logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2021, 12:33       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
rosen71 написа:
Аз моите отговори съм ги дал.


Аз не съм писал за твоите отговори. Аз тях съм си ги записал, като + и - за бъдеща ЛПВО.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2021, 07:42       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Ами, ела на "Црънча" на 18.07.2021г., там да ни демонстрираш постижения.


Предполагам, качеството на оптиката с "вдъхващата доверие" цена, с която си стрелял, е допринесла за класирането ти на престижното 41-во място от 48 възможни.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2021, 18:08       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
rosen71 написа:

качеството на оптиката с "вдъхващата доверие" цена, .....


Малко/много офтопик (извинения пред автора на темата):
Наскоро мой познат, бидейки "на пазара" за качествена оптика от типа "6 x zoom class" и бюджет от около 5000лв, ме помоли да му помогна в избора.
Съзнавайки, че човешкото око е изкличително индивидуален орган, както и факта че всеки си има собствени виждания и разбирания за това което му трябва и по скоро насочвайки го към подходящия за него избор, отколкото давайки му готови отговори, оставяйки го да вземе сам решение на база опит и впечатления, имах възможнаст да видя, гледам и тествам доста оптики, налични на евро и щатския пазар.
За което благодаря на някои официални представители тук и на много приятели - ловци и стрелци в Родината и зад граница, те си знаят кои са :wink: .
За себе си се убедих, че има оптики дето само името и цената им е "вдъхващата доверие".
Но, реално има по-евтини от тях дето вършат дори по-добра работа.
Като казвам "ефтини" имам предвид, че оптика дето струва 3000-4000лв, може да е по-добър избор от друга дето струва 6000-8000лв със същите или подобни параметри. Понякога по-високата цена е заради брандиране/реклама и т.н. Няма да споменавам марки, но оптиките на една определена фирма, категорично вземаха превес за мен, ако трябваше аз да правя избора относно конкретната задача и тази оптика бе в ценовия сегмент 3-4хил. лв. Тези от по-високия ценови клас нито гледаха по-добре нито имаха по-отчетливи кликове на барабаните, качество намеханиката и т.н. Но, това си е лично мое мнение. Базирано на много гледане, стреляне и сравняване.
Всичко е много относително - за какво ще се ползва оптиката, какъв е бюджета, какви са възможностите за монтаж, какви са познанията и опита на стрелецаи т.н.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2021, 00:31       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Aз съм любопитен дали си попадал на тоя модел на Primary Arms и какво ти е впечатлението, един приятел полицай я стреля тая оптика,
хареса я и каза, че приличала доста на ACOG по използване:
https://www.primaryarms.com/primary-arm ... 39-reticle

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2021, 10:38       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
.38 Super написа:
Aз съм любопитен дали си попадал на тоя модел на Primary Arms и какво ти е впечатлението, един приятел полицай я стреля тая оптика,
хареса я и каза, че приличала доста на ACOG по използване:
https://www.primaryarms.com/primary-arm ... 39-reticle


Скала тип Шеврон...Не е лоша и е много; нтиитивна, но стига да отговарят отметките спрямо разстоянието...
Вектор Оптикса - мустанг също е със скала шеврон но уви нищо не отговаря т.е. знам че върхът на Шеврона ми е до 100 метра а върхът на колчето е за 275 метра... До тук добре, но като пробвах да определя разстояние по скалата ... Греда ни моа, ни хишядна нито милирадиани не играе

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2021, 11:13       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
.38 Super написа:
Aз съм любопитен дали си попадал на тоя модел на Primary Arms и какво ти е впечатлението


Да, тази оптика също се води добра от бюджетните, но за мен скалата е някакси по-груба - с по-дебели линии и точка. За близки разстояния е ОК, но вече за 200/300 м идва грубичка и прецизна стрелба не можеш да търсиш.
Но да целиш мишена тип торс, си е ОК.

Доколкото съм чел, оптики от тоя тип, както и Вортекса, се водят Fast Target Aquisition and Range estimating.

От моя опит, за цели до към 200м, мисля изцяло покриват нуждите.
За цели 400 или 500м, мисля си че е нужно нещо повече от добра оптика :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2021, 02:23       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Цоньо, благодаря за информацията, Росене, аз именно това съм търсил, нещо с което да стрелям сравнително бързо до към 100тина метра но да мога да пипам и до 300м.
Не търся прецизна стрелба щото просто пушката ми не е събирана с идеята да е супер прецизно оръжие, апъра е за $400 кинта какво да му е прецизното на тая тояга :D
Гледал съм из квартала, 100тина - 200м разстояние, мисля скалата отговаря на мерките и теглилките като меря обекти които знам точно колко са високи.
Нямам много опит с такъв тип оптики и за това са ми интересни впечатления. На близо е лесна, стреля се като обикновен РД, мисля доста помага и подсветката, кликовете са ясни и отчетливи, дайла е стегнат и няма начин да се премести ако нещо се въргаля човек с пушката, толкова ми е ясно...
Също така съм много доволен от компенсатора но не и тея дето са около мене :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2021, 11:37       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
.38 Super написа:
Aз съм любопитен дали си попадал на тоя модел на Primary Arms и какво ти е впечатлението, един приятел полицай я стреля тая оптика,
хареса я и каза, че приличала доста на ACOG по използване:
https://www.primaryarms.com/primary-arm ... 39-reticle


Аз само мога да кажа за качеството на Primary Arms - няма кой да ги бие като бюджетни оптики/бързомери. Китайски са, да. Имам 1-4х24 и микро РД, които ТИ си купувал всъщност преди 7 години :) Е, още ми седят на АР-ката. Оптиката е да, по-тъмна от повечето "маркови", зеленее, не и ползвам подсветката. РД-то все още държи прострелка след 4-5 смени на батерии, които налагат сваляне/качване от монтажа. И това им бяха старите, евтини генерации - РД за 80, оптика за 120 долара, сега имам основания да смятам, че са минали доста напред.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2021, 12:44       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
.38 Super написа:
Aз съм любопитен дали си попадал на тоя модел на Primary Arms и какво ти е впечатлението, един приятел полицай я стреля тая оптика,
хареса я и каза, че приличала доста на ACOG по използване:
https://www.primaryarms.com/primary-arm ... 39-reticle


Гледахме и РА (не знам коя генерация беше) и Sightmark Citadel 1-6x24 (РА и СЦитадел много си приличат външно, сигурно ги правят в една и съща азиатска фабрика :? ).
В този ценови диапазон вортекс страйк игъл 1-6 повече ми хареса.
Но Razor HD Gen II-E - 1-6X24 ги отвява категорично горните три.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2021, 02:01       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Има значение коя генерация е и също кой е ретикъла на модела на Вортекс сте гледали щото те има различни.
Това което съм виждал от Вортекс е различен ретикъл от шеврона на РА.
Не съм виждал директно сравнение на 1-6 моделите но като се абстрахираме от външният вид на тоя дето прави ревюто,
има доста добро визуално сравнение на 1-8 моделите на Вортекс и РА:

https://www.youtube.com/watch?v=uwF3f4hnQuE

От това което стъм виждал от двете марки, мисля РА е малко по-светла като оптика,
до колкото знам конкретният шеврон и другите маркировки са правени от някакъв руснак който е в РА но това е стара информация и не мога да я гарантирам,
нито какво значение има.
За мене, като човек който е търсил предимно качествата на РД на пушката, РА е по-малко претрупана в средата и по-лесно/бързо хващам целта,
и освен това когато имам време да гледам по-дълго през нея, по-дбре хващам рейнджа с тоя ретикъл.
Също така, на пушка дето е преко сили $1000 няма да сложа оптика която е два бона в зелено ако ще златна да е, за това натурално Рейзъра го изключих автоматично от листа с опциите ми когато търсех нещо подходящо...

Също така съм любопитен ако можеш да споделиш какви точно критерии сте търсили от оптиките които сте гледали защото има значение кой-какво търси от конкретната оптика.
Като казваш че отвява другите оптики, в какво точно се състои отвяването - по-добр eye relieve, по-добре осветена, какво точно ти харесва повече.

Иначе и двете са китайско производство до колкото аз знам, но поръчките и разработката са си хамерикански.
Мисля, само Холосън са си чисто китайски но може и да бъркам...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2021, 08:28       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
.38 Super написа:
Също така съм любопитен ако можеш да споделиш какви точно критерии сте търсили от оптиките които сте гледали защото има значение кой-какво търси от конкретната оптика.


Тъй като съм сравнявал РА 1-6 с Вортекс 1-6, мога да кажа следното:
РА ми допадна повече то Вортекса, но Ген1.
При Ген2 на Вортекса скалата определено е по-добра. на РА е по-грубичка.
При Вортекса имаш доживотна гаранция (проверено както от приятел, така и лично от мен).
Това, което аз съм търсил, е оптика, която да има 1-8, скалата да позволява бързо ползване както за близки, така и за по-далечни дистанции.
Стрелял съм за проба до 500м, но иначе никога не ми се е налагало да я ползвам на повече от 200м. За стрелба по чакали, не е нужно повече. Вижда добре при здрач, говорим за лятото до към 9 ч. вечерта.

За стрелба по мишени, поне аз, не намерих абсолютно никаква разлика със скъпа оптика. Не казвам, че скъпата оптика не е по-добра, но за моите цели, няма абсолютно никакъв смисъл да я сменям.
А на тояга за под 2К, да сложиш оптика за 5К, си е изхвърляне.

Скалата на Ген2 ми наподобява тази на Калес 1-6.

Все още съм добре със зрението, ако има някакво значение.

И сцените, които си редя сам, ги правя с различни мишени по тип и по размер, и на различни разстояния.
Плейт 25 см, плейт 30 см, ИПСЦ, ИДПА, и да кажем ги стрелям по 2 изстрела, с почти винаги 100% успеваемост. Като държа да отбележа, че не търся високи спортни постижения.
Имам си концепция, и с Вортекса я постигам.

А като не можеш да стреляш, ако ще и оптика от 20000 да си купиш, все тая.

Да не забравяме, че окото е най-съвършения оптичен инструмент - няма 2 еднакви. Това, че за мен е ОК, не значи, че задължително трябва да е ОК за друг.

Принципно, препоръчвам на всеки да направи ЛИЧНО и КОНКРЕТНО сравнение, за да изказва мнения.

Ето примерно преди аз винаги се стремях да чистя "луните" при стрелба с оптиката, но по съвета на Бързилов, че няма нужда (просто слагаш точката на целта), постиженията във времето се усещат. Затова според мен усвояването на правилните техники за стрелба, са на първо място...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2021, 15:32       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Росене благодаря за впечатленията ! Аз по принцип съм ползвал и ползвам Вортекс, и ги харесвам. Това ми е първата РА оптика която взех от тях и е 1-6, тогава не бяха пуснали 1-8. Взел съм я базирано предимно на ревюта на хора които покриват това което съм търсил от нея, колко съм успял не знам, тепърва бъдещето ще покаже, но не е скъпа и винаги има на какво да я сложа ако не ми изнася да е на пушката.
Лично на мене за сега ми харесва но наистина не съм я сравнявал на живо с много други а както съм си дал грубо до 300 метра рубеж, 1-6 го покрива доволно, виждам добре всичко през нея.
За съжаление нямам много настрел заради положението с патроните и времето но нещата се подобряват и с идването на "зимата" се надявам да я подкарам повече.
Ще ми се да я изкарам някой ден навънка като вали за да видя как реагира на температурни разлики и лоши условия за гледане през нея но Септември и Октомври мисля ще имам възможност да го направя :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2021, 16:21       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
Росене благодаря за впечатленията ! Аз по принцип съм ползвал и ползвам Вортекс, и ги харесвам. Това ми е първата РА оптика която взех от тях и е 1-6, тогава не бяха пуснали 1-8. Взел съм я базирано предимно на ревюта на хора които покриват това което съм търсил от нея, колко съм успял не знам, тепърва бъдещето ще покаже, но не е скъпа и винаги има на какво да я сложа ако не ми изнася да е на пушката.
Лично на мене за сега ми харесва но наистина не съм я сравнявал на живо с много други а както съм си дал грубо до 300 метра рубеж, 1-6 го покрива доволно, виждам добре всичко през нея.
За съжаление нямам много настрел заради положението с патроните и времето но нещата се подобряват и с идването на "зимата" се надявам да я подкарам повече.
Ще ми се да я изкарам някой ден навънка като вали за да видя как реагира на температурни разлики и лоши условия за гледане през нея но Септември и Октомври мисля ще имам възможност да го направя :DD


На ругера(.223 бутален) играя с е това https://www.youtube.com/watch?v=WVX72cUIf3I

Според зависи доволно има попадения на 450 и по далече :)
ACSS скалата е донесена от същия рускоговорящ дето е участвал и при акога .....

Иска си свикване и толкова.....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2021, 16:32       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ken6iro написа:
Според зависи доволно има попадения на 450 и по далече


Така е. Но както казах, на мен единствено ми "пречи" твърде дебелия централен шеврон.
Докато на Вортекса Ген2 точката е 1 МОА.

Та и аз като тебе, на 450 м едва ли стреляш за група 10 см....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2021, 16:34       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
.38 Super написа:
лоши условия за гледане през нея но Септември и Октомври мисля ще имам възможност да го направя


Поне при мен, не мисля, че е оказало влияние температурата, но все пак, както казах, масовото стреляне е до 200м


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer