logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 16:44       Заглавие:  Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Най-накрая, взех го! в касата е! снимки когато остана САМ.

За този револвер има добро ревю:
http://gunman.biz/?p=4329
https://gunman.biz/?p=4700

Ако има колеги, които могат да дадат малко повече информация за варианта 9x19 в нета просто не намирам. Знам че е имало FN Barracuda в 9x19 но 3" цев, а този е 4"

Модела е копие на класиката S&W 27 357 magnum, N - рама.

Така че говорим, за голям и тежък револвер в 9х19 за гушкане :D От дърво и желязо със синкава оксидация.

За смисъла на револвер в 9х19? Ами трудно можеш да прекараш през КОС второ оръжие за лов в същия калибър, като това за носене. Та това оръжие е основно допълнение към комплекта матрици на Lее delux 9х19.

А дали гърми и колко времето ще покаже. Не е оръжие за носене, нито за стреляне остава за гушкане. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 17:09       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Честито! Със здраве и само по хартия! Кога ще ходиш да стреляш да дойда да с теб!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 18:33       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Честито! Аз имам Баракуда, чисто нов, но само с барабана в .357 Magnum. Изключително доволен съм.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 20:48       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Честито! Само радост да ти носи!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 09:20       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Павлин Андреев написа:
Аз имам Баракуда, чисто нов, но само с барабана в .357 Magnum.


По принцип ми го представиха, като дву калибрен, но без .357 Magnum барабана, но барабана не се сваля лесно (или аз не знам как), което изключва варианта да е двукалибрен. Най-вероятно си е точно Astra 357 но в 9х19.

Имам един въпрос как се грижим за това оръжие, дърво, желязо колко често са какво и така нататък чистенето ясно но смазването ако имате препоръки са добре дошли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 09:58       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Astra Police /FN Baracuda - теоретически бяха с 2 барабана. Един за .357 и един за 9х19 с 3 клипса за патроните в комплект (по памет).
Същите отговаряха на смитовската K-frame. Твоят на снимката ако е размер N-frame явно е доста по-масивен.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 10:25       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Jose написа:
с 3 клипса за патроните в комплект (по памет).


Имам повече от 3 може би 6 или 8 (moon clips). Мислех че са еднакви. Може наистина да е двукалибрена АСТРА но само с барабана 9х19. Неделя смятам да ида на Локото, говорих и с Вальо. Така че там ще сравня точно с тяхната 4" Астра в .357 рама и размери, но е по-голям от 34-ката с 2 см, едва го навирам в касата 25х25х20 см като отвора (вратичката) е с -3 см от всякъде.

П.С.
Не съм сигурен дали закона го изисква, но по всички manually пише да се съхраняват отделно оръжие и патрони. Аз в отделението за дълго държа патроните за късо и в отделението за късо държа патроните за дълго.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 11:48       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
b5202s написа:
По принцип ми го представиха, като дву калибрен, но без .357 Magnum барабана, но барабана не се сваля лесно (или аз не знам как), което изключва варианта да е двукалибрен. Най-вероятно си е точно Astra 357 но в 9х19.


Не, твоят не е двукалибрен - липсва му част от рамата - изрез и заключващ болт, с натискането на който се сваля барабана. Това, което съм оградил в червено на снимките:

Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 71.67 KiB | Прегледано 10220 пъти ]
Прикачени файлове:
2.jpg
2.jpg [ 39.91 KiB | Прегледано 10220 пъти ]


Според мен това е чиста Astra .357 Magnum, на която фабрично е монтиран барабан в 9х19. Номерата на рамата и барабана съвпадат ли?

Jose написа:
Astra Police /FN Baracuda - теоретически бяха с 2 барабана. Един за .357 и един за 9х19 с 3 клипса за патроните в комплект (по памет). Същите отговаряха на смитовската K-frame. Твоят на снимката ако е размер N-frame явно е доста по-масивен.


FN Barracuda сe произвеждат по спецификациите на Smith&Wesson mod. 27 с три основни разлики - наличието на възможност за смяна на барабана, регулатор на усилието на спусъка и променен УСМ (иглата не е на чука). Външно се отличават по променената спускова скоба (при Barracuda в предната си част е оформена за стрелба с две ръце). Рамата е N-frame. Пробвал съм ръкохватка LaserGrip за mod. 27 - пасва идеално
Промените са направени от конструкторски екип в завода на Fabrique Nationale Herstal през 70-те.
FN Barracuda се произвежда с основен калибър .357 Magnum, като барабаните в калибър 9x19 са опционални при поръчка.

Самият револвер се произвежда от Astra Unceta y Cía в Испания. Очакванията на FN за добри продажби не се оправдават и техническата документация за револверите преминава изцяло в Astra. Револверите, които те проивеждат се отличават от Barracuda по формата на спусковата скоба, наличието на регулируем мерник и дължината на цевта - при FN Barracuda тя е 3'', докато при Astra са основно 4'' и 6'', като се срещат 3 и 8-инчови.

b5202s написа:
...Не съм сигурен дали закона го изисква, но по всички manually пише да се съхраняват отделно оръжие и патрони. Аз в отделението за дълго държа патроните за късо и в отделението за късо държа патроните за дълго.


Това изискване означава просто, че патроните не трябва да са в пистолета/револвера, а не да са в друга каса. Няма никакъв проблем да държи оръжието в касата и до него да има лентован пълнител (ако е пистолет) или зареден speedloader/moonclips (ако е револвер). :-)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


Последна промяна Павлин Андреев на 14 Май 2020, 12:01, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 12:00       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Павлин Андреев написа:

FN Barracuda се произвежда с основен калибър .357 Magnum, като барабаните в калибър 9x19 са опционални при поръчка.


Благодаря за пояснението.
Такъв съм виждал за последно около 2003-2005г.
Беше с двата барабана в комплект в дефенса на Витошка.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 12:08       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Jose написа:
Благодаря за пояснението.
Такъв съм виждал за последно около 2003-2005г.
Беше с двата барабана в комплект в дефенса на Витошка.


Моля - пълна информация за револвера има на тази СТРАНИЦА.
Ето част от нея:

Прикачени файлове:
fn barracuda-03.jpg
fn barracuda-03.jpg [ 183.1 KiB | Прегледано 10207 пъти ]

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 13:31       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Павлин Андреев написа:
Според мен това е чиста Astra .357 Magnum, на която фабрично е монтиран барабан в 9х19.
:tu:

Павлин Андреев написа:
Номерата на рамата и барабана съвпадат ли?
Мисля че да, но ще проверя пак.

С какво го почистваш и мажеш, ако мажеш дървото и рамата? Много лесно лепи отпечатъци.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 17:18       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Да продължа още малко - барабаните на Astra .357 Magnum и на FN Barracuda в калибър 9х19 са еднакви и са разработени съгласно техническите спецификации на FN Herstal. На практика, това е барабан за .357 Magnum, който е с фрезована задна повърхнина (за да легне moonclip-a с пистолетните патрони). Зацепването, изхвъргача и пружината са еднакви за двата калибъра.
Би трябвало да има и различен диаметър в дълбочина на предните шийки на гнездата (заради по-късата гилза на 9х19), но за това не съм сигурен.

b5202s написа:
Мисля че да, но ще проверя пак.


Съвпадението означава, че е фабрична сглобка. В случай на несъвпадащи номер, се касае до сглобка в оръжейна работилница.

b5202s написа:
С какво го почистваш и мажеш, ако мажеш дървото и рамата? Много лесно лепи отпечатъци.


Понеже си го нося непрекъснато (в чантичка на Joralti) - външните части само ги протривам с микрофибърна кърпа. След стрелба задължително правя следното:
- сваляне на барабана
- протриване на цевта и гнездата в барабана с парцал
- протриване на цевта с месингова четка (особено ако съм стрелял с LRN)
- тънко смазване на цевта и гнездата на барабана с влакнеста четка и спрей - Walther Pro Gun Care
- тънко смазване на оста на барабана с Walther Pro Gun Care
- изтриване на външните повърхности до сухо

Дървото не го пипам - добре обработен орех е и не се налага.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2020, 07:42       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2006, 14:45
Мнения: 146
Местоположение: София
Брутално здрав револвер. Имам наблюдения върху два екземпляра, активно ползвани от поне 4 години. Работят без проблеми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2020, 08:51       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Павлин Андреев написа:
Съвпадението означава, че е фабрична сглобка. В случай на несъвпадащи номер, се касае до сглобка в оръжейна работилница.


Значи на самия барабан пише 9мм Parabellum. На носача на барабана има 641 което са последните 3 цифри от номера на рамата. Което ме кара да мисля че е фабрична сглобен.

Много благодаря за линка, припомних си френския. Това което си мисля е че никой няма да седне да проектира и изчислява специално барабан за 9x19 по-скоро както ти казваш е допълнително фрезован барабан за .357. Интересно е да се провери, но как? Kакви релолди може да понесе. Смятам да му направя това което дават максимално VV N340 за 124 gn FMJ-RN 5.1 gn но с C.O.L 28mm да видим какво ще излезе.

ROMMEL написа:
Брутално здрав револвер. Имам наблюдения върху два екземпляра, активно ползвани от поне 4 години. Работят без проблеми.


Дано, избора беше по-скоро емоционален - револвер, дърво, желязо в търсения калибър уникално рядко. Поне 20 годишно, а може и 30 демек може да изкара още 50. Става за семейна ценност. Мислех да го гравирам но и така син ме кефи.

Ако знаете колко ме е яд че преди 5 години подарих иж 57 16К от пра-дядо ми. Но тогава ми казаха за нищо не става! Не може да се оксидира, няма как да се оправят раковините и така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2020, 10:00       Заглавие:  Re: Astra 357 in 9 mm Luger
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Понеже ореха и желязото вървят с "чукана" кожа моля за идея за кобур. Имам колега дето си играе с дърворезба, кании. Та да споделите идеи за кобури едва ли ще е за скрито носене, може страничен знам ли. Гледах някакви "палачинки" те за какво са?

Идеи за инкрустации също са добре дошли.

Приемам търговски предложения на лични.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer