logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 12:17       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Преди няколко седмици се засякох на стрелбището с едни господа- спортисти, които разнасяха арки и 30 зарядни пълнители за тренировката си. Единия имаше като моя ругер AR556.
Човека каза, че основно ползва пълнители на бг производителя и няма никакви проблеми. Аз също пробвах с тях и си работят идеално.
За цената си от 15лв. (човека каза че на толкова ги е купувал) мисля са доста добра опция.
Модела е този - IK-510.
Поразрових се в нета и се оказа че в щатско също ги продават:
https://www.mwgco.com/012-IK-30.html

От описанието в щатския сайт ми хареса следното:

"Designed by renowned development engineer Ivan Kolev, designer of the Bulgarian high capacity polymer AK Magazine."
"Manufactured in Bulgaria"

PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 :tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 17:10       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Още като взех арката и купих 4 БГ пълнителя (1:1 като тези от линка на колегатa @tsb).
Като цяло работят, но ми се е случвало няколко пъти да не хваща затворната задръжка.

Имам един 32 заряден на Daniel Defense, работи отлично.

А съвсем скоро поръчах и 2бр 30 зарядни на Магпул 3-тата генерация (с джамчето).
Направи впечатление не дотам изпипаната изработка - единия e с накривена окраска на пластмасата отвън.
Реално не е проблем ама малко боли да дадеш 50лв за и да е с такъв лош quality control.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 17:12       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
BornToDrink написа:

А съвсем скоро поръчах и 2бр 30 зарядни на Магпул 3-тата генерация (с джамчето).
Направи впечатление не дотам изпипаната изработка - единия e с накривена окраска на пластмасата отвън.
Реално не е проблем ама малко боли да дадеш 50лв за и да е с такъв лош quality control.


Кетай... :tu:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 17:28       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tsb написа:
Преди няколко седмици се засякох на стрелбището с едни господа- спортисти, които разнасяха арки и 30 зарядни пълнители за тренировката си. Единия имаше като моя ругер AR556.
Човека каза, че основно ползва пълнители на бг производителя и няма никакви проблеми. Аз също пробвах с тях и си работят идеално.
За цената си от 15лв. (човека каза че на толкова ги е купувал) мисля са доста добра опция.
Модела е този - IK-510.
Поразрових се в нета и се оказа че в щатско също ги продават:
https://www.mwgco.com/012-IK-30.html

От описанието в щатския сайт ми хареса следното:

"Designed by renowned development engineer Ivan Kolev, designer of the Bulgarian high capacity polymer AK Magazine."
"Manufactured in Bulgaria"

PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 :tu:


http://www.niko-enina.com/
2012та на ЕРЦ раздавахме с кашони такива пълнители :)
Нико ни бяха спонсори - дадоха 1000 пълнителя .. малко фирми биха дали толкова

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 17:36       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Jose написа:
Кетай... :tu:


:D
Абе то и айфоня е китайски ама QC-то си е критично. :sad:
Ето за какво говоря:

Изображение

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 21:25       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ivo III написа:
......
Нико ни бяха спонсори - дадоха 1000 пълнителя .. малко фирми биха дали толкова


Браво на тях :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 21:32       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Между другото, човека който ми даде възможност да пробвам нашенските пълнители каза, че е говорил с производителите.
Обяснили му, че пълнителите ще работят безпроблемно с щатски ар15.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2019, 21:37       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tsb написа:
щатски ар15.


е точно тук е драмата че са много различни
на мен ми казаха че Магпул са копирали елементи от Никовския пълнител

аз мисля обаче че пружините .. без значение какъв е пълнителя, трябва да се сменят нещо хай-теч
сега гледам на Спринко пружините и чета :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2020, 20:13       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Днес паралелно с Рюгера (пуснах пост в темата за Рюгер АР556) разтрих и няколко пълнителя. Там, в същата тема съм ги описал историите.
Накратко:
- с 10 зарядния метален пълнител дошъл с карабината ми подби патрон ан 4тия изстрел, после не подаде патрон
- с 2 от 3 общо чисто нови "Magpul" Gen 3 3 пъти ми се случи Дабъл Фиид и около 15на пъти след изхвърляне на гилзата не подаваше патрон в патронника
- с Нико Енина нямах никва драми освен: 1 път единия не хвана затворанта задръжка и много леко се заключва. Аз пък го пляснах малко "по-така", че трябваше да разглобя карабината за да го махна.
- с 2 броя метални армейски (стари и доста използвани) абсолютно никакви проблеми

За момента фаворити са ми "Нико Енина". С металните нямах ядове, но като Магпулските мааалко по-трудно ги вкарвах. Още не съм и свикнал, така, че проблема може и да е в мен

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2020, 21:00       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Sig Sauer M400 пълнители Магпул проблеми никакви и никога!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2020, 22:24       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
Пълнителите са купувани заедно с моите, т.е. би трябвало да са от една партида. Пушката и тя е същата, но за почти 2000 изстрела не съм имал случай да не подаде или да направи дабъл фиид. Странна работа.

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2020, 11:37       Заглавие:  Re: Най-добрите пълнители за AR-15 на БГ пазара
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Най-добрите пълнители за АР-15 на БГ пазара -

Няма такива на никой пазар. Има работещи (почти) безотказно за "арка модел Х, производство на У". Другото са градски легенди. И това го казвам като човек, който има сигурно 10 вида пълнители и тествал в какво ли не. Същото е и за АК, да не си помислите нещо ...

Та вземате назаем, тествате и решавате кой пълнител е за вас.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer