logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2020, 17:33       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Браво!

Непременно сподели впечатления от стрелбището :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 10:17       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Ако може да разкажеш по-подробно какво бе заменено, ако не е тайна - детайли, доставчици...

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 17:03       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
Всички части са втора употреба от пистолета на Красимир Манев, който бе така добър да ми ги изпрати. В момента ползвам целия му УСМ. Спортен чук, дисконектор, олекотена бойна пружина, олекотена пружина на иглата, спусък, спускова тяга. Човекът каза, че частите с внесени от Чехия. Махнах пинблока, а на мястото на повдигача ще сложа ограничителни втулка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2021, 19:06       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Да вкарам и аз няколко въпроса в темата на колегата Висоцки:
Имам ЧЗ 75 D Compact ( от тия с декокер, а не с механичен предпазител). Пищова е с пин- блок.
Искам да му олекотя спусъка и да намаля хода му.
Да вметна, че вече съм сменил пружините с по- леки, но бих искал резултата да е по-ясно изразен..
Въпроса е как да постигна този резултат БЕЗ ДА ГУБЯ DA на оръжието?
Какви предимства дава смяната само на чука със спортен такъв?
Какво ни дава смяната на дисконектора?
Смяната на едното,задължително ли води до смяната и на другото?
Целта е спортна стрелба.
Но пак да уточня че държа да си запазя Дабъл екшъна, не искам да махам пин-блока и че говорим за декокер, а не за предпазител.
Благодаря!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2021, 19:43       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
Прикачени файлове:
dcn7t8M (1).gif
dcn7t8M (1).gif [ 1.07 MiB | Прегледано 4157 пъти ]
Прикачени файлове:
sWVTysM (1).gif
sWVTysM (1).gif [ 1.29 MiB | Прегледано 4157 пъти ]

Сега вече ще стане интересно. Щом идеята е да се запази DA, следователно се търси къс дисконектор за конкретната модификация на УСМ. Ето малко анимации за принципите на работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2021, 20:00       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
https://cajungunworks.com/product/75210 ... decockers/
Според мен това ти решава проблема, но как може да стигне до тук?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2021, 08:45       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Viking написа:
Да вкарам и аз няколко въпроса в темата на колегата Висоцки:
Имам ЧЗ 75 D Compact ( от тия с декокер, а не с механичен предпазител). Пищова е с пин- блок.
Искам да му олекотя спусъка и да намаля хода му.
Да вметна, че вече съм сменил пружините с по- леки, но бих искал резултата да е по-ясно изразен..
Въпроса е как да постигна този резултат БЕЗ ДА ГУБЯ DA на оръжието?
Какви предимства дава смяната само на чука със спортен такъв?
Какво ни дава смяната на дисконектора?
Смяната на едното,задължително ли води до смяната и на другото?
Целта е спортна стрелба.
Но пак да уточня че държа да си запазя Дабъл екшъна, не искам да махам пин-блока и че говорим за декокер, а не за предпазител.
Благодаря!


Спортния чук е с друг профил и ъгъл на зъбите. Отделно е по-тънък,следователно по-лек и с по-малка контактна площ спрямо затвора. Ще ти даде по-бърз локтайм,както и намалено съпротивление спрямо затвора при цикъл.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2021, 09:13       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
На спортен чук и му са по-плитки зъбите. Аз не зная да има спортен чук за CZ с декокер. Щом е с декокер сиъра запъва само на един зъб. Сиъра е онова червеното на схемата по-горе. За да се доближиш до усещането за спортен чук трябва да се изпили десния зъб като гледаш по посока на стрелбата. Левия зъб е за спускане на чука при декокване.
Зъба се пили само за намаляне на височината. Ъгъла не се опитвай да променяш.
За намаляне усилието на спускане се подменя пружината на спусъка с по-лека, подменя се пружината на сиъра с по-лека и пружината на чука с по-лека. Но най-голяма промяна има когато направиш зъба на чука по-плитък. Пищова почва да спуска с по-малко предупреждение. Спусъка става по-бисквитен, по-стъклен.
Дисконектора прави ресета по-къс и намаля хода на спусъка напред след ресетване.Само дисконектор може да се смени.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2021, 11:09       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
https://czcustom.com/cz-parts-all/hamme ... -only.html
Има спортен чук за Декокер моделите, ама дали в България ги има все още не съм проверявал. Във ВИПа предполагам, че може и да е наличен.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2022, 08:59       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
Възникна нова драма с промяната на рисета. Вече реших да си седна на задните части и да не правя компромис с безопасността, която бях нарушил чрез изпиляване на контактната площ на предпазителя със сиъра/вместо да изпиля сиъра, изпилих предпазителя/ - грешка. Скоро ми донесоха: https://cajungunworks.com/product/75110 ... al-safety/ и след монтажа на комплекта се установи, че с изпилен предпазител е невъзможна правилна настройка на сиъра. С изключение на описаното, мисля че се получи това, което изкам, но сега се търси предпазител, а това май няма да е лесна задача. Моля за помощ ако някой колега има излишен предпазител за чз 75 б да ми го предостави срещу съответно заплащане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2022, 17:35       Заглавие:  Re: Дисконектор за Чз 75 б
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
Намерих предпазител. Ще има развитие по темата. Скоро ще пиша.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Станислав, Paganlord и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer