logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 00:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 14:43       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Баян написа:

Цоньо, Иван Христосков има в пред глупостта за овъргаза, а не за смазването на пушката.
Моите наблюдения също сочат, че Ар-15 засича от недостатъчно газ. Поради това си разширих газовия порт и сложих регулируем газов блок.


Всяко едно оръжие като го " удошиш" ще засича, но аз разбирам също, че визира и потдръжката. Ако завиеш газовия регулатор на тоя БАР и той ще засипа.
При Андрей има някакъв проблем с пръстените на затвора....
Спомням си, че има тест за надежността на тез пръстени к...ако нещо затвора се движи много бързо е проблемно и при него е точно така

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 15:49       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
засича от всичко което е извън оптималната настройка ... защото няма универсално/вълшебно оръжия или патрон
има си технически спецификации за налягане, или така наречения прозорец на налягане което ще работи


и от овъргаз също засича .. пълнителя не успява да подаде фишек, затвора се връща много бързо и захапва посредата и завлича фишека
ефтините АР се правят с големи газове портове за да работят с най-ефтините патрони, които имат ефтин барут които готи с кратък пик на налягане и не създава достатъчно налягане за стандартен газов порт



но най-вече оръжие засича от прост оператор и калпав релоадер, които няма техническа култура, не чете, не слуша и иска да му е ефтинко всичко :) :D

толкова статии пуснахме за налягане на газ порт, за настройки
за тежест на бутала, пружини .. едва ли някой обаче си направи тръда да ги прочете

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 15:54       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Баян написа:
tojito написа:
Е “буталките” защо засичат тогава?

Не знам. Намам "буталка". Принципно, когато се гони сигурно презареждане, при всякакви температури, с различни патрони се върви към овъргаз.
Това за съжаление води до по-силен откат . Истината е някъде по средата.

Онзи ден настройвах газ блока, че се заиграх
На едно положение на настройките работи с два модела боеприпаси, с трети не иска или даже да изхвърли гилзата или ако я изхвърли пък не зарежда патрон.
С “основния” патрон хвърля гилзата към 4”, а втория “сработващ” патрон го вади някъде около 3”
Както си беше “заводска” всички ги хвърляше на 1”, яко Овъргаз - силен откат с неприятно главоболие
Таман я нагласих, компенсатор, регулируем гас блок, JP пружини, free floating hand guard и други шукаритетни джаджи, състезание имаше за тестване … и се разболях :-D

Както и да е, настройката на газта е едното нещо, смазването е друго, ама има и други причини за засечките при тази платформа.
А при “буталките” ми е пълна мъгла. Знам кой има брутален бутален Рюгер, ама едва ли ще надигне перденцето


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 15:58       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Баян написа:
tojito написа:
Е “буталките” защо засичат тогава?

Не знам. Намам "буталка". Принципно, когато се гони сигурно презареждане, при всякакви температури, с различни патрони се върви към овъргаз.
Това за съжаление води до по-силен откат . Истината е някъде по средата.

Онзи ден настройвах газ блока, че се заиграх
На едно положение на настройките работи с два модела боеприпаси, с трети не иска или даже да изхвърли гилзата или ако я изхвърли пък не зарежда патрон.
С “основния” патрон хвърля гилзата към 4”, а втория “сработващ” патрон го вади някъде около 3”
Както си беше “заводска” всички ги хвърляше на 1”, яко Овъргаз - силен откат с неприятно главоболие
Таман я нагласих, компенсатор, регулируем гас блок, JP пружини, free floating hand guard и други шукаритетни джаджи, състезание имаше за тестване … и се разболях :-D

Както и да е, настройката на газта е едното нещо, смазването е друго, ама има и други причини за засечките при тази платформа.
А при “буталките” ми е пълна мъгла. Знам кой има брутален бутален Рюгер, ама едва ли ще надигне перденцето


Sent from my iPhone using Tapatalk


и това е за определена температура нагласено :)
защото ефтините соц барути .. имат 1м/с за всеки градус

или ако я нагласиш на 5 градуса околна температура .. и стане 35 лятото .. това са 30м/с минимим отгоре + налягане
или обратното ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 16:04       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ми в случая “основния” боеприпас не е от ония със соцбарутите за които си мислиш, другите два модела да
Иначе съм наясно че като се постопли ще трябват нови корекции … а с АК-то няма такива драми и преразхоТ на жЕпане :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 16:13       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Ми в случая “основния” боеприпас не е от ония със соцбарутите за които си мислиш, другите два модела да
Иначе съм наясно че като се постопли ще трябват нови корекции … а с АК-то няма такива драми и преразхоТ на жЕпане :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk


всички патрони на цена до левче у нас са такива :)
измерете скорости и ще видите ..


ето една статия .. https://www.hornady.com/support/superfo ... d-firearms
бих препоръчал да я прочетете внимателно .. обеснява защо някои патрони започват екстракция преди завършване на цикъла, както и супресорите защо искат регулиране на газовия порт


ПП: който незнае енглиш .. десен бутон на броузера и гоогле превежда
даже и тубето има опция за автоматичен превод ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 16:30       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Иво това е статия тип “Това е ПРАВИЛНИЯ патрон, ама точно този модел, точно на тази марка” … не ми звучи сериозно нещо


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 16:34       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Иво това е статия тип “Това е ПРАВИЛНИЯ патрон, ама точно този модел, точно на тази марка” … не ми звучи сериозно нещо


Sent from my iPhone using Tapatalk


ПП: много бързо прочете статията, че стигна до този извод за нула време :DD

ако не може да разберете, какво познание дава статията .. значи няма надежда :D за познание

тогава .. може да се пробва по български - с мазане с говежда лой, електрожена, флекса, дрелката, малко псувни .. и може да се получи .. да работи с "всичко" :D

пише си .. че ако гилзата има следи от ранна екстракция е опасно! и трябва веднага да се прекрати стрелба ... най-малкото е да се чупи рано или късно зъб на затвор
ама у нас .. се стреля, чупи се и .. после извода е, че АК е велико, щото не чупело зъб

и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 19:36       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
MantuS написа:
b5202s написа:
Инфантилен повярвал си, взел се на сериозно АВАТАР на хoмункулус.


За кого се отнася това определение?


Емо, продължавам да очаквам отговор!

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 19:54       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Чета техническа документация с разбиране освен на български, също и на английски с разбиране и възприемане еднакво бързо … част от работата ми е ;-)

Ако бях такъв върл фен на АК, както многократно намекваш нямаше да харча лични средства за нискобюджетна АР-ка и последвалите тунинги. Щях да ги изискам служебно примерно ;-)

Относно мазането с лой и т.н. и “майките” не съм аз човека. Много хора са ме виждали по време на стрелба и могат да подтвърдят, че не изчезвам в облаци прах за неопределено време ;-)

А относно статията - ми човек, какво да мисля като във всеки абзац срещам поне веднъж един и същ модел патрони от една и съща марка?!
Стрелял съм с патрони на марката през истински автоматични платформи и да ОК са!
Ама ми звучи като рекламите за перилни препарати:” Нашата марка прави това, другите марки не правят това”
Нещо ми липсва базата за сравнение в тази статия ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 20:34       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
andrei p226 R написа:

......
Моята AR-15 ....


Джентълмени, от този пост нататък (24 Яну 2022, 09:23) общо взето сте ми отаковали темата за Ruger AR-556.
Не че нещо, но ако някой още не се е научил как да си смазва, поддържа и борави с оръжието - било то платформа АК, АР или друго - това си е негов проблем, до го връщат обратно в казармата.
Моля модераторите да преместят терзанията покрай смазването и надеждността в тема по тяхна преценка :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 20:41       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
MolonLabe написа:
JDredd написа:
...
И в студени дни получаваш болтова карабина или дори и болтов 1911 - вече съм го постигал :P



С цялото ми уважение, докато за АР има възможност за известен компромис, то 1911 е невъзможно да приобрети болтовост! Нека се спрем на приемливото за всички "менюъл"? PDT_Armataz_01_22
Бях си го зарязал, STI-я, в жабката при минус 10 и блокът се оказа флегматик...

ПП
За желаещите да не изглежат чак толкова неграмотни - пише се "евтин"-а,о,и...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 21:32       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
tsb написа:
andrei p226 R написа:

......
Моята AR-15 ....


Джентълмени, от този пост нататък (24 Яну 2022, 09:23) общо взето сте ми отаковали темата за Ruger AR-556.
Не че нещо, но ако някой още не се е научил как да си смазва, поддържа и борави с оръжието - било то платформа АК, АР или друго - това си е негов проблем, до го връщат обратно в казармата.
Моля модераторите да преместят терзанията покрай смазването и надеждността в тема по тяхна преценка :tu: !

Сори колега, верно се отплеснахме …


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 21:37       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
еФтин е модерна дума
и означава по тънка лайна от тънката лайсна

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2022, 21:45       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
tojito написа:

......
Сори колега, верно се отплеснахме …


Sent from my iPhone using Tapatalk


Няма ядове - на всеки може да се случи :tu: !

По темата - при мен Ruger AR-556 си работи нормално. Обикновено предпочитам сухата смазка на хорнади - Hornady® One Shot® with DynaGlide Plus®.
Няма да хвърчи мазнотия и да пръска, няма да натрупва нагар. Сатава и с нормална оръжейна смазка - фино смазана. Но, с Hornady® One Shot® ми е по-лесно. Не се налага да обирам излишната смазка и прочее. Всичко полепва, там където съм напръскал и изсъхва.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer