми/


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2022, 21:32       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ti6kata написа:
Larue имам от няколко години
Прекрасен спусък / за целите ми/


:tu: Да, особено за цената си от около 150 евро е направо находка!
На фона на други известни имена в бранша (топ 5 образно казано :DD ), които са около 300-500евра бройката.
За мен също е екстра за целите ми. Най-вече усилието и хода мерадват. Няма "задиране" и "грапавини".
А "двустейджовия ход" на УСМ-а ми пасна, въпреки че бях резервиран в началото към него.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2022, 21:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Една "група" от 5 изстрела с Ruger AR-556,
Изображение
имаща за цел да покаже какво се случва когато една от петте гилзи в релоуднатата партида е от друга марка и с друг обем. Поне при мен оказва влияние. Демонстрирах го и на един приятел. Тая "група" е с ширпотребни проектили на хорнади - 55грейна, 4бр гилзи на геко и 1бр на З."10", пропеланта е вихта n 133. Оптиката е вортекс страйк игъл1-8х24, монтажа е пак на вортекс. Ефтинджос е цялата сглобка така да се разбира (карабина, оптика, монтаж, проектили, гилзи, пропеланта - не чак толкова евтин :D ).
В интерес на истината моя ругер стреля най-читаво релоуда правен с гилзи на РВС (тези от фабричните 55gr TM) и геко - с кримпа отдолу. Сортирани. Даже с мачовите на лапуа не съм правил по- добри групи. Проектилите също са сортирани, не че много нужда имаше.
И малко хватки и пинизи (наУка от приятел :wink: ), при обработка на гилзата, преди снарадяването й :wink: .

п.п. Прострелката е 0 на 36ярда, затова на 100м попаденията са на около +8см.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2022, 23:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Може би съм изпуснал в темата, но това е странна прострелка - защо именно 36 ярда ?
Колко беше туиста на тая пушка 1-7, 16” цев, правилно ли помня ?
Пробвал ли си със фабрични патрони, някакви нормални, като Федерал например, и по-тежък грейн, като 62?
Извинявай ако тая информация я има някъде из темата, не съм чел последните двайсетина страници…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2022, 06:16       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
Може би съм изпуснал в темата, но това е странна прострелка - защо именно 36 ярда ?
Колко беше туиста на тая пушка 1-7, 16” цев, правилно ли помня ?
Пробвал ли си със фабрични патрони, някакви нормални, като Федерал например, и по-тежък грейн, като 62?
Извинявай ако тая информация я има някъде из темата, не съм чел последните двайсетина страници…




https://www.youtube.com/watch?v=jttB1kUXfJE

;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2022, 07:39       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
.38 Super написа:
Може би съм изпуснал в темата, но това е странна прострелка - защо именно 36 ярда ?
Колко беше туиста на тая пушка 1-7, 16” цев, правилно ли помня ?
Пробвал ли си със фабрични патрони, някакви нормални, като Федерал например, и по-тежък грейн, като 62?
Извинявай ако тая информация я има някъде из темата, не съм чел последните двайсетина страници…


Добро утро, на всички, Добро утро Данчо.
Преди време се наложи да правя точно тази прострелка и дори спорих с едни приятели, че за човека, който я правя не му трябва това привеждане към нормален бой, но както искаше така и му сътворих нещата.
Ще разакажа накратичко... човека стреля с JP с 16 инчова цев в комбинация с бързомер на който точката е 2 МОА. При този мерен прибор и на дистанция от 300 метра въпросната точка ще покрива/ крие 18 см площ или почти зачетна зона един ПОПАР. Лично аз оръжие с бързомер бих прострелял на 100 метра и от там щях да работя с изместване на мерната точка по вертикала, като на 300 метра грубо ще има превишение от около една точка зада порази попара в зачетната зона ... и както съм казал и преди с бързомер се работи до където е правия изстрел на боеприпаса или там както го казвате MRD.

Та да се върнем на тази прострелка на 36 ярда.
На близки дистанции да кажем от около 25 метра се мериш цантрал и попаденията отиват там където искаш. Това за състезателите по IPSC и сцените на ШАНОВО ги устройва, защото стрелят с карабина на почти пистолетни дистанции :DD :D PDT_Armataz_01_22 Когато дойде ред на средната дистанция се мери в основание за да порази А- зоната , а на 300 метра се мери център, когато прешваърли център се мери отгоре. Накратко ако имаш бързомер и оптика с кръст , с малка кратност без нищо друго това е страхотно, но трябва много добре да си знаеш балистиката и да си я отработвал. Тази прострелка най - добре работи по мишени тип СИЛУЕТ - ГРЪДНА ФИГУРА. При мишена попар, който пада само при попадение в зачетна зона е голяма греда т.е. тръгваш автоматично да стреляш с грешка от 9-10 см.

При 100 метра.
На близко се мериш над точката, за да я поразиш. от там да речем примерно до 150-190 метра централно и започваш да вдигаш лека полека, като на 300 метра ще си както казах една точка на БЪРЗОМЕРА превишение за да поразиш зачетна зона. Положителното е, че имаш възможност да си виждаш целта/ мишената, кояно не е скрита от мерната ти отметка т.е. отгоре ти е точката, а отдоло е целта.

Отделно тази прострелка на 36 ярда или 33 метра се прави при липса на дистанция, но ако имаш и 100 метра е добре да си направиш проверката за това дали отговаря като превишение и групираност.

Например Калаша се прави на мерник 3 и с него работиш както на близко така и на далеко, но ако искаш точност работиш с въпросния мерник за съответната дистанция + избор на мерна точка.

Накратко, всичко е въпрос до навици и умения от стрелеца. Мен не ме бърка както едната така и другата прострелка, но задължително контрола на 100 ако има такава.
Лек Ви ден на всички.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2022, 14:45       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ясно, гони се по-събран спред. Благодаря за обясненията Драка и Цоньо :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2022, 14:32       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
.38 Super написа:
Може би съм изпуснал в темата, но това е странна прострелка - защо именно 36 ярда ?
Колко беше туиста на тая пушка 1-7, 16” цев, правилно ли помня ?
Пробвал ли си със фабрични патрони, някакви нормални, като Федерал например, и по-тежък грейн, като 62?
Извинявай ако тая информация я има някъде из темата, не съм чел последните двайсетина страници…


36 ярда за да не правя корекция в диапазона 0-300 ярда. При централ боди шот - в сичко влаа вътре у торса или мишена за IPSC :DD :D
Пробвал съм нула на 50 и 100м- не ми пасна. Не е толкова практично и просто като нула на 36 ярда.
Естествено, при нула на 36 ярда винаги правя контрола на 100 и 300 ярда. Да съм сигурен :wink: .
Туиста на ругера е 1:8.
От 62 грейновите харесва фабричните на хорнади фронтиер софт поинт.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2022, 14:38       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ясно, благодаря за обясненията. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2022, 14:51       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
.38 Super написа:
Ясно, благодаря за обясненията. :tu:


За теб винаги :tu: !
Дано съм бил разбираем и изчерпателен!
Ако ли не - пиши ми на ЛС. Ще си развия тезата :tu: .

п.п. Само да добавя, че прострелката на 36 ярда за ар15 не я избрах заради клипове в нета, тубата, филмите с Джон Уик :DD , или щото е тактикуул :D .

Преди да премина към нея пробвах прострелки на 50м, на 100м. Много симулация с различен софтуер.
После практически изпитания с прострелка на 36 ярдова нула.
За мен се оказа най- пактична.
За друг - може да е друго.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2022, 19:47       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Не, всичко ми стана ясно и от предишните постове. Даже ми е странно, че в средата в която попадам чат-пат не съм чул за нулиране на 36 а почти винаги на 25 и 50 ярда. Ясно ми е, обясняваш напълно разбираемо :tu: Благодаря на всички !

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2022, 20:05       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 08 Май 2022, 19:53
Мнения: 5
Местоположение: North Carolina
Интересно ми е, частитр като цев, upper receiver, спусък bcg и тн свободно ли се продават в Бг, или ти трябва разрешително и за тях?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2022, 20:36       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Основните компоненти са на разрешително режим.
Цев, лоуър и ъпър и болт.
Другото не


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2022, 21:03       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 08 Май 2022, 19:53
Мнения: 5
Местоположение: North Carolina
ti6kata написа:
Основните компоненти са на разрешително режим.
Цев, лоуър и ъпър и болт.
Другото не


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer