logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 21:31       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
къде ще се забие калта .. в ложата ?
айде помислете сериозно сега .. както влиза, така и ще излиза

Мухахаха... :DD Добре, предавам се! Както влиза калта - така и ще излиза! :oops: Спирам по тези теми. Но, 100 пъти по-бързите спортисти :D - дайте да видим стреляне! Постнал съм на предната страница най-новия КУАЛ на морските пехотинци и моите изпълняния - стреляне на 25 ярда с пушка и с пищов. Ако искаш, отговаряш ми с две видеа, а ако предпочиташ - стреляме един след друг всеки стринг. Посейдона, ако е волята негова - свидетел и съдия, окей?!


ами една на състезание .. сега на Плевен ще има леко само 200 патрона с две оръжия, ще има и два дрила :)
тъкмо представителна извадка .. спортисти ще има, данни онлайн сравнение

ела ни обърни .. с ръждив напукан АК и сток глок .. и ще кажем евала :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 21:51       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ела ни обърни .. с ръждив напукан АК и сток глок .. и ще кажем евала

Отричате най-новия КУАЛ на морските пехотинци на САЩ, който го споделиха публично преди има-няма дестина дни ли?! :shock: За вашите дрилове мнението вече съм си казвал, неведнъж и то. Та, мои си лични пари - ми се свидят да ги давам за глупости. Пък и 100 пъти по-бързите спортисти, един армейски КУАЛ ли ще ги уплаши?! :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 22:15       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Ти май вярно не четеш.... Преди няколко мнения в този форум.я виж какво пише отгоре ?

Да, има отвори отстрани, но ще загриба кал отпред като нашите ли?! Дай да я видим тази модернизация и на терен?! Та, ако ще тунинговаме "калашник" и не сме наясно с концепциите - има ги онагледени от "горещите точки":

Изображение


п.п. Темата ми доскуча, а и злобата и личните нападки - колегите ти от НВУ, не четеш и пр. - почнаха да ми идват малко в повече. Ако имаш нещо против мен ЛИЧНО - ела ми го кажи ЛИЧНО! Чувствата иначе са взаимни, но мисля се постарах да удържа някаква хигиена на публичната комуникация. Ако все пак някъде съм преминал границата на приемливото - се извинявам на аудиторията!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 22:32       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
ела ни обърни .. с ръждив напукан АК и сток глок .. и ще кажем евала

Отричате най-новия КУАЛ на морските пехотинци на САЩ, който го споделиха публично преди има-няма дестина дни ли?! :shock: За вашите дрилове мнението вече съм си казвал, неведнъж и то. Та, мои си лични пари - ми се свидят да ги давам за глупости. Пък и 100 пъти по-бързите спортисти, един армейски КУАЛ ли ще ги уплаши?! :D


какво да кажеш друго .. дойде, видяхме те как стреля,
верно, спечели статично дрилче, но иначе се омота в големите сцени, което е нормално за човек циклещ само на къси дрилчета

казваш си мнението, имаш право но явно не ги разбираш нещата .. защото след 3,4 до 5 години го виждаш същото в някой американец и ти става мантра :) небесна

просто не мислиш, а повтаряш американското
дрил та дрил .. ние си имаме концепция и си я следваме

стрелкаме си дрилчета които ни помагат да развием дадено умение, за да го приложим на мега сцени с по 100 изстрела, нощни и т.н.
а не циклим на нещо дребно и самоцелно
развиваме си състезателите КОМПЛЕКСНО :)

68/СКСО са си добри стрелци, не може да се каже ефекта от Т-Клас за тях какъв е
но .. виж напредъка в 61ва какъв е! и то само за 3 години
и т.н. .. времето нека говори за нас

в момента се готвим за семинар пред НАТО да покажем спорта Т-Клас .. ти си го отричай колкото искаш :) като сбъркана концепция
същото и за А1 мишената .. видя се трудна и .. айде - не става

какво да се обесняваме - знаем се отлично, че и ни предизвикваш :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 22:49       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Mad Dog написа:
Ти май вярно не четеш.... Преди няколко мнения в този форум.я виж какво пише отгоре ?

Да, има отвори отстрани, но ще загриба кал отпред като нашите ли?!

Аз чета обаче...
https://topwar.ru/137829-proekt-komplek ... obves.html
зачитам се и както винаги едно показват на картинка руснаците....друго правят реално...
просто се хванахте на мулткартинката която е художествено нарисувана...реално ложата е това...долу - странични отвори няма...няма и общо с млок системата...от 4те страни пикатини са наредили и това е
https://topwar.ru/137829-proekt-komplek ... obves.html
Цитат:
Предлагалось три варианта комплекта «Обвес». Первый был разработан для общевойсковых подразделений, второй предназначался для войсковой разведки, а третий планировалось предложить силам специальных операций

Изображение
Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 23:16       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Ivo III написа:


ами една на състезание .. сега на Плевен ще има леко само 200 патрона с две оръжия, ще има и два дрила :)
тъкмо представителна извадка .. спортисти ще има, данни онлайн сравнение

ела ни обърни .. с ръждив напукан АК и сток глок .. и ще кажем евала :)


Аз лично бих искал да се пробвам (на дрилчетата с късо де - дълго нямам), та да се видя къде съм, но не отговарям на изискванията ви.
Стрелям с Глок 19, който с фабрични патрони, я покрие ПФ 125, я не и явно със стоковото си пистолетче ще спечеля огромно предимство пред останалите, защото не покривам ПФ 130.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 00:01       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo 77 написа:
Ivo III написа:


ами една на състезание .. сега на Плевен ще има леко само 200 патрона с две оръжия, ще има и два дрила :)
тъкмо представителна извадка .. спортисти ще има, данни онлайн сравнение

ела ни обърни .. с ръждив напукан АК и сток глок .. и ще кажем евала :)


Аз лично бих искал да се пробвам (на дрилчетата с късо де - дълго нямам), та да се видя къде съм, но не отговарям на изискванията ви.
Стрелям с Глок 19, който с фабрични патрони, я покрие ПФ 125, я не и явно със стоковото си пистолетче ще спечеля огромно предимство пред останалите, защото не покривам ПФ 130.


то резултатите са публични .. каквото е стреляно го има онлайн - http://scoring.t-class.org/
какво ти пречи да ги стреляш, както наши, така и американски или украински

иначе точно на къс бърз дрил има предимство лекия заряд
вече на сложна сцена с 100 изстрела, две три оръжия .. там се замазват отделните умения и има много фактори които са комплексни

понеже ни захапване, да отговорим
лека по лека си градим нашия спорт .. и целта му е да оцени стрелковите качества на състезателя
имаме лек изпит за допуск в който има базови упражнения, които оценяват както стрелец, така и съдия и комбинация
http://storage.dynamic-arms.com/t-class ... 1.2018.pdf

започнахме да градим наш класифаер, които още не сме почнали да го стреляме, защото годината 2020 бешетакава, но ще си рго развиваме и допълваме
https://t-class.bg/t-class-clasiffire/
извадени са отделните умения - точност, контрол боравене, няколко мишени
като нямаш точност .. къде отиваш на боравене и скорост и т.н.

целта ни не е само да правим гилзи, и забавление .. а да има и полза от цялото това стреляне
да види всеки къде му е слабо място и да го усъвършенства

тази методика я прави Пламен, но не е самоцелно е така да се пънем колко сме куул, по весели мишени
работим си по нашата стрелкова Академия .. тухличка след тухличка си градим .. мишена, дрилчета, класифаери, програма
всички упражнения и уменията които развиват са внимателно подбрани, имат своята цел и са част от голям механизъм :)

дайте ни още 2-3 годинки и пак ще си говорим :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 00:23       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Посейдонье , да те питам само ти комплекта на ССО на РФ от Зенитко виждал ли си го ? И защо мислиш че овалните отвори на М-лок ще събират повече как от кръглите на Зенитко ? Щото нали ако е халюминиева и плътна ложата ще тежи има няма 600 грама :) А за евтиният "ъпрейд" в стил ФАБ Дефенс - миии... Те колко армия имат, че и голяма част от нея е наборна. Иначе ето ти да видиш дупки по куад рейла.


Прикачени файлове:
TaaRVTqeUU0.jpg
TaaRVTqeUU0.jpg [ 200.49 KiB | Прегледано 2505 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 00:34       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хм...не съм го виждал, Мадог...сега го видях...
Ок 1/0 за тебе!
Ноо утре Геле влиза пак... така че гответе се... :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 08:56       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Mad Dog написа:
А за евтиният "ъпрейд" в стил ФАБ Дефенс


Тук теглото също може неусетно да отиде в космоса, така че умната :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 10:12       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Ivo III написа:
какво ти пречи да ги стреляш, както наши, така и американски или украински

иначе точно на къс бърз дрил има предимство лекия заряд

понеже ни захапване, да отговорим
лека по лека си градим нашия спорт

дайте ни още 2-3 годинки и пак ще си говорим :)


По първия абзац - нищо не ми пречи и аз си ги стрелкам. За пистолет вече пробвах първото ви упражнение, където до стрелбата със слаба ръка съм първо ниво, след което отпадам от класирането... просто си не мога.
Другите две упражнения ще ги стрелям, звучат ми забавни и полезни, когато се докопам до картонените ви мишени. Даже ще направя клипчета и ще качвам.

По втория абзац -- ако се опитваш да кажеш, че със стоков Глок 19 с фабричен патрон (S&B 124 gr не покрива ПФ130) печелиш някакво предимство пред шадолка, например, защото бил с "лек заряд", то категорично не съм съгласен и, имайки предвид познанията ти в стрелбата, не би трябвало да твърдиш подобна глупост.

По третия абзац - това, че си градите вашия спорт е похвално и за това заслужавате само адмирации.
Всеки, който се захваща с начинание, което популяризира стрелбата заслужава похвала. Това е пътят да станем повече и по силни, че да ни се чува думата.
"Захапването" е продиктувано от твоето отношение към други хора, които не са състезатели в Т-клас, които, от твоите думи излиза, че са в някаква масова заблуда, стрелкайки "самоцелно" "елементарни" дрилчета и други подобни твои изказвания, съдържащи ирония. Това, лично аз, считам за неуважение към хората, практикуващи стрелба, различна от вашата.

По четвъртия абзац - няма да чакам 2-3 годинки, а още отсега ви казвам браво, евала, аплодисменти и т.н
Това, което правите е чудесно и ви желая само успехи.

П.п Постът ми е встрани от темата, но пиша тук, защото нямам достъп до форумите, свързани с федерациите.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 11:31       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo 77 написа:
По втория абзац -- ако се опитваш да кажеш, че със стоков Глок 19 с фабричен патрон (S&B 124 gr не покрива ПФ130) печелиш някакво предимство пред шадолка, например, защото бил с "лек заряд", то категорично не съм съгласен и, имайки предвид познанията ти в стрелбата, не би трябвало да твърдиш подобна глупост.


целта ни е да ограничим използването на леки релоади, защото концепцията е такава - няма изкуствени дивизии .. и това е начина за сега
Шадоуката е добре за къси сцени, и за стрелци тип - офис планктон, особено 2ката
за дълги сцени с 4-5 минути стрелба .. може да се окаже че леката 19ка с РД ще е по успешна :)

Ivo 77 написа:
По третия абзац - това, че си градите вашия спорт е похвално и за това заслужавате само адмирации.
Всеки, който се захваща с начинание, което популяризира стрелбата заслужава похвала. Това е пътят да станем повече и по силни, че да ни се чува думата.
"Захапването" е продиктувано от твоето отношение към други хора, които не са състезатели в Т-клас, които, от твоите думи излиза, че са в някаква масова заблуда, стрелкайки "самоцелно" "елементарни" дрилчета и други подобни твои изказвания, съдържащи ирония. Това, лично аз, считам за неуважение към хората, практикуващи стрелба, различна от вашата.


яйцето или кокошката
моите изказвания са в резултат от слагане на етикети - че спорта ни не е домислен, мишената анатомичната е сбъркана, упражненията ни са със сбъркана концепция и още .. има ги в форума, че стреляне с мин 3 или 5 изстрела в мишена, зоните не са очертани, зоните са малки и за да се иска събрани и точни попадения и още много неща .. които след 2-3 години .. когато американци го покажат - вече е яко, куул и т.н.

както беше с глупавите рекорди .. на 2-3-4-км .. умерил ама от кой изстрел - въведоха правило 3 от 3 за да се признае
не съм гледал американските дрилове ... дали има ПФ изисквания
очаквам скоро някой да иска и с 22LR да ги покрива .. защото щял да убива и с него като израелски командос в самолет

Ivo 77 написа:
П.п Постът ми е встрани от темата, но пиша тук, защото нямам достъп до форумите, свързани с федерациите.

раздела на форума на БТКФ е .. отворен за писане

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 11:56       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Ivo 77 написа:
Другите две упражнения ще ги стрелям, звучат ми забавни и полезни, когато се докопам до картонените ви мишени.

Мишени Т-клас А1 може да се закупят от стрелбището на Герена.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 11:58       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Баян написа:
Мишени Т-клас А1 може да се закупят от стрелбището на Герена.


Мерси :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 12:23       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
"Захапването" е продиктувано от твоето отношение към други хора, които не са състезатели в Т-клас, които, от твоите думи излиза, че са в някаква масова заблуда, стрелкайки "самоцелно" "елементарни" дрилчета и други подобни твои изказвания, съдържащи ирония.


Всяко "дрилче", наложено от ГОЛЕМИТЕ, което се стреля за време - има точно определени:
- разстояние до целта;
- размер на целта;
- време за изпълнение на упражнението.

А времето се слага такова, щото на това разстояние и по тази цел - ти да не можеш да влезеш в него с попадения без максимално изчистена техника на стреляне.

Да вземем не целия дрил, само дублета на ФАСТ-а:
- 7 ярда/ 6,40 метра;
- 3х7 инча карта;
- 2 секунди за дублет.

Остави го и дублета - ЕДИН изстрел да вземем само, първия, който трябва да ти влезе за 1,5 секунди от кобур и скрито носене. За да ти се получи всичко това, виж колко ТЕХНИКА трябва да осмислиш и вложиш в изпълнението си:




Инак, няма как да стане! Да, ще ти е първият изстрел на 1,80, а дублетът на 2,40 примерно, но без максимално изчистена техника - няма вариант да ти се получи! Ако ей сега пусна челиндж за дублета в рамките 2,00 секунди - пак ще го стреляме трима човека на кръст. А иначе толкоз приказват насреща, щото не могат да стрелят. :D Ще ми пуснат на мене най-новия КУАЛ на Морската пехота на САЩ, а аз вместо веднага да отида да го стрелям - ще се обяснявам в стил "искрено и лично". :oops:

Как да е, за "дрилчетата" - дрилче не се мисли хич лесно. Презареждането и четворката - там имаш още едно видео от 10 минути - какво и как да го правиш, за да влезеш във времето със съответните попадения.

А като сложиш НОВА ЦЕЛ - всичко това се променя! Затова и предложих поне за дриловете да се използва стандартната Б-8 - най-широко разпространената А4 мишина в Щатите. Щото на съответните дистанции - вече имаш наложени/ измислени упражнения и времена, които няма как да ги постигнеш с грешна техника. Демек, наливаш си от топлата вода директно. "Не, ние ще си мислим наши." Окей, похвално, но това значи ОГРОМНА ДОПЪЛНИТЕЛНА РАБОТА - да знаеш, за себе си да си наясно, по твоята мишена, на еди каква си дистанция какво трябва да е времето, което не може да се постигне без МАКСИМАЛНО ИЗЧИСТЕНА ТЕХНИКА. А за да го знаеш това, ТОП СТРЕЛЕЦ трябва да стреля и да каже: за майстори толкоз, за среднонапреднали толкоз, за начинаещи - толкоз.

А от Америка нивото се вдига с всяка изминала година, и то яко! И ако не ги следиш всичите тези неща, и не ги тренираш - в един момент разбираш, че фатално си се отдалечил от цялата игра! Колкото и да се пънеш - вече ще ти е невъзможно дори да доближиш ТОП нивата. И почваш да злобееш - таймера, дрила, ЛИЧНОСТТА, която ги стреля и споделя. А когато стреляш и се развиваш изцяло с твои си лични пари, които не те бият по канчето - е нормално човек да си изведе ТОП приоритета. С пушката "дрилчетата" са измислени и наложени по абсолютно същата схема. Ма, ние ще модифицираме/ правим наши. За да направиш нещо смислено, трябва да сте много хора - топ стрелци, които са пределно наясно за какво иде реч. В противен случай, има голяма опасност да се загубите някъде в превода.

За тактическото и спорта вече - тая тема въобще не ми се почва. Виж му стрелянето и динамиката на Игор Бондар от Украйна с пушката. Но нито повече ми се занимава, нито ми се и пише - просто няма смисъл.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer