logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2020, 16:52       Заглавие:  Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на Глок със стандартните пружинки и конектори.
Винаги ми е било интересно, какво получаваме от "афтър маркет" тунингите, което не бихме могли да постигнем със стандартни части. Надявам се да стане интересна и продуктивна дискусия.
Ето няколко базови идеи!

Достигнал съм --- Максималната големина на файловете е достигната --

затова давам линк към снимката от ФБ

https://www.facebook.com/74112162933567 ... =3&theater

Бъдете здрави!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2020, 17:08       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Ами не знам, взех си Глок ужким Set ама минусовият конектор е тесла като на другите Глокове-тесла, все тая. Аз свикнах вече, но след много тренировки, дано има афтермаркет дето да са по-добри.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2020, 17:58       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Не знам какво точно включваш в понятието "ход" на спусъка, но ако говорим за постигане на някаква плавност/равномерност - за мене няма по-ефективна намеса от полирането на определени контактни повърхнини в УСМ.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2020, 19:35       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
JDredd написа:
Не знам какво точно включваш в понятието "ход" на спусъка, но ако говорим за постигане на някаква плавност/равномерност - за мене няма по-ефективна намеса от полирането на определени контактни повърхнини в УСМ.

Това ^^^
Mirror polishing is the name of the game.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2020, 22:06       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
За регулиране на хода, пре и овъртравел.
Дори и само с овъртравела, ресета на спусъка става изключително къс.
Та ето го и късия ход на спусъка.
Ама да не се правя на майстор, има много по добри от мен и се тишат.....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 09:09       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на Глок със стандартните пружинки и конектори.Винаги ми е било интересно, какво получаваме от "афтър маркет" тунингите, което не бихме могли да постигнем със стандартни части.

Може да се променят много неща, но в общи линии цялата тази работа е МНОГО ШУМ ЗА НИЩО. Та, като промениш хода и усилието на спусъка, дори и да можеш добре да стреляш - ентусиастите, дето тунинговат единствено да им "щрака мазно на сухо" въобще не ги коментираме - какво ще ти се подобри съществено:
- времето за даване на първия бърз и точен изстрел;
- сплитовете?!

Окей, дайте да го видим това като стреляне, щото "щрака ми мазно на сухо" - нещо ми малее като аргумент. Иначе, за да има смисъл от тунингите специално при Глок, те първо няма как да се получат на парче, и второ - добре е да се правят на Г17/ Г34 или друг пълноразмерен вариант, в зависимост от калибъра. 19-ката примерно - субкомпактите въобще не ги коментираме - определено си е скопена откъм стрелкови възможности версия, ако я сравняваме с Г17 или Г34. И да губиш време/ наливаш кинти за тунинги в такъв проект с идеята след това да направиш някакво изключително стреляне с него - е напълно безсмислено.

Цялостният унингът вече, е нещо малко по-сложно и ВСЕОБХВАТНО: спусък/ редуктор на отката/ компенсатор/ тежък пълнител/ бързомер/ релоуди... всичко това трябва да ти точно подбрано, и най вече - СИНХРОНИЗИРАНО. Иначе, окей, ще пипнеш спусъка, но при един и същи "muzzle flip" - сплитовете ти няма как да ти станат по-бързи, а попаденията по-събрани.

Вече ако можеш добре да стреляш, и пипнеш не само спусъка, а още куп други неща - да, става приятно за гледане:




В заключение:
1. Тунингите, както при колите, така и при оръжията - не се проста работа. И не се правят/ нямат и как да се направят на парче.
2. "Минусов конектор" при Глок за мен е единственият оправдан от практическа гледна точка тунинг за EDC Глок. Вече за спорт или за други високи стрелкови постижения - отиваме на проекти, където освен спусъка, трябва да се пипнат още доста други неща.
3. За да извлечеш максимума от какъвто и да било тунинг - трябва да можеш да стреляш, и то да стреляш добре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 08 Апр 2020, 09:32, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 09:30       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
APMATYPA написа:
Ами не знам, взех си Глок ужким Set ама минусовият конектор е тесла като на другите Глокове-тесла, все тая. Аз свикнах вече, но след много тренировки, дано има афтермаркет дето да са по-добри.

Благодаря за мнението!
Свикването е решението!
На пазара има "афтер маркет" конектори, които променят много усещането за "тесла" :)

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 09:36       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
JDredd написа:
Не знам какво точно включваш в понятието "ход" на спусъка, но ако говорим за постигане на някаква плавност/равномерност - за мене няма по-ефективна намеса от полирането на определени контактни повърхнини в УСМ.

Благодаря за мнението!
Ако приложа едно измислено понятие, което не мисля, че е най-вярното, "активен" ход на спусъка, той е различен при различните стандартни конектори. По-тежките са по-кратки в "активния" ход и по-бързи при "рисета". Това идва най-вече от ъгъла на рампата по която контактуват конектора и задната част на спусковата тяга.
Полирането подобрява най-чуствително усещането за спусъка. Ако се отнем повече на определени места, може да се промени леко и "активния" ход.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 09:39       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Rotkod написа:
JDredd написа:
Не знам какво точно включваш в понятието "ход" на спусъка, но ако говорим за постигане на някаква плавност/равномерност - за мене няма по-ефективна намеса от полирането на определени контактни повърхнини в УСМ.

Това ^^^
Mirror polishing is the name of the game.


Благодаря за мнението!
Имаш ли постигнат резултат в скъсяване на "рисета" с полиране/ отнемане на материал при стандартен конектор?

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 09:45       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
ubboto написа:
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на Глок със стандартните пружинки и конектори.Винаги ми е било интересно, какво получаваме от "афтър маркет" тунингите, което не бихме могли да постигнем със стандартни части.

Може да се променят много неща, но в общи линии цялата тази работа е МНОГО ШУМ ЗА НИЩО. Та, като промениш хода и усилието на спусъка, дори и да можеш добре да стреляш - ентусиастите, дето тунинговат единствено да им "щрака мазно на сухо" въобще не ги коментираме - какво ще ти се подобри съществено:
- времето за даване на първия бърз и точен изстрел;
- сплитовете?!

Окей, дайте да го видим това като стреляне, щото "щрака ми мазно на сухо" - нещо ми малее като аргумент. Иначе, за да има смисъл от тунингите специално при Глок, те първо няма как да се получат на парче, и второ - добре е да се правят на Г17/ Г34 или друг пълноразмерен вариант, в зависимост от калибъра. 19-ката примерно - субкомпактите въобще не ги коментираме - определено си е скопена откъм стрелкови възможности версия, ако я сравняваме с Г17 или Г34. И да губиш време/ наливаш кинти за тунинги в такъв проект с идеята след това да направиш някакво изключително стреляне с него - е напълно безсмислено.

Цялостният унингът вече, е нещо малко по-сложно и ВСЕОБХВАТНО: спусък/ редуктор на отката/ компенсатор/ тежък пълнител/ бързомер/ релоуди... всичко това трябва да ти точно подбрано, и най вече - СИНХРОНИЗИРАНО. Иначе, окей, ще пипнеш спусъка, но при един и същи "muzzle flip" - сплитовете ти няма как да ти станат по-бързи, а попаденията по-събрани.

Вече ако можеш добре да стреляш, и пипнеш не само спусъка, а още куп други неща - да, става приятно за гледане:




В заключение:
1. Тунингите, както при колите, така и при оръжията - не се проста работа. И не се правят/ нямат и как да се направят на парче.
2. "Минусов конектор" при Глок за мен е единственият оправдан от практическа гледна точка тунинг за EDC Глок. Вече за спорт или за други високи стрелкови постижения - отиваме на проекти, където освен спусъка, трябва да се пипнат още доста други неща.
3. За да извлечеш максимума от какъвто и да било тунинг - трябва да можеш да стреляш, и то да стреляш добре.


Благодаря за мнението!
Много полезни заключения. Принципно, много добър стрелец ще постигне почти еднакви резултати с който и да е от стандартните конектори.
Който иска да направи усещането си най-удобно има доста варианти. Най-масовия и ниско бюджетен е слагането на "-" конектор.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 09:49       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
На база своя СКРОМЕН опит, ще си позволя да дам на аудиторията само един съвет: като променяте нещо по хадруера и особено СПУСЪКА - отделете си нужното време да синхронизирате техниката си на стреляне с него, и чак тогава пускайте таймера и настъпвайте газта на макс! Експериментирах преди време с едни пружини на ЗЕВ, с фабричния спусък си имам вече някакви изградени навици и умения, пускам таймера - и си резнах на 2 метра пред краката, пред хора. Има си бързи техники на стреляне с фабричен спусък, на които ме открехнаха американците… на някой ако му е интересно - можем да ги коментираме... които обаче не са много окей да се правят с прекалено олекотен спусък, затова концепцията там е slightly tuned, особено от работен кобур. От спиид машини/ спортни кобури - е друго.

В заключение, всеки тунинг е окей, стига да се прави грамотно, и да НЕ СЕ КОМПРОМЕТИРА БЕЗОПАСНОСТТА. И да добавим, че по закон, такива има право да извършва единствено оръжеен майстор. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 10:06       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Би било интересно да споделиш за тези техники,ако имаш желание.Аз също гледам да се придържам към стоковото.Минусов конектор,заводски пружини+винтче в тригър хаузинга за намаляване на овър травела(благодаря на майстора,който ми го даде :tu: ).Добре утъпкан спусък-повече не мога да искам...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 10:22       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
най-вярното, "активен" ход на спусъка, той е различен при различните стандартни конектори. По-тежките са по-кратки в "активния" ход и по-бързи при "рисета". Това идва най-вече от ъгъла на рампата по която контактуват конектора и задната част на спусковата тяга.
Полирането подобрява най-чуствително усещането за спусъка. Ако се отнем повече на определени места, може да се промени леко и "активния" ход.

Всичко важно е казано. Остава да си избереш най-леката пружина на иглата, която не компрометира надеждността. Аз, на моите приятели препоръчвам пружината на ЕЕманТек. Скъпите американски пружини не си струват парите. Много помага овертравел стоп. Спусъка спира да се движи назад след спускането и съответно ресета става по-къс. На ген,1,2,3и4 да се слага усилена пружина в ежекторхаузинга не води до добри резултати. Ресета става лигав.
Има и занимавки за напреднали. Преместваш дупката на тригербара, където лагерува обувката на спусъка с 3мм. и дупката на обувката на спусъка с 1.5мм нагоре. Теглото на спусъка става под 1кг. с оригиналната пружина. Разбира се с цената на малко по-дълъг ход. Това е трудна и капризна работа. Няколко десети промяна на мястото на новите дупки води до резултати, които може и да не харесаш. Затова, който реши да си играе с това да си купи поне 3 спусъка от БулАрмс защото два еднакви спусъка няма да може да си направи. Съобщавам, че тригербара може да се пробие със свредло само ако си махнал циментацията с диамантено зъболекарско борче.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 11:09       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
OMOH 78 написа:
Би било интересно да споделиш за тези техники,ако имаш желание.

За мен, чрез тунингите на Глок, се гонят главно две цели/ има два момента:

1. СУБЕКТИВНОТО УСЕЩАНЕ/ КЕФ... кеф ми е да си усещам спусъка по-лек/ къс/ мазен/ без пре-травел/ с миниманизиран овър-травел и т.н. и т.н. Като тук опциите и комбинациите ти с различни конектори/ пружини и пр… са десетки, ако не и стотици.

2. ОБЕКТИВНОТО ИЗМЕРЕНИЕ НА ТУНИНГА... където вече, единствено таймерът и попаденията ти в мишената имат думата. Конкретно за техниката на бързия изстрел от кобур - уточнявам:
- с патрон в патронника;
- от апендиксов кобур.

От страничен кобур/ спиид машина е логично/ би трябвало да е същото... но там нямам някакъв личен опит, щото от страничен кобур вече стрелям сравнително рядко. От апендиксов кобур, след изчистване на цялото движение от 8 отделни елемента… времето за първи изстрел ми падна с около 0,3 сек. Тунинг, с който да свалиш времето си с 0,3 сек. - НЯМА!!! Нито за първи изстрел, нито при сплитовете. При сплитовете - преко сили около 0,01 - 0,03 сек. С други думи, ако средният сплит ти е 0,20 сек. - да го свалиш на 0,18-0,19 сек. при една и съща концентрираност на попаденията. Сваляне на времето на сплита с 0,03 и повече... тоест от 0,20 сек. на 0,17 сек., без да отваряш групата - определено си заслужава да се види!

По същество, ето за какво иде реч на забавен кадър:

https://www.youtube.com/watch?v=9rc7s-z7RBw&t=62s

Разбито на елемнти:
- още с изваждането на оръжието от кобура - стрелящият пръст ляга на спусъка;
- в момента на "жененето на хвата"/ засрещането на дланите - започва обирането на свободния ход;
- мушката се поднася на обран свободен ход, като в крайно предно положене - при единичка на 7 ярда изстрелът идва още докато ръцете се изпъват напред, вижда се на видеото - работиш само по работния ход.

И ако се стреля с подобна техника, първо не е окей спусъкът да е прекалено олекотен... и второ, хубаво е ясно да може да се усети границата между свободния и работен ход.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2020, 11:19       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
отделих доста време да чета и проучвам какво може да се подобри по един Глок

в тази тема .. съм събрал какво ми трябва за "моя случай" - viewtopic.php?f=51&t=18875
(има още 5-6 теми в раздела .. по темата за ретрофит/тунинг/подобряване на Глок)
поръчал съм всичко още преди Коледа .. за съжаление, още ги чакам, но ще дойдат все някога (Обама ни прецака иновациите :td: с тези рестрикции)

Преди всичко трябва да е ясно за какви цели се човърка оръжието
- ако е за спорт - може да се поемат някой рискове повече, докато за самоотбрана - за предпочитане е консервативен подход

Това което стигнах за мен като краен резултат от толкова проучване конкретно за спусъка
- самоцелно намаляване на усилие и чоплене без мисъл .. само може да се влоши надеждността на оръжието
- ако се намалява усилието на спускане - трябва да се смени и иглата/страйкара с по дълга и олекотена
- някой от красивите къстом спусъци ... за тактически пистолет са рискови, заради промененото място на лостчето

но това е много малък елемент от цялото фиксване
- буфери, мерници, ...
- и най-важното - трябва много стреляне!

като финал бих казал, че най-ефтинко е да се смени старо поколение Глок с нов от 5-то - там повечето неща са фикснати
за тези които обичат да човъркат и да творят - пътища много :danger: PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Ztavi и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer