logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2020, 20:25       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Не е всяка година, веднъж на петилетка е. И процедурата е еднаква, независимо дали си имал преди това или не. Ако междувременно си: станал престъпник; или дори ти е заведено наказателно производство; си изпаднал от ловната дружинка; си превъртял, до степен за освидетелстване или други обстоятелства, променящи статута ти, при който си получил разрешителното, би трябвало след стигане на информацията в МВР/КОС от там да те поканят да предадеш оръжието на съхранение при тях и да ти приберат разрешителното. Какво става наистина, можеш да прочетеш тук:
viewtopic.php?f=1&t=10643&hilit=%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2020, 03:53       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Благодаря за отговора!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 10:47       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Юли 2006, 13:48
Мнения: 525
Местоположение: София
малко актуална информация:

Медицинско удостоверение за психично здраве за град София може да се извади онлайн:

https://cpz-ns.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%83%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

Удостоверение от НСлС може да се извади онлайн - необходим е електронен подпис:

https://e-services.prb.bg/epob-ui/#/services/single-service

Свидетелство за съдимост от години може да се извади онлайн - необходим е електронен подпис:

https://cs.mjs.bg/

_________________
Николай Христов, СК "Динамик Армс"


Последна промяна niko на 18 Ное 2020, 11:58, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 11:20       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Да допълня (поне за Търновския КОС):

- Медицинските документи са 2:
1. Удостоверение за психично здраве
2. Удостоверение, че не сте лежали в месния диспансер (не се сещам за точното наименование)

Т.е. има вариант този, който е онлайн да не свърши цялостно работата.

- НСлС и Свидетелство за съдимост отдавна си ги вадят те и няма нужда да се носят, тествано многократно.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2021, 11:24       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2012, 09:46
Мнения: 263
Колеги, след месец ми предстои поредното подновяване. Знам какви документи са нужни, но не помня за таксите. За всяко отделно КНО ли трябваше да се платят такси за носене и съхранение?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2021, 13:55       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2011, 17:19
Мнения: 87
Местоположение: Габрово
Таксите са ти 40 лв. независимо колко оръжия имаш и за какви цели. /20 лв. съхранение и 20 лв. носене/.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2021, 19:59       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2012, 09:46
Мнения: 263
Благодаря! Бях забравил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2022, 15:02       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Въпрос: Ако някой е подновявавал 2022 за София, какви са цените за преглед, че лицето не страда от психически разстройства ?

По сайтовете срещам противоречива информация, а не ми се звъни по ДКЦ-та да сравнявам.
Примерно, в "Шипковенски" пише 35лв, но имам спомен, че 2021 искаха 40лв.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2022, 22:10       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
За София не знам, в Бургас миналия месец беше 40 лв


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 13:43       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Сега придружих колега по тази трънлива пътека на диспансерният отчет:
- в ДКЦ = 60лв за преглед и бележка /за 10мин./
- в ЦПЗ = 40лв за преглед и бележка /за 12мин./

Има вариант и през Спешното на ЦПЗ-то, но там има шанс любезно да ти кажат:
"Спокойно, утре ще те пуснем" и да не видят повече роднините PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2022, 17:07       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
В централния е 40 лв. Чух, че в Транспортна болница било 10, ма аз като ходих докторът беше отпуска... Тва за София.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2022, 21:46       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Май 2018, 21:09
Мнения: 16
На Екзарх Йосиф 59 е 40-тина кинта, наистина. В работно време са двама психиатри. Дежурен до касата в дясно и бекъп варианта за такива, които се заяждат - горе втори етаж.
Бях културен и минах бързо. Имаше един симпатяга, който му казаха, че трябва да мине преглед, а не просто да си вземе документа и да си тръгне и не го пратиха при дежурният, а горе на втория етаж с една 24 каратова усмивка на касиерката, защото каза "кфи са тея глупости, бе". Всъщност прегледа не му беше свършил, а беше преди моят.

Мен се опита да ме провокира, че подчерка ми на имената написани отгоре на документа и при подписа - долу, не съвпадат и било много съмнително. Опитах да обясня, че химикал/молив не съм хващал от години. Попита ме как мисля да продължавам тогава нататък в живота и обясних на дамата, че се надявам и никога повече да не ми се наложи да хващам и сън фен идеята за е-правителство, електронни документи и така нататък. Не се опита да провокира, а искаше да видя как реагирам на въпроси. В крайна сметка е готино, когато нямаш какво да криеш.

Бих отишъл отново там само заради преживяването.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2022, 14:50       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Ное 2012, 01:07
Мнения: 72
Малко известен факт (поне за мене) е че цените на психиатрите варират, на ул Искър в София ми взеха 40лв а се оказа че по болници и поликлиники е 12лв. :evil:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2022, 07:46       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
kavkata написа:
Малко известен факт (поне за мене) е че цените на психиатрите варират, на ул Искър в София ми взеха 40лв а се оказа че по болници и поликлиники е 12лв. :evil:


Понеже аз ходих до кварталната поликлиника, ето и ценоразписа там.
Beer написа:
- в ДКЦ = 60лв за преглед и бележка /за 10мин./


Ако споделите, в коя болница вземат 12лв за психо/оръжие, ще е малък финансов празник за всички ни.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2022, 17:59       Заглавие:  Re: Придобиване и подновяване на разрешително за ОО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
Beer написа:
Ако споделите, в коя болница вземат 12лв за психо/оръжие, ще е малък финансов празник за всички ни.

Ми виж по-горе, писал съм преди няколко месеца...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 38 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer