logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 10:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 16:10       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
По тоя въпрос съм на същото мнение като бат Геле. Глоковете не ги нося, единият седи в къщи, другият в трака. Нося Шилда щото е малък и плосък, Шутъра ми посочи един сайт който подменя пружините и фолоуъра на пълнителите и сега имам 10 патрона в Шилда, с един резервен пълнител на мене поне са ми напълно достатъчни.
Спусъка на Шилда не съм го пипал, грубо е около 5-6кила, на усет, не съм го мерил. Не е цвете но е добър сравнено с Глоковите спусъци до ген3, без да са пипани.
Съгласен съм също с Пацо, че ген 4 и 5 имат много по-добри фабрични спусъци от предишните поколения. Те реално си имат и други подобрения, но мисля ген3 си остава най-"Глоковият" модел - просто устроен, с някой рудиментарни подобрения от предишните модели и без другите "подобрения" на следващите модели.

Аз съм голям почитател на Гоуст конекторите, инсталирал съм няколко на приятели и все още си ги стрелят след толкова години, доволни са. В двата глока имам такива, единият е дроп ин, другият съм го пилил и пре и овъртравъла са точно както ми харесват.

Преди много време Паскал ме посъветва как да си пооправя спусъка като заменя тригър спринга със зелената пласмасова вложка на НюЙорк тригър спринга, без пружината и.
Спусъка стана с много равномерен ход, като има едно много леко обиране в началото и след това малко по-тежък ход, докъто освободи, рязко и изненадващо. Нагласил съм го на 3 кила, хода е сравнително къс, пре-травеъл няма, овъртравъл почти не се усеща. Много съм доволен и съм си го стрелял така с години. Много от приятелите ми, военнни и местни полицаи също много го харесват и даже като се видиме по стрелбищата ме викат за да го покажат на някой дето стрелят заедно...

Глок е чудесен пищов, всичко събрано в поста на бат Геле е верно, специално за момента с преправянето му на спортно оръжие, но има доста сполучливи решения.
От което аз съм виждал, мнението ми е, че по-дългите блокове (модели) стават по-добри състезателни пищови... Сега модата е да се олекотяват блоковете, всички са виждали как ги режат и дупчат, на мене ми е ясно, че това, комбинирано с другите афтърмаркет карантии го прави по-лесен за стреляне, но аз явно съм закостенял малко (сигурно заради живота от другата страна на локвата...) и тея модели не ме привличат много.

Бих искал да пробвам един Апекс комплект, предимно заради правият спусък и мисля, че също така дупките на самият спусък са с променена геометрия от на оригиналният.
Един колега го спомена нагоре, разбира се, това е един от най-добрите начини да се "поправи" спусъка на Глока, на времето в ГТ имаше много дълга тема със един юнак който обясняваше подробно как да се направи тоя номер със сток спусък, за съжаление темата се изгуби. Аз намерих текста,но снимките бяха заминали, иначе се получаваше много добро и по-важното - надеждно решение.

Единият Глок си го държа без да му пипам нищо по блока, оригинален австрийски блок, окомплектован, от 83та ако не бъркам, с австрийските щампи по него, това му е ценното.
Другият Глок мисля да го поразкича и да му преправя малко рамата, да му резна блока за ред дот и да го подкарам с афтърмаркет цевта за 9мм, той оригинално е Г22.
Има няколко тунера в Инстаграм които правят смислени тунинки, махат издтъците за пръстите, изрязват още под тригъргарда, слагат лек магуел и бивъртейл, всичко в един пакет, и дръжката я стипълват. Пипал съм такъв на Battlecock ( https://www.instagram.com/p/CX7D2AkPNnN ... _copy_link ) и мисля е направен много грамотно и здраво и ще се свържа с тоя юнак да видиме до къде ще я докарам.
Снимката е само пример, явно не е ген3 и има фингър груувс но идеята е ясна:

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 10:16       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
.38 Super написа:
От което аз съм виждал, мнението ми е, че по-дългите блокове (модели) стават по-добри състезателни пищови... Сега модата е да се олекотяват блоковете, всички са виждали как ги режат и дупчат, на мене ми е ясно, че това, комбинирано с другите афтърмаркет карантии го прави по-лесен за стреляне, но аз явно съм закостенял малко (сигурно заради живота от другата страна на локвата...) и тея модели не ме привличат много.

И не само за състезания, с Г34/ 17L се стреля далеч по-добре от 17-ка, 17-ката е по-добре от 19-ката и так дале. Един и същи стрелец с 34-ка при всички положения ще направи по-добри сплитове + попадения, сравнено с 17-ка, хеле пък 19-ка (другото са глЮпости). Като всичко това си има своите логични обяснения от гледна точка на физиката и биомеханиката.

17-ката за мен е златният компромис - става за всичко (стреляне и носене), но не е най-удачният вариант за нито едно от двете. Ако си върл глокаджия - 43Х за носене и 34-ка за стреляне лично за мен са оптималните варианти.

Инак колкото и да го тунинговаш един Глок (стрелял съм със страхотно направени 34-ки) - пак Глок си остава, и не може да се сравнява с чисто спортните тежки метални пищови.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 14:47       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
За носене нито един от моделите на Глок не ми е удобен а съм имал възможността да си играя с по-малките им размери. Шилда ми е много по-удобен и като пистолет и за носене.
От пълноразмерни те рами аз предпочитам Г22 заради възможността да покрия от относително голям и тежък, .40смит, през златната среда - 9лугър, до бързият .357 зиг.
Много гъвкав и лесен за преконфигуриранe модел.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2022, 15:15       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Днес експериментирах малко с револвер. Значи според мен не е толкова важно да е "лек" спусъка колкото хода му да е равномерен. На Глок спусъка е отвратителен. Точно тази "стъклена клечка" го прави невъзможен за прецизно стреляне. Това е мое мнение.

През хронограф 15м head shots 80% попадения време 2.23-2.258 от скрито носене с револвер. Спусък 5 кг и нагоре. С една ръка от 7 метра 2.08с 10-ка B-8 мишена. Не са само kg има значение и собственото тегло на оръжието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2022, 16:04       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Мисля някъде Геле спомена че норматива за теглене от скрито носене до изстрел трябва да е под 2 секунди или нещо от сорта.
Със Шилда и таймер, аз докарвам 90% център мас за около и под 2 секунди от скрито носене, 5-7метра, хедшотс обикновенно не правя освен ако не стрелям Мозамбици.
Лоу реди обикновенно го закрепвам около секунда.

По принцип револверите би трябвало да имат по-добри спусъци, реално колкото и да е смотан един револверен спусък, ще е по-добър от стоков Глок,
специално до Ген4...
Тая стъклена клечка е което ти дава прецизен изстрел ако не си размърдал оръжието при тегленето на спусъка докъто стигнеш до нея.
По принцип е много трудно да я намериш в спусъка на Глок, освен ако не е някакъв скъп афтърмаркет, само с полиране и пилене е трудно да го докараш да "стъклената пръчка"... Най-добре се усеща в 1911 стил пищов заради самата механика, моят 226Х5 например е СА и спусъка му е кило и половина, но не се усеща никаква стъклена пръчка, теглиш плавно и в един момент спуска. Което пак е добре де, спускането трябва да те изненада, това е цялото предназначение на "стъклената пръчка".

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 11:07       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
.38 Super написа:
Което пак е добре де, спускането трябва да те изненада, това е цялото предназначение на "стъклената пръчка"


Като начинаещ стрелец, вероятно на всеки е втълпявано (вкл. и на мен), че изстрелът трябва да те изненада, особено при бавна и прецизна стрелба. Това обикновено се прави с цел укротяване адреналиновия бласт на новака и минимизиране на възможността да се получи "кълване".

Не съм съгласен, че "изстрелът трябва да те изненада", напротив. Добрият стрелец трябва да знае и усеща, точно в кой момент "ще се счупи стъклената пръчка" и да има контрол и умения върху работата със спусъка по време на целия му ход.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 12:00       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ако се загледате в изпълненията на топ стрелците със страйкъри (Джери Микулек, Гейб Уайт и пр.) - всички слагат стрелящият си пръст на спусъка още с изваждането на оръжието от кобура. Не работят още с него, разбира се, но обирането на свободния ход почва още с насочването на цевта напред (към целта), а свободният ход се обира докато се формира хватът.

Големият плюс на тази техника: като поднесеш мушката в целта на обран свободен ход - горе ти остава единствено работният ход, тоест по-къс (само работен е по-къс от комбинацията свободен + работен) ход, и по-важното - ХОМОГЕНЕН ход. Няма ти я границата между свободен (по-лек) и работен (по-тежък) ход, където има опасност да крампираш стрелящата длан, където и най-малката крампа води до засукване на рамата, вследствие на което по малки цели на големи за пищов дистанции няма да ти се получат нещата, особено за време.

А за да можеш сигурно да обереш свободния ход докато изпъваш ръцете напред и същевременно формираш хвата - границата между свободен и работен ход трябва да си я има и като ТЕЖЕСТ на работния ход. Инак много арен спусък като щракаш на сухо, но стрелянето - нищо особено.

Като и тук всичко опира да лични предпочитания - ако приоритет ти е спусъкът да ти е арен за щракане на сухо - ми, окей! Другото вече - го показва комбинацията между време и попадения.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 16:10       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Last Man Standing написа:
.38 Super написа:
Което пак е добре де, спускането трябва да те изненада, това е цялото предназначение на "стъклената пръчка"

Като начинаещ стрелец, вероятно на всеки е втълпявано (вкл. и на мен), че изстрелът трябва да те изненада, особено при бавна и прецизна стрелба. Това обикновено се прави с цел укротяване адреналиновия бласт на новака и минимизиране на възможността да се получи "кълване".

Не съм съгласен, че "изстрелът трябва да те изненада", напротив. Добрият стрелец трябва да знае и усеща, точно в кой момент "ще се счупи стъклената пръчка" и да има контрол и умения върху работата със спусъка по време на целия му ход.
За да сме на една страница - дефинирай "Добрият стрелец".

Термина "Стъклена пръчка" единствено означава, че спускането трябва да е отчетливо и рязко. Да, първоначално те учат, че изстрела трябва да те изненанда и съм съгласен с казаното но колко души имат настрела на Геле например, който за мене е "Добър стрелец" Има сума ти термини свързани със спусъка, като "стена" например които не се споменават или имат други названия на български. Семантика, нищо не трябва да се приема буквално. Ако предпочиташ да знаеш точно кога ще спусне спусъка - твоя си работа, аз лично нямам нищо против, всеки стреля както е свикнал, малко хора стрелят както са ги учили. Това не означава, че трябва да си толкова категоричен в отричането на едно описание и качество на спусъка, през което са минали общо взето всички, поради причините които сам спомена. Човек с настрел, доказал се по състезания и ситуации си нагажда правилата както работят за него, просто масата стрелци нямат същият настрел и не тренират мозамбици и бил дрилове със таймер, усета за рязко спускане което да те "изненада" (семантика) е правилна концепция за тях и напълно достатъчно за развиването на някаква муслулна памет и безопасно боравене с оръжието.

Ето малко информация за това кое-как се нарича и някой термини, някой ще я намерят леймърска, няма лошо, за други ще е полезна ако не за друго, поне да си систематизират термините и познанията. Първото изречение в цитата дава ясното разбиране, че ако повечето стрелци предпочитат усета на теглене да стига до спускането като чупене на стъклената пръчка, явно има и стрелци (като тебе) които предпочитат иначе. В което няма нищо лошо или трябва да се търси поле за аргументиране на едно от двете мнения. Аз бих предположил, че имаш сравнително голям настрел със сток Глок, защото техните спусъци са именно такива, без отчетливо спускане, след като стигнеш до работният ход, при дърпането се усещат карантиите на Глока. От там и предпочитанието ти към такъв тип спусък.

https://www.concealedcarry.com/gear/tri ... rminology/
Цитат:
Generally, most shooters prefer this to be a “crisp” or “clean” break. Imagine a slim glass rod that suddenly snaps under pressure...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 21:43       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
.38 Super написа:
За да сме на една страница - дефинирай "Добрият стрелец".

На една страница сме :-)
Добър стрелец=добър монтьор, добър ядрен физик, добър учител и т.н., т.е. всеки, който прави добре това, което прави.
.38 Super написа:
Термина "Стъклена пръчка" единствено означава, че спускането трябва да е отчетливо и рязко. Да, първоначално те учат, че изстрела трябва да те изненанда и съм съгласен с казаното но колко души имат настрела на Геле например, който за мене е "Добър стрелец" Има сума ти термини свързани със спусъка, като "стена" например които не се споменават или имат други названия на български. Семантика, нищо не трябва да се приема буквално.

Да, има различни термини, умишлено не ги използвам, предполагам, че всички разбират какво точно се дискутира.
Нямам предвид конкретно качесто на конкретна спускова група за късо оръжие, всеки си има предпочитания. Това което се опитвам да кажа е, че когато човек борави с огнестрелно оръжие и успява да се "изненадва" използвайки го-това не е плюс, а минус. Предпочитам аз да контролирам и направлявам оръжието, а не то мен. Просто различна гледна точка в дискусията, нямам за цел да убеждавам или налагам мнение. Както се казва: "Всеки сам си преценя" :-)

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 23:00       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Last Man Standing написа:
Това което се опитвам да кажа е, че когато човек борави с огнестрелно оръжие и успява да се "изненадва" използвайки го-това не е плюс, а минус.

Архаични методики за избягване на "дърпането" и "въртенето" на пищова, а оттам и на попаденията. Тези процеси вече са много добре познати и описани като генезис и лечение, така че няма нужда изстрелът вече да те изненадва. Още повече, че това важи единствено за прецизна стрелба без времево ограничение, в идеални условия и то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 00:11       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Last Man Standing написа:
Просто различна гледна точка в дискусията, нямам за цел да убеждавам или налагам мнение.
И аз така го виждам, просто пак да спомена - явно си човек с настрел над средният и не ти трябват стъклени пръчки. И пак да попитам, редовната ти стрелба с Глок ли е и правил ли си нещо със спусъка, защото това до голяма степен формира такова мнение, просто Глоковите спусъци са такива и който свикне да работи добре с тях, няма нужда нито от олекотен спусък, нито от идеята за стъклената пръчка. Питам от чисто любопитство, надявам се разбираш, аз също няма кон в това състезание както казват в Долни Богров... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 00:15       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Още повече, че това важи единствено за прецизна стрелба без времево ограничение, в идеални условия и то.
И с тебе ще се съглася с условието, че товето виждане за стрелбата е коренно различно от моето, предвид на хората с които комуникираш...
Аз също споделям твоето мнение, но нека не забравяме, че 90 на сто от кияците които носят не са специалци и при тях концепцията за един добре пласиран изстрел е в основата на което ги учат, няма таймери, няма вадене под 2 секунди и т.н.т.
От там и споменаването на тея пръчки дето са ви толкова в очите на хора с настрел 2 зила с гилзи... :D Кияка ще извади пищова когато вече го ритат на земята и най-вероятно ще избере време за стреляне, което на него му е удобно, според колко е трениран, най-вероятно ще има повече време за стреляне от колкото бат Геле дето от кобур до алфа има една секунда... :DD Това не са хора дето си гурат по Гурко и сканират всичко в радиус от 25м, щото са свикнали да имат situational awareness...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 00:59       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
.38 Super написа:
И с тебе ще се съглася с условието, че товето виждане за стрелбата е коренно различно от моето, предвид на хората с които комуникираш...

За едно и също говорим, с прецизната стрелба се почва, ако не можеш да стреляш точно прецизно - всичко по-нататък се обезсмисля. Таймерът и другите неща са много по-нататък.

Конкретно за изненадата от изстрела, аз лично предпочитам варианта, като почнеш да теглиш работния ход - да броиш от 1000 до 1004 наум (тоест дърпане 3-4 секунди), като се стремиш изстрелът да ти дойде между 1003 и 1004. Така ще свикнеш да работиш плавно със спусъка, без неволно да крампираш стрелящата длан. Slow is smooth, smooth is fast. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 06:28       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ОК - отработил си боравенто със спусъка. С други думи механиката ти е автоматично внедрена (мозък, мускули). Как обаче психически тунирате навиците при смяна на оръжията? Моите Long Range Rifles спусъци са с тегло под 100 грама. Грабна ли AR-15 или нещо друго, като ЗИГ X5 с дългия ход или Колт 1911 със "стъклена пръчка", сценария се променя и нагласата отнема пробни изстрели.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 21:02       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Yank написа:
ОК - отработил си боравенто със спусъка. С други думи механиката ти е автоматично внедрена (мозък, мускули). Как обаче психически тунирате навиците при смяна на оръжията? Моите Long Range Rifles спусъци са с тегло под 100 грама. Грабна ли AR-15 или нещо друго, като ЗИГ X5 с дългия ход или Колт 1911 със "стъклена пръчка", сценария се променя и нагласата отнема пробни изстрели.

Хубав въпрос, Янк! То при пищова като промениш нещо по хардуера - трябва да си отделиш време за свикване. Преди време пробвах доста с олекотяване спусъка на Глок, махане на "претравела" и пр., настъпих газта на макс преди още да съм свикнал - и си резнах на 2-3 метра пред краката. После си върнах всичко сток, за да мога с всеки едни "out of the box" Глок да направя прилично стреляне.

Вече за пилене на рефлексите, стрелям и с едно "Шадоу-2" - сплитове от по 0,13 - 0,14 сек. със събрани попадения с Глок досега не ми се е отдавало да направя. Хубаво е от време на време човек да се качва и на спортен болид.

Спусъкът на пушките вече си е за отделна тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer