logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 06:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 17:22       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
rosen71 написа:

Аз си взех Ген2 с новата БДЦ скала, и съм много доволен.


Честито :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 16:31       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tojito написа:
Пускам този пост с риск да бъда разчекнат от феновете на марката и със сигурност да бъда оплют от техните "противници" - феновете на "православния" калибър :D

Видях и "сметката" вече днес ... заведох я да подиша :happy: Идеята беше да прострелям механичните мерни прибори и бързомера, двете опции на дистанция от 25м. Да превъртя събраните вече пълнители - оригиналният (дошъл с карабианта метален 10 заряден), 3 броя на "Нико Енина", 3 броя "Магпул" Ген 3 и 2 броя стари метални (армейски) - всички без първия са 30 зарядни.
Всички бяха напълнени до пълният им капацитет нарочно, за да видя дали ще има проблеми от това.
Времето слънчево, грам вятър нямаше ... абе прекрасни условия за прострелка.
Лягам си аз на земята, подлагам чувалчета за упор на ложата и викам "Айде"...
1во сложих 10 зарядния пълнител. Пусках по 3 изстрела в група, по стандартна мишена на американската армия за прострелка на М4 (на 25м. размера на силуета имитира размерите му на 300м). 1вата група замина - силно в дясно, на около 10см от центъра. Направих си корекциите, които уж бях сметнал и викам да повторя ... и дръжки. !вият изстрел си мина добре, 2рия обаче ... натискам спусъка и нямаше изстрел. Га поглеждам патрона закеркенечен накриво - на снимката се вижда. Отсраних засечката и си довърших групата. Отново корекции (още малко) и лягам пак за друга група. Зареждам и ... дръжки - затвора не беше отишъл максимално напред, вижда се на снимката ...
Направо го махнах този пълнител ... и с трепет посягам към "Магпул"-а, все пак са голяма работа нали така?
Продължавам си с работата, пускам си групите (в конкретния случай 3 групи), когато направи Double Feed. Както викат братята хАмериканци "Shit happens" и аз тъй - отстранявам си задръжката, вкарвам пълнителя и продължавам.
След още една група от 3 изстрела пак същата хава - пак Double Feed.
Вече смръшвам яко вежди и плахо се оглеждам дали Бай ти Вълчо не киризи из зад някой ъгъл. Отстраних задръжката и конкретния пълнител беше отстранен. Мигновенно пред очите ми излезе образа на hitman47 псувайки и хвърляйки Магпулския си пълнител на ДШК на Црънча 2017.
Взимам вече "Нико Енина" - почвам си работата, група след група (две в случая). При поредната проверка на мишената и спазвайки правилата за безопасност - без патрон в патронника и махнат пълнител, пак лягам за група. Признавам си, моя грешка беше - май маааалко по-силно плеснах пълнителя. Така се наби навътре в лоуъра, че се наложи да разглоба пушката за да го измъкна - приказката "Баба и дядо дърпат ряпа" и т.н. Изкарах си го този пълнител до края без проблеми.
По същото време останах доволен и от прострелката на механичните прибори. Сложих бързомера Aimpoint PRO, посегнах отново към друг Магпул пълнител и отново започнах. Цяла една група пуснах ... и отново Double Feed PDT_Armataz_01_30
Силно възмутен отстраних засечката, дадох му втори шанс на този пълнител и ... той пак се о*ка. Този път подаде на криво патрона, който съответно заклини, точно като 1вата засечка.
След многократно споменаване на майка и т.н. вече убеден, че бай ти Вълча злорадства нейде скрит от мен посегнах към втори пълнител на "Нико Енина" Три групи и никаква драма, така и приключих прострелката на бързомера.
Най - накрай дойде време за "фън шутинг" - в случая мишена на 100м. Този път пробвах двата метални армейски 30 зарядни пълнителя. Ниииикакви ядове с тях, нада, зиро, нихтс, а бре нищо бре.
Понеже много се задържах с карабината нямах врме за повече ексцесии. Почнах да събирам багажа и тогава вече и обърнах по-такова внимание.
С много колеги и приятели съм говорил за поддръжката на АР и всички казаха, че не трябва да е суха. Така и направих предния ден - много леко (уж, леко за мен, имайки предвид опита ми със САР) и едвам едвам. Е да ама гледам, че през пиновете беше почнало да се утаява смазка леко. Погледнах си очилата и не видях по тях следи от смазка. Някъв хел, някъв хорор направо :DD

До тук всичко точно, обаче ... другата драма следва :D
Общо 15на пъти, единствено при стрелбата със пълнителите "Магпул" ми се случи да изхвърли гилзата и да не зареди новия патрон. Съответно го правех аз и сега разбрах как се чувстват колегите, които се състезават в болт-екшън дивизиите :D
Този проблем го нямах с метланите и пълнителите на Нико Енина!

Какво не ми хареса в карабината? То май трябва да се отвори и такава тема, да има къде да си изливаме душите :D
Мега Гига Тера твърдият спусък води класацията без да се замислям. За прецизна стрелба с върха на пръстта просто забрави, требе да вкараш до 1вата фаланга и да стискаш. Което пък ми вадеше дупките силно долу в дясно! Това е по начина по който съм свикнал със моя САР - натискаш бавно и плавно спусъка и след изстрела го задържаш на задната страна.
ОК, викам, дай да видя по другия начин - спусъка сер пляскаше със стрелящият пръст и дупките се нареждаха там където исках.
За дублети и/или повечко изстрели по - бързо аПсурТ просто, трябва да играя със целия ход на спусъка :evil:

Второто което не ми хареса ... се оказа проблем с механичните мерни прибори. Като взех пушката мерник мушка си беха подравнени ръиш ли ... ОК ама като си вкарах корекциите по моито око (мерника се избута на ляво) и в дупката му освен мушката съвсем ясно вече се вижда и вътрешната част на левия "сенник". Което пък ме разсейва и отнема време за прицелването!!!

Уточнение че всички групи ги правих с патрони, които взех с карабианта и по всяка вероятност ще се стреля с тях в повечко - 55грн FMJ на "Арсенал" Казанлък, парти от 2014г. Само една група с 5 изстрела имам с Геко, просто нямах повече (резултатите от тях са в снимаката към псота). За фън шутинга отново циклих със 62грн FMJ на "Арсенал".
На първо четене това е дереджето ... определено ще има и още ревюта от мене. Таа пушка ще я направа шевна машина, също като САР-а ми :D , но не и по -добра :D

Относно снимките ...
Тези със задръжките са ясни, не съм сложил всичките щото няма смисъл.
Тези с групите:
Едната дето е с дупките в около червената буква А на Арсенале стреляна със 62грн Геко на 25м
Снимката с групите на мишена на Aimpoint са от бързомера. При нея най - високата група е 1вата, след корекции слизаше надолу, докато накрая стана идеален център


Интересно, толкова ,,тежък," твърд ли е спусъка и на буталните АР15 на ,,Ругер". Оглеждам се за една такава буталка на ,,Ругер" По принцип, за ,,Ругер" съм леко предубеден, но в момента, са единствените внасяни в България АР15, с цеви в 5.56 Nato.
Относно българските пълнители за AR15,от завода в Енина, аз също съм с прекрасни впечатления до момента. Както от 30 зарядните, така и от 40-зарядните.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 17:01       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Още карам със “заводския” спусък … на близо 2000 изстрела не усещам промяна в спусъка


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 17:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
преди да оплювате "тежките спусъци"
.. стреляйте на -10 градуса или да не е толкова студено .. но при зимни условия и ще се замислите какъв спусък да сложите

т.е. зависи за какви цели градите шмайзера

леките, особено меките, дето се влачат като сополи .. стават горе долу за идеални чисти условия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 18:13       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
andrei p226 R написа:

Оглеждам се за една такава буталка на ,,Ругер" .


Бутална арка не бих взел, освен ако не ми се налага да съм водолаз излизащ от водата и откриващ огън по врага с все още капеща от оръжието вода.

Да чистя бутало, газови камери и др. подобни чудеса, да ми тежи и рита нагоре, при положение че я ползвам за спорт и кеф? Абсурд!!! Не мойш ме нави по никакъв начин!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2021, 04:28       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tojito написа:
Още карам със “заводския” спусък … на близо 2000 изстрела не усещам промяна в спусъка


Sent from my iPhone using Tapatalk

Спусъка е тежък, но поне е “чист”. Няма приплъзване и повече прилича на спусъка на болтова пушка. Натискаш с нужното усилие и стреля. Няма “обиране на мекият спусък”. И не, няма да “омекне” и след 5 000 изстрела. Виж за нов УСМ/пружини - колегата в тази тема беше пуснал подробна информация.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2021, 07:08       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Amazon написа:
Виж за нов УСМ/пружини


На моя сложих пружини JP, и спусъка стана към 2,2кг.
Мисля, че се получи "златната среда". Нито много лек, нито тежък.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 20:13       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Миналата седмица си поиграх с таз MSR на Ругер в нашенски оръжеен магазин:
Изображение
Изображение
На първо четене спусъка е класи над този в стандартния ругер ар 556.
Спусъка се твърди че бил The Ruger® Elite 452® AR-Trigger
на знам дали е вярно или не, но усм-а е класи на стандартния милспек на обикновената ар15 556 на ругър.
Цевката е 18 инча и предполага още изстискване на скорости и вдигане на ПФ (в сравнение с 16инч вариант), а цената - предвид минус 15% от етикета за спортисти (1835лв!!!) си е направо примамлива!!!
Поне за мен :tu: !

Модела би трябвало да е този:
https://ruger.com/products/ar556MPR/spe ... /8514.html

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 20:53       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tsb написа:
че бил The Ruger® Elite 452® AR-Trigger


с него идва стандарт, освен ако за вноса по нашите ширини не слагат обикновения

аз като вземах моята питах за МПР, ама нямаше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 10:43       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Имам МПР, не ми харесва повече от стария 556. По-тежка е, по-малко маневрена и има лошия навик да вкарва патроните настрани косо и съответно засича. Нещо което със стария АР-556 няма. Компенсаторът също не ми харесва и съответно беше отвинтен. Още съм стрелял с нея твърде малко за по-обстойни впечатления, но засега стария ругер по ми харесва.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2021, 11:25       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
DDD написа:
Имам МПР, не ми харесва повече от стария 556. По-тежка е, по-малко маневрена и има лошия навик да вкарва патроните настрани косо и съответно засича. Нещо което със стария АР-556 няма. Компенсаторът също не ми харесва и съответно беше отвинтен. Още съм стрелял с нея твърде малко за по-обстойни впечатления, но засега стария ругер по ми харесва.


Винаги съм ценял високо мнението ти на човек практик, споделящ лични впечатления :tu: !

Това което коментираш за тежестта и маневреността и за мен са приоритет, така че с кеф ще си ползвам старата ар556.

Но, категорично МПР има доста добър усм - като лекота и плавност на хода, от кутията. Нещо което при моя ар556 не беше така заводски.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2021, 18:41       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
tsb написа:
Но, категорично МПР има доста добър усм - като лекота и плавност на хода, от кутията. Нещо което при моя ар556 не беше така заводски.
[/quote]
Аз на старата първо и смених спусъка, та затова не го коментирам. След това компесатора, няколко пъти, след това приклада, полуложата, и т. н.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2021, 22:25       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
10 ките са със свръх налягане, при това с ниски скорости :oops: = неправилен барут, с по бързо горене от правилното PDT_Armataz_01_30

Съвсем не са им ниски скоростите на десятките; при моята с 16 инчова цев дават м/у 930 и 950 м/с. За сравнение магтекските 55 грейнови едва изкарват 850 м/с, което е много зле.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2021, 12:09       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
DDD написа:
Ivo III написа:
10 ките са със свръх налягане, при това с ниски скорости :oops: = неправилен барут, с по бързо горене от правилното PDT_Armataz_01_30

Съвсем не са им ниски скоростите на десятките; при моята с 16 инчова цев дават м/у 930 и 950 м/с. За сравнение магтекските 55 грейнови едва изкарват 850 м/с, което е много зле.


а с 18ки нещата не са така ;)
изписахме се да обесняваме за пик на налягане, скорост на горене, налягане на газов порт и т.н.

някой патрони с 18/20 инча цев имат по ниски скорости от 16 инча
други патрони са оптимизирани за 18/20ки, а трети - за 14ки

АР не е само тежест на спусък, дължина на цевка и цена на най-ефтиния патрон у БГ ... а да и супресор :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2021, 15:06       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
DDD написа:
Ivo III написа:
10 ките са със свръх налягане, при това с ниски скорости :oops: = неправилен барут, с по бързо горене от правилното PDT_Armataz_01_30

Съвсем не са им ниски скоростите на десятките; при моята с 16 инчова цев дават м/у 930 и 950 м/с. За сравнение магтекските 55 грейнови едва изкарват 850 м/с, което е много зле.


а с 18ки нещата не са така ;)
изписахме се да обесняваме за пик на налягане, скорост на горене, налягане на газов порт и т.н.
.
някой патрони с 18/20 инча цев имат по ниски скорости от 16 инча
други патрони са оптимизирани за 18/20ки, а трети - за 14ки

АР не е само тежест на спусък, дължина на цевка и цена на най-ефтиния патрон у БГ ... а да и супресор :D

Аз само казвам факти. И само при 16 инчова цев. На 18 инчова не съм измервал скорости и не сравнявам.
ПС: под десятка имам предвид патрони на завод №10. Ако нещо не съм разбрал уточни? Щото ставаше въпрос за арсеналски патрони.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer