logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 15:19       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
ubboto написа:
Съгласен, и да се аргументирам, като ги напънеш на по-яко стреляне - почват да засичат, "астрите" на "Локото":
От друга страна, "рюгерът" наистина е без грешка/
Сигурно ли е това което коментирате , че засичат когато се пренагреят , демек има отбелязана такава закономерност?

С другите неща (за минусите на ревото спрямо пистолета) съм съгласен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 15:23       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИВАН-2 написа:
Сигурно ли е това което коментирате , че засичат когато се пренагреят , демек има отбелязана такава закономерност?

Случи се на два пъти - на третия или четвъртия барабан х6 изстрела без почивка. Предполагаме, че е от прегряване, но за закономерност да се говори - малко се опитите/ статистиката. За сравнение обаче, на далеч по-душманско стреляне, с "рюгера" такива проблеми нямаше.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 15:33       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
ubboto написа:
Случи се на два пъти - на третия или четвъртия барабан х6 изстрела без почивка. Предполагаме, че е от прегряване
Ще го пробвам и аз това като си взема испанската ютия.
Гърменето имам предвид , не уцелвания като твойте... :happy:

Вчера я дадох за прострелка у коса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 15:39       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИВАН-2 написа:
Ще го пробвам и аз това като си взема испанската ютия. Вчера я дадох за прострелка у коса.

ЧЕСТИТО! :tu: :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 17:59       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ИВАН-2 написа:
Вчера я дадох за прострелка у коса.


Честито.

Не стрелям много с него защото тегаво се чисти 7 дупки. Аз моята астра я взех само заради калибъра 9х19. Rosen71 ме светна за идеята за банкия 9х19 за 200 лв. на ловно разрешително.

КОС-а нямаше как да ми разрешат второ късо било и за лов в същия калибър, затова търсих с два барабана 357/9х19 а, то излезе само 9х19.

Така относно отката 9х19 е много коварен, ще го разбереш като релоадваш определено мога да ти докарам усещане като от 357. 1000% бие 38 по сила на усещане на отката. 357 са тежки и бавни докато един бърз и лек 9х19 прави много по рязък откат.

Хубавото на ревото е че развива стрелянето тези дрилове дето даваше Гелето, като ги пробваш с револвер и си казваш леле колко съм добър с Glock. :D

Относно засичането. Като го напънеш така е, но според мен има и друг момент трябва да върнеш целия ход на спусъка, а той е бая дълъг и ти създава лъжливото усещане за засичане. Същия спек имах и с калаша на Лозен, като не върнеш спусъка и натискаш и нъцки. Т.е. ресета е много дълъг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 18:20       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
b5202s написа:
Честито. г.
Мерси ! :-)

Аз имам и друго (пак екзотично) рево , а и 4 пистолета за хм,,, самоохрана са ми минали през ръцете.

Не съм спортно-състезателен тип стрелец с пищови , уж си мисля че ми трябват само за точни и конкретни цели , ситуации и тн.

Па може и да бъркам , всеки си е башка... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 18:39       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Относно засичането. Като го напънеш така е, но според мен има и друг момент трябва да върнеш целия ход на спусъка, а той е бая дълъг и ти създава лъжливото усещане за засичане.

И чукът удря, и барабанът се върти:
https://www.youtube.com/watch?v=xJvywOFOVBE

Просто не възпламенява капсула. По каква причина вече - не знам. С "рюгера" такива грижи няма.

Иначе при рево-то, ти е важен първият бърз и точен изстрел от скрито носене:
https://www.youtube.com/watch?v=8qO-iLNb8rg&t=1s

Технологията: също като при пищов от "дабъл екшън", да почнеш да натягаш спусъка с изпъването на ръцете напред. При Глок-а обираш свободния ход, а тук натягаш до някаква степен "двойния спусък" - така получаваш хем бърз, хем и точен изстрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 18:52       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
ubboto написа:
b5202s написа:
... при рево-то, ти е важен първият бърз и точен изстрел от скрито носене:
.
Че то и при пищовите е важно това не ли ?

Иначе срам-не срам - тва "упражнение" дето Посейдона го показва като нещо новаторско.... - бързо вадене и изстрел от хълбок съм си го правил-тренирал още преди 30 години.

За дистанции до 5-6 метра е Ок - попадение в торс (гръдна клетка, рамене, корем,таз) ..... :td:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 20:08       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИВАН-2 написа:
- бързо вадене и изстрел от хълбок съм си го правил-тренирал още преди 30 години.

За дистанции до 5-6 метра е Ок - попадение в торс (гръдна клетка, рамене, корем,таз) .....

И такава стрелбичка правим, забавно е:

https://www.youtube.com/watch?v=881lbC04hmI

И въпреки че револверът е оръжие, мислено и правено ЗА СТРЕЛБА С ЕДНА РЪКА - подобно стреляне има смисъл единствено на пределно близка дистанция, където си в обхвата на горните и долни крайници на противника.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 20:32       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
ubboto написа:
..... подобно стреляне има смисъл единствено на пределно близка дистанция, където си в обхвата на горните и долни крайници на противника.
Най вероятно си прав.

Оства само надеждата , че противника няма да е некоя черна нинджа.... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2020, 06:59       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Честито и от мен, Иване! Само радост да ти носи!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2020, 17:34       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
JDredd написа:
Честито и от мен, Иване! Само радост да ти носи!
Благодаря JDredd,,, макар че аз възприемам оръжията повече като инструменти , отколкото като вещи с емоционална обвързаност... :-)

... Опс , по ми е приятно да пипна пищов-пушка , отколкото тесла , мотика лопата... PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 12:19       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Малък ъпдейт , дотук изстреляни ок. 200 патрона , стотина фабрични + релоуди. Нула технически проблеми ,с изключение в началото с едни криви ППУ.
Коего беше отстранено и вече *яде* и нискокачествени патрони.
Изображение
.Изображение

За цената на която се сдобих (колкото един Макаров ) съм доволен....засега.... :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 12:51       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ИВАН-2 написа:
Малък ъпдейт , дотук изстреляни ок. 200 патрона , стотина фабрични + релоуди.
:tu:

Браво.

Аз сигурно къде 1000+ му навъртях, има моменти в които ми се стреля с рево. Засечките видях, че идват от това, че докато стрелям, натискам бутона за освобождаване на барабана. После изведнъж спряха, и накрая на едно видео видях, че си вдигам палеца на силната ръка, като натискам спусъка :DD . Баси нямах идея , че го правя абсолютна мистика.

Единствените ми проблем ми е, че ми се прецакаха два moonclips от много презареждане, ако имаш идея за фрезист дето може да направи или оправи ще е супер.

П.П.
Първи бърз изстрел ми идва на 1.8s 5m по B8 мишенат 10-ка, но малко си трябва тренировка благодаря на TSB-то "press out", още щом го хвана почвам да напъвам спусъка той си е тежък и вече, като съм изпънал ръцете ми е тамън.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2021, 17:05       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Jose написа:
След кратки размишления по-нагоре за размера на рамата, съдейки по тт данните и един шублер установих, че отговаря на L-frame (SW686 /ruger gp100).
Малко офтопик - за Рамите (дръжките) на РевотаТа :::

Изображение
.
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer