logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 05:04       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
Mistar cz написа:
Бат Камене я поясни това с изместените отвори, че не разбрах на кое викаш обувки. Трябва да уеднаквим терминологията. :DD

Обувка казвам на пластмасовата част. Това дето го манипулираш с показалеца когато стреляш.
Та, избиваш платмасовата част от ламаринката. В пластмасовата част правиш нова дупка с 1.5 мм нагоре по посока на оста спусък рама. На ламаринката правиш нова дупка с 3мм нагоре по централната линия . Шмиргелиш и заобляш тригербара за да изчезне оригиналната дупка и сглобяваш спусъка.
Драстично намаля усилието. Ако си прекалил с преместването на дупките се налага да експериментираш с други конектори.
Това се прави на друг спусък, който си си купил предварително защото оригиналния спусък се унищожава, а резултата може да не ти хареса.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 10:03       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Ivo III написа:
TheWhiteMan написа:
Аз пък не искам нищо да полирам - страх ме е.

За това на всичките си глоци съм купувал заводско-отполирани части и пружини за УСМ-а от ZEV. Да, не са много евтини, но пък спиш спокойно и знаеш че пистолета ти няма произволно да мине на авт. стрелба, когато му скимне.


тогава използваш смазка - МОЛИСТОЛ PDT_Armataz_01_22
смес на око/вкус .. от молибренов бисилфид (MOLY) и балистол!

всичките ми оръжия мажа с това .. както и УСМ/болтове на снайперите си ..
като съм изкупил де що има скъпа смазка и съм сравнявал

специално за УСМ на Глок върши чудеса .. освен, че веднага подобрява усещането,
с течение на работата така се сработва, че не може да повярват, че не е полиран :)

Изображение


Много ми харесва мнението ти Иво. Може ли да споделищ от къде се снабдяващ с тази смазка? Искам да я пробвам!
Благодаря предварително!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 20:16       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Mistar cz написа:
начи по лесно ще се плъзкат две парчета шкурка от две парчета стъкло
И за да не ръсим мозък излишно всички мачови спусъци sa полирани до огледален блясък, сигурно има защо.
Бая Зев Match спусъци съм пратил за България и никой фабрично не е полиран. Новите афтърмаркет тригър барове на Глок са всичките с тефлоново покритие и нямат нужда от полиране. Някой от частите които се полират се трият в полимера през смазка и тогава полирането помага.
Ако си полирал толкова много спусъци сигурно го знаеш. Примера със шкурката може да го даде само човек незапознат с това което Иво спомена,
може би ще ти помогне да не ръсиш мозък, ако му се обадиш да ти обясни това за което говориме а не да правиме глупави аналогии със шкурки.
Така казано, керамичните покрития които драстично намалят триенето работят именно на ефекта на грубата шкурка, триенето става само по върховете,
триещата се площ е много по-малка, освен това задържат слоят лубрикант м-у двете повърхности много по-добре от огледално полирана повърхност.
И пак да повторя - няма стоманени лагери които се трият, всички се търкалят.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 20:21       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
moderna написа:
избиваш платмасовата част от ламаринката. В пластмасовата част правиш нова дупка с 1.5 мм нагоре по посока на оста спусък рама. На ламаринката правиш нова дупка с 3мм нагоре по централната линия . Шмиргелиш и заобляш тригербара за да изчезне оригиналната дупка и сглобяваш спусъка.
Това беше много подробно описано в Глок форума преди поне 6-7год. За съжаление момчето дето беше пуснало темата си изгуби снимките и сега макар и да се изрови темата, не се вижда къде точно са новите дупки.
Бях запазил някъде каквото можах от снимките но не съм сигурен, че ще ги намеря, интересно ще е ако снимаш твоята модификация.

Мисля, това е за което приказваш:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 21:42       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
.38 Super написа:
Ако си полирал толкова много спусъци сигурно го знаеш.


Вече съм на години и с толкова опит че и секунда няма да губя в спорове по темата......ТИ си прав!

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 00:20       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Да си жив и здрав да полираш още много спусъци а аз не съм спорил с тебе,
ти си тоя дето коментира мнението ми с приказки за лагери дето се триели...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 07:22       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
И сега някой с ТАЙМЕРЧЕ в ръка, на МИШЕНАТА ако покаже какво на практика му дават всичките тези тунинги с оглед на едно ПО-ДОБРО СТРЕЛЯНЕ - темата цена няма да има! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 08:57       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да хвърля и аз една лопата теория преди да почне стрелбата с таймерчета и глоци в темата :roll:
За мр Чезе - трибологията е малко противоречива работа...ако ти вземеш гладко стъкло 20x20см и го наложиш върху друго стъкло триенето ще е огромно и няма да може да го движиш...
това е триене при плъзгане много са близо атомите и се привличат от определена гладкост и площ нататъка...с шкурка това не става

при триене при търкаляне /сачмен лагер/ се ползват два твърди метала контактуват в права/крива по точно - /сфера-сачма и пътечка в гривната/ гладкостта тук е добре да е голяма иначе ще отскача сачмата от грапавините...ще ги замаже и ще се получи хлабина/луфт

специално в двойка запъвач чук/игла...контакта е малък контактното напрежение е много голямо и не може да стане като при стъклото...и наистина се усещат грапавините при работа със спусъка...да добре е да се полира - това е пак триене при плъзгане, но много натоварено на малка площ /голямо контактно напрежение/
и/или се маже със спец мазила - Бързила свидетелства за това - молито пълни грапавините и хода е плавен...но все пак добре е да имаме определена гладкост в тоз контакт точно

При пак триене при плъзгане шийка на колянов вал материала е закалена стомана а лагера е оловно калаена-композиция мека като памук /гладкостта й е пореста просто/ но изкарва милион километри или стотици милиарди завъртания...

цилиндрите се хонинговат - надраскват се нарочно казано лаишки и по тях се трият сегменти и алумин бутало пък карат милион км - така задържат масло /това пак е триене при плъзгане не е търкаляне!

тоест за различни условия на триене са нужни различни материали и различни грапавини - специално запъвач игла и други контакти на триене при плъзгане с голямо напрежение на малка площ...няма как да са меки нещата...циментирана или закалена повърхностно стомана и голяма гладкост - това е ...
Но не е така и няма как да е така при други триения...плъзгащ лагер от стомана заминава бързо - а виж стомана о бронз или мека композиция е дълговечен...и така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 09:24       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
За 17 години употреба и 10 Глока, които съм имал и ползвал, съм свел за себе си тунингите на УСМ до следните две неща, които всеки нов Глок получава още от кутията - полиране със полир паста на контактните повърхности и широка плоска спускова обувка (ползвам Apex). Конекторът го оставям стандартния -2.5 кг. :armed:

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 10:30       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
И сега някой с ТАЙМЕРЧЕ в ръка, на МИШЕНАТА ако покаже какво на практика му дават всичките тези тунинги с оглед на едно ПО-ДОБРО СТРЕЛЯНЕ - темата цена няма да има! :tu:
Само да разрешат свободното придвижване между градовете и ще направя едно видео специално за теб: едно и също упражнение, но изпълнено с два Глок 17 Ген. 4 - единият в състоянието от кутията, а другият - моя: полиран УСМ, сменени конектор и пружини на иглата и спусъка и добавен overtravel stop. Патроните също ще са еднакви.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 10:39       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
JDredd написа:
Само да разрешат свободното придвижване между градовете и ще направя едно видео специално за теб: едно и също упражнение, но изпълнено с два Глок 17 Ген. 4 - единият в състоянието от кутията, а другият - моя: полиран УСМ, сменени конектор и пружини на иглата и спусъка и добавен overtravel stop.

Нека изходното положение за сравнение да бъде стандартният "минусов" конектор и стоковите пружини! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 10:43       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Айде, почна се!

Някакси наивно в себе си очаквах, че поне клипа ще изчакаш, но уви...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 10:47       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
JDredd написа:
Айде, почна се!

Някакси наивно в себе си очаквах, че поне клипа ще изчакаш, но уви...

Нищо подобно, с огромно нетърпение очаквам видеото с тунингования Глок, дори на Л.С. После за сравнение, аз ще повторя същото упражнение с това, което се намира като Глок на стрелбището... щото понастоящем нямам личен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 11:44       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не се приема това Геле...различни стрелци сте с Дред не може да сравнят нещата така...

Трябва един да стреля с два пистолета като Дред и да се види кое как е спрямо един стрелец.

Но пак както се писа назад - тунинг за каква цел? дефенс спорт фън?

Най-добре е да тестваш лично дредовия глок и твоята разпинялка непипана от кутията...

ще е интересно може да се окаже ако се попрекали...то да не може да се ползва пищова за дефенс и носене зареден

ако е за спорт пък кой спорт точно? олимпийска на 25м с една ръка...тактика някаква или идпа примерно...фаст дроу или?

или просто тестване някакво упражнение и мериме?
дай го упражнението и да видиме...

аз лично съм полирал контактите ама с кожа и паста без да променям геометрии...и минус конектор оргинал СЕТ е модела...
овертравел барнат ми е подарил Модерния /благодарско!/, но не съм се заигравал...стои в долапа за тестове един ден
сецам чат пат фастдроу и повечко туниг ще е в повече

за спорт какъвто и да е ... с глок майсторите не стрелят /може би някои тактически или дефенс ориентирани спортове има място глока/
но спорт да набримчиш с 200км/ч по завоите...глока трябва да се смени - казват го в Америка


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 13:19       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
с това дето казвате полиране .. може би по правилно е да се приема че .. се извършва промяна на неравностите, и от там триенето и усещането

постига се по много начини
- чрез полиране - пасти, восъци, кечета
- нанасяне на покрития - керамични, тефлониви
- смазки, пасти с добавки, като Моли, нано материали и др

вече всеки избира кой подход му допада

дори и след интервенцията .. пак има значение каква смазка ще се нанесе
течна, грес, естери, моли или гой/лой и т.н.

въпрос на субективно усещане

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 172 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer