logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 15:59       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
като чета .. един Драгунов и изплува като подходящия кандидат :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 16:00       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Sheriff написа:

....
Стана доста объркано, но аз самия не съм наясно какво точно искам и се надявам на предложения и препоръки за подобни карабини в тези калибри, които да мога да си купя в България.

......



Тука определено затрудняваш аудиторията от към даване на адекватен съвет :wink:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 16:06       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Ivo III написа:
.. един Драгунов и изплува като подходящия кандидат :DD


Сквернословиш :DD ...
Макар че хора всякакви. Преди време един познат ми обяснява:
- Искам да си купя читава болтова карабина, дето да я ползвам за снайпер :wink:.
Коментира Тики, Сейвидж, Ремингтон, Маузер, Щаер, Хова и др. подобни.
След време се виждаме и го питам: - Какво купи?
Той: - Драгунов! Все пак е класическа снайперска карабина - съвецка, изпитана и доказана по бойните полета!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 16:09       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
tsb написа:
Ivo III написа:
.. един Драгунов и изплува като подходящия кандидат :DD


Сквернословиш :DD ...
Макар че хора всякакви. Преди време един познат ми обяснява:
- Искам да си купя читава болтова карабина, дето да я ползвам за снайпер :wink:.
Коментира Тики, Сейвидж, Ремингтон, Маузер, Щаер, Хова и др. подобни.
След време се виждаме и го питам: - Какво купи?
Той: - Драгунов! Все пак е класическа снайперска карабина - съвецка, изпитана и доказана по бойните полета!


класика .. има го във всеки военнен филм :DD
цената му е достойна за възхищение .. и недоумение

имаме и много теми в форума .. избор на пистолети ..
почва се от златни дезърти, скъпи къстоми .. 20 страници писание
... и накрая човека си взима ... PDT_Armataz_01_30 ТТ :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 16:22       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Баян написа:
За, какъв лов ще се ползва пушката? Защото .223 освен за хищник и сръндак за друго не става.



Точно това е ключовия въпрос :tu: . Ако е за гонка на диви прасета (особено на пресечен терен)- категорично 223 не е пододящия кандидат.
Но, при други видове лов, благодарение еволюцията при разработката на проектили, вкл. .224 (примерно BARNES TSX /от 45 грейна, до 70 грейна/) 223 рем си става истински биг гейм калибър.
Пример на прима виста:
https://www.youtube.com/watch?v=g8s2N3YK7j8

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 17:20       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
В САЩ няма дива свиня, а изтървани от кочината питомни прасета. Не че бих се оплакал ако и у нас се навъдят де...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 18:33       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
dobri написа:
В САЩ няма дива свиня, а изтървани от кочината питомни прасета. Не че бих се оплакал ако и у нас се навъдят де...


А дано :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 21:28       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Берета ARX100 е добра пушка,а по едно време за парите си беше даже мноооого добра,недолюбвана защото в началото я сравняваха със СКАР и рязко и падна цената та много хора си мислеха,че не става,а тя не отстъпва на много други по надежност и ергономия примерно.

По спомени преди около 4 години беше на 1/3 от цената на СКАР,а в никакъв случай не е 1/3 от качеството и,аз сериозно бих обмислил и тоя вариант.

308 скъп патрон за плякане,на мен скъп ми идва поне,при последната покупка купих около 2000 от тия на цена около 80 цента патрона Първи Партизан,но сравнение с 25 цента за АК или 31 цента за АР / и това е скъпо тук,дебела цена / си е направо тройно и горница.

Трябва май да намесим Бутало срещу Газ темата пак :D та да скъсим вариантите за избор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2020, 09:45       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Забравих да включа Browning FNAR в .308. Става идеално за лов, и милитарията е на ниво. Има си всичко от изискванията на колегата.
Само дето откъм вноса у нас е зле работата.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2020, 11:32       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 208
Местоположение: Варна
А за тези някой да има мнение от първа или втора ръка?
https://www.jprifles.com

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2020, 12:22       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Линка крив,не показва нищо конкретно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2020, 13:13       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
https://youtu.be/PT4fNx-PiC8

Ето ти клипче с JP rifles и кратък обзор кое за какво ...

Нагласи се, че хубава пушка - хубави парички.
Може така да се случи, че Blaser - Бластера да ти се види ценово, като разходка в градска градинка.
Всеки сам си робува на акъла и според портфейла.

Приятен и ползотворен избор и без емоции, защото винаги са водели до грешен избор от който няма връщане назад т.е. само набутване

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2020, 21:47       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 208
Местоположение: Варна
Благодаря, клиповете ги изгледах. Изчетох и форумите. Относително скъпи са, според мненията от американските - май са добри. Заримекс ще правят поръчка скоро и събират желания ако някой иска нещо конкретно. Аз мога да си позволя от базовите им модели, примерно това ще ми струва около 4к лв.:
https://www.jprifles.com/buy.php?item=RR-JP15-CTAC

Проблемът е, че не ми допада визуално АР системата, а това ми е важно.

Освен тази опция между какво избирам към момента от предлаганото у нас:

Зиг 551(или 550) Спорт - ако имаха резба за компенсатор/супресор нямаше изобщо да се чудя. Апропо - някой знае ли дали са правени в САЩ или в Швейцария? Май са американски, а по техните форуми мненията за произведените в САЩ са противоречиви.
http://guns.bg/Sig_Sport_551_223_Rem-cat167-scat166-p24379.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

ЧЗ Брен - http://guns.bg/CZ_805_BREN_S1_223_Rem-cat167-scat166-p32053.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

ХК 243 - нямам линк, но го има във ВИП-а, ще ми струва 4 - 4к и нещо. Притеснява ме цев в пластмаса.

Хайнел cr223 (или cr308) - имат го и в двата калибъра за между 4 и 5к лв. АР платформа (но с газово бутало) е и това ме спира. Ако някой има впечатления да каже. На по-ниска цена е JP-то от линка най-горе, кое е по-добро?
http://www.guns.bg/Haenel_CR223_223_Rem_BT_Rotex_V_Compact-cat0-scat0-p38745.html?searchKey=cr223&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Зиг 516 (716) - пак АР (пак с бутало), цена към 4к - по-добре или по-зле от горепосоченото JP?
http://www.guns.bg/SIG_516_Patrol_US_223_Rem-cat167-scat166-p31315.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=


Сигурно има и други, които пропускам в момента. Тези дни ще тествам по-горните колко са ми удобни и как са фабричните спусъци, но питам за мнения от лични впечатления.

П.П. Иво 3 - предполагам се познаваме от Клуб оръжие в дир.бг - 20 години са това, радвам се да те видя! Добре ли са останалите - Jose, Дон Кикот, Боса го знам, че бива... А по темата - не съм фен на Драгунов, ако бях - вместо М4 щях да си взема Сайга. ;)

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2020, 23:35       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Зиг 550/551 е по-добрият Калашник в .223.
Иначе е дърво и резервните му пълнители (от пластмаса) са към 200 лв./бр.
Останалите му аксесоари и резервни части са аналогично скъпи, но за сметка на това ги няма.
Резба на цевта може да се нареже.
550/551 са швейцарски.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2020, 16:59       Заглавие:  Re: Нужда от съвет за карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Sheriff написа:
Благодаря, клиповете ги изгледах. Изчетох и форумите. Относително скъпи са, според мненията от американските - май са добри. Заримекс ще правят поръчка скоро и събират желания ако някой иска нещо конкретно. Аз мога да си позволя от базовите им модели, примерно това ще ми струва около 4к лв.:
https://www.jprifles.com/buy.php?item=RR-JP15-CTAC

Проблемът е, че не ми допада визуално АР системата, а това ми е важно.

Освен тази опция между какво избирам към момента от предлаганото у нас:

Зиг 551(или 550) Спорт - ако имаха резба за компенсатор/супресор нямаше изобщо да се чудя. Апропо - някой знае ли дали са правени в САЩ или в Швейцария? Май са американски, а по техните форуми мненията за произведените в САЩ са противоречиви.
http://guns.bg/Sig_Sport_551_223_Rem-cat167-scat166-p24379.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

ЧЗ Брен - http://guns.bg/CZ_805_BREN_S1_223_Rem-cat167-scat166-p32053.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

ХК 243 - нямам линк, но го има във ВИП-а, ще ми струва 4 - 4к и нещо. Притеснява ме цев в пластмаса.

Хайнел cr223 (или cr308) - имат го и в двата калибъра за между 4 и 5к лв. АР платформа (но с газово бутало) е и това ме спира. Ако някой има впечатления да каже. На по-ниска цена е JP-то от линка най-горе, кое е по-добро?
http://www.guns.bg/Haenel_CR223_223_Rem_BT_Rotex_V_Compact-cat0-scat0-p38745.html?searchKey=cr223&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Зиг 516 (716) - пак АР (пак с бутало), цена към 4к - по-добре или по-зле от горепосоченото JP?
http://www.guns.bg/SIG_516_Patrol_US_223_Rem-cat167-scat166-p31315.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=


Сигурно има и други, които пропускам в момента. Тези дни ще тествам по-горните колко са ми удобни и как са фабричните спусъци, но питам за мнения от лични впечатления.

П.П. Иво 3 - предполагам се познаваме от Клуб оръжие в дир.бг - 20 години са това, радвам се да те видя! Добре ли са останалите - Jose, Дон Кикот, Боса го знам, че бива... А по темата - не съм фен на Драгунов, ако бях - вместо М4 щях да си взема Сайга. ;)


:)
горе долу са добре
макар че живота ги поочука, или случиха на кофти жени .. и не стрелят както преди
само Сета се самоуби с лачения Зиг .. бог да го прости

ние не разбрахме сега
ти за гледане ли искаш пушка или за стреляне

Зига е такъв кенеф ... че няма накъде, блъска в 223 повече от тунингован АКМ
за стреляне .. АР15 газова, 18инча :)
за гледане и за душата .. вече там не може да помагаме, трябва да си решиш сам

моето наблюдение за 20 години е .. че някой спре ли да стреля .. не е на добре!
я жената го е удушила, пари няма, здраве няма ..

тези дето спряха да стрелят .. все някакво нещастие ги сполетя
стрелянето стимулира отделянето на много ценни хормони и химия .. която те държи жив и щастлив .. и дава страховит импулс за живот

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 162 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer