logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 09:36       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Спусъка реално съм го мерил около 2 кила, което на мене ми е идеално. Не съм мерил работният ход, повърхностите са полирани, възвращателната пружина е 15 паунда а тази на спусъка е само зелената пластина от Ню Йорк спусъка по препоръка на колега от форума. Спусъка няма крип, плавен с отчетлива стена.

Глок 19 Ген.3 ново производство със стандартния конектор (и съответно по-тежък спусък) има по-къс работен ход от Глок 17 Ген.5 СЕТ (който е с по-лек спусък). 19-та Ген.3 е една, а 17-те Ген.5 (3-4 лично пробвани). При Глок 45 (един пробван) работният ход също е по-къс, и след смяна на стандартния конектор с минусов - спусъкът стана много приятен.

Като тук не говорим за капризи, а за нещо, което пряко се отразява върху стрелянето, и то не само при мене. Инак ако скъсяването на работния ход може да се получи само със слагането на определен афтърмаркет конектор - би било супер!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 14:13       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 47
Цитат:
Работният ход е хубаво да е максимално къс, с цел да се намали до минимум времето, през което трябва да дадеш всичко от себе си да спускаш максимално прецизно.


:tu:

Корекция - търси се метод за скъсяване на работния ход при глок 17 gen 5 set.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 16:03       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
"Сетовите" спусъци на Глок, уж разликата била само в конектора, но и след като на базов модел сложиш минусов конектор - спусъкът пак иде различен от този на СЕТ модела! Субективно усещане, разбира се, но още една причина, поради която не харесвам (и не препоръчвам) СЕТ моделите.

Затворната задръжка с тази изпъкнала пъпка се явява потенциален проблем - да почне да ти остава блока в крайно задно положение по време на стрелба (ако стреляш с по-висок хват), и ако почне да ти прави такива ядове - трябва да я смениш!

Мерните прибори - за по-малки цели, такива с фиброоптика са за предпочитане... а най-добре, комбинация от тритий + фиброоптика. В крайна сметка, веднъж слагаш мерни прибори на пищова (освен ако не си някоя тежка експериментаторска душа).

Last, but not least... СПУСЪКА! Избързал човека, метнал се на 19-ка Ген.3 от новото производство, обаче базовият модел... спусъкът тегав още със стандартния конкетор, но с къс работен ход... и с пищовчето и така се стреля доста добре!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 17:24       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
При Глок 45 (един пробван) работният ход също е по-къс, и след смяна на стандартния конектор с минусов - спусъкът стана много приятен.

Напълно съм съгласен за 45, моето впечатление от това което съм пипал е същото.
Не мога да кажа дали работният ход на Глока ми с Гост конектора стана по-къс, нямам овъртравъл но не съм сигурен дали е по-къс.
Мога да го премеря и някой с нормален ген3 Г22 да каже дали е къс или както си идва от магазина.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 20:03       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 47
.38 Super написа:
Мога да го премеря и някой с нормален ген3 Г22 да каже дали е къс или както си идва от магазина.

За мен това би била полезна информация!
Cheers!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 21:37       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Колега полирай и пинблока не само тригърбара. Също така е добре да сложиш малко по-лека пружинка на пинблока - тя е най-малката в оръжието. Има на фирмите емантех или на ЗЕВ. Това няма да повлияе сигурността на оръжието.

Полирай и самият конектор в участъците на контакт с тригърбара.

Успех! :armed:

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 21:57       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 47
Blade ™ написа:
Колега полирай и пинблока не само тригърбара. Също така е добре да сложиш малко по-лека пружинка на пинблока - тя е най-малката в оръжието. Има на фирмите емантех или на ЗЕВ. Това няма да повлияе сигурността на оръжието.

Полирай и самият конектор в участъците на контакт с тригърбара.

Благодаря за съвета! Ще продължа по пътеката на полирането и ще пиша какъв е резултата :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 23:53       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ish написа:
За мен това би била полезна информация!
Cheers!
Това е което меря аз:
Общ ход 8мм, ход до стената 5мм, работен ход 3мм.
Извинявам се, без да искам изтрих снимката със изтегленият най-назад спусък, точно пада на отметката на 5см.

Заредено оръжие:
Изображение

Спусъка опрял в стената:
Изображение

Овъртравъл = 0, реално работният ход и рисета са 3мм на тоя пищов.
Ген3, Г22, Tungsten guide rod, 15паунда пружина, старият Рокет конектор, пилен от мене както ми хареса.
Не съм мерил скоро спусъка, но имам чувството, че е малко по-тежък от две кила, грубо да кажеме - към 3.5кг.
Полирал съм челото на повдигача на пин блока да стане гладко, както дойде от завода беше щанцовано и изглеждаше отвратително.
Полирал съм и пин блока но не съм заоблял ръбовете.
Две думи към който иска да полира... Повечето колеги са с опит, ровили са, пробвали са и знаят какво правят, техните пищови са нагласени според това за какво си ги ползват. Спортистите имат едни приоритети, служителите други, кияците като нас - трети...
Много е важно човек да знае какво прави с карантиите за да не се получи някоя инфекция, не дай-си Боже.
Полира се много внимателно и само на места които са препоръчани от Глок, за целта пак публикувам две снимки, които сме слагали и преди, това са местата за полиране, всичко друго може да се прави и пробва но човек трябва да внимава за да има безопасно оръжие, за някой това са маловажни работи, защото си въобразяваат, че понеже се занимават с тея неща от години, имат опит и на тях няма да им се случи... Грешка ! Може да се случи на абсолютно всеки и за това всяко боравене и модифициране на оръжието трябва да се прави с разбиране, по възможност да се консултира с опитен оръжейник или с някой който разбира повече тея неща.

Обратно на пин блока - Глок аутсорсва части навсякъде по света, като повечето МИМ карантии са бразилски. Няма лошо, по принцип за предпочитане са фрезованите части.
ОЕМ частите са все различни, някой качествени, някой не толкова. Пин блока е една от тези части - имам пин блокове, заоблени и полирани, които са изкарали стотици изстрели без една следа по тях, имам ОЕМ пин блокове, които са с циментация и след полиране, тя изчезва, съответно при изстрел тригър бара вибрира и ръбовете му удрят пин блока, оставяйки тесни подбивания като от малко длето... Глок промени тригър баровете, това също е разисквано тук, и има една малка щанцовка директно под повдигача на пин блока, която опира в блока при изстрел и не позволява на бара да вибрира като луд, някой твърдят, че помагала, аз нямам наблюдения.
Ако изровя частите ще снимам двата бара, но пак - повечето колеги са запознати с тея неща, аз само ги споменавам.
Мързи ме да снимам, в момента съм именно с такъв пин блок, не е болка за умиране, но не се юркайте да полирате като луди защото това е нож с две остриета.
Също така, огледалното полиране не задържа добре смазка, добре е след полиране да се тръкне леко със 3Мският скоч брайт за да се осигурят микро канали за смазката.

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 03:45       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Какво и как може да се промени в хода и усилието на Glock е показано и разяснено в Ютуб-бето в цикъл клипове ot Johnny Glocks...
За всеки глокаджия тези клипове трябва да станат задължителен и после тук във Форума само да се изпитваме.
Аз от Johnny съм се учил, почти всичко съм правил и си въобразявам, че поназнайвам туй-онуй.
Аз първо си купувам от БулАрмс съответните части(струват стотинки) и тогава почвам да си играя. Без екипировка, сръчност,навици и знания кое как и защо е вероятно да предобриш нещата. Не се "твори" върху единствен екземпляр от конкретна част от Твоя пистолет.
Аз отдавна съм обявил за мошенници и търгаши Зев, Гоуст и десетки други, които продават скъпо лъскави, нетрайни и безполени неща.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 17:02       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Джони ми е съсед, говоря си с него всеки път като се видиме по гън шоутата. неговите сетове които продава са по-скъпи от на Гоуст конекторите.
Не знам защо ти е такова мнението, може би не си пробвал Гоуст, на времето не бяха никак скъпи, моят модел Рокет се връзваше към $30 ако не и надолу.
Току-що проверих сайтовете, на Гоуст най-скъпият комплект е $50, на Джони, най-евтиният е Тимни тригър - $70+ кинта. Моят модел конектор е все още $27 и трае сигурно поне 10-15год, инсталирал съм го когато все още съществуваше форум Оръжие... И не е единственият пищов на който съм го слагал, имам доста моднати глоци, вкл на някой от познатите ми полицаи, стрелят си ги до ден днешен и не са се оплакали. Глок не е сложен пищов за тунинговане, когато си на ясно с принципите на работа и знаеш точно какво искаш от тунинга.
Мойте уважения, не ти се бъркам в мнението и Джони наистина знае какво прави, но не сте единствените дето сте малко в час с тоя пищов а в
този форум не всеки задължително е в час с английският и с терминологията за да се учи на Джони от клиповете... Обясненията ти в предишните постове бяха полезни, този коментар, ще ме прощаваш, но е безпредметен. Верно е, че повечето китове заливащи пазара са лъскави и скъпи, те си целят определена пазарна ниша. Ако знаете по-евтин, практичен и безопасен начин за подобряване на спусъка, просто го споделете, за това сме тука всички - да си приказваме и ако можем да научим нещо.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 19:55       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 47
Благодаря за градивната критика, както се казва :-)
Не ми е в стила да правя неща и да "бъзикам" оборудване без да съм му изчел менюала, пък и по-подробна документация. Пистолета ми е на около 4000 изстрела и вече ясно личи кои са контактните повърхности с най-голямо износване.
Полирах оказаните по-горе части с три абразива - 600, 1200 грита и полир паста. Последно днес полирах и страницата на конектора, която контактува с тригър бар-а. Мога да кажа че вече има ясно изразен свободен и работен ход. Няма стържене и запичане по пътя спускане. Най-голям ефект имаше полирането на конектора, но може да е валидно конкретно за моето оръжие.
Много неприятно впечатление ми направиха ръбовете по тригърбара - поне да ги бяха запилили след като са ги свалили от щанцата. Явно това е ефекта от супер масовото производство - чаплъци и мустаци по детайлите. Най-много имаше за отнемане на повдигача на пин блока - буквално триеше в два чаплъка останали от щанцоването, по които личеше износване, я в средата на повдигача си личеше че детайла е недосконат от пин-блока.
Последващите модификации ще са направени съгласно препоръката върху нарочно закупени части.

П.П.: следното видео ми направи много добро впечатление и го препоръчвам на всеки който има интерес към кустомизация по Глок-а си.
https://www.recoilweb.com/making-glocks-rock-37023.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 21:29       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Промяната на лостовия механизъм според инструкциите на Джони глок работи, стига човек да има нерви да изгледа всичките. В личен план, и на двата ми пистолета съм променил лостовата система и работи много добре. Не е ядрена физика, но не и за хора с ръце, завряни отзад. При положение, че марките на пазара не са нищо повече от проста промяна на лостовата система, то не виждам смисъл, защо човек да не се опита да развали някой тригър бар в опити.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 22:01       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Само да вметна, че по закон, всичките тези неща има право да ги прави единствено оръжеен майстор. Че от "ентусиасти" съм виждал тунинги, които определено правят пищова опасен! Примерно, полирането а едно, а вече пиленето и огъването на определени детайли (да, и такова съм виждал) - нещо коренно различно! Просто, умната, ако пищова ще се носи и с него активно ще се стреля от работен кобур с патрон в патронника!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 22:18       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
+1 :tu:

Според мен повечето хора не могат да ходят по въже над пропаст. И повечето хора не могат безопасно да носят Глок със спусък под 1600 грама.

Но.... "Всеки сам си преценя"....

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 22:43       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Blade ™ написа:
Според мен повечето хора не могат да ходят по въже над пропаст. И повечето хора не могат безопасно да носят Глок със спусък под 1600 грама.

В този ред на мисли, задължително си отделете време за СВИКВАНЕ С НОВИЯ ХАРДУЕР (ако промените включват нещо повече от полиране), преди да настъпите газта на макс!

С олекотен спусък (вследствие на смяна на пружини единствено), тръгнах веднага да правя един дрил за време... и си резнах на 2 метра пред краката! Бил съм свидетел и как ентусиасти си гърмят между краката, в желанието си "нещо да покажат".

А и самата промяна на спусъка на Глок, поне при мен с абсолютно нищо не ми помогна за по-добри резултати! Няма и как да бъде другояче (за идеята мушката да се поднася в целта на обран свободен ход, вече споменах)... без система за редуктор на отката (да намалиш хода на вибрациите на мушката нагоре и надолу)... някои слагат фенери отдолу именно за противотежест... това да се комбинира с релоуди и пр. - в общи линии, нищо не правим!

Това, че спусъкът ти щрака мазно и приятно на сухо съвсем не значи, че с него задължително ще направиш по-бързо и точно стреляне! В някои случаи... се получава точно обратното!

СЕЙФТИ ФЪРСТ, това ми е идеята... и именно по тази причина с други хора (ако не са ми от групата), от години избягвам да влизам да стрелям в един и същи тир!

Хвърлих едно око на картинката с конекторите на 38-и от предната страница... "оувъртравела" или следварителният (мъртвият) ход водел до засукване на рамата наляво при десничари и надясно при левичари... и, видиш ли, с нашия конектор това повече няма да го има... ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer