logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 10:37       Заглавие:  Бюджетно шаси - MDT Oryx
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Гледам, че няма подобна тема, та ако има заинтересовани да споделя. :-)

Поради неясни за мен причини :happy: , реших да си ъпгрейдна стария CTR в .308 с ново шаси.
Не веднъж ми е минавала идеята, но така и не ми се даваха пари, колкото струва пушката.
И като взех тик-так-а, хептен остана във времето като идея.
Така един ден попаднах на - ORYX
Това е бюджетната линия на МДТ, като се намира из Европа с доставка до БГ. Аз го купих от OpticsWarehouse.co.uk
Инфо в нета има доста, но ще там "моите 5 стинки".

Шасито е едно цяло парче халумин, тук таме покрито с ПВЦ, т.е. бътсток-а не е сменяем.
Алуминият е пръснат в черно, седи леко матово, не е лошо. ПВЦ-то е в зелено.
Има регулиране на подбузника (само с шестограм, няма удобни ръчни врътки).
А дължината се регулира с вложки.
Не е мега фешън, но честно казано ми е удобно и като го нагласих е бетон.

Шасито отпред е Млок.
Пистол грип-а е AR-съвместим, леко гумиран, удобен бих казал. Очаквах да е пръчка някаква, но ще си остане той.
Пълнителят е AICS - реално купих допълнително пълнител. Беше малко трудно да намеря с достатъчно ОАЛ, но взех този на МДТ, където ми се събира патрона с малко буфер даже - MDT AICS mag
Влиза и се маха по-кофти от на ЦТР-а, честно казано предпочитам стария монтаж, но тоя пък е доста по-стабилен като изработка/тенекия.

Най-накрая успях да го тествам тез дни.
Всъщност какъв беше проблема преди - стоковото ПВЦ на ЦТР-а не ми беше никак удобно за .. прецизна стрелба.
Както и да застана, все мърда. Отделно то е много леко (900г) и с по-тежка оптика се губи баланса.

Стрелях само на 100м, след нулирането пуснах 2 групи: ~0.6 моа и двете.
Пуснах и още малко единични изстрели, влизаха перфектно всеки път "в левче".
Не, че със старото не съм правил добри групи, но повтаряемостта не беше консистентна поради гореизброените, поне в моя случай, проблеми.

И като цяло доволно. :tu:

Изображение

Изображение

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 14:06       Заглавие:  Re: Бюджетно шаси - MDT Oryx
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2016, 14:27
Мнения: 65
:tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 14:37       Заглавие:  Re: Бюджетно шаси - MDT Oryx
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Честито! Looks cool. :tu:

Точността и consistency са много зависими от така наречения bedding. т.e. пълно съвпадане на всички точки между желязото и stock-a (алуминиев, дървен, пластик). Колкото и идеално да орязан стока, все пак има малко или много пропуски. Не е гаранция, че точността ще фръкне ама е piece of mind. Ако ти се занимава може да потърсиш допълнителна информация.

Ето един линк на един производител на алуминиеви шасита, който има висока репутация в моите стрелкови среди. Просто за обща култура.

https://www.gotxring.com/page/2/

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer