logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 00:43       Заглавие:  Колт Питон се завръща
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
За любителите на револвери!
Явно от фирмата Колт са решили да поспечелят някой долар, като се върнат към една позабравена, но много ценена в Америка класика...
Мисля си, че това рано или късно щеше да се случи и в условията на жестока конкуренция са имали нуждата да пуснат на пазара, оръжие със сериозна репутация, което незнайно защо е било спряно от производство...
Интересно е какво ще е качеството на изделието... Според мен би трябвало да е добро...
Можем само да гадаем дали ще го видим скоро и в БГ...

https://www.youtube.com/watch?v=-jsIA4xeZtk

https://www.colt.com/detail-page/colt-python-425

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 13:35       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
:-) 2015 година:

The Python, on the other hand, isn’t coming back. Despite its futuristic good looks, the Python, and the other I-frame guns it was based on, were from an earlier era, when technology was relatively expensive and labor was comparatively cheap. The Python hails from a time when every part was hand fitted to the gun and was and buffed to a high blue or nickel finish. Those skills are lost, the machinery that made the guns was scrapped and they aren’t coming back.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 13:58       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
machado написа:
:-) 2015 година:

The Python, on the other hand, isn’t coming back. ...


The Python is back.

Са, на чаршаВо ли да вЕрвам или на фуя си? PDT_Armataz_01

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 14:03       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2019, 22:14
Мнения: 25
Точно снощи четох статия за S&W 626 срещу Colt Python, в която явно си личаха недостатъците и годините на втория.
Обаче с тази новина, везните за мен доста се накланят.

_________________
"Venatio supra omnia"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 16:17       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Deyan Enchev написа:
Точно снощи четох статия за S&W 626 срещу Colt Python, в която явно си личаха недостатъците и годините на втория.
Обаче с тази новина, везните за мен доста се накланят.

Съвсем накратичко, колега, това е много интересно?

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 16:37       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2019, 22:14
Мнения: 25
Сравнението. което четох го има публикувано в https://www.gunsamerica.com/digest/python-smith-wesson-686/, но съм допуснал правописна грешка - S&W 686 беше.
Колта в него е със черния им финиш, не стоманен, дървени чирени и стоманена мушка.

Разбира се сравнението така не е напълно коректно, понеже гумената ръкохватка на мен ми е по-удобна, предпочитам стомамен финиш и контрастиращи мерни прибори.

Новия Питон определено ме кара да го избера през 686, но предпочитам Анакондата заради калибъра.

_________________
"Venatio supra omnia"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2020, 17:27       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Една чудесна новина (освен цената от 1500$ зад океана).
Навремето сравнявах СВ686 с Питон Елит.
Честно казано смита ми се видя по-добър, но пък Питоня е религия.
Доколкото разбирам новите Питони са инженерно по-добре проектирани,
но в БГ едва ли ще ги видим скоро.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2020, 15:58       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Deyan Enchev написа:
Сравнението.
- Благодаря, колега!


Оръжейно болен написа:
оръжие със сериозна репутация, което незнайно защо е било спряно от производство...
- Пистолетчетата от гранулат евтино заляха пазарите.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 17:12       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София


_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2020, 19:16       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Да си припомним оригинала...




и развитието

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2020, 21:48       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Аз пък взех, че пуснах тема за Питона, а то имало такава... :)

Моето мнение е (не съм имал Питон, но съм имал S&W 686, Ruger GP-100 и Taurus 608 - все в този клас), че е напълно възможно и даже логично новият Питон да е по-здрав и качествено изработен от стария. Въпреки ръчното напасване и вниманието към детайла, дори последните версии от Колт Къстъм Шоп, все пак говорим за модел дебютирал през 1955 година! Наясно съм, че всяка корпорация ще хвали новото си творение, така че не яздя хайп влака. Но обективно погледнато, металургията действително се е подобрила за 65 години и ръчното напасване (може) и да не е фактор в наши дни.

Хората оттатък Океана, които имат стария Питон и стрелят много, казват че понякога (след много магнуми) губи тайминг при бърз дабъл екшън и че рамата не е достатъчно яка, за да държи на редовна диета от .357. Дали е така или не, Колт твърдят, че при новия модел са обърнали специално внимание върху тези проблеми и са ги отстранили. Спусъкът на новия бил една идея по-плавен от стария, което ако е истина, говори много. Питонът е легенда и новият модел няма да отнеме от чара на стария според мен. Единствено ще го удари по стойността, с $1499 препоръчителна цена за чисто нов револвер...

От дете искам да имам никелиран 6-инчов Питон. Новите модели са сатенени неръждавейки, ще се примиря :) Вкара ли го някой в България, аз ще съм един от първите, които ще си го купят - по-добър от стария или не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 09:08       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
От сърце ти пожелавам да се сдобиеш с Питоня.
Но 1499 $ у щатите = 4500 левчета тука, за тия пари може да се вземат 3 бр. 686 втора ръка. А предпоследния модел беше доста кофти сравнен с S&W, поне тоя дето имаха на Герена де.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2020, 10:20       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Според Колт, новият револвер е по-добър от стария като изпълнение, предвид напредналата металургия, опит и машини, с които разполагат. Както знаем, старият Питон се предлагаше серийно до 1998-1999, а през Колт Къстъм Шоп до 2005-та година и беше ръчно напаснат револвер. Отново според Колт, развитието на технологиите (най-вече прецизните CNC лазерни машини) правят излишен ръчния процес при асемблирането, защото допуските между отделните части вече са пределно малки поначало. В САЩ вече доста хора притежават новия Питон (някои от тях имат и стария) и в ютуб е доволно пълно с ревюта и сравнения между двете поколения на оръжието.

Както всяко друго нещо, и за Питона ще се породят спорове класиката ли е по-добра, или съвременната версия. Моето лично мнение е, че и двете си имат предимства и недостатъци. Най-големият „недостатък“ на стария Питон е цената му - в САЩ един запазен и функционален екземпляр най-често се продава между $2000 и $4000. Както стана дума, новият Питон има препоръчителна стойност $1499, а както знаем реалната цена при дистрибутори като Бъдс или Броунелс ще бъде по-ниска.

Ето няколко клипа по темата: https://www.youtube.com/watch?v=xA5er19C7cA https://www.youtube.com/watch?v=7dO-lQEX49U https://www.youtube.com/watch?v=0NiNrqhFNos https://www.youtube.com/watch?v=Ik-yt5l ... brCFMl_rGg

Хикок45 веднага му намери „маана“, както се казва. Може да е от конкретната бройка, а може и да е проблем с модела. Ще се разбере с времето, когато повече хора навъртят по няколко хиляди магнума през него. Иначе Хикок е легенда в ревютата, и в крайна сметка каза, че оръжието му харесва доста. Дотам, че самият той си е променил скептичното мнение за евентуална нова продукция на модела от Колт.

П.П. Добри, мерси! Да се надяваме, че няма да струва чак толкова. А на Герена имат тенцендия да съсипват револверите сравнително бързо - бяха успели да разцепят „форсинг коун-а“ на GP-100. От патроните ли е, незнам... Логично е S&W 686 да е по-здрав - по-нов модел е, от началото на 80-те; има 6 генерации, всяка със своите подобрения. Не съм запознат при Питона как е, но май от 1955 до 2005 е един и същ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2020, 17:20       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Понеже следя ситуацията сравнително в детайли: оказва се, че Колт са оплескали леко нещата с новия Питон. Първата партида револвери са около 3600 на брой, които (разбираемо) са разграбени от ентусиазирани хора буквално за 2-3 дни. Но от тези 3600, сравнително голям процент (никой не казва колко точно) са с фабрични дефекти - чукът не удря достатъчно силно по капсула и/или барабанът не се завърта при натискане на спусъка в дабъл екшън.

Обнадеждаващото е, че има собственици, които не се оплакват - техните Питони са чисти откъм дефекти. Колт обясняват проблемите с „човешка грешка“ при асемблирането, защото се оказва, че процесът на производство все пак включва човешки умения. Всички проблемни револвери са повикани обратно за ремонт. Да се надяваме, че докато стане време да се появи в България, „бета-тестът“ ще е приключил и Питонът ще бъде това, което се очаква от него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2020, 20:56       Заглавие:  Re: Колт Питон се завръща
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
wildyracing написа:
............ Първата партида револвери са около 3600 на брой, които (разбираемо) са разграбени от ентусиазирани хора буквално за 2-3 дни. Но от тези 3600, сравнително голям процент (никой не казва колко точно) са с фабрични дефекти - чукът не удря достатъчно силно по капсула и/или барабанът не се завърта при натискане на спусъка в дабъл екшън.

.......


Кофти начало....искрено се надявам че нашите търговци няма да изкупят и доставят тука точно такива - дефектни бройки и да ги пуснат за продажби у нас.
Щото по наще географски ширини щатската гаранция нищо не значи, за съжаление.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer