logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 13:00       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Ivo III написа:
моите изказвания са в резултат от слагане на етикети


Ivo III написа:
стрелци тип - офис планктон


Ivo III написа:
тоталната щета на всички нива на обществото ни от началници и служители до експерти и разбирачи и обикновени търгашковци и всички други занаятчийски свободни професии изпържени мозъци от соц пропаганда и никаква експертиза


Ти като какъв "етикет" се самоопределяш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 13:03       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
каквото повикало - такова отговорило :D

вече съм .. просто организатор :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 13:05       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Геле, ако обещаеш да дойдеш на състезанието в Плевен ще ходатайствам пред организатора едната сцена да е новия дрил на морската пехота на САЩ. Имаме ли сделка?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 13:25       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Баян написа:
Геле, ако обещаеш да дойдеш на състезанието в Плевен ще ходатайствам пред организатора едната сцена да е новия дрил на морската пехота на САЩ. Имаме ли сделка?

Тцъ, сега събирам кинти да го стрелям същия КУАЛ и със служебната "арка" на Лозен. Та, оставете го Геле вече - от никого нищо не искам! Плесна Иво по-назад в темата, че спортистите били 100 пъти по-бързи. Аз на свой сред съвсем приятелски го бъзнах за КУАЛА на Морската пехота на САЩ с пушката, като после да го врътне и с пищова - да видим тунингованата му "тройка" дали ще обърне стоковата ми "четворка" с фабрични патрони на 23 метра, но нещата пак подеха в неприятна посока и завършиха с тягостна комуникация - с ръждивия си стоков "калаш", ала бала. За мен, за пореден път, това е израз на тежка комплексарщина, и място сред вас аз нямам. Да сте живи и здрави!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 16:03       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Баян написа:
Геле, ако обещаеш да дойдеш на състезанието в Плевен ще ходатайствам пред организатора едната сцена да е новия дрил на морската пехота на САЩ. Имаме ли сделка?

Тцъ, сега събирам кинти да го стрелям същия КУАЛ и със служебната "арка" на Лозен. Та, оставете го Геле вече - от никого нищо не искам! Плесна Иво по-назад в темата, че спортистите били 100 пъти по-бързи. Аз на свой сред съвсем приятелски го бъзнах за КУАЛА на Морската пехота на САЩ с пушката, като после да го врътне и с пищова - да видим тунингованата му "тройка" дали ще обърне стоковата ми "четворка" с фабрични патрони на 23 метра, но нещата пак подеха в неприятна посока и завършиха с тягостна комуникация - с ръждивия си стоков "калаш", ала бала. За мен, за пореден път, това е израз на тежка комплексарщина, и място сред вас аз нямам. Да сте живи и здрави!


недей така сега
ние не търсим конфронтация .. имаме си цел, визия и си драпаме по пътя си

например, ние спортистите имаме добри индивидуални стрелци .. но на ТеамВорк като видяхме как ни отвяха СКСО/68 .. си дадохме сметка и почнахме да работим в екипи и да наблягаме над екипната работа
ама не си мерим кой колко е .. а помагаме взаимно, където можем, нито те ни се присмяха, нито ние на тях .. и да ги предизвикваме в дуели

като толкова искате да се стрелят УС дрилчета, или украински ... какво правите за целта?
организирайте семинарче, организирайте някакво надстрелване и ще има участници .. както Велизар прави на Вакеро с карабини и все повече нови че и стари стрелци ходят
ама така да ходим като самотни каубой, да се снимаме самостоятелно ... малко хора ще го направят

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 16:17       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
ubboto написа:
Poseidon написа:
това да с ъпгрейдите за военните трябва да се внимава...тези спортяжки портвани ложички набият ли се с кал нещата стават различни...

То затова военните тунинг конструкции са ти затворени както отстрани, така и отпред. Портвана ложичка, да, за фън и спорт - екстра, но да лежиш/ пълзиш с нея в калта. Снимката, споделена от Беер-а:
!

Да ? Пишем M4 SOPMOD Block 3 и какво виждаме при американските специалци ? О ужас ...портвани ложички на кило. Напиши на SOCOM че правят голяма грешка и портваните ложички не стават за пълзене в кал....

И за капак конфигурацията идва от Гейзли.


https://youtu.be/6EKQ5PtqQO0



който е ползвал някога Млок и му се налагало да прикача нещо .. няма нужда да му се обеснава :)
обаче .. на снимката се вижда, че е газова !!!

14ка но е Мидле газ

Изображение


Изображение

и с гооолям пламегасител :happy: и маааалко компенсаторче

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 21:08       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
https://soldat-und-technik.de/2021/03/b ... -vergeben/
В Германия нещата са в развитие.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 12:39       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ама не си мерим кой колко е .. а помагаме взаимно, където можем, нито те ни се присмяха, нито ние на тях .. и да ги предизвикваме в дуели

като толкова искате да се стрелят УС дрилчета, или украински ... какво правите за целта?


Ми, кътаме си парички, и ходим да си ги стрелме. И с пушката, и с пищова. Самосиндикално. И така е от години. Е, и?! Даже част от тях ги има изведени в отделен раздел - рейнджмастърския. Да се види какво и как стрелят най-големите на Запад, и да си сверим ние часовника тук.

За "предизвикването на дуели", предизика ни Игор Бондар от Украйна - след първоначалните търкания, отидохме/ стреляхме/ видяхме къде сме в ефира, и отношенията ни понастоящем са повече от топли. Като пак самосиндикално - може да отидем да гръмнем и на полигона им във Виница.

Ако ти ми стреляш някой световно наложен КУАЛ, и особено армейски или полицейски такъв - въобще, ама въобще нямаше да го правя на въпрос! Отивам/ стрелям/ споделям - това ако не сме заедно на полигона, де - и после коментираме и анализираме. Какво "присмиване", какво "предизвикване"... ум не ми го побира!

За "дрилчетата" вече, пробвай се да вникнеш в идеята на украинския "АК-челлендж" с развъртането. На тези дистанции, по тази цел, от съответната стартова позиция - 5 секунди ти е границата, под която не можеш да слезеш без максимално изчистена техника. 5,20 дори - някъде грешиш или прекалено се бавиш. "Ма, само за "алфи", и то от нашите". Окей, но тук идеята е друга: макс скорост --> отпускане на газта --> макс скорост. Та, ако си наясно с това, какво искаш да разиеш/ постигнеш като качества - "дрилче" не се мисли много лесно/ ей така от нищото. Виж, ако не си наясно/ не ти пука какво въобще "дрилиш" - е без значение, да.

За мишената ви вече, Боро като даде идеята преди 15 - 20 години, тогава масово се стреляше в стил "тактическа костенурка" - главата забита между раменете, а лактите изпружени до откат и заключени. Затова така изглежда силуета й. Тази техника, едно че в наши е тотално е отречена, а и друго - във всички западни КУАЛ-ове вече ти се търси чист ХЕДШОТ, дори и на карабинските. И то не просто "хедшот", а в "coffin"-а, наложен/ очертан на главата. Тогава се счита за попадение по мишените на американската армия. Вие как ще го стреляте това?! По тази част, де стърчи над картона - ми, добре, да видим какво ще се получи на 23 метра. :-)


п.п. Понеже стигна до мен, че някой бил питал - да отговоря: На спортно имам останала само една дълга цев, която и тя тази година пътува. Занапред с ДНО ще се стреля само с това, което има служебно на "Лозен".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 12:43       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
strike написа:
https://soldat-und-technik.de/2021/03/bewaffnung/26072/hk416-a8-wird-system-sturmgewehr-bundeswehr-bmvg-will-auftrag-an-heckler-koch-vergeben/
В Германия нещата са в развитие.


развиват, развиват . и накрая ще изкарат газова версия и Хеклерите :DD

ХК имаше някакво леко предимство .. около 2000 година
имаха по качествени цеви и материали ..
но дори тогава буталния хек с качествена цев изкарва по малко от обикновен американски газов шмайзер

но вече .. всека нормална АРка е с CMV (хром моли ванадии) цевка и качествени материали, пружини и т.н.
въобще днес няма една причина да се избира бутална .. освен сантимент да мясате на някой


има и нещо много гадно .. буталните кабумват жестоко, докато газовите понасят леко щетите и избива през пълнителя както са проектирани .. не че ще стрелят отново, но по малко щети за стрелеца

но и двете не могат да се метят с АК системите :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 13:01       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ама така да ходим като самотни каубой, да се снимаме самостоятелно ... малко хора ще го направят

Сега пък "самотни каубои". Като върша работа/ стрелям някой нов дрил или КУАЛ - предпочитам да съм сам, за да го осмисля и да се концетрирам по-добре, да. А иначе самосиндикално/ на частно по стрелбищата и полигоните съм от 10 години - та и тезата ти за "самотното каубойство" се пропуква. Просто щото фактите говорят друго.

А и друго не мога да разбера аз: Какъв е проблемът, че някой вижда нещата по-различно, и съответно ги стреля така?! Аз поне, гледам да се аргументирам отвсякъде - къде/ как/ защо. Но МОЯТА ГЛЕДНА ТОЧКА да тръгна силово да я налагам на някого - не, никога! Аз така ги виждам нещата, така работя, ако не ти е окей - прав ти път, свят широк! Важното е повече хора да стрелят, и стрелянето като цяло да се развива.

Да, искаше ми се някои неща да тръгнат в друга посока, дадох аргументирани предложения - не се получи. "Ние, ние, ние"... ми добре, Вие! Спортни ложи на военни пушки :oops: / нещо по темата все пак... да, определено предпочитам и занапред да тичам по друга писта.


п.п. СорЕ на аудиторията за дългите обяснения, но просто нямаше как да остана длъжен. Все пак, последно мое мнение по темата! Модераторите да позачистят личните съобщения, и да се пише по същество! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 13:26       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Сега пък "самотни каубои". Като върша работа/ стрелям някой нов дрил или КУАЛ - предпочитам да съм сам, за да го осмисля и да се концетрирам по-добре, да. А иначе самосиндикално/ на частно по стрелбищата и полигоните съм от 10 години - та и тезата ти за "самотното каубойство" се пропуква. Просто щото фактите говорят друго.

А и друго не мога да разбера аз: Какъв е проблемът, че някой вижда нещата по-различно, и съответно ги стреля така?! Аз поне, гледам да се аргументирам отвсякъде - къде/ как/ защо. Но МОЯТА ГЛЕДНА ТОЧКА да тръгна силово да я налагам на някого - не, никога! Аз така ги виждам нещата, така работя, ако не ти е окей - прав ти път, свят широк! Важното е повече хора да стрелят, и стрелянето като цяло да се развива.


долавям някакъв дисбаланс в написаното ..
хем искаш самосиндикално да си стреляш .. хем искаш масово да се стрелят твоите любими упражнения?

хората не са запознати .. нито с правилата, нито ще вложат толкова усилия
има нужда от курсове, семинари, обучения .. някой да нареди сцена, дрил, да каже правилата, да запише данни

нужна е организация да стане масово .. това не е силово ... е тук се къса нишката според мен


ubboto написа:
Да, искаше ми се някои неща да тръгнат в друга посока, дадох аргументирани предложения - не се получи. "Ние, ние, ние"... ми добре, Вие! Спортни ложи на военни пушки / нещо по темата все пак... да, определено предпочитам и занапред да тичам по друга писта.


виж че и американските специалци .. взимат ложа от цивилна фирма, която прави за спортяги пушки и ложи
дори не взимат цяла нова пушка! ... а ъпгрейдват старите си шмайзери! .. с фрее флоатед ложи с Млок, CMV цеви с нова газова система, компесатори/пламегасители, нови пружини и дреболии

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 20:58       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
От задание за модернизация на АК47, преминахте през модернизация на M4 и стигнахте до хватове и дриловете. Модернизацията на АК не трябва да е само оптична, тоест външна с приклади, капаци, хендгардове и ръкохватки. Може да се пипнат някои неща по механиката! Има компенсатори, буфери и DPM пружини за намаляване на отката. Може да се модернизира и олекоти затворната рама и буталото. Може да се пипне УСМ за по-къс ход и по бърз сплит. Затворна задръжка няма как да се направи заради особеностите на цевната кутия, но може да се пригоди чрез специални пълнители или чрез лоста на селектора за стрелба. Всичко това може да бъде направено от наши оръжейници и не струва скъпо. Който е разглеждал моята карабина знае за какво говоря. Бързилов може да потвърди как само един компенсатор и буфер променят цялото поведение на оръжието.
Не е голяма новина, че военните ползват спортни хендгардове за М4. Процеса по прилагане на иновации в спорта и армията е двустранен. Често се случва спорта да използва военни разработки и обратно във военното призводство да се прилагат спортните технологии.
Относно провежданите стрелкови мероприятията на Вакеро, всеки който иска да се пробва на дрилове или да разгледа различни тунинги на карабини е добре дошъл. Всичко започна от това да не съм сам когато стрелям, а сега вече от желаещи почти не ми остава време за стрелба :) За следващият Rifle Drill Challenge на 11.04 ще направим първите три упражнения от новия КУАЛ (каквото и да значи това) на щатските марини. Геле го каня най-официално да направи демонстрация и да се сбори с участниците, които въобще не са за подценяване ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 22:02       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Zakira написа:
От задание за модернизация на АК47, преминахте през модернизация на M4 и стигнахте до хватове и дриловете. Модернизацията на АК не трябва да е само оптична, тоест външна с приклади, капаци, хендгардове и ръкохватки. Може да се пипнат някои неща по механиката! Има компенсатори, буфери и DPM пружини за намаляване на отката. Може да се модернизира и олекоти затворната рама и буталото. Може да се пипне УСМ за по-къс ход и по бърз сплит. Затворна задръжка няма как да се направи заради особеностите на цевната кутия, но може да се пригоди чрез специални пълнители или чрез лоста на селектора за стрелба. Всичко това може да бъде направено от наши оръжейници и не струва скъпо. Който е разглеждал моята карабина знае за какво говоря. Бързилов може да потвърди как само един компенсатор и буфер променят цялото поведение на оръжието.
Не е голяма новина, че военните ползват спортни хендгардове за М4. Процеса по прилагане на иновации в спорта и армията е двустранен. Често се случва спорта да използва военни разработки и обратно във военното призводство да се прилагат спортните технологии.
Относно провежданите стрелкови мероприятията на Вакеро, всеки който иска да се пробва на дрилове или да разгледа различни тунинги на карабини е добре дошъл. Всичко започна от това да не съм сам когато стрелям, а сега вече от желаещи почти не ми остава време за стрелба :) За следващият Rifle Drill Challenge на 11.04 ще направим първите три упражнения от новия КУАЛ (каквото и да значи това) на щатските марини. Геле го каня най-официално да направи демонстрация и да се сбори с участниците, които въобще не са за подценяване ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Много сте ми далеко но там нещо се коментира за 500 ярда май и се играе 3 дена
П.П. Живушите в батка сити чакаме резултата от делиорманския дрил с преобладаващ Демиржлери привкус + града на двете кули....
Забележка: Малко са хората които знаят, че го стрелях с възпален нерв....
П.С. 10 изстрела по 6 цели на дистанция от 10 до 25 метра поразени за 11,95 прави ... .... сек за изстрел...
:wink:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2021, 06:43       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Вчера на Rifle Drill Challenge треляхме първите три упражнения от USMC Qualification:

https://youtu.be/YM7alf-OkEs

Геле, беше поканен защо не дойде? Можеше да покажеш майсторско кормуване на калаша!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer