logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 23:23       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
"оувъртравела" или следварителният (мъртвият) ход водел до засукване на рамата наляво при десничари и надясно при левичари... и, видиш ли, с нашия конектор това повече няма да го има... ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА!
Технически, ако с овъртравъл има наистина засукване на рамата, нещо което аз поне чувам за първи път, ако премахнеш овъртравъла, би трябвали да изчезне и засукването... Не съм чел това на което си попаднал, мисля, че ако има засукване, то се усеща единствено от хора със сериозен нсатрел, аз не съм от тях. Ако става въпрос за конекторите на Гоуст, аз имам два, дроп-ин и такъв който се наглася.Слагал съм такива и на Ругъри, като инсталацията е доста по-сложна, и пищовите работят до ден днешен без никакви проблеми или засечки, единият от сигурно 5-6 които съм направил е този на сина мим- SR9
ДДД също има такъв конектор, неговият е от новите модели, ако си спомням правилно е в Г19, не си спомням коя генерация. Може да сподели наблюдения ако му се занимава. Аз мисля, че тоя разговор отива към твърде лични чувства и може би не на всеки му се "препира", възможно е и да бъркам.
Джони го знам от години, местна забележителност на шоутата е, преди живееше в съседният град, сега се е преместил в Сарасота и даже не прави нищо, само се занимава с маркетинг, други му полират спусъците.
Това което е основното от на Джони полирането е, че изравнява челата на триещите се повърхности и дава лека фаска на щанцованите детайли. При някой части това трепе циментацията но не е болка за умиране освен ако не си спортист. Реално, това което Джони показва за полираане е 1:1 показано в двете снимки от книгата за Глок, абсолютно нищо ново като принцип не е за хора които някога са се занимавали с металообработване до към някакво средно ниво...
Аз знам как да променя лостовата конструкция на тригър бара, това беше обсъждано и пробвано в Глок форума поне преди 7-8 години ако не и повече. Не виждам смисъл да го правя. Добре полиран УСМ, няколко сменени части и спусъка си става ок за такива като мене. Хора които търсят висш пилотаж да правят каквото знаят, но пак ще го кажа - никой не е застрахован от издънки, така че човек трябва да си прецени дали си заслужава да пили по-агресивно за сметка на безопасноста. Някой спомена за пилене на сиъра и зъба на ударника... Не е сложно след като имаш основата на металообработването. просто пак опираме до безопастност... Леки пружини на пин блока и кое ли не... всичките тея неща си имат последствия.
На Глок пружините които работят заедно имат грубо толеранс от половин кило нагоре или надолу от тежеста си. Ако се подменят, с такъв толеранс, оръжието ще работи надеждно. Всяка друга промяна се отразява малко или много на работата, или ще имате невъзпламеняване на капсула, или други проблеми.
За това когато човек пили, трябва да има предвид безопасноста на първо място и после всичко друго.
Не е нужно да си талантлив за да си добър стрелец. Ако има правилна базова подготовка и тренираш много, ще си добър, това е доказано. Оправянето на спусъка на Глок е добра заигравка защото спусъците на повечето модели са боклучави сравнено с други пищови но ако се нагласи човек по оръжието, нещата си идват на место и после се чудиш що си пипат по карантиите хората...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 23:32       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Blade ™ написа:
Но да мреш заради един супер лек спусък е вид лудост. Глок не е снайпер за да има спусък 900 грама.

Ако можеш да стреляш, и си си свикнал добре с пищова - защо не?! Просто предвид левъла на едно над 90% от БГ оръженосците, нещо повече от ПОЛИРАНЕ, за ежедневно нсене и активно стреляне от работен кобур с патрон в патронника - не знам! :-) Просто, умната!

Бтв, дори сам да се гръмнеш без да искаш в някой крайник, пак попадаш под ударите на НК. То затуй на всички пищаците им гърмят докато уж ги чистят. :happy:

.38 Super написа:
Технически, ако с овъртравъл има наистина засукване на рамата, нещо което аз поне чувам за първи път, ако премахнеш овъртравъла, би трябвали да изчезне и засукването... Не съм чел това на което си попаднал, мисля, че ако има засукване, то се усеща единствено от хора със сериозен нсатрел, аз не съм от тях.

На картинката, която си пуснал за конекторите 2 стр. назад - най-дясно и долу в синия шрифт. Засукването на рамата и съответно отиването вдясно на попадението ти оттам, където го мериш... се дължи на прехвърляне на напрежение върху стрелящия пръст/ "бобровата опашка" разположена не по продължение на лъчевата кост/ натискане на спусъка с върха на пръста, и оставяне на прекалено голямо разстояние между стрелящ пръст и рама... това си ти причините за ФЛИНЧИНГ-а (въртенето на пищова). Ще сложиш конектор, който да ти елиминира следварителния ход, и това от само себе си ще се оправи - добре! :DD Но откъм МАРКЕТИНГ стратегия е уникално, наистина!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 23:37       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Да, идеята ми е ясна... Моето разбиране, че че ако теглиш директно назад с правилно поставен за твоят случай пръст в-у спусъка, и нямаш овъртравъл, не би трябвало да имаш флинчинг или поне да е пренебрежително малък...
За мене кълване и всички подобни проблеми са функция на неправилна работа с пишова и се елиминират от добър иснтруктор, възможно е и да бъркам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 23:49       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Да, идеята ми е ясна... Моето разбиране, че че ако теглиш директно назад с правилно поставен за твоят случай пръст в-у спусъка, и нямаш овъртравъл, не би трябвало да имаш флинчинг или поне да е пренебрежително малък...

"Оувъртравела" или следварителният/ "мъртвият" ход на спусъка пък няма нищо общо нито с "джъркинга" (дърпането), нито с "флинчинга" (въртенето)... щото механизмите са ти сработили по време на работния ход, и куршумът вече ти е напуснал цевта. PDT_Armataz_01_22 Елиминирането на "оувъртравела" единствено ще ти скъси "рисета" на спусъка... на "шадоуката" примерно, с шестограм се навива едно болтче на самия спусков лост.

За да намалиш вероятността да ти се получи "джъркинг" или "флинчинг", работният ход трябва да ти възможно най-къс и равномерен. Именно докато теглиш РАБОТНИЯ ход, ако крампираш дланта и съответно засучеш нанякъде рамата (най-често надолу и/или вляво, ако стреляш с дясна ръка)... именно това ще ти прати попадението ти надолу и/ или вляво от точката, където го мериш.

И понеже това е доста честно срещано явление, в едно стрелбище даже има надпис "Служебните ни оръжия не бият долу вдясно :happy: "... хоп, нов конектор на "Гоуст", и готово... доста яко като реклама междувпрочем, развесели ме определено!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 08 Сеп 2022, 23:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 23:50       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
ubboto написа:
Blade ™ написа:
Но да мреш заради един супер лек спусък е вид лудост. Глок не е снайпер за да има спусък 900 грама.

Ако можеш да стреляш, и си си свикнал добре с пищова - защо не?!

Защото този форум се чете от стотици хора. А тези които могат да контролират добре толкова лек спусък на Глок са малко. Това са хора като някои от старите кучета тук. Които всяка седмица стрелят и имат десетки хиляди изстрели зад гърба си. Но дори и ти не би носил 900 грама спусък на Глок. А си един от най-добрите стрелци с пищов в България. Уверявам те, че с 900 грама спусък ще си още по-добър като му свикнеш. Но как би се чувствал, ако някой път не си се наспал нормално и отидеш да тренираш с такова лек спусък бързо вадене от скрит кобур.

Много бенч рест стрелци имат спусък като тъч скрин от 100 грама. Има ли един военен снайперист със спусък от 100 грама? Дали има един от тюлените с Глок със спусък 900 грама? Силно се съмнявам. Ако искаш питай твоите приятели топ мастъри от САЩ. Дали някой от тях има спусък на Глок, който носи под 1500 грама? Питай и за под 1 кило. Но говорим за спусък за носене и за Глок. Не за разни пищови с външен предпазител.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 00:07       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Blade ™ написа:
Дали има един от тюлените с Глок със спусък с 900 грама?! Силно се съмнявам. Ако искаш питай твоите приятели топ мастъри от САЩ. Дали някой от тях има спусък на Глок, който носи под 1500 грама? Питай и за под 1 кило?

Служебно оръжие само в БГ може да се тунингова самосиндикално. :DD Нито военен, нито полицейски пищов (или пушка) в Щатите може да тръгнеш ей така по собствено усмотрение да ги тунинговаш (това съм го питал лично, и мога да го твърдя с голяма степен на достоверност).

Инак все пак сме ДЕМОКРАСИ, и ако нещо не е изрично забранено от закона - аз ще съм последният, който ще тръгне да го санкционира дори само на приказки! Ако ти е кеф и 100 грама да ти е спусъкът - твой си бизнес! Тук може да посъветваме единствено да се ВНИМАВА, а тунингите (ПИЛЕНЕТО особено) - да се прави УМНАТА! И ако не си наясно какво точно правиш - не е окей този пищов да го носиш в ежедневието, както и да го настъпваш на макс от работен кобур с патрон в патронника! Но ако все пак си любител на силните усещания - поне гледай да няма други хора около тебе!

Аз лично си имам оръжеен майстор, на които имам доверие (след като някои си оставиха ръцете по други мои оръжия)... и той ми полира Глока (единственият му тунинг). Не че и аз няма в общи линии да се справя, но нито ме влече, нито и ще се справя толкова добре. Най-големият проблем на българина е, че е убеден че от всичко разбира и всичко може... което далеч невинаги е така. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 00:31       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Това коета аз знам е че неправилното поставяне на пръста в-у спусъка, при теглене, води до местене на попаденията в ляво и в дясно.
Flinching реално няма общо с въртенето, както каза, това се получава след като куршума напусне цевта и е трепване от звука на изстрела. В американските форуми в които участваш може би има друга терминология но това е на което тука му викат “флинчинг” не на въртене/засмукване на фрейма. Флинчинга става след изстрела, няма от какво да се получи преди това.
Джъркинг е именно когато при неправилно поставен пръст на спусъка, като теглиш попаденията отиват настрани и надолу…
Джъркинга се получава преди изстрела. Ако спусъка ти е лек, ефекта от джъркинга е по-малък, но както се спомена вече, много лек спусък не е задължително добър или безопасен.
Цитат:
…Нито военен, нито полицейски пищов (или пушка) в Щатите може да тръгнеш ей така по собствено усмотрение да ги тунинговаш (това съм го питал лично, и мога да го твърдя с голяма степен на достоверност).
Зависи къде си. По принци е точно така но аз познавам лично полицаи и сват лидери с моднати Глокове, предимно минусови конектори, афтърмаркет възвращателни пружини и полиране. На въпроса ми не се ли шашкат от съдебни положения ако застрелят някой, мой приятел, капитан на сват тима ми каза буквално - абе, той да ми работи по-добре пистолета и да съм жив, другото ще го оправят адвокатите…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 14:10       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
И аз подкрепям свободата всеки да гласи оръжието си както прецени, че му върши най-добре работа. Но нека по-младите знаят, че това не е безопасно, ако не си стрелец с голям опит.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 23:38       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Това коета аз знам е че неправилното поставяне на пръста в-у спусъка, при теглене, води до местене на попаденията в ляво и в дясно.
Flinching реално няма общо с въртенето, както каза, това се получава след като куршума напусне цевта и е трепване от звука на изстрела.

Да изясним все пак терминологията относно FLINCHING-a:
Цитат:
It can take two distinct forms. The first is a jerk or snatch that pulls the gun off target at the instant of firing. The second is an inability to pull the trigger and can vary between a momentary hesitation and not being able to pull it at all.
https://www.keithcoyle.com/single-post/ ... /flinching

Неправилното поставяне на пръста на спусковия лост е една от предпоставките. Другата предпоставка е "бобровата опашка" да не ти е разположена по продължение на лъчевата кост на предмишницата, а някъде встрани. Най-важната лично за мен обаче, е предаването на прекалено голямо НАПРЕЖЕНИЕ от хвата към стрелящия пръст. Разбирай, стрелящия пръст на практика трябва да го ОТКАЧИШ от долните три, за да елиминираш ключовата предпоставка за неволно завъртане на пищова встрани по време на изстрел!

Но, това са подробности (лична гледна точка)! Подробности са и промяната на хода на спусъка! Ако ти е кеф и МОЖЕШ - стреляй и с 100 грама спусък! Ако си добър и ти се получава - АБСОЛЮТНО нищо против! Като фен на СВОБОДНИЯ СТИЛ, аз ще съм последният, който в качеството си на "консерва" ще почне да върти като развалена грамофонна плоча определени догматични мантри!

Понеже следя нещата в това направление изкъсо, преди около месец Скот Джедлински и Bill Blowers (безспорни авторитети в Америка), публично се бяха заяли за правилното положение на лактите! :punch:

Това го пуснах и в "дриладжийския" подфорум, Bill Blowers изкара преди по-малко от месец бахти стандарта, този път за пищов: https://www.facebook.com/bill.blowers.1 ... 6523539961

ДУБЛЕТЪТ официално отпадна като концепция преди 3 години с най-новия куал на ФБР за пищов - там се стрелят само ТРОЙКИ и ПЕТТИЧКИ. А вече баш специалците при вас минават директно на ДЕСЕТКИ. 8) На 10 ярда, по 15 сантиметров кръг за точки!

Та, тунинговай каквото и както си искаш... ако искаш на пищова си слагай не РД, ами директно оптика... важното е на финала да извадиш качествено СТРЕЛЯНЕ! По стечение на обстоятелствата, нашето стреляне мина от улично към такова по същество... и понеже и аз вече наближавам 50-ка - няма какво на кого повече да доказвам! Мисията ми към ден днешен е МЛАДОЦИТЕ да вземат най-доброто от нас, и да продължат напред! С най-големите в стрелянето в Щатите си имам приказка, вкл. Роб Пинкъс... и като направиш ТЕХНИТЕ стандарти - няма как да гледат на нас като на ИНДИАНЦИ! Някои даже се заинтригуваха какво е това България, и къде се намира. :happy:

След "Дикен дрил"-а, в момента "челлендж" е DOUBLE TEST-а на Bill Blowers. Та, тунинговай каквото и както си искаш, важното е на финала да направиш 2х10 по 15 сантиметровия кръг на B8 на 9,1 метра с презареждане с блок в крайно задно положение в рамките на 10 секунди с по 95 точки на всяка от мишените! Всичко останало се явява СРЕДСТВО за постигане на крайната цел!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 00:30       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Бат Геле, приятелю, аз няма да споря за терминологията защото има доста семантика и зависи в какви среди се движиш и кога си учил кое - какво е но само ще отбележа две неща - линка и дефиницията са от сайта на Г-н Койл който стреля с дълго по панички.
Иначе, като напишеш в Гъгъл " flinching" и излиза директно че е стряскане от силен звук, в нашият случай - звука от изстрела... ( flinching )
Съгласен съм със всичко останало което си написал, има смисъл и т.н.т. Аз отдавна не се занимавам с какво е джъркинг и какво е флинчинг, защото аз не съм флинчвал почти никога (всеки малко или много флинчва)но аз джърквах спусъка преди години и това нямаше задължително общо с бобровата опашка (Глок няма боброва опашка) а с пръста на спусъка и на къде теглиш, както правилно спомена също - дали стискаш като луд и дали пръста на спусъка работи отделно от другите, нещо което е много важно и съм ти благодарен, че го споменаваш защото доста стрелци не го разбират. На мене ми беше обяснено в далечната 1997ма от професионален изструктор с който по-късно станахме добри приятели - Майк, делта снайпер, стрелял контрите в Южна Америка, м-у другото е и инструктор на Джони Глок, има го в едно от видеата му--> https://www.youtube.com/watch?v=SiQqB027v7s Дебелият с очилата, който му държи таймера на Джони, ранчото в което стрелят е на 15мин от мене.
Така казано, ти също си прав за джъркинга в смисъл, че местенето може да е не само наляво и дясно но и надолу, това което му викаме на български "кълване"
Обяснението за джъркинга от "horse's mouth", Тод Джарет:
Цитат:
Trigger jerk is when a shooter anticipates the recoil of a gun prior to the gun firing.

https://www.youtube.com/watch?v=aNc8-zi31B4Така че на мене ми се струва, че "флинчинга" за който говориш е всъщност вид джъркинг, при всички случаи отклонението в попаденията е функция на неправилна работа със спусъка, което ни дава възможност пак да споменеме някой правила които много хора не осмислят:
"Контрола на оръжието е контрол на спусъка" - без правилен контрол на спусъка, няма да имаш добър контрол на оръжието и от там - добро пласиране на изстрела.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 00:55       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Така че на мене ми се струва, че "флинчинга" за който говориш е всъщност вид джъркинг, при всички случаи отклонението в попаденията е функция на неправилна работа със спусъка, което ни дава възможност пак да споменеме някой правила които много хора не осмислят:

Да го дадем на разбираем български език тогава - едното се води "дърпане", а другото "въртене". "Дърпането" ти праща попаденията ПОД точката, в която се мериш... а "въртенето" - вляво, ако си десничар... и вдясно, ако си левичар. Като всичко това се получава докато движиш по РАБОТНИЯ ход на спусъка. В контекста на темата, именно по тази причина оферта ти е работният ход да ти е максимално къс и равномерен. И чисто спортно да погледнем на нещата, именно по тази причина "страйкърите" няма как да бият спортните СА/ ДА пищови!

Ако несъзнателно крампираш стрелящата длан (в очакване на изстрела, примерно)... доста често се получава комбинация от "дърпане" и "въртене", в резултат на което попаденията ти отиват долу и вляво, ако си десничар. Това се наблюдава (макар и в не толкова ярко изразена степен) и при пушката, като от само себе си то не се оправя! Наш специалец, с който съм стрелял за последно през 2015 г., случайно видях че и тази година (2022 г.) продължава да ги "върти" встрани! Десетки хиляди изстреляни патрона за последните 7 годии, с КПД - около кръглото пресечено ЗИРО! Обясних му какво и как да прави на място, без да натиска газта на макс нещата в общи линии му се получиха, но да не излизаме все пак темата!

Изгледах клипчето на Джони Глок, и имам доста забележки (но и това не е темата)! Скот Джделински далеч по-добре обяснява кое и как се прави (изгледай го това): https://www.youtube.com/watch?v=-6GfcN6-ITY

Неслучайно при него, за двудневен групов курс от по 20+ човека на цена от по $400 нагоре на калпак... местата веднага свършват!

В контекста на темата, каквото и да променяш по спусъка на пищова си... с каквито РД-та и оптики да го кичиш... тънките моменти горе от видеото убягват ли ти - нещата пак няма да ти се получат!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 02:39       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Съгласен съм бат Геле, добре си обяснил нещата, за мене всичко опира до правилно научаване на основите ~ безопасност, стойка, хват, спусък, дрилове, таймер и други принципи и аз поне се радвам, когато практици като тебе не само ги обясняват а ги повтарят непрекъснато…
Знам, че тука има много знаещи колеги но има и много хора които не са добре запознати и за мене основната цел на тоя форум е да даде някаква правилна база, било за безопасност или който и да е друг аспект от хобито ни…
Сигурен съм че ще имаш забележки… Майк е абсолютна машина срещу таймера но е престанал активно да се занимава от години, сигурен съм, че не е съвсем в час с новите тенденции. Майк се опитва да им даде основи и малко по-добра подготовка и нищо повече.
Ще гледам на Скот видеото, всичко към което насочваш ми е интересно, само трябва да намеря време да по стрелям малко… :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 15:40       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Какво и как трябва да полираме за да подобрим спусъка на Глок:


_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 16:51       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Това видео показва как да си направиш тригър бара лъскав, по-важните клипове са на канала му,
макар и да обяснява малко с гъза си, ако човек има елементарни разбирания как работи спусъка, става ясно кое и как да се полира.
Както казах - нищо което прави Джони, не е пропуснато в книжките, една от които съм снимал, конкретно за полирането,
за другите неща е добре да се гледат клиповете.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 16:57       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Май 2018, 21:09
Мнения: 16
Точно днес го направих 1:1 по клипа на Джонката Глока. Има доста разлика, но имах още един тригър бар да си играя и да знам колко да натискам и коя паста да ползвам. Точно за 10 минути работа с разглобяването. Обясненията са му ужас, но ако имаш представа поне малко - разбира се :D

Иначе нещо от лаик като мене. От скоро стрелям и както обясни пича горе - грешките не ги прощава глока. Лично при мен имаше огромна разлика като смених спусъка с прав. Вече се случва много, много рядко да отиде надолу или в ляво (или и двете :D). Бях се метнал на timney, но реших да пробвам и сам. Другата седмица ще се метна до bularms за един хаузинг и до Евроболт да видим колко хаузинга ще съсипя преди да успея да направя нещо.

За полирането - dialux има и в София, но не ми се разхождаше. Пробвах с фабричната на dremel - ц. Взех една немска и започна да се получава добре. Ръбовете ги взех много внимателно с шкурка 2000.

Заслужава си 10-те минути


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer