logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 20:04       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
tsb написа:
Слагам Kръста в центъра, където съм се мерил първия път и докато аз гледам плез оптиката и държа стабилно карабината, спотъра върти корекцийте по мое наставление, докато центъра на скалата попадне в дупката от първия изстрел.


Нещо ми се губи. Ако имаш разграфена мишена и оптика с турети (МОА or Mills) коригираш отклонението с туретите за да отидеш в центъра. Следователно при твоя метод би трябвало да сложиш the reticle (или кръста) на дупката и да го движиш до центъра на мишената.

Does it make sense?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 20:10       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Благодаря и на трима ви за съветите! Поръчах една евтина стойка за пушката и големи мишени. За първоначално зануляване взех и едно лазерче за цевта, че не искам да разглобявам пушката на стрелбището. Предполагам основен проблем е било, че монтажа ми не е оригинален и оптиката биеше метър и половина нагоре и един метър наляво и ми беше трудно първоначално да определя къде отиват куршумите.


Лазера е много добро - аз обикновенно го правя в къщи на тъмно.
При сляпо "нулиране" на стрелбище много помага да си избереш цел в прахта и да стреляш - облака ще ти даде идея на къде те "води" опитката. Това е изпитан метод и особено ефективен на далечни дистанции.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 20:53       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Yank написа:

..... Следователно при твоя метод би трябвало да сложиш the reticle (или кръста) на дупката и да го движиш до центъра на мишената.

Does it make sense?


Винаги има "sense", когато резултатите говорят сами за себе си и постигаш желаното :tu: !

Клипа е достатъчно показателен
https://youtu.be/6EJ_aGgLO1o

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2020, 22:49       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
tsb написа:
Винаги има "sense", когато резултатите говорят сами за себе си и постигаш желаното !


You are correct. :tu: Веднъж на хартия, аз обикновенно го правя с аритметика. Грешката дойде от разликата в движението на кръста с местенето на моята цел (те са противополжни).

Никога не съм използвал горното,

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2020, 03:40       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Forger написа:
Колега Amazon, внимавай с лазерчето за цевта, тъй като трудно излиза от патронника после. Занулявах една оптика на AR-ка, но после едва изкарах лазерчето, беше влязло много навътре. Разглобяването на стрелбище не е чак толкова неприемливо...от опит. Успех. :tu:

Супер, благодаря за съвета! Обаче в случая лазерчето е с формата на патрон и предполагам екстрактора ще го изхвърли, като халостен патрон. Ето това пристига утре: https://www.amazon.com/gp/product/B07VW ... UTF8&psc=1


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2020, 03:43       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:
Лазера е много добро - аз обикновенно го правя в къщи на тъмно.
При сляпо "нулиране" на стрелбище много помага да си избереш цел в прахта и да стреляш - облака ще ти даде идея на къде те "води" опитката. Това е изпитан метод и особено ефективен на далечни дистанции.

Аз така накрая се ориентирах. Имаше един буствер, прицелих се в него, стрелях и по пръста видях че удря много ниско и в ляво.
В крайна сметка отчитам липсата на стойка за пушката, като най-голям проблем.

О.Т: Откъде поръчваш .223? Всички които шипват патрони наедро до PRNJ са изпразнили складовете!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2020, 03:46       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tsb написа:
Амазон, прострелките аз ги правя с до 3 патрона.
После само затвърждавам.

за ц2лта ти трябва маса, станок/двунога и помощник
Арките ги занулявам на 33м с фабричните 55грн фмж.
Процедурата- след монтажа на оптиката насочвам цевта към мишената. Гледам през цевта и въртя при необходимост корекцийте докато чисто визуално кръста попадне в мишената визуално в центъра. Добре е тя да е по - широчка.
След първия изстрел ангажирам спотъра да помага.
Слагам гръста в центъра, където съм се мерил първия път и докато аз гледам плез оптиката и държа стабилно карабината, спотъра върти корекцийте по мое наставление, докато центъра на скалата попадне в дупката от първия изстрел.
С втория вистрел вучу съм у центъра. При необходимост правя лека корекция.
Работи безотказно и е елементарно.
Ето видео:
https://youtu.be/6EJ_aGgLO1o

Разбира се монтажа трябва да е читав и стабилно закрепен.

:tu: Ще последвам съветите и живот и здраве скоро ще докладвам резултата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2020, 15:58       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
О.Т: Откъде поръчваш .223? Всички които шипват патрони наедро до PRNJ са изпразнили складовете!


Аз си ги правя на Dillon - 550 преса (около 300/час). Тонове гилзи остават по стрелбищата. При това, аз използвам разlични куршуми за различни стрелби (long distance, coyotes etc). Купувал съм на едро на Gun Shows. Най вероятно Флоридските колеги могат да те насочат.

В Pennsylvania (I-78 Hamburg) има Cabela's - голям избор. Навремето купих от там руски с железни гилзи - посъветваха ме, че барута е corrosive и ги оставих на стрелбището.

И отново, за нулирането: удариш ли хартията нямаш нужда да седиш неподвижен върху дупката и да местиш опитиката в центъра - 1 инч на 100 ярда е 1 МОА - смяташ и въртиш туретите на спокойствие и си готов. Това не значи, че "нулата" е готова за винаги - температурата (време или оръжие) и вятъра ще те карат да правиш корекции до безкрайност. Това за динамичните спортове не важи.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2020, 09:02       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Yank написа:
Това не значи, че "нулата" е готова за винаги - температурата (време или оръжие) и вятъра ще те карат да правиш корекции до безкрайност. Това за динамичните спортове не важи.


Това е само базово ниво, а има още поправки които трябва да се смятат и си представям колко ще е весело ако няма за някои хора балистични калкулатори, далекомери и ветромери....

Просто ще ми е много забавно...
- деривация,
- то кореция за денивилация,
- температура на заряд,
- износване на намера,
- ми ако се движи ...
Голям майтап ще падне....
И накрая ...колко изстрела, колко попадения в гонга...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2020, 00:01       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Amazon написа:
:tu: Ще последвам съветите и живот и здраве скоро ще докладвам резултата.


50 метра

Прикачени файлове:
95EE45EC-EB8B-43A4-A09B-7A3F2EE25AD7.jpeg
95EE45EC-EB8B-43A4-A09B-7A3F2EE25AD7.jpeg [ 287.36 KiB | Прегледано 4194 пъти ]


100 метра
Прикачени файлове:
D0DE7192-D491-4E6B-8713-8B0FDB432E3A.jpeg
D0DE7192-D491-4E6B-8713-8B0FDB432E3A.jpeg [ 327.22 KiB | Прегледано 4194 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2020, 08:06       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Amazon@
Екстра си :tu: !
В смисъл че си успял да ги вкараш в мишената.
Иначе още проби ще трябват за да видиш цевта какво харесва и да докараш групата до 1моа, примерно.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2020, 10:18       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Amazon написа:
Amazon написа:
:tu: Ще последвам съветите и живот и здраве скоро ще докладвам резултата.


50 метра

Прикачени файлове:
95EE45EC-EB8B-43A4-A09B-7A3F2EE25AD7.jpeg


100 метра
Прикачени файлове:
D0DE7192-D491-4E6B-8713-8B0FDB432E3A.jpeg


Колко сантиметра е тази група на 100 метра?

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2020, 15:49       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tsb написа:
Amazon@
Екстра си :tu: !
В смисъл че си успял да ги вкараш в мишената.
Иначе още проби ще трябват за да видиш цевта какво харесва и да докараш групата до 1моа, примерно.

Да, и аз забелязах, че по стрелеца има какво да се работи. :-)
Обаче съветите ви сработиха и поне пушката стреля в посоката в която я насочвам.
Просто бях свикнал в затворени стрелбища, а на открито с по-големите разстояния е по-рязлично.

Научени уроци:

1. Не се пестят пари от монтаж.

2. Задължително суха прострелка с лазерче в цевта преди стрелбището.

3. Големи мишени. Поне две големи мишени една до друга, за да се види на 50 метра къде отива проектила.

4. Разучаване на оптиката “на сухо”, включително как се работи с кулите на конкретната оптика, че понякога е антиинтуитивно.

5. Стойка, чувал, или нещо подобно са задължителни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2020, 16:14       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Цитат:
Колко сантиметра е тази група на 100 метра?

Малко над 4.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2020, 16:22       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Amazon написа:
rosen71 написа:
Amazon написа:
На Вортекса, допълнително ли е лостчето за промяна на увеличението, или си идва с него? Питам защото моят такова няма и без него е тегаво.


Аз го взех комплект - оптика, монтаж, и лостче. Иначе се продава отделно. Да, без него трудно се върти, но бих казал, че ако няма нужда от бърза смяна на увеличението, и без лостче си е ОК.

Благодаря, хубаво е да знам, че го имам като опция.

Забравих да кажа. Взех си същото лостче като @rosen71 и горещо го препоръчвам на всички, които ползват оптика на Вортекс. С потни ръце, лятото на стрелбището да сменяш увеличението не си е работа, ако няма лост.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Viceroy и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer