logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2020, 17:40       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
На стрелбището на Герена имах възможност да го пипна и разгледам. Ергономията е супер, не ми харесаха особено "шиповете", които играят роля на текстура на ръкохватката, но пък позволяват добър хват. Предполагам с Талон-а е супер добре. Бях доста изненадан да видя отчупено парче от затворния блок, резултат от изпускане на земята. Не съм виждал подобно нещо преди и малко охлади страстите в мен. Потвърждавам, че дори стоковия спусък е доста добър, предполагам подобренията го правят още по-приятен. С много здраве да се ползва и само да забавление!

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 20:14       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
slaf4u написа:
Spurs написа:
Доколкото знам, на Glock 19 кобура става директно за CZ p10 С
Значи 17-ката и F не съвпадат...
И аз така знаех и това ме накара да взема кобура за 17-ката. Нищо де, за това е форума - да помогнем на някой да не направи нашите грешки ;)

Sent from my OnePlus 7T

Малко от цикъла "Сетила се Мара да се побара" но скоро го взех ;) та кобурче, поне някакво, дето си е правено за него (е за С-то но и F-a влиза и излиза перфектно) е FOBUS VPQ. Дано все още е полезно за някой.

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 11:48       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз поръчах два кобура от тук:
https://www.israeldefensestore.com/tact ... lster.html
Един "обикновен" и един Level 2

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2020, 19:59       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Днес си взех кобурите от Пощенския клон по местоживеене. Отново получих SMS че пратката е доставена.
Платих допълнително 46.96 лв.
Пощенска услуга - 4.80 лв.
ДДС - 30.16 лв.
Мито - 0.00 лв.
Акциз - 0.00 лв.
Митничеко представителство - 12.00 лв. (за услугата с документите)
Та така...
Цената на кобурите в лева е 148.48 лв. по курса днес...
Общо 195.44 лв. като се включват и две приставки за колан, стават и за "нормалния" и за Level 2 кобури - една нормална и една low. Ще ги ползвам в зависимост от конкретната нужда в момента.
Доволен! :armed:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 15:46       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Днес имах възможността да си поиграя и да гръмна и с трите варианта на въпросния "чезак". Впечатления: удобна дръжка, много приятен спусък, но много труден контрол на оръжието при темпово стреляне. За "дублети" макс - става. За редове от четворки и петици, от каквито е съставен целият най-нов КУАЛ на ФБР за пищов - тцъ, не става! Трябва да наместваш хвата/ да прехващаш - същото, което се получава и с "валтерите".

Но все пак, както се казва, грешката може и да е в моя телевизор, така че ще помоля феновете и собствениците на ПОЛИМЕРНИ СТРАЙКЪРИ да направят THE SUPER TEST , и да споделят резултати!

1. 15 ярда - 10 изстрела - 15 секунди;
2. 10 ярда - 10 изстрела - 10 секунди;
3. 5 ярда - 10 изстрела - 5 секунди.

Цел. 14 сантиметровия кръг на B-8. https://loungecdn.luckygunner.com/loung ... B-8-LG.pdf

С Глока спокойно правя с фабрични патрони редове от по 10 изстрела ПО МАЛКА ЦЕЛ, без да намествам хвата/ БЕЗ ДА ПРЕХВАЩАМ.




За протокола, ДУБЛЕТЪТ си остава само за СПОРТА. За дефенс/ дюти стреляне отпадна като концепция - за справка, най-новият КУАЛ на ФБР за пищов. Което иде да рече, че със страйкърите трябва да може се стреля без да "прехващаш", а за тази цел дизайнът трябва да ти е по-ръмбест или "bulky" - както е на новия PDP Валтер. Чезака е с удобна дръжка, много приятен спусък, но на по-дълъг от дублет ред ми се налага да ПРЕХВАЩАМ/ да си намествам хвата, без значение колко стискам - а това не е окей! В резюме, за спорт, където се стрелят ДУБЛЕТИ - става. За ДЮТИ стреляне - визирам това, което иде отвъд Голямата вода като стандарти и концепции - не препоръчвам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 16:47       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
СУПЕР ТЕСТ-ът, обяснен и демонстриран:

https://www.luckygunner.com/lounge/star ... uper-test/

Та, по-малка цел - 14 сантиметровия черен кръг, на редове от по 10 изстрела за време, налага ли ми се ДА ПРЕХВАЩАМ/ да си намествам хвата, за да вляза във времената на различните дистанции, без попадения отвън - този полимерен страйкър за мен не е окей.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 00:48       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Пробвай ако имаш възможност HS-9. :armed: Има много бърз цикъл заради стегнатия патронник и силната двойна пружина на затвора. Пружината му е по-силна от на Глок връща адски бързо затвора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 01:32       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
El Padrino написа:
Пробвай ако имаш възможност HS-9. :armed: Има много бърз цикъл заради стегнатия патронник и силната двойна пружина на затвора. Пружината му е по-силна от на Глок връща адски бързо затвора.


Това ми е интересно да го видя и от други - 10 изстрела по 14 сантиметра кръг за време на различни дистанции, БЕЗ ДА ПРЕХВАЩАШ/ наместваш хвата. А ако може всичко това да се види и на видео, особено ХВАТЪТ как стои - ще е чудесно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 17:46       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Геле, просто си свикнал с Глока! ;)
Колко години стреляш с него?! Я дай 2-3 месеца само с CZ да видим какви ще са ти резултатите!
Ако само "прехващането" ти е проблема, едва ли е непреодолим, предвид ергономията на пистолета и възможността за вложки на ръкохватката, да си го нагласиш за твоя размер ръка...
Та така...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 20:21       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2020, 19:42
Мнения: 25
Като се заговорихте за хват... Пробвах и с трите вложки, но искам да добавя малко в т.нар "beaver tail" зоната. Гледах някакви силиконови/гумени "чорапи", които обхващат и тази зона, но ги няма в Европа....само в САЩ....Чудех се за идея за направи си сам?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 22:46       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Геле, просто си свикнал с Глока! ;)
Колко години стреляш с него?! Я дай 2-3 месеца само с CZ да видим какви ще са ти резултатите!

Да, свикнал съм си с Глока - от 10 години стрелям с него. Обаче, първо хващане на Зиг П320 Х5, и в рамките на 100 патрона правя по-добро стреляне от това с Глока! :shock: Тогава директно настъпих "Бил Дрил". Борето беше свидетел.

Оставям Глока, хващам Х5 - после пак обратно. Много по-балансиран и "нескачащ" пищов от Глок 17! До Глок 34 не съм го поставял ребром, но 17-ката я духа отвсякъде. А ако верно пострелям сериозно 2-3 месеца. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 22:52       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Ако само "прехващането" ти е проблема, едва ли е непреодолим, предвид ергономията на пистолета и възможността за вложки на ръкохватката, да си го нагласиш за твоя размер ръка...

Да, възможно е! Много далеч съм от мисълта да се изказвам като последна истанция. Затова и казвам: "Стреляйте и вие, и дайте да видим времена/ попадения/ ХВАТА на видео! Или на живо, разбира се!

"Кънсистънси дрил"-а, този път в пистолетния вариант на упражнението - също стандартно и наложено:




Налага ми се да прехвана/ да си наместя хвата чак след първия ред - вижда се добре на видеото. Та, дайте да видим същото и с ЧЗ страйкъра - интересно би ми било, наистина!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 09:37       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Сетих се нещо, Ей тъй в карантината! PDT_Armataz_01_22
Геле пише, че “прихваща” хвата при стрелба по-дълга от дублети...
Дали има значение в случая намаляването броя на патроните в оръжието, респективно олекването на задната част (откъм ръкохватка) и от там начеващо нарушение на баланса на пистолета. Щото едно е да почнеш стрелба с пълен пълнител и примерно 900 г. оръжие и да приключиш на 750 примерно... Не че същото не важи за всяко едно оръжие, но все пак...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 11:30       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Геле пише, че “прихваща” хвата при стрелба по-дълга от дублети...

Не точно "по-дълго от дублети", а при дълги редове по-малки цели. Примерно, по горния ред от осемте малки кръгчета на "Кънсистънси дрила"-а:

https://guerrillaapproach.com/product/c ... cy-target/

Ако се загледаш във видеото на Баруга, той не прехваща/ намества хвата след осмия изстрел, НО най-вероятно стреля с релоуди. Отделно има и подцевен фенер. За чий ти е фенер през деня?! :D

Ми, да ти компенсира ходенето на цевта нагоре. Релоудът пък прави откатът да се усеща не толкоз остър. За други тунинги като "Спринко"-та/ ДПМ-и, олекотени спусъци и пр. - можем само да гадаем. И с оптика отгоре - дръпна с 2 СЕКУНДИ на 24 изстрела пред стоковия Глок с фабричните патрони. Да, тунингите помагат в последните 10% от играта, но ако не можеш да стреляш... впрочем, дайте да видим повече стреляне на този дрил с полимерни страйкъри, и на тази база по-нататък да анализираме!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 11:59       Заглавие:  Re: CZ-P10F
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Дали има значение в случая намаляването броя на патроните в оръжието, респективно олекването на задната част (откъм ръкохватка) и от там начеващо нарушение на баланса на пистолета.

И да има, според мен разликата би била незначителна. За баланса на пищова примерно, значение има по-дългия пълнител и евентуално по-тежката капачка, щото тогава тежестта ти е изнесена максимално отдолу.

Прблемът като цяло иде от силата на отката, и последващото ходене нагоре на цевта. С ходенето пък на цевта нагоре, ти се мести и мерната линия - и тя нагоре. И за да дадеш последващ точен изстрел - мерната линия трябва да си я върнал обратно в целта. Да, на къси дистанции по-големи цели - "Бил Дрил" примерно, където имаш 6 бързи изстрела на 6,40 метра по-кръг от диамтър от 20 сантиметра - мерна линия не гледаш. Но ако дистанцията ти е 20 метра по 20 санта кръг, или 5 санта кръг на 6,40 метра, без да си хващаш равна мушка след всеки изстрел - сложна работа!

За самото "прехващане"/ наместване на хвата вече, от ключово значение е той да е формиран правилно! Нямало правилен хват - глупости на търкалета! Ако не ти е хубав и плътен конктактът между дланите - той неминуемо ще ти се размести/ разкъса доста по-рано, още след втория-третия изстрел. Оттам дланта на поддържащата ти ръка ще почне да се изхулва все по-надолу, цевта да ти ходи все по-нагоре, и ако искаш стрелянето ти да се получи точно - ще ти се наложи да намалиш темпа на стрелба. А ако запазиш същата скорост при разместен хват - ще разпилееш попаденията, неизбежно е!

Това горе се обективни принципни положения, базирани на физиката и биомеханиката. Като тук вече - иде субективното. При полимерния "хеклер" примерно, аз не мога хубаво да уплътня хвата горе в "шийката" на дръжката, и пищова ми се мести в ръцете повече, отколкото Глока. С новите полимерни "чезаци" - същата работа! Нагласям хват, уплътнявам, и въпреки това - ми се налага да "прехващам"/ намествам хвата доста по-рано.

Но, както споделих и по-рано - грешката може и да е в моя телевизор. Затова би ми било много интересно да видя осемте изстрела по-малките кръгчета на "Кънсистънси дрил"-а на Баруга с ЧЗ-П10Ф от кобур, с попадения за време, и без наместване на хвата! Някой ако го направи с фабрични патрони - влизам пак в стрелбището! Но засега първоначалните ми впечатления от оръжието са такива.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer