logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 15:07       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
@ubboto - обратно на земята и както колегата казва на всеко едно оръжие трябва да знаеш/усещаш кога ще гръмне.

Last Man Standing написа:
Не съм съгласен, че "изстрелът трябва да те изненада", напротив. Добрият стрелец трябва да знае и усеща, точно в кой момент "


Това ясно ми дойде от револверите. Нзависимо дали обираш спусъка при вадене или търсиш и губиш мерната линия докато обираш спусъка факта си е факт - трябва да си на линия когато пищова гръмне. Което пък ме накара да предпочитам single action only пистолети.

И все пак всичко се свежда до трениране и подържане на формата. Гледам феноменални испълнения в cowboy shooting - fast draw дисциплината (помниш Bob Munden нали) и SA дето с едната ръка дърпат чукчето на револавера а с другата стрелят. Не са по-бавни от средно статистически състезател на пистолетни спортове.

Заключение, поне за мен - повече стрелба и да збравяш, че старееш (гледам чичо Джери така го прави).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2022, 17:50       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Yank написа:
...Заключение, поне за мен - повече стрелба и да забравяш, че старееш (гледам чичо Джери така го прави).


+100 :tu: :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2022, 19:41       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
А-а-а, това с чувстването на спусъка, вече век и половина се отрича от спортната стрелба. Като се има предвид рекорда на руснака на 25м пистолет, който е 598 точки от възможни 600, при 5см десетка, едва ли си струва да се спори. Един китаец направи наскоро 592т по сегашните правила, без фиксация на китката. Просто там има достатъчно време за изстрел, няма контрол на отката и се тренира удържане на мерната картина в прицелната област, докато пръста освободи ударника по някое време. Когато обаче времето на изстрела стане критично и особено когато мишената се движи или дори стреля по тебе, нещата се променят...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2022, 21:42       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Глок е проектиран като служебно оръжие, а не като спортен пистолет. Заради рекламата някои изявени стрелци се състезават с Глок. Но това не променя факта, че Глок е най-масовият служебен пистолет.

Според мен хората, които носят всекидневно Глок като служебно или лично оръжие. Трябва да са наясно, че спусък под 1800 грама не е безопасен за ежедневно носене в скрит вътрешен кобур.

Мунисов конектор и леко повърхностно полиране на УСМ е напълно достатъчно за лично или служебно оръжие. :armed:

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2022, 19:15       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Blade ™ написа:
Глок е проектиран като служебно оръжие, а не като спортен пистолет. Заради рекламата някои изявени стрелци се състезават с Глок. Но това не променя факта, че Глок е най-масовият служебен пистолет.

Според мен хората, които носят всекидневно Глок като служебно или лично оръжие. Трябва да са наясно, че спусък под 1800 грама не е безопасен за ежедневно носене в скрит вътрешен кобур.

Мунисов конектор и леко повърхностно полиране на УСМ е напълно достатъчно за лично или служебно оръжие. :armed:


Не съм съгласен, че не е безопасно, зависи каква е модификацията а и как е направена.
Ако работят трите защити без проблеми, не смятам че ще има проблем.
От 20 години нося оръжие, от 15 е глок, от 5 години експериментирам със спусъци.
И служебното и личното оръжие е на 1300 грама. С рязък и отчетлив ресет, без стена и къс ресет.
Та в тоя ред на мисли, не смятам, че трябва да се дадат 300 долара за "специален" спусък който реално е модифициран обикновен.
И тук не говоря, че трябва да се прави спусъка като на чз.
Няма как да стане.
То затова си има чз.
Но след модификация, глока става супер удобно за стрелба оръжие, като си запазва практическата насоченост.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 11:34       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
И аз да цвъкна нещо! :DD Навремето приложих "революционен" мой метод за подобряване работата на Глок. Всъщност метода не се състои в полиране на повърхностите, а в ПРИПАСВАНЕ. В заводите им работят един и същ детайл на, вероятно десетки щанци, които задължително имат разлики, проверено! Та в какво е номера....Ами, вместо смазка, редовно мажех с финна диамантена паста ( с която припасват клапаните на автомобилите) и щраках на сухо и стрелях в продължение на месеци. Резултата е, че се получи перфектен ход на спусъка, без "пясъчно хрущене". Доста опитни стрелци , "религиозни глокаджии" са го пробвали и са възхитени.

Колкото до това как е правилно да се дърпа спусъка, аз съм на категоричното мнение, че не трябват чакат и гледат никакви изненади, никакви "стени" и "стъклени пръчки"! За мен е важното да има РАВНОМЕРЕН ход на спусъка, без поетапност. Особено е важно за добър и точен изстрел при стрелба на ДА ( или с Глок).

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 20:09       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
https://youtube.com/shorts/ccse30t_Kso?feature=share

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 20:59       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
moderna написа:
https://youtube.com/shorts/ccse30t_Kso?feature=share
Уникален! :tu: :tu: :tu: Моя Глок45 може ли да стане така?? :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 21:11       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Гробчо, Глока може, ама ти НЕ! :happy:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 21:35       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За работата със спусъка на Глок, за последните години през ръцете ми минаха над 100 различни Глока - в общи линии, всеки с негов си уникален спусък (като че ли няма два еднакви - субективно усещане, разбира се!)

За да уцелиш бързи и точно малка цел на сравнително голяма за пищов дистанция, примерно 15 сантиметровия черен кръг на B-8 на 25 ярда/ 23 метра за 2,5 секунди от скрито носене (10/25 дрила на Гей Уайт)... СВОБОДНИЯТ ХОД (ако има такъв... без свободен ход не ми хареса спусъка, въпрос на свикване явно)... трябва да си го обрал преди да си спрял мушката в крайно предно положение. На всички големи, ако се загледате... стрелящият им пръст почва да опипва спусъка още в момента на засрещането на ръцете ("жененето на хвата"). Ако ще спорим с някого по този въпрос... само след 7/10 минимум на 23 метра по 15 сантиметровия кръг на B-8 като демонстрация от негова страна... в безсмислени спорове нямам нито нерви, нито време за пореден път да се впускам! СВОБОДНИЯТ ХОД се обира докато изпъваш ръцете напред и същевременно си формираш хвата... на финале поднасяш мушката на обран свободен ход на по-малка скорост (концепцията 80/20), за да се избегнат вибрациите в крайно предно положение на пищова, а оттам и на мушката.

Оттам, трябва да си имаш ясно отчетлива граница между свободен и работен ход.

Включвам се пак по темата, щото инженерната част не е силната ми страна, а тука ми излезе през последните два уикенда следният казус - Глок 17 Ген.5 СЕТ (с минусовия конектор)... РАБОТНИЯТ ХОД гадно дълъг... което именно трябва да се избягва - да имаш дълъг работен ход, щото именно тогава и най-малката крампа в дланта и съответно засукване на рамата... ще ти прати попадението не там, където го мериш/ и искаш да го видиш!

Личният ми Глок 17 Ген.4 е със сменен единствено минусов конектор и по-твърда пружина на пин блока (от комплекта един на ЗЕВ - другите пружини на момента ги разкарах!) Имам си ясно отчетлива граница между свободен и работен ход, а РАБОТНИЯТ ХОД ми е къс (точно както аз го обичам!) Каде 30К изстрела към момента.

Хващам Ген.3 19-ка ново производство (базовият модел) със стандартния конектор... спусъкът тегав, на работният ход къс, пищовчето стегнато... и стрелбата ми се получи доста добре от първо хващане!

С Ген.5 17-те обаче ми е драма с тоя дълъг работен ход (при няколко вече).

И питанката ми конкретно към по-вещите в тези неща: Какво трябва да се смени, щото РАБОТНИЯТ ХОД на спусъка да стане по къс? На евентуално отзовалите се по същество - благодаря предварително!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 22:38       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
И питанката ми конкретно към по-вещите в тези неща: Какво трябва да се смени, щото РАБОТНИЯТ ХОД на спусъка да стане по къс? На евентуално отзовалите се по същество - благодаря предварително!

Ако само да се смени-слагаш нормален или плюсов конектор.
За да стане спусък като на видеото трябва и нещичко да се промени.
1. Да се елиминира донатягането на иглата. След зареждане или след изстрел тригербара да остава в по-задна позиция.
2.Трябва да се направи така, че задната част от тригербара(тази която контактува с иглата)да се подава леекичко от петата на иглата.
Тогава при изстрел тригербара тръгва директно да разкопчава и тъй като той(тригербара) влиза плитко в петата на иглата хода е възможно най-къс.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 22:52       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
За да стане спусък като на видеото трябва и нещичко да се промени.
1. Да се елиминира донатягането на иглата. След зареждане или след изстрел тригербара да остава в по-задна позиция.
2.Трябва да се направи така, че задната част от тригербара(тази която контактува с иглата)да се подава леекичко от петата на иглата.
Тогава при изстрел тригербара тръгва директно да разкопчава и тъй като той(тригербара) влиза плитко в петата на иглата хода е възможно най-къс.

Много ти тенкЮ, Камене! Не че аз тепърва ще тръгна да се правя на оръжеен майстор на чужд пищов разбира се, но поне в общии линии да съм запознат със стъпките на "лечението" на този проблем.

А дългият работен ход на Глок (без значение от това, колко е лек и равномерен) - си е проблем! Като това си проличава особено добре по 2-инчовите кръгчета на 5-7 метра (без тях, да се засилваш директно на упражнение на 37 метра като "Дикен дрил"-а - просто няма смисъл).

С Ген.5 17-ки и на мен ми се е е случвало да засуча рамата и да ми избяга попадението, и обратното - като хванат собствениците на тия пищови Глок с по-къс работен ход (не лек, а къс) - стрелянето им се получава от само себе си, играно и проверено!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 23:02       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2022, 11:50
Мнения: 47
Последния 17 ген 5, за който Геле говори, е моя. Полирах му контактните повърхности на тригър бар-а към конектора и към файър пин сейфти-то и мога да кажа че резултата е много по-приятен ход (както празен така и работен). Няма го хрущящото и на места запичащо движение по протежение на хода.
Остава открит въпроса как може а се скъси празния ход? От мнението на Камен Паунов става ясно че смяна на конектора е решение, но при по-старите генерации няма толкова дълъг ход с минусов конектор. Освен това на мен усилието на този сетъп ми харесва, а подмяната му с нормален или плюсов конектор ще доведе неминуемо до увеличаването му.
Та има ли друг начин за скъсяване на хода, освен подмяна на конектора?
Предполагам къстъм спусъци, като Зев, също биха били подобрение в тази посока - така ли е?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2022, 23:41       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ish написа:
Остава открит въпроса как може а се скъси празния ход?

Ако визираш "свободния ход", то той не се явява проблем. А и спусък с изцяло елиминиран свободен ход (почваш веднага работния) - първоначално ми иде мега странно, докато още не си му свикнал явно.

Работният ход е хубаво да е максимално къс, с цел да се намали до минимум времето, през което трябва да дадеш всичко от себе си да спускаш максимално прецизно.

Колкото по-дълъг ти е работният ход - периодът от време, който не търпи и най-малката грешка в прецизната работа по спусъка и той съответно става по-дълъг, което от своя страна увеличава вероятността да ги овапцаш без да искаш нещата.

Ако се олекоти прекалено работният ход - неминуемо ще ти избяга ярко изразената граница между двата хода, и става опасно да обираш свободния ход докато формираш хвата и изпъваш ръцете напред (може да резнеш без да искаш, дори и да внимаваш).

Стрелял съм със спусък на ЗЕВ на Глок 30 - аз лично, ще пропусна!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 00:40       Заглавие:  Re: Какво можем да променим в хода и усилието на спусъка на
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Само за информация: Говорейки за конектори, тези на Ghost са много добра алтернатива за хора които не искат да харчат пари за цял комплект като тези на Зев например,
и които не са задължително оръжейници. Аз смених на единият ген3 конектора с Рокет 3.5 и си го пилнах както ми харесва (процедурата не е сложна изобщо) и сега имам много къс при травъл и микроскопичен овъртравъл, няма повече слапа след изстрела.
Спусъка реално съм го мерил около 2 кила, което на мене ми е идеално. Не съм мерил работният ход, повърхностите са полирани, възвращателната пружина е 15 паунда а тази на спусъка е само зелената пластина от Ню Йорк спусъка по препоръка на колега от форума. Спусъка няма крип, плавен с отчетлива стена.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kifa и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer