logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 21:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Няма за чета 440 страници за да ги отговоря ... Чичо Гугъл го има


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 19:31       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И една бърза тренировчица, освен за хвата, така и за стабилизиращите мускули на торса:

https://www.youtube.com/watch?v=CzLw6CSUn68

Без стабилизиращите мускули на торса, а само на хват, сгъването и разгъването от ниски/ неудобни позиции - ще става доста по-тегаво и бавно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2020, 16:25       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Начи ... хората са го правили вече

https://youtu.be/44b9y66FR7A


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2020, 20:11       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Тъй ....уточнихте ли хватовете ... кой е по по най ДКМ или стил Крис Коста или както доде

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2020, 21:34       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Мен ми е както дойде


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2020, 22:25       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Тъй ....уточнихте ли хватовете ... кой е по по най ДКМ или стил Крис Коста или както доде

GOPNIK TACTICAL естествено МАДАФАКА... волумето на MAX: :armed:

https://www.youtube.com/watch?v=geXqiI3l1ms

Коча за мЪдете, и 2,03 сек. за събрана 10-ка на 5 ярда... :D Иначе то и аз съм 110+ кила понастоящем, но Тоджито това де ми го прати днеска да го гледам - още се хиля като тиква, невиждала кратуна. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 05:16       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:

https://www.youtube.com/watch?v=geXqiI3l1ms

Коча за мЪдете, и 2,03 сек. за събрана 10-ка на 5 ярда... :D Иначе то и аз съм 110+ кила понастоящем, но Тоджито това де ми го прати днеска да го гледам - още се хиля като тиква, невиждала кратуна. :DD

Голямо стрейфане - Counter-Strike на живо. :-) Не знам дали в бригадата в Карлово имат подобни упражнения, но ако нямат би трябвало. Достатъчно кадри има от всичките войни напоследък, за да се види колко са полезни такива тренировки. Само това с въртенето на главата след стрелба не го разбирам. Мода ли е някаква?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 07:37       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Само това с въртенето на главата след стрелба не го разбирам. Мода ли е някаква?

ТенкЮ, 360 градусовото сканиране на SUL е нещо, на което Бай Американец/ вашите SWAT инструктори... много държат! По спомени, ако пропуснеш сканирането, ти го чаржеха колкото два или три "мис"-а... демек, автоматично отпадаш от топ класацията. А Гопник требе да е тактикЪл, неизбежно е. :happy: Бтв, всичко е for entertainment purposes only... сериозни теми нямам грам желание повече да коментирам... начи, като отваряш ъгъл/ "режеш тортата"... в момента, в който можеш да видиш/ стреляш по целта - от теб требе да се види/ стърчи от укритието най-много 1/3 от главата и оръжието/ пушката! Точка. На разни "тактически" курсове/ стрелби, ако ти е труден този специфичен наклон на тялото... от кумова срама, от лявата страна, поне си обръщай пушката на лявото рамо, и подхождай/ си прехвърляй тежестта на левия крак, който ти идва малко напред, инак става хептен смехория... но ако тръгнеш нещо да кажеш - те изкарват, че не можеш да си хванеш правилно пушката. :DD Се занимавам вече единствено с моя командос, това й е ТРЕТА стрелба с калашоподобното... и аз засега съм много доволен. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 11:01       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Хватове, стойки ... хабене на клавиатури ... бля бля :-D
Силни сме от дивана всички, спор няма ... докато не идем на полигона!
Както се изписаха намсе реда и коментари, всичата техника си зависи и се определя от задачата ... и давам пример веднага:
За УжасТ на некои потребители съфорумници, требе да уточня, че в момента съм само 104кг.
Задачата: 100м., позиция прав, 30 патрона 7,62х39 на пълен автоматичен, в мишена 70см висока и 50см широка, на механика!
Оръжието: “Арсенал” AR M5F41 - 415мм цев, сгъваем надясно тръбен приклад, компенсатор тип “лъжичка” (като на АКМ)
Условието: 30 дупки, като е добре за ефект и да се движа напред!
На тренировката сложих един РД “Вортекс”, предварително прострелян ... което даде мегдан да пробвам C-clamp grip ... малиии 18 дупки само
Махнах прибора и останах на механика. Хвата ми е почти като “безименния” хват на Онокой от линка, от предният ми пост.
Само че, аз издърпвам лявата длан толкова назад, че малкия пръст да легне върху пълнителя, безименния в ъгъла между пълнитела и цевната кутия, а с останалите хващам ложата. Палеца го законтрям на пикатини планката на 9часа на ложата, сочейки напред.
Изключих стрелбата в движение, заключих приклада с рамото (аз прикладвам по вътрешно, като го слагам на външния ръб на гръдния мускул)
Резултата беше 24 дупки, като разликата с предвата стрелба беше, че в земята се удариха само 2-3 куршума, останалите трябва да са отишли високо.
Така, че другарчета, требе си тренировки и много патрони за да се намери на всеки най-удачната Стойка/Хват/Прикладване/Работа с УСМ/ дори ако щете и Дишане


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 15:39       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдаа...дишане ...забавления...помпане...няма лошо...темичката обаче е за хват на калаш...как да дишаме и сецаме е следващия левел... :tu:
по следващия левел е как да се бием в екип и прочие висини...докато стигнем левела как да застреляме свиня в гората...

и тук некак си за спортна употреба говорим се пак...

Сега...от огромото инфо нормалния човек трябва да си подбира източниците...
някой тествал...друг се състезавал и напомпал за 1сек 6 изстреля...оффф..
Показва чемпион мира /световен шампион/ от калак тийма Роман Халитов...ПОКАЗВА и СРАВНЯВА различни хватове, а именно добрия стар социалистически ДКМ...и по иначе малко
няма нужда да се коментира ...просто който желае може да усвои нещо да го модифицира и прочие...
ето как е хвата на световен шампион от това калаче до 12к гаубица показвах същия стрелец назад

https://www.youtube.com/watch?v=IFhb6iroffA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 19:10       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Това за спортната стрелба не фигурира в заглавието на темата, така, че ...
По презумпция разглеждаме всички видове хватове по всички направления - спорт, лов, армейско-полицейски, клавиатурна диванни изпълнения ... а защо ли не и държите на оръжието в положение “За почест”


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 19:43       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Показва чемпион мира /световен шампион/ от калак тийма Роман Халитов...ПОКАЗВА и СРАВНЯВА различни хватове...

... с тунингована карабина + пистолетен патрон. :DD С един АКС-47 обаче, де масово ни се водят зачислени - нещата ще изглеждат по коренно различен начин. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 19:47       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
За УжасТ на некои потребители съфорумници, требе да уточня, че в момента съм само 104кг.

Сакън, нИдей да сваляш повече... калаша/ калашоподобното си сака преди всичко щангички и маса... от третия закон на Нютон не може да се избяга. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 20:08       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
Показва чемпион мира /световен шампион/ от калак тийма Роман Халитов...ПОКАЗВА и СРАВНЯВА различни хватове...

... с тунингована карабина + пистолетен патрон. :DD С един АКС-47 обаче, де масово ни се водят зачислени - нещата ще изглеждат по коренно различен начин. :wink:

Докога бе, Геле?
ДОКОГА?
Ето същия стрелец с доста по-тежка пушка от акс...
https://www.youtube.com/watch?v=Q-FrpbxeQZQ

Доообре... не казвам, че тоя хват е неква религия...ама се пак световен шампион така стреля...от флоберка Ар15 до 12к е едно и също бре !
чуваш ли го какво обеснява...така се стреля "бистро и метко"

като хванеш пред пълнителя не е така. лично го казва и показва...

Аз на тебе ли да вервам на Тоджито ли или на Цоньо дето пък подозира че патроните горе на 12к били лабави...

ама ти с Тоджито и останалите ... да ви повервам...ама кое състезания взехте бе мен? :roll:

не говоря за лов за тестване на 10 000 патрона дето ше откапеш и ше си сложиш автомата на дедовия като Тоджито...

ПРОСТО се опитвам да Ви покажа друга гледна точка...

КОЯ?

Ами световен шампион у нас засега няма...
американци има ама не ме кефят...Микулек пук го обявихте за мишка та ви показвам руснак...

Въпроса е че не искате да разберете...тоест: "дебелия плешив чичка пак се праи на умен и показва филмчета у форума"...да ок...

Но позагледайте го тоя и ще разберете защо досега няма световен шампион българин...ще има сигурен съм ама трябва време


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2020, 20:18       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Докога бе, Геле?
ДОКОГА?

Ти тъпо и упорито не искаш/ или пък наистина не можеш да направиш разлика между СТОКОВ 7,62х39 мм калашник/ калашоподобно... и тунигована СПОРТНА карабина! А, утре планирам да пострелям малко и с малокалибрената "арка"... та, мислА да пробвам хват само с два пръста върху хендгард-а. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer