logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2020, 03:58       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
rosen71 написа:
Днес беше време да изтъркаме смазката от цевта :D

Изображение

Резултати....

400 м, гонг 30 см, от двунога.

Изображение

Оградените с кръгчето са моите. 10 изстрела, 5 в гонга. Имам и попадение на 500 м.
BDC-скалата си работи перфектно с 55 грн ФИОКИ.

И едно мое попадение на 700 м с ТИКА .308

Убедих се напълно, че поставянето на скъпа оптика за 6000 бона, с едно кръстче и точка, не върши никаква работа по далечни цели без корекции, особено ако не знаеш как да ги правиш :). Също така Блазерът за 7К не помогна на "задприкладното устройство" да постигне резултатите за комплектовка от 13000 лв.


А това е нещото, което остава от .223 след среща с Хардокс 500 :DD

Изображение

Информативно само, къде е това стрелбище с такива дистанции?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Добро утро.
Като не на Шаново, ще е някое военно стрелбище или полигон например Сливница. Ако не е там има плаша 2,50 лв и има стрелбище в режим 24/30 .
Отиваш разпъваш менажерията няма да те притесняват разни хора в стил ( хайде, че и аз искам да стрелям) ....птичките пеят, скарата свърчи, гонга дрънчи....Ако няма гонг ходиш да видиш какво си направил на хартията ....Просто идилия.
Мда ... спокойно може произволно да си поставиш мишената на дистанция която не си я замервали да си проведеш една самоподготовка за определяне на разстоянието до целта я с подръчни средства( куршум, патрон), с мерните прибори на оръжието или със скалата на оптическия прицел, а след това да направиш някоя серия. .... Отиваш сменяш местото и пак.
И така господ ще те дари с един ден повече живот...
П.П. Докато стреляш си tactical, а около скарата с оръжие tacticool

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2020, 07:54       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
PufGun написа:
Никой необича да му казват как да си е.. ж....а, но винаги има момент в който идва прозрението и разбира, колко истини са му казвали, а той е пропускал и е трябвало осъзнае по трудния начин.


Явно имаш вътрешна нужда от изява и себедоказване, затова ще ти пиша тук, а не на л.с. както ти правиш.

Ето моя съвет:

Живеем в демократична страна, където предприемачеството все още е разрешено и свободно. Регистрацията на фирма отнема 1 ден и не струва почти нищо.
Отвори една школа, намери си ученици, и им предавай знанията и уменията си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2020, 08:43       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rosen71 написа:
PufGun написа:
Никой необича да му казват как да си е.. ж....а, но винаги има момент в който идва прозрението и разбира, колко истини са му казвали, а той е пропускал и е трябвало осъзнае по трудния начин.


Явно имаш вътрешна нужда от изява и себедоказване, затова ще ти пиша тук, а не на л.с. както ти правиш.

Ето моя съвет:

Живеем в демократична страна, където предприемачеството все още е разрешено и свободно. Регистрацията на фирма отнема 1 ден и не струва почти нищо.
Отвори една школа, намери си ученици, и им предавай знанията и уменията си.

Росен, не съм отговорил на теб.
Добре е да погледнеш коментара.
Имаш няколко начина или място за стрелба. ...
1./ на стрелбище;
2./ с бележка за лов;
3./ не е законен.
Малко са хората, които пишат във форума и смятат да нарушават правила и закони, защото всеки си пази нещо.

Юзера Тожито пита къде си стрелял ...
Ми то е логично.
Или, или или .
Незаконно няма да бъде....

Та нещо да съм казал за рюгера ...

Ми аз например исках да си пробвам едната карабина на дистанции над 100 метра и понеже няма наблизо стрелбище с такава дистанция си взех бележка за лов на ...
що и ти да не си направил същото...
Пробвах си патроните, които си направих и съм си доволен от резултата който постигнах ( накои данни с дължината на патрона се потвърдиха, а други Не. Работещото се запазва, а другото информативно за анализ...).
Резултата от стрелбата с различните патрони съм го показал на приятели и познати, които дори пишат тук ... е има и хора с които мненията ни не кореспондират в една посока, но това е живота и хората ... свят като цвят.... и пет пръста, но и петте не са еднакви.... въпроса е да отсяваш от баластрата най - важното, а то може да е в една дума или изречение ... анализираш и ... Voala ( май така казваха французите)

...а темата я чета за да разбера за себе си да заменя ли калашоподобния с газова AR ... е определено не е моята система за този тип оръжие...
П.П. Добра стрелба по гонга, а следващия път вместо 5 броя попадения ти пожелавам да са 10 броя от 10 изстрела.
Лек и позотворен ден и чети...
П.С. по малко tactiCOOL повече tactical
:tu:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 19:54       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
В период на почистване на мазата, изрових разни боклуци, и си направих една стойка за прострелка на карабина.
Като за първи, и вероятно единствен опит, мисля, че се получи много добре.

Регулира се във височина и дължина.

Прикачени файлове:
IMG_0390.jpg


Прикачени файлове:
IMG_0389.jpg


Прикачени файлове:
IMG_0391.jpg


Прикачени файлове:
IMG_0393.jpg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 20:53       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Баце, утрепала се е!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 21:40       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
JDredd написа:
Баце, утрепала се е!



И аз така мисля- повече от добре изглежда :tu: !
Чекаме резултати и инфо от Росен71 :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2020, 22:01       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Разликата между стандартен огнеприкривател и компенсатор...Забавено 5 пъти. 3 изстрела с flash hider и 5 изстрела с компенсатор, като след първите 3 има преход към друга цел.
Патроните са 69 грн, нарочно избрах тежки, за да има повече откат.

https://youtu.be/eWuHlKzbWAc


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2020, 21:57       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Използвам темата, за да помоля за съвет. Днес пробвах да прострелям една LPO, Vortex Strike Eagle 1-6. Замъкнах се на рейнджа с огромното самочуствие на прострелял два колиматора и три броя железни мерници индивид. Опита беше жалък провал. Произведох към 120 гилзи и не успях да прострелям нещото, както трябва. Бие две педи надолу и една педя наляво.

Значи и пушката и оптиката са наред, проблема е в мен. Та да попитам:

- Какви мишени използвате за прострелка? Аз имах А4 и не става с тях. Предполагам ми трябва някакъв голям “чаршаф”?

- Доректно на 50 метра ли започвате, или първо на 25 първоначална и после на 50 метра за окончателна? А ако искам да прострелям на 100 м?

- Задължително ли е да имам стойка, или мога да прострелям и просто седнал на масата?

- Ползвате ли spotting scope и ако да, такъв за 50-100 долара ще ми свърши ли работа?

- след прострелка, лепите ли с лепило винтовете на стойката, или само ги стягате с ключ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 05:30       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Amazon написа:
Използвам темата, за да помоля за съвет. Днес пробвах да прострелям една LPO, Vortex Strike Eagle 1-6. Замъкнах се на рейнджа с огромното самочуствие на прострелял два колиматора и три броя железни мерници индивид. Опита беше жалък провал. Произведох към 120 гилзи и не успях да прострелям нещото, както трябва. Бие две педи надолу и една педя наляво.

Значи и пушката и оптиката са наред, проблема е в мен. Та да попитам:

- Какви мишени използвате за прострелка? Аз имах А4 и не става с тях. Предполагам ми трябва някакъв голям “чаршаф”?

- Доректно на 50 метра ли започвате, или първо на 25 първоначална и после на 50 метра за окончателна? А ако искам да прострелям на 100 м?

- Задължително ли е да имам стойка, или мога да прострелям и просто седнал на масата?

- Ползвате ли spotting scope и ако да, такъв за 50-100 долара ще ми свърши ли работа?

- след прострелка, лепите ли с лепило винтовете на стойката, или само ги стягате с ключ.


Моя Razor 1-6 успях да го прострелям сравнително лесно -10ина патрона ако не се лъжа, сигурен ли си че всичко (стойката най-вече) е стегнато както трябва?
За целта позлвах тези мишени: 25 Meter Zeroing Target, понеже тях имах под ръка, на практика всичко разграфено 1/2 моа на 100 ярда ще свърши работа. Аз прострелвах 50/200, като за съжаление все още няма къде да потвърдя 200-то :( . Също така трябваше да обръщам moa към mil понеже оптиката е с такъв reticle & turrets.
Започнах с 25 ярда за да видя въобще къде ще бие, понеже и беше "сефте" на оптиката и стойката, след това минах на 50. Като за опора ползвах торба с чакъл (за рибки :D) и вършеше работа но тежи доста и не е удобно да се разнася постоянно. Spotting scope на такива дистанции не виждам смисъл, с 1-6 LPVO би трябвало да виждаш къде са ти попаденията на 50метра. Винтовете на стойката ги стягам само с ключ до препоръчаните стойности за оптиката - 17-18 in/lbs (2Nm?), ако имаш под ръка някакво лепило за резби (threadlocker) не мисля че ще навреди, аз просто нямам и все забравям да взема, но не съм имал проблеми до сега.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 07:31       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Amazon написа:
Използвам темата, за да помоля за съвет. Днес пробвах да прострелям една LPO, Vortex Strike Eagle 1-6. Замъкнах се на рейнджа с огромното самочуствие на прострелял два колиматора и три броя железни мерници индивид. Опита беше жалък провал. Произведох към 120 гилзи и не успях да прострелям нещото, както трябва. Бие две педи надолу и една педя наляво.

Значи и пушката и оптиката са наред, проблема е в мен. Та да попитам:

- Какви мишени използвате за прострелка? Аз имах А4 и не става с тях. Предполагам ми трябва някакъв голям “чаршаф”?

- Доректно на 50 метра ли започвате, или първо на 25 първоначална и после на 50 метра за окончателна? А ако искам да прострелям на 100 м?

- Задължително ли е да имам стойка, или мога да прострелям и просто седнал на масата?

- Ползвате ли spotting scope и ако да, такъв за 50-100 долара ще ми свърши ли работа?

- след прострелка, лепите ли с лепило винтовете на стойката, или само ги стягате с ключ.


Моята я прострелях с тази мишена:

Прикачени файлове:
Red_diamond_target - Copy.pdf


Първо на 50 м, после на 100 донагласих.

Простреляна от стенд.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 09:00       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Амазон, прострелките аз ги правя с до 3 патрона.
После само затвърждавам.

за ц2лта ти трябва маса, станок/двунога и помощник
Арките ги занулявам на 33м с фабричните 55грн фмж.
Процедурата- след монтажа на оптиката насочвам цевта към мишената. Гледам през цевта и въртя при необходимост корекцийте докато чисто визуално кръста попадне в мишената визуално в центъра. Добре е тя да е по - широчка.
След първия изстрел ангажирам спотъра да помага.
Слагам гръста в центъра, където съм се мерил първия път и докато аз гледам плез оптиката и държа стабилно карабината, спотъра върти корекцийте по мое наставление, докато центъра на скалата попадне в дупката от първия изстрел.
С втория вистрел вучу съм у центъра. При необходимост правя лека корекция.
Работи безотказно и е елементарно.
Ето видео:
https://youtu.be/6EJ_aGgLO1o

Разбира се монтажа трябва да е читав и стабилно закрепен.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 15:04       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Благодаря и на трима ви за съветите! Поръчах една евтина стойка за пушката и големи мишени. За първоначално зануляване взех и едно лазерче за цевта, че не искам да разглобявам пушката на стрелбището. Предполагам основен проблем е било, че монтажа ми не е оригинален и оптиката биеше метър и половина нагоре и един метър наляво и ми беше трудно първоначално да определя къде отиват куршумите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 15:12       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Amazon написа:
големи мишени


Файла, който съм ти пратил, е ПДФ готов за разпечатване, но не е А4.

Иначе и аз процедирам така, както колегата ТСБ ти е описал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 17:39       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Amazon написа:
Благодаря и на трима ви за съветите! .........................
Предполагам основен проблем е било, че монтажа ми не е оригинален ...


Пак заповядай Amazon@ :tu: !
Успех с прострелките :armed: !

п.п.
Проблема с монтажите е неизбежен. Не е важно само да са оригинални, ами да са и читави.
Преди време поръчахме уж оригинални - маркови монтажи, на фирмата "Х", за една карабина. Оказа се, че са пълна ху.ня. Въпреки, че не бяха евтини.
Наложи се да се купят два пъти по-скъпи за да се получат нещата.
И да - получиха се.
Извода е че от качествени монтажи не може и не трябва да се пести.
Не че е невъзможно да се намерят по-евтини и качесвени монтажи, но е малко вероятно и трудно.
За съжаление.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 19:03       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Колега Amazon, внимавай с лазерчето за цевта, тъй като трудно излиза от патронника после. Занулявах една оптика на AR-ка, но после едва изкарах лазерчето, беше влязло много навътре. Разглобяването на стрелбище не е чак толкова неприемливо...от опит. Успех. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter, Viceroy и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer