logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 09:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 17:41       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:tu: Не съм гледал подробно клиповете на Джони просто защото обяснява много разхвърляно но от това което съм пипал преди, личното ми впечатление е, че веднъж като се направят микро-фаски на триещите се детайли и се подравнят правилно триещите се повърхности, следва определена доза полиране, и спусъка става много по плавен и мазен, не говориме за коригиране на рисети и пре и овъртравъли...
Трябва да се работи с много висок грит, да се внимава да не се отнема твърде много материал и да се полира предимно по местата където трябва да се полира.
Повечето нови тригър барове идват с тефлоново, сиво, покритие. Там където би трябвало да се трие пълнителя, или тригър бара във фрейма, няма никакъв смисъл да се маха тефлоновото покритие и да се прави лъскав тригърбара, лично мнение. Тефлона осигурява по-малко триене, от колкото лъскавата повърхност, но там триенето е толкова малко, че и да се полира и да не се полира, едва ли ще се усети нещо... хубаво е и да се даде малко фаска на дупката на тригър пружинката, виждал съм счупени, правилно поставени пружинки, именно от ръба на кръглата дупка.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2024, 19:22       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
Моите 20 стинки по темата...
Не съдете строго - спусъка съм си го правил за пистолета с който стрялкам по състезанията. Стрелям в open, така че усилието си е добре :). Всички предпазители работят!


_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2024, 20:35       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Хубаво си му пилнал гарда на спусъка :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2024, 21:06       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
.38 Super написа:
Хубаво си му пилнал гарда на спусъка :tu:
Много по-удобно е така.

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2024, 16:04       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 136
Местоположение: En el infierno
Слав може ли малко повече информация за теглото (усилието на натиск в грамове) за спусъка, защото от клипа не се разбира много добре точно колко е усилието в грамове за да се освободи страйкъра.

И още няколко въпроса какъв е спусъка като модел, марка, цена и откъде си го взел? Сменял ли си пружини по УСМ, нещо подобрявал ли се отделно самия ти, което не е в комплекта на спусъка?

Ако не отговориш няма да се сърдя не си длъжен да споделяш безплатно опит и умения. Ако споделиш ще съм благодарен вероятно и много други хора.

Бъди здрав и много успехи! :armed:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2024, 20:37       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
Samael ` написа:
Слав може ли малко повече информация за теглото (усилието на натиск в грамове) за спусъка, защото от клипа не се разбира много добре точно колко е усилието в грамове за да се освободи страйкъра.

И още няколко въпроса какъв е спусъка като модел, марка, цена и откъде си го взел? Сменял ли си пружини по УСМ, нещо подобрявал ли се отделно самия ти, което не е в комплекта на спусъка?

Ако не отговориш няма да се сърдя не си длъжен да споделяш безплатно опит и умения. Ако споделиш ще съм благодарен вероятно и много други хора.

Бъди здрав и много успехи! :armed:


Усилието на спусъка е 2.1lb = 950gr.
Тунинга на спусъка е мое производство. Обувката е CNC произведена в България от AL7075, останалата карантия е ОЕМ на Glock, като съм променил геометрията на спусковата тяга за да намаля дистанцията за ресет и да добавя плавност на хода, добавил съм реглаж на хода след изстрел (overtravel), променил съм спусковата сглобка за да осигуря безопасна позиция на тягата заради премахнатия свободен ход преди изстрел (pretravel). Всички пружини по УСМ са сменени с мои, включително и тази на блокировката на страйкъра.
Спусъка може да се намери на моята страница - bararms.com като цената варира в зависимост от генерацията и модела на пистолета.
Клиентската версия на спусъка се движи в по-приемливи граници на усилието - от 1,2 до към 2,5 кг в зависимост от използваната пружина на страйкъра. Ходовете са намалени оптимално за да остане спусъка безопасен.
Има потребители във форума с мои спусъци, ако имат желание, нека споделят конфигурациите и впечатленията си...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2024, 23:19       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 136
Местоположение: En el infierno
Много ти благодаря! :armed:

Видях сайта ти https://bararms.com/

Видях и, че има тема за твойте пружини и спусъци в търговския раздел на форума. http://www.thegunman-bg.com/forum/viewforum.php?f=138

Успехи и дано имаш хиляди клиенти в България и по-света. Освен качеството на продуктите ти в което съм сигурен 100%, че е на най-високо ниво, защото си изключително сериозен и стабилен мъж. Също толкова важен е и дигиталния маркетинг и рекламата. Надявам се, че ще се погрижиш някои от влиятелните ютуб оръжейни блогъри да ти рекламират продуктите и извън пределите на България.

Успех! :armed:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer