logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 10:36       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
b5202s написа:
Jose написа:
с 3 клипса за патроните в комплект (по памет).

...
П.С.
Не съм сигурен дали закона го изисква, но по всички manually пише да се съхраняват отделно оръжие и патрони. Аз в отделението за дълго държа патроните за късо и в отделението за късо държа патроните за дълго.


Чл. 98. (1) (Доп. - ДВ, бр. 103 от 2016 г., доп. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства - за физическите лица на постоянния им адрес или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община. Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.
(2) Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях не могат да се поберат в металните каси, те се съхраняват в отделно помещение с врата със секретно заключващо се устройство и входна метална врата.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) Лицата, получили разрешение за съхранение на огнестрелно оръжие и боеприпаси за него, когато разполагат с обекти за съхранение, осигуряват денонощна въоръжена физическа охрана на обектите или СОТ.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) Когато физическо лице, получило разрешение за съхранение и/или носене и употреба, отсъства от страната за период, по-дълъг от три месеца, и не носи със себе си притежаваното от него огнестрелно оръжие и боеприпаси за него, го съхранява на създаденото място за съхранение по постоянен адрес или го предава за съхранение на органите на МВР или на лице, получило разрешение за съхранение по чл. 80, ал. 1, за което се съставя двустранен приемно-предавателен протокол.

Източник: ЗОБВВПИ

В закона има 50 срещания на думата "съхранява" и при нито едно от тях няма изискване за съхраняване на боеприпасите отделно от оръжието. Както и няма изискване отъжието да се съхранява без пълнител(с патрони) или празен барабан. Единственото изискване е "се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства". Дано да съм бил полезен.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 11:35       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
TheBoss написа:
В закона има 50 срещания на думата "съхранява" и при нито едно от тях няма изискване за съхраняване на боеприпасите отделно от оръжието. Както и няма изискване отъжието да се съхранява без пълнител(с патрони) или празен барабан. Единственото изискване е "се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства". Дано да съм бил полезен.

Aз не намирам логика да се съхраняват оръжие и боеприпаси отделно, особено за самоотбрана. Ами ако внезапно ти потрябва оръжието, пази Боже! В момента си ще търсиш патрони и пълнител да го заредиш...?! Ако има непосредствена заплаха, то само да стигнеш до касата и да отключиш ще се окаже век време, остава и патроните да са отделно.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 15:28       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Радвайте се, че ЕС-а още не е изискал куршумите да се пазят отделно от патроните :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 10:01       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Дайте да се съсредоточим на кобурите за револвери.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 19:54       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
b5202s написа:
Дайте да се съсредоточим на кобурите за револвери.


Аз се заглеждам по тези два кобура:

DeSantis Dual Angle Hunter Hybrid Holster

Изображение

и

Galco Combat Master Holster

Изображение

Определено клоня към първия - жалкото е, че няма модел за 3-инчова цев.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 20:21       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Jose написа:
Павлин Андреев написа:

FN Barracuda се произвежда с основен калибър .357 Magnum, като барабаните в калибър 9x19 са опционални при поръчка.


Благодаря за пояснението.
Такъв съм виждал за последно около 2003-2005г.
Беше с двата барабана в комплект в дефенса на Витошка.


2019 имах удоволствието да се срещна със създателя на Баракудата като Баракуда, FN BDA, и куп други благинки във FN - Леон Хубер. Съжалявам за кофтито звук, картина и за това, че не мога да вържа две думи на кръст но беше супер импровизирано а и камерата ме мрази не по-малко от колкото аз нея :)


_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 21:06       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
slaf4u написа:
...2019 имах удоволствието да се срещна със създателя на Баракудата като Баракуда, FN BDA, и куп други благинки във FN...


Ей, верно, че беше го споделил това в "калния" форум. Което ми напомня, че аз май бях поел ангажимент да снимам Баракудата, което не направих... :confused:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2020, 10:10       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
slaf4u написа:
2019 имах удоволствието да се срещна със създателя на Баракудата като Баракуда, FN BDA, и куп други благинки във FN - Леон Хубер.


:tu: Това прави форума различен!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2020, 18:47       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
b5202s написа:
slaf4u написа:
2019 имах удоволствието да се срещна със създателя на Баракудата като Баракуда, FN BDA, и куп други благинки във FN - Леон Хубер.


:tu: Това прави форума различен!


Достатъчно е да се срещнеш веднъж с такъв човек за да осъзнаеш, че "знанията", които си мислиш, че имаш не покриват дори ниво "обща култура". До сега сме имали 4 срещи с него, които ми дадоха интересни насоки за мислене като в същото време компрометираха самочувствието ми чувствително :DD

Някой от нещата над които е работил:
Модулна снайперска система за FN
FN Barracuda
FN Hi-Power MKIIIs - всички ъпгрейди и промени от Дидон Сайв насам са направени под негово ръководство
FN BDA .380
FN BDA 9mm
Hi-Power SFS
Browning Fast Action (участвал в тестовете за америсканската армия заедно с Берета)
Заключващи системи за помпа
Системи за тренировка със сгъстен въздух и лазерни мишени (звучи прозаично за в момента но тук говорим за неща случили се в началото на 90-те!)
.
.
.

Най-интересното е че този човек е изключително земен и с много тънко чувство за хумор. Докато ни размотаваше с колата насам-натам го попитах "Леон, има ли опасни квартали в Лиеж? Квартали в който по-добре да не ходи човек?" Отговора му беше " ДА - навсякъде където отида" :)

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 15:44       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Барабанът за .357 Магнум би трябвало да работи и с .38Сп


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 19:23       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Borislav написа:
Барабанът за .357 Магнум би трябвало да работи и с .38Сп


Да, определено работи - на стрелбищети си гърмя с GECO .38 Special Lead-Round-Nose 158 gr.

А, в духа на темата - ето го братчето на Astra-та - моят FN Barracuda .357Magnum:

Прикачени файлове:
P5119213.jpg
P5119213.jpg [ 791.65 KiB | Прегледано 11460 пъти ]


:D

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 09:10       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
След кратки размишления по-нагоре за размера на рамата, съдейки по тт данните и един шублер установих, че отговаря на L-frame (SW686 /ruger gp100).

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 17:09       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Jose написа:
След кратки размишления по-нагоре за размера на рамата, съдейки по тт данните и един шублер установих, че отговаря на L-frame (SW686 /ruger gp100).


Предполагам си прав.
Аз ползвам speedloader HKS 586-A, на който му дават съвместимост със S&W 586, 686-6 Shot, 581, 681/Ruger GP100.
Пробвах и Crimson Trace LG-207, която я дават съвместима с L и N-рамите на S&W - пасва идеално.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 14:46       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Сега видях тази готина тема. Отскоро и аз съм на вълна револвери. И какво излиза ? Баракудата всъщност не е белгийска а испанска. Обаче на тукашния вторичен пазар е доста по скъпа от Астрата.

На стрелбището Кр. поляна имаха Астри 357 маг. и по тяхни думи са на много десетки хиляди изстреляни патрони 357маг. и 38 сп.
Пострелял съм и аз малко - харесват ми. Спусъка на двоен екшън е лек , плавен , мазен.

Лично аз не бих купил 357 или 38 сп. рево , който е срелял много с 9х19.

Когато съм разпитвал познати за съвети - всички казват - махни го това , нищо освен Смит и Ругер не е револвер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 15:03       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИВАН-2 написа:
Когато съм разпитвал познати за съвети - всички казват - махни го това , нищо освен Смит и Ругер не е револвер.

Съгласен, и да се аргументирам, като ги напънеш на по-яко стреляне - почват да засичат, "астрите" на "Локото":
https://www.youtube.com/watch?v=xJvywOFOVBE

Но иначе, на не толкоз душманско стреляне - няма ядове! Та, пак си е според зависи.

От друга страна, "рюгерът" наистина е без грешка/ забележка:
https://www.youtube.com/watch?v=OTg3hgzn7Uw

От трета страна, стрелбата с револвер като цяло е доста по-тегава от тази с пищов, а при .357 Маг субкомпактите - още повече. Но, пак си е според зависи: срещу въоръжено с ОО нападение револверът не преде, но на близка дистанция си е сила! LCR като на Беер-а, за мен лично, е концепцията, която най-ми допада. ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivan69 и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer