logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2021, 19:54       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Росене що не си намериш едно хроно да ги мериш тея работи, доста ще ти помогне.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2021, 20:11       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
.38 Super написа:
Росене що не си намериш едно хроно да ги мериш тея работи, доста ще ти помогне.


Според тебе как съм ги мерил:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2021, 02:55       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Не знам, не видях да споменаваш хроно за това питах.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 15:49       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
След дълго четене, реших да си взема все пак това:

Strike Latchless Charging Handle for .223/5.56

Работи си супер, и решава въпроса за двустранно зареждане, на смешна цена.

Отделно има и едни "ушички" за уголемяване на дръжката, които се монтират допълнително.


Прикачени файлове:
IMG_1370.jpg
IMG_1370.jpg [ 312.8 KiB | Прегледано 4516 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 17:26       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Дай снимка на карабината с новата оптика, да я видим как стои?
И линк към модела на оптиката? Че ме заинтригува ;)

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 21:02       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tsb написа:
И линк към модела на оптиката

VORTEX STRIKE EAGLE®1-8X24 AR-BDC3 (MOA) Reticle | 30 mm Tube
Снимки друг път :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 21:46       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
tsb написа:
И линк към модела на оптиката

VORTEX STRIKE EAGLE®1-8X24 AR-BDC3 (MOA) Reticle | 30 mm Tube
Снимки друг път :-)

Нищо лично, но тая оптика не е подходяща за този иначе добър "Ругер". Разбирам, недодялана "Сайга", да беше, та да монтираш тоя мерник, ама АР-15 заслужава малко повече. Цената никак не ми вдъхва доверие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 07:43       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Нищо лично, но тая оптика не е подходяща за този иначе добър "Ругер". Разбирам, недодялана "Сайга", да беше, та да монтираш тоя мерник, ама АР-15 заслужава малко повече. Цената никак не ми вдъхва доверие.


Би ли пояснил с какво не е подходяща, както и коя е подходяща?

Каква трябва да бъде цената, за да "вдъхва" доверие?

Също така, какви постижения си направил с тази оптика, както и с другата (дето вдъхва доверие), и си сравнил резултата?


Поне от моя скромен опит, резултатите, постигнати с оптика висок клас за близо 5К, са същите, които се постигат с тази.

Затова съм си я купил, защото покрива нуждите ми. А тези, дето смятат, че оптиката прави чудеса, независимо от некадърността на стрелеца, ги каня на "проби"....


П.П. Това се води една от най-добрите и една от най-продаваните бюджетни оптики в света.
Достатъчно е да напишеш в чичко Гугъл
best budget lpvo......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 13:32       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
обикновено оптиките са с изчистен паралакс на 100 метра или на другите дистанции има добавена грешка от паралакс ако не се застане точно в линията на оста

.. а у нас масово се нулират на 50 и ако не се внимава (то и колкото да се внимава с тоя шмайзер)
.. резултатите не са това което се очаква одобено от неопитен стрелец

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 16:19       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
rosen71 написа:
А тези, дето смятат, че оптиката прави чудеса, независимо от некадърността на стрелеца, ги каня на "проби"....


Вие намерете оптики за проби. От мен - некадърния стрелец. PDT_Armataz_01_24


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 22:17       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
.. а у нас масово се нулират на 50 и ако не се внимава (то и колкото да се внимава с тоя шмайзер)
.. резултатите не са това което се очаква одобено от неопитен стрелец


Ми не знам....Хората са го написали, а те може би разбират повече от доста хора тук.....

https://vortexoptics.widen.net/view/pdf/jpaomsmp7u/VTX_M-00281-0_SE_AR-BDC3_MOA_RS_P_RM_WEB_V2.pdf?t.download=true&u=ymrkrm&x.share=t


Аз от толкова писане, така и не разбрах примерно какви постижения би следвало да се постигат като стандарт на разстояние 50/100м (не говоря изобщо за прецизна стрелба).
И някой пробвал ли е с тая оптика да не ги постигне, а с друга, която цената й "вдъхва доверие", да ги постига?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2021, 19:44       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
andrei p226 R написа:
Нищо лично, но тая оптика не е подходяща за този иначе добър "Ругер". Разбирам, недодялана "Сайга", да беше, та да монтираш тоя мерник, ама АР-15 заслужава малко повече. Цената никак не ми вдъхва доверие.


Би ли пояснил с какво не е подходяща, както и коя е подходяща?

Каква трябва да бъде цената, за да "вдъхва" доверие?

Също така, какви постижения си направил с тази оптика, както и с другата (дето вдъхва доверие), и си сравнил резултата?


Поне от моя скромен опит, резултатите, постигнати с оптика висок клас за близо 5К, са същите, които се постигат с тази.

Затова съм си я купил, защото покрива нуждите ми. А тези, дето смятат, че оптиката прави чудеса, независимо от некадърността на стрелеца, ги каня на "проби"....


П.П. Това се води една от най-добрите и една от най-продаваните бюджетни оптики в света.
Достатъчно е да напишеш в чичко Гугъл
best budget lpvo......

Ами, ела на "Црънча" на 18.07.2021г., там да ни демонстрираш постижения. Състезанието е LEVEL 1 и ще имаш прекрасна възможност да демонстрираш възможностите на оптиката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2021, 21:22       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
там да ни демонстрираш постижения. Състезанието е LEVEL 1 и ще имаш прекрасна възможност да демонстрираш възможностите на оптиката


Бих предложил безвъзмездно да ти дам оптиката, и ти сам да пробваш. Тогава да преценяваш.
Щото съм чувал, че и Бентлитата били калпави, и затова много не ги карали.....

така и не сподели каква оптика ползваш, с цена дето вдъхва доверие, и да не изглежда зле на АР-ка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2021, 08:23       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
rosen71 написа:
andrei p226 R написа:
Нищо лично, но тая оптика не е подходяща за този иначе добър "Ругер". Разбирам, недодялана "Сайга", да беше, та да монтираш тоя мерник, ама АР-15 заслужава малко повече. Цената никак не ми вдъхва доверие.


Би ли пояснил с какво не е подходяща, както и коя е подходяща?

Каква трябва да бъде цената, за да "вдъхва" доверие?

Също така, какви постижения си направил с тази оптика, както и с другата (дето вдъхва доверие), и си сравнил резултата?


Да, и на мен ще ми бъде интересно да разбера отговорите. Следя.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2021, 10:30       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Beer написа:
Да, и на мен ще ми бъде интересно да разбера отговорите. Следя.



Аз моите отговори съм ги дал.
С Вортекса за 1000 лв правя същото, което и с оптика за 5000 лв. Сравнено във време и/или попадения.
Това е мой личен опит. Нека друг, който ЛИЧНО е правил такова сравнение, да пише. Иначе ...един ми каза, така четох, според мен е така......приказки за лека нощ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer