logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2019, 22:01       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Моя се пооправи с времето, но не стана кой знае какво.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 12:42       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Понеже имаше въпрос относно това дали мушката пречи на бързомер/оптика, мога да кажа следното:

Монтирал съм на моя Ruger AR-556 бързомер Вортекс CROSSFIRE® RED DOT

https://vortexoptics.com/red-dots/cross ... d-dot.html

В кутията на бързомера има два монтажа.
Сложил съм високия.
С него няма проблем - мушката не пречи на премерването с червената точка.
Дори мерника да е вдигнат, пак не пречи на работата с бързомера.
Но на мен ми е по-комфортно когато е свален/сгънат мерника.
Височината на монтажа ще я премеря допълнително и ще пиша колко е за да може да си направят сметка четящите и ориентировка за монтажи.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 12:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Vimpel написа:
Чудесен обзор, поздравления!

Съвет от мен:
Ако спусъка не ти харесва - смени целия УСМ със спортен такъв.

Не сменяй само пружини и не пили/полирай повърхности по стария УСМ.
Дори да има ефект от това първоначално, в един момент най-вероятно ще почнат засечки или по-лошо.


Благодаря за съвета Vimpel :tu: !

Най-вероятно точно така ще постъпя, както ме съветваш, но след като понавъртя определен километраж със заводската окомплектовка.
В интерес на истината УСМ-а започна малко от малко да се подобрява от към плавност хода на спусъка, та ще видя до къде ще стигне.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 14:51       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
tsb написа:
-Имайки опит в релоуда за болтовата ми карабина в 223/5.56Х45, както и необходимото оборудване за целта (а и доста празни гилзи), това си беше за мен голям плюс.
-Оръжие в калибър 223/5.56Х45 може да е доста универсално, ако разбираш от релоуд и знаеш какво и как да направиш.
Накратко може да се релоудват за оръжие в такъв калибър боеприпаси на нивата на 22лр, 22маг, 22 хорнет, 223рем, 5.56Х45.
Разбира се Ар15 няма да презареди с редуцираните заряди, но ще си стреля без проблем при единично подаване на патроните. Стрелбата с редуцирани заряди за удоволствие на стрелбището е много приятна, ненатоварваща и щадяща за оръжието.

Колега би ли направил сравнение между новата ти карабина AR и болтовата ти карабина при прецизна стрелба на 300, 400 метра. Ако имаш време и желание разбира се.

Пробва ли вече дозвукови 5.56 в AR и какви са ти впечатленията?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 17:19       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
IYI написа:
... сравнение между новата ти карабина AR и болтовата ти карабина ...


Едното е с бързомер, респективно, с диоптричен мерник, а другото е с оптика - сравненията са немислими.

Но, пък тези дни тествахме скоростите на ар-ка с напълно затворен газблок и с отворен, до степен на безпроблемна работа.
Целта беше да се установи колко от скоростта пада за осъществяване на презареждането. Енергия за около 80 м/с отиваше за цикленето, т.е. около 10 процента от скоростта беше в жертва на автоматиката.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 17:51       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
IYI написа:
Колега би ли направил сравнение между новата ти карабина AR и болтовата ти карабина при прецизна стрелба на 300, 400 метра. Ако имаш време и желание разбира се.

Пробва ли вече дозвукови 5.56 в AR и какви са ти впечатленията?


Планирал съм такова сравнение, което ще проведа в началото на новата 2020год.
За мен такива практически сравнения са част от удоволствието и забавлението с ДНО.

За целта ще ползвам за АR556 същата оптика която ползвам на болтовата.
Но до края на 2019г всичко при мен е подчинено на тема лов.
И за това до тогава не мисля да въртя оптики и бързомери по оръжията и да ги менкам.
Успях да направя тестови стрелби с ругъра и бързомера както за групи, така и за скорости.
Като ми остане време ще ги кача в темата.
Успях да направя и сравнение за загубата на скорост при един и същи патрон между болтовата ми карабина с 601мм цев и ругъра.
дозвукови в арката още не съм пробвал

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 00:30       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tsb написа:
В интерес на истината УСМ-а започна малко от малко да се подобрява от към плавност хода на спусъка, та ще видя до къде ще стигне.

Моят е все още тежък, но в никакъв случай не е "грапав". Не знам дали е защото имам по-старият модел, или се е "разчупил" с времето.

Не знам какво е мнението на колеги с опит с двете системи, но за мен стандартният спусък на АК е по-приятен от стандартният (mil spec) за АR. Поне на оръжията които съм пипал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 18:30       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Доста обзорен преглед ... тъй тъй съм и аз на такавав вълна, дойде ми баш на време :wink:
Само едно въпросче имам .. и в сайта на прозивдителя и в сайта на продавача се споменава, че цевта е хромирана! Въпроса ми може да прозвучи малко тъпо, ама ... аз да си питам (като ен знам питам) ... Патронника и той ли е хромиран?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 20:11       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
tojito написа:
....
Само едно въпросче имам .. . ... Патронника и той ли е хромиран?


Нямам никаква идея.
А и честно казано не ме вълнува.
Хромиран или не - щом може да изкара едни 20 000 изстрела и да продължи да работи - има ли значение?
И 10 000 да изкара, при цената на патроните - от около 0.90лв. - 1лв. за брой тва са близо 10 000 лв.
Ако мога да похарча 10 000 лв запатрони, не ме бърка да похарча още 2000 лв за нова карабина.
Но едва ли ще се наложи.
Понеже АР15 е "лего", евентуално ще сменя само цевта.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 10:22       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tojito написа:
Патронника и той ли е хромиран?



Цитат:
shot-peened and proof-tested 9310 steel bolt, and 8620 steel bolt carrier. The inside diameter of the carrier and gas key are chrome plated and the key is staked for longevity.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 10:34       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама bolt carrier и bolt не означават цев Роска...хромиран е отвора на болт кериера и гас ключа.

За цевта казват, че е студено кована сплав с което се постига "ексепшенъл акюраси" което ме кара да мисля , че не е хромирана https://ruger.com/products/ar556/models.html
Цитат:
Complete rifles are equipped wih a cold hammer-forged alloy barrel with 1:8" twist rifling that provides exceptional accuracy with bullets from 35 to 77 grains.

но някъде ако дават повече инфо в линка може да се намери...аз за цевта намерих само това - не споменават за хромиране


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 10:57       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Ама bolt carrier и bolt не означават цев Роска...хромиран е отвора на болт кериера и гас ключа.


Ама той не пита за цевта.....А цевта е
Цитат:
The Ruger AR-556 features a 16.1-inch, cold hammer-forged barrel of 4140 chrome-moly steel.


Хората там казват, че тази цев не е хромирана, защото нямало нужда да е такава :)
Цитат:
The barrel is made of chromoly steel, and it is not chrome lined.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 11:10       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е да ...не пита за цевта, а пита за патронника, който няма нищо общо с цевта и се намира зад мерника малко вляво...добре :tu: :D

Тождито къде видя, че Ругер хромират цевите? Да не би да хромират само патронниците :roll:

Иначе тази стомана 4140 ръждясва требва да се има предвид при подръжката...ако се хромира няма да ръждяса и става по износоустойчива...а не хромират Роска защото така падала точността - и там и тука казват така знаещите...
но зависи каква точност се търси...за мен лично няма никакво значение ...толкова мога...за други обаче значение има...
Изображение
https://www.indiamart.com/proddetail/41 ... 04973.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 11:20       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
...а не хромират Роска защото така падала точността - и там и тука казват така знаещите...

Митове и легенди са това за точността. Да, теоретично пада - но е незабележимо. Визирам ПНК, а не снайпер. А не хромират, щото така им излиза по-йефтинко. А хром определено си требе тогава, га ги пущаш фишеците бързо един след друг. "Милспек"-а затова ти е хромиран... или поне повечето такива "арки". За recreational shooting ... де ще пуснеш по хиляда патрона годишно за забавление... 5 години поне - си ти!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 11:28       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да...имаше тема за много малкия ресурс на нехромирани цеви на арове...наляганията са високи...скорости 980м/с и нагоре и...на 1500 май прогаряла гърлото на куршум входа...и трябвало нова ако търсиш хай прецижън пърформънс

но пак зависи какво се търси...за дрилове на 15м и избиване на скитащи кучета...си е ок и да е на 20 000 изстрела


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer