logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2022, 06:49       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
И на мен толкова ми взеха в Сливен.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2022, 10:01       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
MaFa написа:
Beer написа:
Ако споделите, в коя болница вземат 12лв за психо/оръжие, ще е малък финансов празник за всички ни.

Ми виж по-горе, писал съм преди няколко месеца...


Аз видях - ама между "чух, че..." и "ми взеха", за мен има разлика.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2022, 19:56       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Днес 15 лв на ул . Искър

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2022, 22:10       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Уви!! Видях лично доказателство за платени 15 български лева към вчерашна дата за извършен психопреглед,
уважен в последствие от служба КОС.

Ридая тайно, бърша сълзите в ръкава на бялата престилка, с която са ме вързали
и тихо чакам утре да ме пуснат :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2022, 08:42       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
В Търново в момента е 35лв.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2022, 19:44       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Ное 2012, 01:07
Мнения: 72
Beer написа:
kavkata написа:
Малко известен факт (поне за мене) е че цените на психиатрите варират, на ул Искър в София ми взеха 40лв а се оказа че по болници и поликлиники е 12лв. :evil:


Понеже аз ходих до кварталната поликлиника, ето и ценоразписа там.
Beer написа:
- в ДКЦ = 60лв за преглед и бележка /за 10мин./


Ако споделите, в коя болница вземат 12лв за психо/оръжие, ще е малък финансов празник за всички ни.


Знам от осведомен източник за Транспортна болница


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2022, 11:45       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2022, 11:35
Мнения: 20
Здравейте,

Бих искал да Ви попитам за съвет. Наскоро почина тъст ми, който беше пенсиониран дългогодишен служител в МВР.
С нас се свързаха от КОС, че трябва да депозираме оръжието му за съхранение и или да си изкарам разрешително, или да обезопасим оръжието.

Съпругата му (тъщата) и дъщеря му (моята съпруга) изготвиха нотариално заверен документ, че се отказват от пистолета като наследство в моя полза. В момента карам курс за безопасно боравене с оръжие и отговарям на всички законови изисквания (имам две висши образования, едно от които по Медицина, практикуващ анестезиолог/реаниматор и университетски преподавател съм).

Въпросът е, че останах с впечатление, че масово отказват да издадат разрешително поради липса на “основателна” причина.

Та въпросът ми е, желанието ми да запазя пистолета на тъст ми (Walther PP 7.65 mm, произведен през 70те) дали ще бъде счетено за основателна причина.
Не ми трябва за самоотбрана/самоохрана и не искам да лъжа в заявлението.

Ще съм благодарен за всякакви съвети!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2022, 12:52       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Elassil написа:
... Не ми трябва за самоотбрана/самоохрана ...

Ако ти откажат стандартното разрешително, можеш да го вземеш на колекционерско - седи ти в къщи, в каса, но не го разнасяш...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2022, 13:05       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2022, 11:35
Мнения: 20
MolonLabe написа:
Ако ти откажат стандартното разрешително, можеш да го вземеш на колекционерско - седи ти в къщи, в каса, но не го разнасяш...


Кога може да се уточни това? Като подам документи, ако ми откажат, със същите документи мога да кандидатствам за такъв тип колекционерско разрешително?
Теоретично, ако ми разрешат да го задържа бих стрелял с него на стрелбище, но не държа да го “разнасям”, бих се радвал и просто да го запазим като семеен спомен.

Всъщност, как протича подаването на документите? Има ли среща със служител на КОС, интервю или нещо от рода? Или е просто разглеждане на документи?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2022, 13:29       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
На доктори и на адвокати не отказват, че знае ли човек след време кой ще му потрябва PDT_Armataz_01_22

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2022, 13:35       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2022, 11:35
Мнения: 20
Boarhunter написа:
На доктори и на адвокати не отказват, че знае ли човек след време кой ще му потрябва PDT_Armataz_01_22


Това сериозно ли? :D
Споменах го във връзка с това, че не влизам в категорията “тъмен балкански субект” и реално се надявам, че няма да ме третират като такъв. :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2022, 17:24       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@Elassil: Няма интервю, само по документи е. Но всеки начин да убедите служителите и шефа на РПУ, който ще разписа молбата, че не сте наркоман, пияница, побойник, хилиган, психар и изобщо сте нормален законопослушен гражданин, наследник на техен бивш колега, който с нищо няма да им усложни живота, няма да попречи.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2022, 09:17       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Absolut написа:
@Elassil: Няма интервю, само по документи е. Но всеки начин да убедите служителите и шефа на РПУ, който ще разписа молбата, че не сте наркоман, пияница, побойник, хилиган, психар и изобщо сте нормален законопослушен гражданин, наследник на техен бивш колега, който с нищо няма да им усложни живота, няма да попречи.
Не навсякъде е по документи само.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2023, 17:48       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2022, 11:35
Мнения: 20
Update: Средата на декември подадох документите, според мен мина добре. Другата седмица трябва да имам окончателно решение и ще добавя детайли около процедурата.

Искам да попитам - трябва ли да са минали минимум 12 месеца от членуването в спортен клуб, за да подадеш документи за спортно разрешително и закупуване на друг пистолет за спортни цели?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2023, 18:49       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Да

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Paganlord и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer