logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 21:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 11:35       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Предо повече от пет години изпратих този имейл на всички оръжейни магазини в страната, които имаха по онова време уеб-сайтове. Получих отговор само от един. Ако това беше мой бизнес, щях да търся дори лоби в Парламента, и евентуално финансиране от производителите на оръжие (най-вече чуждестранните), за да стимулирам няколко депутата поне да повдигнат въпроса. Отдолу е текста, който изпратих. Моля, кажете ми къде бъркам, и защо уж бизнесмени не поемат никаква инициатива да разширят бизнеса си!

Здравейте! Кога най-после търговците на оръжие в България ще инициирате референдум за промяна на закона
за притежание на огнестрелно оръжие?
Съберете малко пари, платете на някоя от големите телевизии да направят едно дискусионно предаване по въпроса в някой почивен ден (за да има повече аудитория) и да не бъде сбутано в 30 минути, да го порекламират преди това за да бъде събуден интереса у хората, изпратете подготвени лица, които да защитят вашата теза (че свободните хора имат оръжие а робите - не, несигурните времена, увеличаващата се битова престъпност, бежанците и т.н.), да има нещо от рода на гласуване онлайн, на живо по време на предаването и след предаването вземете от дадената медия данни за това колко е било гледано, как е било гласувано и т.н.
Оттук ще можете да си направите преценката за резултатите от евентуален референдум. Само си представете какви печалби ще си осигурите ако се промени закона и хората започнат да купуват оръжие, боеприпаси (които постоянно ще се купуват, защото хората ще гърмят по стрелбища, в гората и т.н.), каси за съхранение, аксесоари и т.н. Ако 100 000 души (което според мен е малко) си купят само по 1 пистолет (а ще има и такива, които ще вземат по повече) при средно 1000 лв (а всъщност ще са доста повече) имате оборот от 100 000 000 лева, а печалбата вие си я знаете колко е.

Предполагам, че тук, във форума има собственици наоръжейни магазини. Моля, споделете какво мислите!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 12:13       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Shivers написа:
Предполагам, че тук, във форума има собственици наоръжейни магазини. Моля, споделете какво мислите!

България е една от най-либералните страни в Европа за тези неща, по-либерална дори и от някои американски щати! Абстрахираме се от щати като Калифорния... но на доста стрелбища по други места в Щатите примерно, не ти дават да вадиш и да стреляш от кобур! Пред гърдички... или спортна стрелба!

Къде в Европа можеш съвсем законно да носиш в себе си нож с 15+ сантиметра острие (скрито, разбира се)... къде в Европа може да си платиш едни къси пари, и съвсем законно да отидеш да стреляш на полигон с пищов и карабина?!

В Гърция примерно, където казармата и сега е задължителна... за "калашник" или "арка" на частен полигон не можеш и да си помислиш! Румъния - там пък въобще няма какво да се коментира! В Сърбия също е тояга! Англия?! Авъх!

От Европа, може би Швейцария само може да се сравнява с нас... но ха виж там какви пари ще ти стъпи това удоволствие!

С публичното разръчкване на тези неща (иницииране на референдуми и пр.), най-много да привлечем вниманието на европейските бюрократи към нас (все пак сме част от Европа, а не Близкия Изток)... в резултат на което да загубим и това, на което имаме възможността да се радваме към момента.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 12:35       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Shivers написа:
100 000 души (което според мен е малко) си купят само по 1 пистолет (а ще има и такива, които ще вземат по повече) при средно 1000 лв (а всъщност ще са доста повече) имате оборот от 100 000 000 лева, а печалбата вие си я знаете колко е.

По спомени, около 130К са само собствениците с КНО за самоотбрана в БГ. А след като законът разреши КНО да се купува и на ловно разрешитено - общата бройка КНО в ръцете на населението хич не е малка на фона на положението в Европа!

А че над 90% от притежателите на КНО в БГ са опасни както за себе си (за някакво стреляне още никой не ти говори), така и за околните - проблемът вече не е в свободата да придобиеш оръжие и да отидеш с него законно да стреляш (щото под наем на рейнджа свободно можеш да си вземеш както КНО, така и всякакво вече ДНО), а в самите хора!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 14:47       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Уважаеми ubboto, предполагам ти вече имаш оръжие, затова ти е толкова лесно да цитираш статистики, и да казваш, че положението тук е едва ли не идеално. Аз съм от тези, на които поне засега им е отказано. От тези 130К за които говориш, сигурно повече от 50% са полицаи и военни, по-голямата част от другата половина (пак предполагам) най-вероятно са хора, които могат да си позволят да си "купят" началник на районно. На мен ми е противна самата идея, въпреки че най-накрая май ще се наложи. Сигурен съм, освен ако самият ти не си полицай или военен, че и двамата сме изтъкнали едни и същи доводи за да поискаме разрешително, показали сме едни и същи документи и т.н. обаче на теб са ти подписали, а на мен даже преди да си подам молбата ми казаха, че няма да ми разпишат - такъв началник на районно ми се падна. Искам да кажа, че тук няма никакви обективни критерии (то има- медицинско, диплома, съдимост и т.н., ама не са решаващи), а само субективното мнение на един човек, който може тая сутрин жена му да не му е пуснала, или да е махмурлия от снощи, и това прецаква обикновените хора като мен. Затова ме вълнува промяната на закона - за да спре всичко да зависи от един човек.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 15:23       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
А какво ви пречи да се запишете в спортен клуб и да придобиете спортно разрешително, както повечето от нас ?
Приемете го това само като хипотетично питане. Защото писмото ви към собствениците на оръж.магазини е силно патетично.
Та. Пак ще си купите пистолет, пак ще си купувате патрони, пак ще правите оборот на магазините....
Никой началник не може да ви откаже придобиване на спортно огнестрелно оръжие и неговата дума няма значение,
ако отговаряте на условията за това.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 17:10       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Beer, колкото и детински да звучи, пречи ми вроденото нежелание да увъртам, което ми е причинило доста дискомфорт в живота, но пък спя като бебе, и както се пее в песента на Франк Синатра, искам да мога да кажа "I did it my way". Искам да имам пистолет, за да се чувствам по-защитен, и да мога както да го държа вкъщи, така и да го нося със себе си когато пътувам, когато ходя в гората (живея близо до турската граница, и през последните няколко години съм намерил толкова спални чували и празни раници, че се чудя как още не съм попаднал на някоя група "лекари и инженери" от Афганистан или Сирия). Особено в светлината на последните разкрития - за полицаи, които не само покровителстват, ами и директно участват в трафика, честно да си кажа, вече ми е леко притеснително да се разхождам там сам или с децата. Искам като ме спре полицай, да не се налага да шикалкавя, че точно сега пътувам към стрелбището (особено ако съм в посока към гората), или да му правя мили очи, а да си покажа законното разрешително, и всеки от нас да си продължи по пътя.
Колкото за писмото ми до собствениците на магазини, не знам защо го смятате за "силно патетично" - за мен си е напълно практично, и не разбирам защо хората не си развиват бизнеса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 17:44       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Интелигентният ви начин на писане, ме задължава да ви отговоря по същия начин:

Носител съм на служебно и лично КНО от 10г.
Трудно ми е да ви го пресъздам, но носенето на КНО от интелигентен и нормално развит човек е отговорност, постоянна грижа, притеснение и доста други фактори,
за които малко хора си дават реална сметка.
Използването на служебно оръжие е свързано с голямо питане после, оглеждане да не си сгрешил нещо, дали адвокатът няма да ти навлече някоя гадост.
Носенето на лично КНО пък е свързано с постоянна питанка: ами ако се напия и го забравя, ами ако го загубя някъде и някой го вземе,
ако не дай си боже ми скочи някой на улицата и взема да го гръмна....прав ли ще съм, законът на моя страна ли ще бъде ?!
Точно колегата убото преди време написа - носенето на такова оръжие е в повече вреда на носителят му, предвид законите и съдебната практика в България.

И най-шибаното, за което пак малко хора говорят - извадите си заветното разрешително. Браво, попаднали сте на свестен началник.
Минават пет години.
За тези пет години началниците на районното са минали пет на брой.
Подновявате разрешителното.
Новият началник ви се падне пацифист и ви отказва.
И така - играете на колелото на късмета.
На всеки пет години завъртате това колело и не знаете на какво ще попаднете.

Много по-успешни са вариантите за самозащита с въздушно оръжие в дома /50ти и нагоре калибър/, спрей в колата /изпробвано, страхотен ефект!/, а вече срещу
гостите на Странджа - там е безмислено. Да, те са в превъзходна физическа форма, първите вълни от тях определено имаха боен опит, но бойният им опит не е фактор
в гората, защото те влизат максимум с чантичка и таблети. Досега няма регистрирано престъпление от такива междинно преминаващи. Такива има извършени от настанените във временните центрове, от които вие сте далеч.

Моят съвет е:
Ако изпитвате любов към оръжията - моят съвет е да станете ловец.
Ако изпитвате вътрешен страх от вероятни военни действия - станете ловец.
После може да добавите и "спортен стрелец" за разкош и приятни запознанства и състезателни навици.
За същите пари, които ще дадете за КНО, вие ще получите далеч повече възможности с ЛО.
И Хоум дефенсът ви е в кърпа вързан и удоволствието от излетите в гората, ще е несравнимо по-добро.

Това са моите 0,7ст. по темата.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 18:25       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 87
Напълно подкрепям написаното от Beer

Ловец съм от 15 години близо. Съвсем скоро придобих КНО за самоотбрана и вече съжалявам, че не го придобих за ловни цели!
Че в България носенето на КНО може да ти създаде повече проблеми, от колкото да реши някакъв е така и то много е така, но да не говоря за това сега. Отделно е забранено да го носиш на доста места, а глобите и наказанията са солидни. Не можеш да си купуваш патрони от магазините в страната, а само на стрелбище. За ловни цели - нямаш такова ограничение. Това мен много ме сече. Аз живея в ранчо, няма жива душа наоколо и съм си направил нещо като стрелбище за лични цели. С ловните оръжия мога да си стрелям на воля, (зная, че не е позволено, но това е друга тема). С КНО за самоотбрана само на стрелбище, хубаво, лошо няма, така е редно да бъде, но най - близкото ми е на 30 минути с кола. Не е проблем, ходя, пострелвам си, но оръжие, нямам нужда да нося аз и не нося в себе си постоянно. Отговорността при носене на бойно оръжие е изключително голяма, без значение лично или служебно.

И моят съвет е да станеш ловец - удоволствието е голямо, особено попаднеш ли в читава дружинка, не е задължително да убиваш животни, ако ти е проблем това. Там, не зная да има ограничение за оръжията - аз имам 3 ловни, но познавам колеги, които имат близо 10 броя. Кеф ти гладкоцевно- успоредка, надцевка, автомат... кеф ти болтова карабина, кеф ти експрес, кеф ти дрилинг, кеф ти револвер, кеф ти куховърхи патрони, кеф ти всичко що можеш да си помислиш, стига да можеш да си го позволиш финансово. Мен сега са ме наскачали лудите за дрилинг! Ха де - искам го с две гладки цеви 12 калибър и една отдолу нарезна 9.3/74R! Никакъв проблем - пари да имаш за трошене само.

Спортната стрелба също е много добър вариант и членуването в спортен клуб като цяло. Основно хората са интелигентни и с добри възможности - както каза колегата, ще натрупаш добри запознанства и контакти, които могат и да ти бъдат в полза.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 20:00       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Shivers написа:
Уважаеми ubboto, предполагам ти вече имаш оръжие, затова ти е толкова лесно да цитираш статистики, и да казваш, че положението тук е едва ли не идеално.

Да, сравнено с положението в Европа, си е идеално. Ако беше гражданин на Румъния или Русия примерно - травматиче най-много за самоотбрана, също на разрешително. А ако беше англичанин, германец или западноевропеец като цяло - там пък въобще забравяш за ОО за самоотбрана.

В БГ законовото право си го имаш, а пречка, да, може да ти се яви субективното мнение на началника на районното. Да, може да ти се случи тегав началник, но и в БГ-то ако не можеш да се оправиш - КНО за самоотбрана не ти трябва, повярвай ми!

Да, ако има отправена заплаха към живота ти - ще си го впишеш и това в мотивите. "Понеже ме е страх от многото бежанци, нелегално вкарани на територията на страната с помощта на служители на МВР, моля да ми бъде издадено разрешително за КНО за самоотбрана!" Е?!

Сега, не знам дали си сериозен или не се бъзикаш, но някой ако почне да ми ги приказва такива - и за полигона директно го отбичвам. А началникът на районното си слага подписа (разбирай кариерата) под всичко това.

Каква точно промяна в закона визираш - също не ми стана много ясно, а с това трябваше да започнеш. И сега аз трябва да предполагам, нещо от рода примерно: При чисто свиделство за съдимост и липса на образувано досъдебно производство - разрешително за КНО за самоотбрана да се издава на всеки пълнолетен български гражданин, без изключение!

Представи си сега, че ти си началник районното, към което аз се водя на отчет. Досието ми е чисто, срещу мен не тече разследване, но кварталният ти докладва: "Срещу този има подадени жалби за домашно насилие, за отправени заплахи за физическа саморазправа със съседите, налице са и добре обосновани предположения за злоупотреба с алкохол и употреба на наркотични вещества от същото това лице." Е, ти ще ми разпишеш ли, ама честно?!

И понеже засегна конкретно самоотбраната с оръжие, за да се научиш да стреляш в БГ - не е задължително ти да притежаваш лично такова. Моите цеви като бяха близо 6 месеца на трупчета - точно тогава се случи така, че не се спрях, без да нарушавам и с милимунда буквата на закона. Да, не можех да нося лично оръжие навън, но такова, извън стрелбището, така или иначе не съм слагал извънслужебно на кръста си сигурно повече от 10 години.

Съжалявам, че си получил отказ, но това с нищо не те спира да продължаваш да стреляш и още да вдигаш левъла. Желая успех с нещата ти занапред!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 22:22       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Благодаря на всички за отговорите!
Благодаря на Beer и Viceroy за ценния съвет, ще се възползвам!
ubboto, явно сме с доста различни разбирания - ти смяташ, че човек трябва да се оправя, а аз, че трябва да има право.
Промяната в Закона, която искам да видя е човек не да трябва да доказва основателна причина за да придобие, а да има основателна причина да му бъде отказано. По-просто от това не мога да го кажа. И да, при чисто съдебно минало, средно образование (да се отсеят съвсем неграмотните) и издържан психотест, всеки пълнолетен гражданин да може да придобие, ако иска, КНО!
Аз по един или друг начин ще се сдобия с оръжие, не е там работата; това което ме дразни е именно че човек трябва да се "урежда" за нещо, което за други е съвсем леснодостъпно поради приятелства, роднинства и т.н.
Това което казах за бежанците, много ясно че няма да го изтъкна като причина в молбата си, но аз наистина вече не се чувствам в гората така, както преди, и смятах че поне тук мога да кажа какво мисля, без да се чувствам като пред началник в районно.
Благодаря за пожеланията! В момента в който си взема оръжието, непременно ще се похваля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 23:06       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Shivers написа:
ubboto, явно сме с доста различни разбирания - ти смяташ, че човек трябва да се оправя, а аз, че трябва да има право.

Ти правото така или иначе си го имаш по закон. Като това ти право го има на много малко други места в Европа - визирам правото да притежаваш и свободно да носиш КНО за самоотбрана. Да, може да ти се случи да изтеглиш късата клечка - субективното мнение на началника на районното да се окаже различно от твоето, но и с това ако не можеш да се оправиш, хеле пък в БГ - пищов не ти трябва, повярвай ми! Наказателната отговорност е лична, и след употребата на това оръжие по предназначение, стигне ли се дотам после да си имаш работа със съдебната ни система - хептен ще го закинеш!

А и да го носиш, знаеш ли да го използваш?! Щото ако не можеш да стреляш, а само носиш - си опасен както за себе си, така и за околните!

Окей, разбираш да стреляш, решаваш в ситуация да употребиш КНО за самоотбрана по предназначение - при фатален изход на субекта, по когото си употребил оръжие, трябва да имаш 50К свободни минимум. Или някакво имущество, което да тръгнеш да разпродаваш, за да почнеш почти веднага да си плащаш. Това вземаш ли го предвид?!

Друго, трябва да има някаква цедка! Иде ми един младеж, добре изглеждащ на пръв поглед: "Искам да се науча да стрелям, и да си взема после личен пищов!" Питам аз, за чий ти е пищов - поразпитвам винаги (въпреки че не слагам лично подписа си под нищо), за да разбера доколкото мога, човекът отсреща да не е загубил връзка с Кораба Майка. Отговор пред свидетели: "Много се дразня като почнат да ме засичат на улицата, и като ме засекат - да го извадя и да почна да ги стрелям!"

И без човек да е психолог - на момента ще му стане ясно, че това момче не е добре! Началникът на районното, ако момчето е с чисто досие, по твоето предложение за законодателни промени ще е длъжен да му разпише - и после ко прайм?!

Прайм това, което е в Щатите - почти всяка седмица "активни стрелци" по училища, търговски центрове и къде ли още не. Мисълта ми е, че свободното даване на оръжие в ръцете на всеки депресиран, потиснат и онеправдан "борец за свобода" с изместена центровка, дори и досието да му е чисто - си иде на съответната цена. Която се плаща от обществото.

Не се чувствай като пред началник на районно, аз също съм за свободата, но ако утре почне да не ме слуша главата или да ми бяга самоконтролът - сам ще отида и ще си занеса цевите в районното.

Но в крайна сметка, това си е мое лично мнение, с което на ангажирам никого с нищо. Ти обаче излизаш с идеята за законодателни промени (в което няма нищо лошо, разбира се), а точна формулировка - липсва! Е, трудно някой ще ти обърне сериозно внимание, дори и съвсем неангажиращо на място като това тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 23:40       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 87
Shivers написа:
Благодаря на всички за отговорите!
Благодаря на Beer и Viceroy за ценния съвет, ще се възползвам!
ubboto, явно сме с доста различни разбирания - ти смяташ, че човек трябва да се оправя, а аз, че трябва да има право.
Промяната в Закона, която искам да видя е човек не да трябва да доказва основателна причина за да придобие, а да има основателна причина да му бъде отказано. По-просто от това не мога да го кажа. И да, при чисто съдебно минало, средно образование (да се отсеят съвсем неграмотните) и издържан психотест, всеки пълнолетен гражданин да може да придобие, ако иска, КНО!
Аз по един или друг начин ще се сдобия с оръжие, не е там работата; това което ме дразни е именно че човек трябва да се "урежда" за нещо, което за други е съвсем леснодостъпно поради приятелства, роднинства и т.н.
Това което казах за бежанците, много ясно че няма да го изтъкна като причина в молбата си, но аз наистина вече не се чувствам в гората така, както преди, и смятах че поне тук мога да кажа какво мисля, без да се чувствам като пред началник в районно.
Благодаря за пожеланията! В момента в който си взема оръжието, непременно ще се похваля.


Забравих да кажа, че трябват курсове. Първо за лов, после за нарезно - за дълго и късо са два различни курса и трябва да са минали 2 гидини, че да можеш да караш курс за подборен лов. Поне така беше едно време. Сега, не зная.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 23:53       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 568
Местоположение: София
Viceroy написа:
Първо за лов, после за нарезно - за дълго и късо са два различни курса и трябва да са минали 2 гидини, че да можеш да караш курс за подборен лов. Поне така беше едно време. Сега, не зная.


Пак си е така, само дето за втория курс е малко спорно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2023, 11:38       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 07 Фев 2017, 20:31
Мнения: 30
Друг (и по - кардинален) проблем с разрешителното за ловни цели, който не виждам да се споменава, е намирането на ловна дружинка, което е conditio sine qua non, за да се стигне до закупуване (след години) на дълго и/или късо нарезно оръжие за ловни цели. Тъй като имах интерес към ловната дейност, но нямам баща, дЕдо, стринка, балдъза и пр. - председатели на ловни дружинки или сдружения, се свързах със сдруженията, които в района на София към момента предлагат записване в курсове за млади ловци, с питането дали ако завърша курса при тях (700лв.), има някаква гаранция или поне ангажимент за съдействие при намирането на дружинка, която да ме приеме за член. Отговор - това си е твоя грижа, места няма или се пазят за внука на Пенчо Кубадински (образно казано). С намек, че трябва едва ли не да преследвам с рушвети местния онбашия (председател на дружинка), та може би след някоя десетилетка да склони да ме вземат. Не знам как точно ви се получават на вас нещата, но за простосмъртните, това си е задънена улица.
За спортното е някак по - реалистично, но и тук се изпуска моментът, че сериозните клубове искат тренировки всяка седмица, определен брой състезания на годишна база и пр. Аз съм с малко дете и нито мога да се ангажирам, че всяка седмица в деня Х ще съм на тренировка, нито че през месец У ще отида на състезание в другия край на страната, нито пък мога да си позволя да превърна едната стая от апартамента си в оръжейна работилница, за да смогна да си правя патрони за тренировките.
Горното го казвам единствено от гледна точка на действителното положение на нещата, защото съветите "стани ловец" или "стани спортист" не са толкова лесно изпълними, колкото изглеждат на пръв поглед.
Ироничното е, че аз имам 2 бр. КНО за самоотбрана, но ловец, например, явно не мога да стана...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2023, 12:02       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2022, 11:35
Мнения: 20
Brisco County написа:

Ироничното е, че аз имам 2 бр. КНО за самоотбрана, но ловец, например, явно не мога да стана...


Вторият брой КНО за самоотбрана не ли е митично създание, което се среща твърде рядко? :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata, traktorist и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer