logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2020, 23:07       Заглавие:  The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Това което различава accurate rifle от останлите е спосбността да праща всеки куршум прецизно в една и съща посока. За да се постигне това всеки елемент на пушката трябва да бъде от най-високо качество. Оста на болта, иглата, затвора, патронника и цевта трябва перфектно да са съосни. Таланливи майстори с изклютелно точни машини могат да го направят. Много важен и супер качествен спусък за постигане на целта. Допуските не трябва да надминават 1/10000 от инча. Цевта трябва гаранитароно да има отклонение на диаметъра по малко от 1/10000 от инча.

Отделна тема е приготвянето на патроните.

Ето и новата ми придобивка, направена с горните изисквания.


Прикачени файлове:
e-41952.jpg
e-41952.jpg [ 308.11 KiB | Прегледано 5519 пъти ]

Прикачени файлове:
e-41940.jpg
e-41940.jpg [ 252.41 KiB | Прегледано 5519 пъти ]

Прикачени файлове:
e-41943.jpg
e-41943.jpg [ 195.04 KiB | Прегледано 5519 пъти ]

Прикачени файлове:
e-41947.jpg
e-41947.jpg [ 355.25 KiB | Прегледано 5519 пъти ]

Прикачени файлове:
e-41952.jpg
e-41952.jpg [ 308.11 KiB | Прегледано 5519 пъти ]


Прикачени файлове:
e-41967.jpg
e-41967.jpg [ 275.29 KiB | Прегледано 5519 пъти ]

Прикачени файлове:
e-41954.jpg
e-41954.jpg [ 90.79 KiB | Прегледано 5519 пъти ]


Първите изстрели

Първия изстрел - насочен през цевта (целиш жълтия центер) след това коригираш оптиката.
Прикачени файлове:
e-41991.jpg
e-41991.jpg [ 420.01 KiB | Прегледано 5519 пъти ]


След което още 4 изстрела за група - Всичките почти влезли в една и съща дупка. Електрониката изчисли група от 0.18 инча - това е по малко от 5 мм.
Прикачени файлове:
e-41997.jpg
e-41997.jpg [ 188.43 KiB | Прегледано 5519 пъти ]


Проектила е стандартен 7 mm, 184 гр Berger Hybrid

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 00:52       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Благодаря, че споделяш такива красоти! Няма много места дори в нета, където може да се види това, еле пък извън англоезичен форум.

Сега ще нахалствам с въпроси:

Какъв в болта? Какъв 7 мм е патрона? Ремингтън? Гарнитурата ламинат ли е, или орех? Много е красиво, но снайперистите не предпочитахте ли синтетика? Как се правят тези поръчкови цеви? Предполагам не са cold forged, а разпробиват заготовка? Как се отнася живота им към качествена промишлена цев? Предполагам, че бързите с високо налягане калибри с които стреляш, износват сравнително бързо цевите? Поне за 6.5 мм се твърди такова нещо, за 7 не знам. Каква е тази муфа, или корона на краят на цевта, изглежда надкалибърна?

Съжалявам за многото въпроси.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 04:50       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
А случайно да имаш впечатления от тези производители на цеви?

https://www.bruxbarrels.com/index.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 14:25       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
:tu:
Почти не влизам вече във форума, но това ми харесва и ще го слядя с интерес!
Успех!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 16:52       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Какъв в болта? Какъв 7 мм е патрона? Ремингтън? Гарнитурата ламинат ли е, или орех? Много е красиво, но снайперистите не предпочитахте ли синтетика?


Първо да уеднаквим понятията. Това което предпoлагам наричш болт е action or receiver, ламинат е stock.

Когато поръчваш receiver имаш хиляда хиляди варианта. Прегледай:
Kelbey's, Bat, Defiance, Borden, Remington, Savage etc.

Stock-a e Калифорнийски орех - след като желязната част беше направена, stock-a беше издялкан за да пасне точно (bedding, pillars etc - търси какво значи това). Fiber glass stocks са масова продукция, по-евтини са, приличат на боядисани trucks и изискват допълнителен bedding. Красивото дърво е отдавна приетo, като стандард за скъпите гладкоцевни пушки (Beretta, Perazzi, Krieghoff , Holland and Holland, Pedey etc). Ламинираните дървета са също добри (масова продукция). Имам един такъв за Ремингтон 700, който участваше в първата ми пушка. При супер добро пасване, няма какво да се промени.

Конфигурацията на free bore - a е за .284 cal, 184 gr Hybrid, Berger bullet.

Цевите произвеждани днес (особено тези с дебели стени) са state of the art. Ако погледнеш цените всички са почти еднакви, което ще ти каже, че никой не доминира пазара по отношение на качеството. Аз намерих Bartlein 33 инча, но другите са така също добри - Krieger, Lilja, Shilen, Brux etc .

Износване - обикновенно докато стрелят добре и се сменят. 1500-2000 изстрела е average. Знам хора, които ги сменят и под 1000 изстрела.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 17:06       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
buffalo_gt написа:
но това ми харесва и ще го слядя с интерес


Това би трябвало да е интересно за теб. The reamers (мисля райбер) могат да бъдат направени по твоя спецификация. В моя случай патронника (основната и шийката) е направен с максимален допуск 0.002. Гилзата е формувана от 6.5 х 284 Norma. Шийката е разширена до .282 диаметър. След което стените на шийката са струговани до 0.0135 дебелина (први я концентрична). И след като сложиш куршума външния диаметър на шийката не би трябвало да надвишава 0.311 инча.

След първите изстрели гилзата се формува в линиите на патронника. Матриците за формуване на изстрелявните гилзи са изработени с reamers подобни на патронника, но със съответните допуски.

Пропуснах - това отпред на цевта е tuner. Ние го дискутирахме преди известно време. То е да помогне на цевта да изхвърли патрона от едно и също място в следствие вибрациите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 18:16       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Yank написа:
Първо да уеднаквим понятията. Това което предпoлагам наричш болт е action or receiver, ламинат е stock.
Това, което той нарича болт, се нарича точно bolt. От него произлиза и наименованието на оръжието: bolt action rifle. Нищо общо няма с receiver.

Изображение

Yank написа:
Когато поръчваш receiver имаш хиляда хиляди варианта. Прегледай:
Kelbey's, Bat, Defiance, Borden, Remington, Savage etc.
Тъй, receiver-a го уточнихме. Ха кажи сега bolt-a какъв е.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 07:14       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
Ха кажи сега bolt-a какъв е.


Въпрсът на Amzon-a беше - Какъв в Болта?
Ама щом искаш специални подробности за самия болт ето:

Болта е ориентиран за дясна ръка и е хромиран. Движи superbly гладко и няма почти никакви луфтове. Тъй като Port-a е от дясно изстреляните гилзи се изхвърлят от дясно. Има опции, като поръчваш receiver-a, изхвърлянетo гилзите от ляво с дясна ръкохватка или два Port-a едната за изхвърляне на гилзите другата да вкараш патрон. Иглата се движи без засечки без да закача пружината. Заключва се бе затягане. It is blue printed. Разглобява се лесно с един инструмент, който пасва и на Remington 700 receivers. Изисква два вида смазки за мазно движение. Болта идва като неразделна част от action/receiver и цената заедно със competitive trigger e $1850.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 09:08       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Yank написа:
Болта идва като неразделна част от action/receiver и ... competitive trigger
Аз ей това исках да разбера.
А те от някоя от горните фирми ли са, или са индивидуално изработени за теб?

Yank написа:
Изисква два вида смазки за мазно движение.
Ако решиш да пишеш - ще ми е много интересно кои точно части на болта се мажат с една смазка, и кои - с друга. Аз лично за пръв път чувам за такъв подход и това определено привлече вниманието ми, а предполагам и не само на мен.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 10:01       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Yank написа:
Болта идва като неразделна част от action/receiver и цената заедно със competitive trigger e $1850.

Едно е сигурно, с цени не ни плашиш.
В БГ ширпотреба пушки струват толко. :happy:

Иначе интересна тема!

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 14:51       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Yank написа:
Изисква два вида смазки за мазно движение.


Цитат от e-mail

Цитат:
use Boretech, Break free or equivalent on bolt body . use white lithium grease or pro shot gold grease on back of lugs and cocking cam


При мен, action-a беше поръчка с определена спецификация. Чаках 3 месеца и кусур за изработката. Според действащите закони, само тази част от пушката изисква FFL формалности (10-15 минути).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 15:05       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
BornToDrink написа:
Едно е сигурно, с цени не ни плашиш.
В БГ ширпотреба пушки струват толко.


Никого не плаша бе - само се фукам :DD

Надявам се, че не си се уплашил и от 5 милиметровата група. И да споделя (видях, балистиката я вдяваш) вече седнах да препрочитам другата книга на Byan Litz "Accuracy and Precision For Long Range Shooting - Practical Guide for Rifleman". Искам да преценя какво ми трябва за да стана шампион - имам шанс :armed:.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 16:11       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Честито Янк , много красива пушка се е получила , прикладът е страхотен . Каква е цевта и за колко време ти събраха цялата пушка?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 17:42       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
SSG написа:
Честито Янк , много красива пушка се е получила , прикладът е страхотен . Каква е цевта и за колко време ти събраха цялата пушка?


Благодаря - всички много я харесват. Изниква въпроса как да я опазя при пътуване и тътрене по стрелбищата. Тежи 22 lbs и ако използвам твърд box, ще прибавя още 24 lbs. Току що получих един 54" gun case доста добре подплатен. Kато прибавиш 45 lbs gun rest (виж снимката) - a и други "дреболии", няма друг начин - използвам, както всички други, количка. Вярно, хамалогията е голяма за моите 80 години, ама кефа е ненадминат.

Цевта: Bartlain 1:8, 5 grooves, 33" преди нарязването. Отне ми 8 месеца - 3 месеца за action-a, 1 месец за iron work и 4 месеца за stock - a.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 18:25       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Yank написа:
SSG написа:
Честито Янк , много красива пушка се е получила , прикладът е страхотен . Каква е цевта и за колко време ти събраха цялата пушка?


Благодаря - всички много я харесват. Изниква въпроса как да я опазя при пътуване и тътрене по стрелбищата. Тежи 22 lbs и ако използвам твърд box, ще прибавя още 24 lbs. Току що получих един 54" gun case доста добре подплатен. Kато прибавиш 45 lbs gun rest (виж снимката) - a и други "дреболии", няма друг начин - използвам, както всички други, количка. Вярно, хамалогията е голяма за моите 80 години, ама кефа е ненадминат.

Цевта: Bartlain 1:8, 5 grooves, 33" преди нарязването. Отне ми 8 месеца - 3 месеца за action-a, 1 месец за iron work и 4 месеца за stock - a.


И аз съм с Бартлейн 5R 1:8 , само че моята е хеви палма(доста по-лека от твоята) и е 6.5 , на 28 инча остана. Иначе само с куфар можеш да я предпазиш максимално . В къщи най-добре да я съхраняваш изправена , доста ти е тежка цевта и ако я съхраняваш легнала на една страна , с времето може да се изметне леко ложата и да почне да опира в цевта, често срещано при пушки които главно седят легнали в куфар на едната си страна .


Yank написа:
Вярно, хамалогията е голяма за моите 80 години, ама кефа е ненадмината

Респект!
PDT_Armataz_23 PDT_Armataz_23 PDT_Armataz_23


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer