logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 11:34       Заглавие:  Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Здравейте,

както се подразбира от заглавието - искам да избера първото си лично КНО. Основното предназначение ще бъде home defense и стрелба за удоволствие. Избора ми се базира основно на това, което съм чел и гледал, и на почти никаква стрелба, тъй като повечето оръжия са сравнително непопулярни или поне ги няма по стрелбищата. За това много се надявам да споделите лични впечатления или мнение, което имате за тях.

Първоначално се бях спрял на .40 калибър, заради малкия пробивен ефект, но след доста четене и проучване стигнах до извода, че с подходящите муниции за 9мм - може да се постигне същото.

Ето и моя wish list:

1) Steyr M9 A2 MF - абсолютния ми фаворит. Всичко в това оръжие ми харесва, но за момента няма наличност.

2) Sig Sauer p320 / 320x Carry - ... ами Зиг - високо качество на изработка, добри отзиви. Недостатъци - не знам коя серия мога да намеря в БГ и не ми се иска да е от стрелящите при изпускане. Има твърде нисък хват.

3) Sig Sauer sp2022 - отново - Зиг - високо качество и добри отзиви. Недостатъци - твърде нисък хват и открит ударник.

4) H&K SFP 9 - Харесва ми на външен вид. Има много от качествата на SFP 40. Леко ме разколебат смесените отзиви за него и дали има разлики между SFP 9 и VP 9. Средно висок хват, което клони към предимство.

5) H&K SFP 40 - Това беше първия ми избор на оръжие. Има много добри отзиви за него и ми харесва. Недостатъци - почти се отказах от този калибър, няма наличност и трябва да се чака много. Евентуално може да има една бройка.

6) Други
Steyr M40 - много ми харесва, но няма наличност и е в калибър .40
CZ p10c - изключително интересно оръжие, но за съжаление не откривам да се предлага в България

Ами това е на първо четене. Новак съм във форума, както и до известна степен с оръжията, така че не ме съдете твърде строго.
Надявам се да получи градивна дискусия, а не спор за марки.

Поздрави и успешен ден!
Владо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 12:40       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Добре дошъл във форума!
Мисля, че "абсолютният ти фаворит" е наличен при официалния представител за България.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 13:40       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Благодаря за приема!

Последната информация, която имам от Steyr е за Януари.
Ако се появи наличност при Армада Понтика, би трябвало да ми се обадят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 13:46       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Добре дошел у форума :tu:
Добра идея е да видиш и пипнеш на живо тези пищови които те интересуват да прецениш кой ти е по удобен в ръката и на кръста-носене.
Още по добре ако можеш да постреляш с тях.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 13:54       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Благодаря!

Steyr-a го чакам.
VP9 го хващах и ми е ок.
Sig p320 - на пръв поглед има само първата версия в България.
Sig sp2022 - вероятно ще го видя тази седмица.

За стреляне и проба - май е доста трудна работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 14:17       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Добре дошъл!!! :tu:
tsb написа:
Добре дошел у форума :tu:
Добра идея е да видиш и пипнеш на живо тези пищови които те интересуват да прецениш кой ти е по удобен в ръката и на кръста-носене.
Още по добре ако можеш да постреляш с тях.

И, като постреляш, постреляш, постреляш и накрая пак постреляш, ще знаеш това което за сега те колебае.
Защото, каквото и да ти каже, който и да е от форума, ще бъде само неговото лично мнение, ............а не твоето.
Има гледна точка на състезатели и ще са прави!
Има гледна точка на ценители и ще са прави!
Има гледна точка на профи - практици и ще са прави!
Има гледна точка на любители и ще са прави!
Има гледна точка на теоретици и ще са прави!
Има гледна точка на "дивани командоси" и ще са прави ...за себе си!
Има гледна точка на "фанатици" и ще са прави ...за себе си!
Има гледна точка на хора от типа "на всяко гърне-мерудия" и ще са прави...за себе си!

Има и твоята гледна точка.....и ти ще я откриеш.
Въпросителната е, дали това ще стане преди....или след като си закупил това, което сега във момента те колебае.
Успех!!! :tu:
Не бързай!!!
За да не свършиш бързо... ;)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
:) Благодаря.

Напълно съм наясно, че мненията ще са различни в зависимост от човека, който ги дава, неговото умение, начина, по който ползва оръжието си и т.н..
За това казах, че се надявам на повече мнения - не търся едната истина.
Просто поради невъзможност сам да тествам всичко и да изградя мнение от първа ръка (в сравнително краткия срок от 3 месеца) се допитвам до вас.

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 16:35       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
viper написа:
Steyr M9 A2 MF


Стой далеч от това.... Щаер отдавна не са това,което бяха преди ....поне по отношение на пистолетите...

viper написа:
CZ p10c


Може би най-удачния избор за нашите ширини и възприятия ....

viper написа:
Sig Sauer p320


Или това,ако не е Чз-то...

Естествено,всичко горенаписано е лично,субективно мнение.........в крайна сметка ще бъде твое - ти ще го плащаш,носиш,гледаш и стреляш с него... ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 16:52       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
@Longbow
Можеш ли да споделиш малко повече информация за Steyr?

Също така - имаш ли идея, от къде може да се закупят
CZ p10c или (новия) Sig Sauer p320x


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 17:05       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
viper написа:
@Longbow
Можеш ли да споделиш малко повече информация за Steyr?

Също така - имаш ли идея, от къде може да се закупят
CZ p10c или (новия) Sig Sauer p320x


Официалния вносител на ЗИГ и ЧЗ е ВИП Трейдинг.

Щаера .... срещал съм доста проблемни оръжия от вариантите М1 и М2 - не закача спусковия механизъм,блокира пистолета целия - не можеш да дръпнеш затвора назад и т.н. .... Та,най-малкото,за парите си има достатъчно аналози,който се справят по-добре....

И накрая,но не на последно място ....пътеката на "оптимизацията" е много стръмна и хлъзгава. Утре ще започнеш да търсиш други мерници,пълнители,кобури ...ще питаш дали спусъка може да се подобри....ще счупиш нещо и ще търсиш резервни части - я пружина,я игла,я екстрактор .... тези неща не са масови в случая на Щаер...и малкото налични никак не попадат в "евтината" ценова категория (същото важи и за Хеклер и Кох) ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 17:37       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
viper написа:
:)
За това казах, че се надявам на повече мнения - не търся едната истина.

Два са пистолетите, безспорни лидери, Шадоу 2 и Глок. Даже Глок са няколко модификации. 17,19,...

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 17:57       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
@moderna
Кажи какви са според теб предимствата на тези пистолети.

От всичко съм стрелял най-много с Глок и не мога да кажа нищо лошо.
Просто не е моя.

Шадоу 2 не е ли прекалено голям и тежък?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 19:19       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
viper написа:
Благодаря!

Steyr-a го чакам.
VP9 го хващах и ми е ок.
Sig p320 - на пръв поглед има само първата версия в България.
Sig sp2022 - вероятно ще го видя тази седмица.

За стреляне и проба - май е доста трудна работа.
2022 го отчитай като вариант едва след като му пробваш спусъка. За мен това е най-тегавия (не тежкия а тегав) дабъл екшън.
По-здрави

Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 19:53       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
viper написа:
@moderna
Кажи какви са според теб предимствата на тези пистолети.

От всичко съм стрелял най-много с Глок и не мога да кажа нищо лошо.
Просто не е моя.

Шадоу 2 не е ли прекалено голям и тежък?

ЕЙ! Трудна работа.То Глок не е твоя пистолет, не е и моя. Не те познавам за да зная как да обясня.
Да кажем, че Глок е като гуми Мишлен. Нямат най-къс спирачен път на сухо. Нямат най-добро сцепление на мокро. Нямат най-добро поведение в завой.
Но всички показатели са им над средните. И най-важното винаги си минават пробега. Караш ги до галош. Та и с Глок е така. Няма неприятни изненади. Стреляш, стреляш и ако купиш някоя рез. част струва стотинки и я има.
За Шадоу2. От топ100 IPSC стрелци да кажем 90 стрелят с Шадоу. Много малка е вероятността от 100 стрелци 90 да са сбъркали. Също като циганите по байТошово време. Да си виждал циганин с Москвич. Докато в твоя списък с фаворити само Москвичи си написал. Багажника му бил голям, широк бил, двигателя му бил от Лада... Москвич!
Като не знаеш какъв пищов да си купиш вземаш Глок. Пак ще съжаляваш, но, най-малко.
Ако ще стреляш много-Шадоу2. Сладък пищов за стрелба. Има и по-хубави пищови от Шадоу но цената двойна, тройна и четворна но не са три пъти по-хубави нито даже два пъти.
Тежък бил. Колко хора носят шкембета по 20 килограма, а за 500 грама по-тежък пищов вдигат врява.
И недей вярва, че има пищов удобен за носене. Всички са неудобни. Кой повече, кой по-малко. Даже Глок 43 и той е неудобен. Пищов. Все го мислиш. Къде да бъде, как ще го вадиш, с какво да се облечеш...Все го мислиш, щом го носиш.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 20:27       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Мъдър човек е Камен, право дума!

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer