logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 04:08       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rdgeorgiev написа:
Зиг зауер работят здраво над мелез между Ар и Ак и пружината при MCX/Mpx е над болта, подобно на Ак което според мен е положителна стъпка. Иначе и аз мисля че пружини те не обичат жега, тоест работят много различно в зависимост от това дали са студени или горещи, но знае ли човек какво творят в момента по света. Може би ако буталото е с къс ход и няма директно обтичане на пружината с горещи газове, нещата ще станат.

По отношение на прикладите, мисълта ми беше, че с малко тунинг неща като телескопичен приклад, подвижни външни частни и др, се решават лесно и надеждно. За мен най големият минус на Ак е постоянната цев. Ако Ак-то беше Лего като Ар и с унифицирана конструкция, нямаше да има равен.


Газовото бутало при ЗИГ 550 и неговия ход е като при АК, а ръкохватката за презареждане изпълнява задапата на свързващ елемент между стеблото на бутало и рама.

При калаша и по точно при РПК 16 която си е чиста проба един автомат с дълга тежка цев е направено това


https://youtu.be/tmaglEJ5Qb0


То на тема температура и цеви може да се каже, че и цевите не понасят температурата ако искаме да работят точно дълго време.
Обърни внимание, че при всички нови оръжия ложите така са направени, че да се извежда температурата много бързо, а да не се задържа

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 08:35       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Виж сега Sig къде слагат пружината при MPX - прицелен за заместител на HK MP5. Мисля че има потенциала само трябва да си преболедува детските болести.

https://www.youtube.com/watch?v=TVNzuDWwDjw

Не знам доколко е редно да го наричам АР това нещо, но такава Арка с бутало и пружина в цевната кутия е направо сбъдната мечта. Събира в едно най-добрите страни на двата свята.

Между другото винаги съм се чудел защо на АК не му се сменят цевите като на РПКтата. Дали е въпрос само на снижаване на производствените разходи или има и някакви конструктивни пречки, примерно необходимост от по-солидна цевна кутия или нещо друго подобно, което в крайна сметка пак оскъпява.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 11:47       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rdgeorgiev написа:
Виж сега Sig къде слагат пружината при MPX - прицелен за заместител на HK MP5. Мисля че има потенциала само трябва да си преболедува детските болести.

https://www.youtube.com/watch?v=TVNzuDWwDjw

Не знам доколко е редно да го наричам АР това нещо, но такава Арка с бутало и пружина в цевната кутия е направо сбъдната мечта. Събира в едно най-добрите страни на двата свята.

Между другото винаги съм се чудел защо на АК не му се сменят цевите като на РПКтата. Дали е въпрос само на снижаване на производствените разходи или има и някакви конструктивни пречки, примерно необходимост от по-солидна цевна кутия или нещо друго подобно, което в крайна сметка пак оскъпява.


При РПК никога не се е сменяла, заменяла цевта, но при новата РПК 16 това го видя, че е въведено.

Принципно цевната кутия на РПК е по здрава/ масивна в областа на патронника от АК

Това за новия ЗИГ е добре но къде отива баланса....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 14:36       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
boreto написа:
Не виждам особени разлики с 416.

Не си единствения. Цялата тази схема, според мен, няма общо изобщо с оръжието. Администрацията на Меркел беше вдигнала отдавна мерника на НК.
Сега просто ги довършват.

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 14:40       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
PufGun написа:
На тема възвратна пружина швейцарците в техбия ЗИГ 550;551 са я поставили на стеблото на буталот...за мен нещо не е много добре

Имам 551 и съм му навъртял доста изстрели..кога следва да се скапе? Твоят кога започна с проблемите?

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 15:32       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ЗИГ нямам, но съм стрелял доволно да го оценя кста стрелба. Едно от нещата което не харесвам е това с пружината, второ пластмасовите пълнители + цената която е неоснователна

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 16:09       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
m1911a1 написа:
boreto написа:
Не виждам особени разлики с 416.

Не си единствения. Цялата тази схема, според мен, няма общо изобщо с оръжието. Администрацията на Меркел беше вдигнала отдавна мерника на НК.
Сега просто ги довършват.


Всъщност с изключение на перфектната репутация на 416, при която са отстранени повечето проблеми установени при експлоатацията и през последните мисля 15 години.
Не виждам лошо да спечели друга фирма, но очаквах нов дизайн и малко поглед в бъдещето. Аз бих си поиграл с HK 433, в него има доста немска традиция съчетана с модерен дизайн и изглежда добре измислен.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 16:20       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Като някой ми заприказва за Г36 колко прегрявала или как ставала неточна винаги се сещам за едно видео. Гледал съм доста видеа, в които една система се експлоатира докато се взриви. 8-900 изстрела и всичко предава богу дух. Тук и след запалването на ложата си стреля все така добре.

https://www.youtube.com/watch?v=iTbTyFloelc&t=156s

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 17:43       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
m1911a1 написа:
boreto написа:
Не виждам особени разлики с 416.

Не си единствения. Цялата тази схема, според мен, няма общо изобщо с оръжието. Администрацията на Меркел беше вдигнала отдавна мерника на НК.
Сега просто ги довършват.


Когато политиката се намеси винаги нещата се засират. Сега НК събирали под знамената цялото си адвокатско войнство, така че мача не е свирен, но вече смърди.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 17:49       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
PufGun написа:
ЗИГ нямам, но съм стрелял доволно да го оценя кста стрелба. Едно от нещата което не харесвам е това с пружината, второ пластмасовите пълнители + цената която е неоснователна


ЗИГ много са бързали да пуснат Mpx. Това може и да значи, че са искали да изпреварят някого с подобна конструкция, обаче си навлякоха предимно подигравки и недоволни клиенти. За една година от пускането искараха ген. 2 и ген. 3 доработки на всичко що са правили те.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2020, 08:57       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Мдаааа... Не очаквах чак толкова бързо да ги ошамарят, но ХК са голям машина.

https://www.overtdefense.com/2020/10/09 ... nel-mk556/

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2020, 09:06       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама чакай сега...освен банална кражба /Хайнел са нарушили Хеклер патенти/ има още криминални елементи...
Сделката е за около $300млн... скивайте как е в Германия за такива пари...а това не е чак толкова едра сделка...
Цитат:
BusinessInsider.de also reported that BAAINBw lawyers had found that there was a secret, and apparently unlawful, written agreement between the legal department of the BAAINBw and Haenel after the final round of bids had officially be submitted by the companies.

BusinessInsider.de също така съобщи, че адвокатите на BAAINBw са установили, че е имало тайно и очевидно незаконно писмено споразумение между правния отдел на BAAINBw и Haenel след окончателния кръг от оферти, представени официално от компаниите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2020, 10:02       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Е*еш ли му майката как е наистина. На няколко места се подчертава ограничена отговорност на Хенел, а и това тайно и незаконно ПИСМЕНО споразумение с правния отдел на възложителя за което всички мълчат много е мътно. Ти ако тръгнеш да се биеш с някой голям за апетитна поръчка, точно негов патент ли ще откраднеш... Или Хенел са си мислели че имат здрав гръб за такива игрички и са сбъркал или ХК са извадили здравия гръб да разкарат малкия, но с ограничена отговорност за да не се вдига много излишен шум или най-вероятно конкурсът е бил ХК срещу ХК и другото е парлама.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2020, 15:57       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
rdgeorgiev написа:
А иначе спъва всичко що изключва приклад, като булпъп или сгъваем приклад. Тук не визирам жалките напъни да се предложи на пазара сгъваем приклад за ар (има такива ама не ми се търси че пиша от таблет). Да не говорим за онези недоразумения, които наричат АР пистолет заради късата цев и липса на приклад. Нищо че тръбата си стърчи гола назад.
Тука има известно неразбиране защо именно се правят "пистолетите" от АР, както и че булпапа не е толкова по-добър като с-ма щом го споменаваме и него, да не говориме, че няма нищо като жалък напън при слагането на сгъваем приклад за АР, просто военните няма да изберат такъв вариант по разбираеми причини. Съвременното оръжие трябва да е модулно и ако говориме за жалки напъни, това са предимно напъните да се докара калашника до това състояние - когато се направи приблизително модулен, като в последните варианти, се губят други принципи, които именно са качествата на един калашник.
Конкретно по темата, аз се чудя как германците са отишли на пушка с магпулски и еврейски гарнитури, не са от най-добрите или качествените, да не говориме, че има известно разминаване м-у снимката от новината и разглобеният модел... И никой не казва сгъваемите мерници дали са метални или полимерни, трудно ми е да си представя военни да подкарат полимерни мерници на нова пушка...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 09:54       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Защо се правят пистолетите АР? Питам съвсем сериозно. Ако има някаква обективна причина, различна от бръкване по джобовете на клиентите, ще ми бъде интересно да науча. Подозирам, че е за да заобиколят законовите бумащини за регистрация на къса пушка, но ако има и друго - пиши.

И да видя, сгъваем приклад на АР за военна употреба, пак няма да повярвам, така че това изобщо не влиза като опция, но ако се продава добре - правят го. Въпреки това напъна си остава жалък защото вкарва някакъв безсмислен но податлив на проблеми механизъм в конструкцията. Ти би ли си купил/сложил сгъваем приклад на АРа и защо?

За модулността при АК, силно вярвам, че пречките са финансови, а не конструктивни. При положение, че себестойност на Лего АК ще гони ХК или Зиг (да не кажа че при фреза, вероятно и ще надхвърли), много ясно, че това обезсмисля упражнението.

Не ми се вярва особено снимката да показва точно конкурсната окомплектовка за германците.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, Majestic-12 [Bot] и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer