logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 08:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 20:39       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
rdgeorgiev написа:
Когато РД е изнесен напред прицелването става по-бързо, за сметка на прецизност

оп, това .. не е вярно
даже отзад има повече грешка .. защото по лесно се прави паралакс

rdgeorgiev написа:
но тъй като АК не е с плаваща цев и има термо мостове между тръбичката, цевта и ложите, жегата не е много здравословна за оптика, електроника и батериите, които евентуално ще се закачат там. Затова е добре релсата да е на капака.

това също не е верно, поне при моята ложа
с ложа Крук .. дори е по студена ложата от дървената и се охлажда много по добре


rdgeorgiev написа:
Армейското оръжие трябва да може да се чисти "на крак" без инструмент.

rdgeorgiev написа:
Затова и тръбичката трябва да може да се сваля без болтчета.

че защо трябва да се сваля, като се бърка отзад .. нали и шомпал искат другарите да има :)

направо съм в :shock:


Бързилов, в голяма грешка си. Т- клас и тактическажстрелба на теорияжса едно но на практикаждве различни. Повтарям го за незнам си кой път. Това което си сътворил е хубаво и полезно, но знаеш ли че съм виждал калаш който се " заварява от непочистено " и съм го зареждал с крак за да се раздвижат частите....
Недей бърка нещата спри да мислиш като спортист и да лежиш на опита си с 9изстрела
Tacticool няма нищо общо с Tactical.
Трудно е да го усмислиш това което ти гоказват. Добре е че сме големи хора и комуникираме нормално, но за да го разбереш ти трябва нещо друго за да излезе истината на яве която е някъде по средата.
П.П. Може цевта на калаха от вътре да не я забърша т.е. да сваля грубото, но камера тръбичка ще ги забърша и смажа, а газовото бутало ще почистя. Материал за чистене дал господ много. Това като го направиш си решаваш на 95 % проблема със задръжките при системата АК, а зада се случи се иска не да бръкнеш с шомпола..., а да свалиш тръбичката и т.н. Концерн Калашников са решили проблема дори с бойната потръжка на АК с последните модификации и то е яко видно.
П.П. Какво не харесвам на АК 12 и 15 ...оформянето на предпазителя и приклада казано на прима виста. Има собственик в Бг на гражданската версия след първата по сериозна стрелба може да се чуят отзиви.... На мен как е оформен приклада и мерните прибори на АК 19 по ми допада, но за да го потвърдя ми трябват поне 100 изстрела и ще си дам категорично мнение кое става и кое НЕ
Та темата за бойно потдържане на АК е тази и не напразно съм почитател на микс от ГОЙ 54 и РЖ.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 21:16       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Бързилов, в голяма грешка си. Т- клас и тактическажстрелба на теорияжса едно но на практикаждве различни. Повтарям го за незнам си кой път. Това което си сътворил е хубаво и полезно, но знаеш ли че съм виждал калаш който се " заварява от непочистено " и съм го зареждал с крак за да се раздвижат частите....
Недей бърка нещата спри да мислиш като спортист и да лежиш на опита си с 9изстрела
Tacticool няма нищо общо с Tactical.
Трудно е да го усмислиш това което ти гоказват. Добре е че сме големи хора и комуникираме нормално, но за да го разбереш ти трябва нещо друго за да излезе истината на яве която е някъде по средата.


Цоньо, верно е че се опитваме да комуникираме - ама хич не можем да се разберем :))

аз се опитвам да кажа че .. БА, за която съм служих цели 2 пълни години
ме е научила да чистя АК47, и да го разглабям и сглабям с вързани очи ..
или 300 пъти минимум съм го чистил след наряди и само 3 пъти съм стрелял .. цели 27 патрона
или БА .. мен не ме научила да стрелям! а ме е научила да ЧИСТЯ .. АК47

а спорта ме научи да стрелям .. верно базови неща ..

разбираш ми? (ако трябва ще питам след всяко изречение?)

соц армията ни .. това ни даде - научи ни да чистим, не да стреляме .. но това е били преди 33 години

или .. да така е спор няма
Цитат:
Tacticool няма нищо общо с Tactical.


ако тактикала ме учи да чистя АК и да то разглобявам .. не мерси :)
искам си Тактикуула .. да се науда да стрелям на топ ниво

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 21:23       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
PufGun написа:
Бързилов, в голяма грешка си. Т- клас и тактическажстрелба на теорияжса едно но на практикаждве различни. Повтарям го за незнам си кой път. Това което си сътворил е хубаво и полезно, но знаеш ли че съм виждал калаш който се " заварява от непочистено " и съм го зареждал с крак за да се раздвижат частите....
Недей бърка нещата спри да мислиш като спортист и да лежиш на опита си с 9изстрела
Tacticool няма нищо общо с Tactical.
Трудно е да го усмислиш това което ти гоказват. Добре е че сме големи хора и комуникираме нормално, но за да го разбереш ти трябва нещо друго за да излезе истината на яве която е някъде по средата.


Цоньо, верно е че се опитваме да комуникираме - ама хич не можем да се разберем :))

аз се опитвам да кажа че .. БА, за която съм служих цели 2 пълни години
ме е научила да чистя АК47, и да го разглабям и сглабям с вързани очи ..
или 300 пъти минимум съм го чистил след наряди и само 3 пъти съм стрелял .. цели 27 патрона
или БА .. мен не ме научила да стрелям! а ме е научила да ЧИСТЯ .. АК47

а спорта ме научи да стрелям .. верно базови неща ..

разбираш ми? (ако трябва ще питам след всяко изречение?)

соц армията ни .. това ни даде - научи ни да чистим, не да стреляме .. но това е били преди 33 години

или .. да така е спор няма
[quotе]Tacticool няма нищо общо с Tactical.


ако тактикала ме учи да чистя АК и да то разглобявам .. не мерси :)
искам си Тактикуула .. да се науда да стрелям на топ ниво[/quote]
Иване бил си на неправилното място - при лодкарите дето се мислят, че може да ходят по еодата без да потънат.
Дай боже да се видим някой ден и всеки да зададе въпрос на другия във формат " Ами ти това как го правиш"
Не съм от хората, които крият знания и винаги съм казвал, че деня е бил ползотворен ако съм научил нещо ново.
Истината е нейде по средата и просто трябва да го научиш това.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 21:26       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Ivo III написа:
соц армията ни .. това ни даде - научи ни да чистим, не да стреляме .. но това е били преди 33 години

Извинявай, но такава ти е била специалността, не се е предполагало да стреляш, а да вършиш нещо друго сигурно, не по-малко важно в общия механизъм. Когото трябваше го учеха да стреля и то, както си трябва, поне по тогавашните стандарти.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 21:27       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
П.П. Може цевта на калаха от вътре да не я забърша т.е. да сваля грубото, но камера тръбичка ще ги забърша и смажа, а газовото бутало ще почистя. Материал за чистене дал господ много. Това като го направиш си решаваш на 95 % проблема със задръжките при системата АК, а зада се случи се иска не да бръкнеш с шомпола..., а да свалиш тръбичката и т.н. Концерн Калашников са решили проблема дори с бойната потръжка на АК с последните модификации и то е яко видно.


добре че не си гинеколог :happy: ако искаш да им сваляш на всички тръбичките
като бъркам без да я сваля .. защо да не мога да я изчистя?

това си е чист двоен стандарт!
значи АК47 .. му сваляме фосвата и оксидация и изтъняваме никела .. от търкане и чистене .. за да няма засечки!!! както написа по горе
обаче АР ките засичали, особено газовите, щото трябва на 2000 изстрела да се пръскали с смазка ... :shock:
нещо да не падне мита и за великия АК дето работи без да се чисти?


концерна К. като трябва да отговори на задание .. ще я сваля, ако трябва и на части ще я сваля :)) да се вижда по добре къси тръблета, а не цяла траба :happy:


Цоньо, разбирам, че разкаваш неща от преди 30+ години!
ама тогава колите бяха масово с карбиратори, нямаше климатици и т.н.
нямаше компютри, нямаше и смартфони ..

защо си държиш на старото дето си учил и правиш .. а не искаш да погледнеш новите неща
аз ти гарантивам че АК не може да се изчисти с нормални смазки .. имам бороскоп и изледвам как се чисти АК ..

вторият ми АКМ . е само на 300 изстрела! чисто нов, без изстрел
първият му собственик след едно състезание .. го изчисти по соц метода и омаза в ГОЙ !!!
и сега като го погледнах с борокоскопа .. цевта имаше по каналите нагар и мед покрити с ГОЙ ..
изчистих ги .. и отдолу електокорозията тръгнала .. и има язви .. за 10 години така капсулирани

ама много е сложно за обяснение .. вече бороскопи са по 120лв .. вземете и гледайте!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 21:30       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Ritter написа:
Ivo III написа:
соц армията ни .. това ни даде - научи ни да чистим, не да стреляме .. но това е били преди 33 години

Извинявай, но такава ти е била специалността, не се е предполагало да стреляш, а да вършиш нещо друго сигурно, не по-малко важно в общия механизъм. Когото трябваше го учеха да стреля и то, както си трябва, поне по тогавашните стандарти.


така е .. охранявахме ГСМ, складове и брегова батарея с Кльон
отговарям така защото Цоньо персонално ми обеснява, първо лице, единствено число - та дано ме разбере :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 23:18       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Извинявай, но такава ти е била специалността, не се е предполагало да стреляш, а да вършиш нещо друго сигурно, не по-малко важно в общия механизъм. Когото трябваше го учеха да стреля и то, както си трябва, поне по тогавашните стандарти.


На цивилка, де тази работа не я е работил, колкото и да се обясняваш - пак няма да те разбере! Визирам командването на военнослужещи. Бъзикат се тук с белия парцал на старшинката, но никой не се ебава с американския DRILL SERGEANT - еквивалентът на нашия СТРОЕВИ СТАРШИНА, който не те пуска да ядеш и спиш, докато не си изчистиш пушката. Като всичко това е свързно с ДИСЦИПЛИНАТА! Олабиш ли дисциплината, подчинените ти тръгват по най-малкото съпротивление, и нещата приключват! Проваляш се както ти като строеви командир, така и твоят екип/ цялата твоят част.

Гледах наскоро американски морски пехотинци как тръмбоват с пълно бойно по палубата на техен самолетоносач, като цивилките и там не разбираха смисъла. А смисълът е, че като ги оставиш да лежат и пърдят - почват да си барат патките, и в общи линии да мислят и да правят глупости. А на теб ти трябват не лайнета, а машини за убиване - колкото и банално да звучи!

За ЧИСТЕНЕТО на пушките специално, ако НАТО не се разпадне, а ние ни има и сме все още там - щем не щем, ще се минава един хубав ден на "арки" или друго капиталистическо оръжие. "Калашник", хайде, и в състояние на това на служебните на "Лозен" пак ще стреля, но "арката" няма и да пръцне дори. Особено газовите системи, които зареждат с пръдничка. Хайде, буталните "арки" са по-чисти като системи - тук "технически грамотните" пак чакам да кажат, че това не е вярно :D - но газовата "арка" си иска чистене и поддържане! И в култивирането на тези навици у нашите военнослужещи - не че няма нищо лошо, амо си е направо и задължително!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 21 Фев 2021, 23:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 23:41       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Ritter написа:
Извинявай, но такава ти е била специалността, не се е предполагало да стреляш, а да вършиш нещо друго сигурно, не по-малко важно в общия механизъм. Когото трябваше го учеха да стреля и то, както си трябва, поне по тогавашните стандарти.


На цивилка, де тази работа не я е работил, колкото и да се обясняваш - пак няма да те разбере! Визирам командването на военнослужещи. Бъзикат се тук с парцала на старшинката, но никой не се ебава с американския DRILL SERGEANT - еквивалентът на нашия СТРОЕВИ СТАРШИНА, който не те пуска да ядеш и спиш, докато не си изчистиш пушката. Като всичко това е свързно с ДИСЦИПЛИНАТА! Олабиш ли дисциплината, подчинените ти тръгват по най-малкото съпротивление, и нещата приключват! Проваляш се както ти като строеви командир, така и твоят екип/ цялата твоят част.


Които са ходили знаят,сержанта в мириканската армия е повече от оВцифера до определено ниво (тука ще ми се обидите местните такива ама е така) знае ,може и командва и контролира идеално.... Оперативното командване на базите на предна линия се води от сержанти.... но това е отклонение от темата :) Та един подобен съм гледал как проверява от пушките до нивото на дизела в генераторите и какво се случи на две капитанчета с кофти хигиена на Мките.
Тука лъжат като трябва един път в годината да се затичат за годишният изпит....там го правят на място ако ги свари ...гледал съм и в Ирак и Афганистан обикновената пехота ....ама пак се отплеснах :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 23:55       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Които са ходили знаят,сержанта в мириканската армия е повече от оВцифера до определено ниво (тука ще ми се обидите местните такива ама е така) знае ,може и командва и контролира идеално....

От приятел българин, завършил "Уест Пойнт", пък го знам аз - първата година като BOOT, няма първо да си изчистиш пушката, а ще строиш изречения на DRILL SERGEANT-а?! Тогава даже не са пуснали други БГ офицери да разговарят с него - показали са им го отдалече само - щото тогава се е водил "плебей". Като всичко това се прави с мисъл и със смисъл - пушката, колкото и да ти е важна, тя все пак е само СРЕДСТВО за постигане на целта. Но без сработен екип от обучени, можещи и ДИСЦИПЛИНИРАНИ бойци, каквито и пушки да имаш - пак нищо не правиш. Става като в Сирия - аутсорснатите от Третия свят, оборудвани с всичко най-ново и модерно - Асад ги мачка с оръжие и кашишка тактика от миналия век.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 08:37       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:

вторият ми АКМ . е само на 300 изстрела! чисто нов, без изстрел
първият му собственик след едно състезание .. го изчисти по соц метода и омаза в ГОЙ !!!
и сега като го погледнах с борокоскопа .. цевта имаше по каналите нагар и мед покрити с ГОЙ ..
изчистих ги .. и отдолу електокорозията тръгнала .. и има язви .. за 10 години така капсулирани

ама много е сложно за обяснение .. вече бороскопи са по 120лв .. вземете и гледайте!


Иване, никъде не съм отрекал прогреса на цивилизацията, но недей да съдиш ей така без да си сигурен.
Първо , малко цивилни дато имат оръжие чистят като хората освен ако нещо не е прочел осмислил провал и проверил.

Това което го казваш го вярвам, но съм сигурен, че въпросния човек само си е помислил, че е почистил оръжието и го е смазал с гой като си мисли, че е вълшебен.
Няма такава работа вълшебствата все някога свършват и си имат граници и трябва да знаеш до къде са тези граници.
Не напразно ти описах в какво се израява една бойна потръжка и какво се прави в големи паузи т.е. си длъжен да го правиш .... но да не си разглобиш .... и поне не забършиш грубото за кратко и не смажиш си е просто кощунство

Накратко въпросния чомек е бил задник/ от класа който дори не си е направил да си научи урока когато е бил в казармата ако е ходил

В канцеларията ми на работа имам в рамка ето това

https://www.marineparents.com/marinecorps/mc-rifle.asp

( няма да поставям снимката и текста в който не ми харесва един абзац "So be it, until victory is America's and there is no enemy, but peace! ", но всичко е описано как си трябва защото на мястото на Америка искам да чета България и текста да си е на български , но това е друга тема ....)

https://www.youtube.com/watch?v=Hgd2F2QNfEE

П.П. Забелязал съм, че след като съм обезмеднил цевта на моя ловен калаш след това ми костват 3-40 изстрела да кондиционирам цевта ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 11:03       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Ivo III написа:

вторият ми АКМ . е само на 300 изстрела! чисто нов, без изстрел
първият му собственик след едно състезание .. го изчисти по соц метода и омаза в ГОЙ !!!
и сега като го погледнах с борокоскопа .. цевта имаше по каналите нагар и мед покрити с ГОЙ ..
изчистих ги .. и отдолу електокорозията тръгнала .. и има язви .. за 10 години така капсулирани

ама много е сложно за обяснение .. вече бороскопи са по 120лв .. вземете и гледайте!


Иване, никъде не съм отрекал прогреса на цивилизацията, но недей да съдиш ей така без да си сигурен.
Първо , малко цивилни дато имат оръжие чистят като хората освен ако нещо не е прочел осмислил провал и проверил.

Това което го казваш го вярвам, но съм сигурен, че въпросния човек само си е помислил, че е почистил оръжието и го е смазал с гой като си мисли, че е вълшебен.
Няма такава работа вълшебствата все някога свършват и си имат граници и трябва да знаеш до къде са тези граници.
Не напразно ти описах в какво се израява една бойна потръжка и какво се прави в големи паузи т.е. си длъжен да го правиш .... но да не си разглобиш .... и поне не забършиш грубото за кратко и не смажиш си е просто кощунство

Накратко въпросния чомек е бил задник/ от класа който дори не си е направил да си научи урока когато е бил в казармата ако е ходил

В канцеларията ми на работа имам в рамка ето това

https://www.marineparents.com/marinecorps/mc-rifle.asp

( няма да поставям снимката и текста в който не ми харесва един абзац "So be it, until victory is America's and there is no enemy, but peace! ", но всичко е описано как си трябва защото на мястото на Америка искам да чета България и текста да си е на български , но това е друга тема ....)

https://www.youtube.com/watch?v=Hgd2F2QNfEE

П.П. Забелязал съм, че след като съм обезмеднил цевта на моя ловен калаш след това ми костват 3-40 изстрела да кондиционирам цевта ...


човека е много съвестен!
лъснал го, с наличното, както са го учили

но не разполага нито с бороскоп, нито с модерна химия

незнам с какво обезнедняваш
но това което описваш, означава че цевта има кратери и пукнатини, които тр да се запълнят отново

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 11:32       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
PufGun написа:
Ivo III написа:

вторият ми АКМ . е само на 300 изстрела! чисто нов, без изстрел
първият му собственик след едно състезание .. го изчисти по соц метода и омаза в ГОЙ !!!
и сега като го погледнах с борокоскопа .. цевта имаше по каналите нагар и мед покрити с ГОЙ ..
изчистих ги .. и отдолу електокорозията тръгнала .. и има язви .. за 10 години така капсулирани

ама много е сложно за обяснение .. вече бороскопи са по 120лв .. вземете и гледайте!


Иване, никъде не съм отрекал прогреса на цивилизацията, но недей да съдиш ей така без да си сигурен.
Първо , малко цивилни дато имат оръжие чистят като хората освен ако нещо не е прочел осмислил провал и проверил.

Това което го казваш го вярвам, но съм сигурен, че въпросния човек само си е помислил, че е почистил оръжието и го е смазал с гой като си мисли, че е вълшебен.
Няма такава работа вълшебствата все някога свършват и си имат граници и трябва да знаеш до къде са тези граници.
Не напразно ти описах в какво се израява една бойна потръжка и какво се прави в големи паузи т.е. си длъжен да го правиш .... но да не си разглобиш .... и поне не забършиш грубото за кратко и не смажиш си е просто кощунство

Накратко въпросния чомек е бил задник/ от класа който дори не си е направил да си научи урока когато е бил в казармата ако е ходил

В канцеларията ми на работа имам в рамка ето това

https://www.marineparents.com/marinecorps/mc-rifle.asp

( няма да поставям снимката и текста в който не ми харесва един абзац "So be it, until victory is America's and there is no enemy, but peace! ", но всичко е описано как си трябва защото на мястото на Америка искам да чета България и текста да си е на български , но това е друга тема ....)

https://www.youtube.com/watch?v=Hgd2F2QNfEE

П.П. Забелязал съм, че след като съм обезмеднил цевта на моя ловен калаш след това ми костват 3-40 изстрела да кондиционирам цевта ...


човека е много съвестен!
лъснал го, с наличното, както са го учили

но не разполага нито с бороскоп, нито с модерна химия

незнам с какво обезнедняваш
но това което описваш, означава че цевта има кратери и пукнатини, които тр да се запълнят отново






Цевта си я чистя с робла, а след това пръскам с балистол за неотрализиране....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 12:38       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Цитат:
PufGun написа:

https://www.youtube.com/watch?v=Hgd2F2QNfEE

П.П. Забелязал съм, че след като съм обезмеднил цевта на моя ловен калаш след това ми костват 3-40 изстрела да кондиционирам цевта ...


човека е много съвестен!
лъснал го, с наличното, както са го учили

но не разполага нито с бороскоп, нито с модерна химия

незнам с какво обезнедняваш
но това което описваш, означава че цевта има кратери и пукнатини, които тр да се запълнят отново






Цевта си я чистя с робла, а след това пръскам с балистол за неотрализиране....


така и предположих .. че използваш робла
роблата е на амонячна основа и прави нераждаемите цеви - трошливи!
за хрома - незнам

също така роблата изчиства всичко до нула, и затова ти трябват много изстрели за да се запълнят всички пукнатини и кратери
новите химии не са толкова агресивни, и по бързо влизат в кондиция

Препоръчвам ти .. Боретеч продуктите, на VSG кичета + контрол с бороскоп

за много замърсени цеви - като АК .. използвам Хамелеон Гел на Боретеч (или снайпери със соц барути)
особено с БГ патрони става всичко в карбон, руските патрони отлагат много мед и по малко карбон, унгарските - са най-чисти малко карбон и малко мед .. но вече няма

и на 2000 изстрела - JB .. фин лапинг, след пълно изчистване

но да не се отклоняваме, че темата стана .. за чистене


исках да отбележа, че това безсмислено постоянно чистене - не може да изчисти добре оръжието
и ползата е за морала и дисциплината .. а не за оръжието, и за качеството му на стрелба

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 15:20       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Ivo III написа:
и ползата е за морала и дисциплината ..

Когато бях войник и всичко за чистене беше изчистено(автомати, коридори, танкови вериги и т.н.), като крайно средство за поддържане на дисциплината се ползваше тупането на дюшеците. Това е неблагодарен, безсмислен, сизифовски труд, който не води до никакъв резултат и дълбоко те обезкуражава! Тези дюшеци бяха неизтупваеми!!! :-)

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 22:12       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ние за подобряване на финна моторика и сработване на екипа .. събирахме листата на есен, докато вятъра ги брули
и да да приключим трябваше да няма нито едно листо .. докато дойде началника да предадем обекта

:D :D :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 38  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alexbs и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer