logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2020, 20:46       Заглавие:  "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Последен писък от руските ватни простори
:)
На нашето внимание се представя пистолета "Полоз" (някакъв вид змия , най-вероятно малък смок)
https://www.youtube.com/watch?v=kqVsOa7PCEo

В момента започват изпитанията му.
Презентират го като компакт , по-малък от "Удав" (който вече се произвежда серийно , предимно за армията и ССО)
9х19 мм.
15-18 заряден
Предназначен предимно за гражданския пазар и МВР.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2020, 21:09       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Много стърчилки по това нещо.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2020, 21:14       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
slaf4u написа:
Много стърчилки по това нещо.


Предполага се да го изчистят за времето на изпитанията. Обикновенно руснаците от презентацията до приемането на въоръжение се мотаят година-две.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2020, 22:21       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
slaf4u написа:
Много стърчилки по това нещо.
А-а-а-а, не може да бие Зиг Зауер :wink:

Виж предпазителя на блока вече ми докара киселини :x

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 04:44       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
JDredd написа:
Виж предпазителя на блока вече ми докара киселини

Взет е направо от ПМ. Даже формата май е същата. Дано съчетанието с външния ударник, не води към случаен изстрел, при изпускане, както е при ПМ, ТТ, Стечкин. Виж пренасочването към 9х19 е положително явление.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 09:16       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Б*си ... прилича ми на по-прецизно одялкан “Викинг” :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 10:27       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Полимерът кефи, гланциран един такъв...
Иначе гаранция е безаналогов, поредният убиец на Глок, НК и всички останали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 10:51       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Толкова могат, толкова правят. Само като му гледам предпазителя и водача на възвратната пружина и в мен се заражда неудържимо желание никога да не го докосвам. :DD :DD :DD

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 19:35       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Absolut написа:


Взет е направо от ПМ. Даже формата май е същата. Дано съчетанието с външния ударник, не води към случаен изстрел, при изпускане, както е при ПМ, ТТ, Стечкин. ....



Absolut, респект мен,
обаче тва със "случаен изстрел, при изпускане, както е при ПМ" лично съм го пробвал и при технически изправен пищов- ПМ нема как да се случи.
Не че им адвокатствам на рашките, но съм го пробвал на живо, лично. ПМ с взведен чук срещу стълби облицовани с полирана мозайка. Изпускане върху чука. Няма изстрел.
Както многократно съм казвал - за мен лично технически изправният ПМ има един мн. кофти бъг и това е възможността при бърза стрелба да спуснеш чука преди затвора да е в крайно предно положение. Тогави изстрел няма. И се налага да повториш на ДА за да гръмне пущината. Което неминуемо оказва влияние на точността и времето за реакция :wink:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 19:57       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Какво на мен ми хареса/не ми харесачисто визуалнно в "Полоз", видяно у клипа:

Хареса ми:
1. Профила на ръкохватката и най - вече намаляване обема й в горния край;;
2. Хареса ми уголемената скоба около спусъка - може да се работи с ръкавици :wink:;
3. Хареса ми накатката на предния край на затворния блок;
4. Хареса ми скосяването в предния край на затворния блок;
5. Харесва ми идеята за двустранно разположение бутона за освобождаване на пълнителя и предпазителя/декокера;
6. Наличето на пикантини е плюс;
7. Харесва ми калибъра на който са заложили (явно накрая почват да се усещат), както и вместимостта на пълнителите.

Не ми хареса:
1. Наличието на предпазител/декокер на затворния блок. В предвид съвременните стрелкови техники това е меко казано недоразумение.
Факта че предпазител/декокер мяза на ПМ-ския и си личе колко е сделан (примерно в понеделник, затова сигурно личат следите от механичната обработка :DD :D ), а не направен прилично и без забележки;
2. Изхвъргача също е копи- пейст на ПМ-ския, поне според мен;
3. Мерните прибори - прекалено ниски;
4. Чука - с прекалено малък профил. Едва ли ще е удобно да се взвежда на ръка. Като го правят - да са мислили и за това;
5. Можеха да сложат повече грапавини по ръкохватката.

В заключение - цнииточмаш са доста далече, ужасно далече от изкуството да създават КНО, поне според мен. Още се учат завалийте. Нищо, нека дерзаят. Надявам се да им се получи. За в бъдеще :tu: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 22:28       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
tsb написа:
ПМ с взведен чук срещу стълби облицовани с полирана мозайка. Изпускане върху чука. Няма изстрел.

Такава хипотеза предполага опериране с пищова и случайното му изпускане, докато ти е в ръката. Аз имах, по-скоро, в предвид случая, когато използваш предпазителя като декокер, за да спуснеш чука и да прибереш оръжието в кобура, с патрон в цевта. Тогава чукът е опрял където трябва и удар по него ми се струва крайно нежелателен. Иначе ПМ с взведен чук и патрон в цевта, не бих носил. То и Colt1911/2011 не бих, колкото и мускулни предпазители да има...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 08:24       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Полоза е служебна версия на Аспид, който е предвиден за спорт...
/Аспид пак е вид змия/ Ето го Аспид на база Удав е правен

https://www.youtube.com/watch?v=Q9A8HDPokJw

А този Полоз вече е с предпазител на блока барнат за "оперативники" милиционери и военни знаем са с масивни външни предпазители

https://psj.ru/nb-main/corruption/86456 ... ossii.html

Този змийска линия на ЦНИТОЧМАШ ...Удав...Аспид ...Полоз иначе се прави за доста кратко време ... доколко успешно ще видим...
Удав вече се прави серийно...за спортисти Аспид шанс няма това е ясно и е доправен в Полоз за милицията - идеално! :tu:

принципно какво означава това - да създадеш нов пистолет малцина са наясно...няколко човека у нас дето се занимаваха с копиране на HP и още нещо се опитахме онова с двата калибъра... неуспешно.
за подсещане кое накъде е в този бранш - икономически колоси като Англия Франция и Япония също нямат съвременен пищов...не знам дали и се опитват изобщо...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 09:08       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 721
Местоположение: Sofia
Пълна загуба на време е да се коментира поредния Франкенщайн на Прибор-точ-инж-маш-самовар.
Все едно да коментираме по снимки "новата" Лада,която е копие на старата Дачия,която от своя страна е старо Рено......
За всеки малко разбиращ от късоцевно оръжие е видно,че подобни недоразумения имат объркана концепция,комбинация от противоречащи си технически решения,ужасяващо качество на изработка и още куп недостатъци. Поредният "приет на въоръжение" образец,в тираж от 50 бр.,който никога няма да види експорт или втори тираж.....

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 09:11       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
MITKE написа:
Пълна загуба на време е да се коментира поредния Франкенщайн на Прибор-точ-инж-маш-самовар.
Все едно да коментираме по снимки "новата" Лада,която е копие на старата Дачия,която от своя страна е старо Рено......
За всеки малко разбиращ от късоцевно оръжие е видно,че подобни недоразумения имат объркана концепция,комбинация от противоречащи си технически решения,ужасяващо качество на изработка и още куп недостатъци. Поредният "приет на въоръжение" образец,в тираж от 50 бр.,който никога няма да види експорт или втори тираж.....

Прав си че няма смисъл от коментари по пистолета ...
Но това е първата чисто оръжейна тема от векове насам в този форум ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 09:44       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Poseidon написа:
икономически колоси като Англия Франция и Япония също нямат съвременен пищов...не знам дали и се опитват изобщо...

Тънката разлика е, че и трите държави притежават инженерен и технологичен потенциал да го направят, просто сметката явно излиза в полза на това да си купят за нуждите си готови, доказани модели и толкова. Рашките са наобратно, не могат, но за сметка на това, не спират с опитите.
Леко извън темата, Япония произвежда за нуждите на армията си, по лиценз на различни утвърдени фирми, значителна част от лекото си въоръжение, включително и SIG Sauer P220.

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Boarhunter, Станислав и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer