logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:05       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Само на мен ли ми убягва най - важното, че в цивилните структури, всеки меринджей може да поръчва служебни пищови по 10, 15 парчета които заеби че не са минали никакви изпитания, ами са предпоставка за един истински логистичен кошмар за бъдеще време?!?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:07       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Ако говорим за глок само да. В случая обаче говорим за служебни оръжия при които критериите за избора им са различни не както при избор на спортно да кажем или лесно тунингован. Та идеята ми е че да и с глок не биха сбъркали ако бяха го взели за служебно в мвр и ба , но и с валтер определено пак не са сбъркали.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:08       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Zdravkovichev написа:
Глок от друга страна е масово използван, защото е добър съгласен съм /затова и си купих такъв/, но това не означава да не пробваш други оръжия или да ги зачеркваш щото някой си правил куал с него.

Ееестествено! С тази разлика, че не "някой си" правил куал-а... а ти ЛИЧНО като почнеш да гониш топ нивата. Затова ти и казах... пробвай сам с таймерчето (ако искаш, разбира се). В Рейнджмастърския раздел има споделени доста интересни, наложени навън неща.

За пробата сега, ако не бяхме лично пробвали ЗиГ П 320 Х-5, или П-365... още щяхме да си мислим, че Глока е ТОП-а. Да, но таймерчето и попаденията имат друго мнение по въпроса... ние вече - също! Затова сме си поръчали и един TACOPS сега (щото е с размерите на Глок 17), и ако бие по точки - и 17-те пътуват, тоест не гледаме на Глок като на някаква си там религия. Просто към момента за служебен/ работен пищов - не може да се конкурира с нищо друго полимерно на пазарЯ. Ако имаш възможност - постави ребром Глок 17 и ЗиГ П 320.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:15       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
ubboto написа:
...Ако имаш възможност - постави ребром Глок 17 и ЗиГ П 320.

Между другото да , за тоя зиг съм гледал доста ревюта и на. GBRS group и други и определено ако ми падне шанс да пострелям с такъв ще го използвам. Макар, че както и при пдп и п30 знаех предварително накъде се накланя везната та и между глок17 и зиг п320 нещата изглеждат по подобен начин.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:17       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
dobri написа:
Само на мен ли ми убягва най - важното, че в цивилните структури, всеки меринджей може да поръчва служебни пищови по 10, 15 парчета които заеби че не са минали никакви изпитания, ами са предпоставка за един истински логистичен кошмар за бъдеще време?!?


Не успях да разбера за кои цивилни структури говориш. Къде си поръчват служебни пистолети без изпитания и какво й е на логистиката в случая?

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 10:34       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Zdravkovichev написа:
Между другото да , за тоя зиг съм гледал доста ревюта и на. GBRS group и други и определено ако ми падне шанс да пострелям с такъв ще го използвам. Макар, че както и при пдп и п30 знаех предварително накъде се накланя везната та и между глок17 и зиг п320 нещата изглеждат по подобен начин.

Поръчан е, като дойде и имаш път към Сф., заповядай да пробваме това: https://www.sigsauer.com/p365-xmacro-tacops.html

На стрелбището първо, за да видим дали и доколко ще издържи. Приказки за евентуални проблеми логистиката, хеле пък при пищовите - са пълни глупости (освен ако не се стреля с тях по 10К+ годишно, та да почнеш да се притесняваш след 5 години).

След ЗиГ П-365 субкомпакта, ако има пищов с потенциал за Глок килър - това лично за мене е този горе в линка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 12:11       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Според мен когато човек свикне с един инструмент, защото го ползва дълго време. И после пробва различен инструмент и не получи същият резултат. Причината често е в личните навици, а не в инструмента. Според мен има много хора, които биха стреляли по-добре с Валтер PDP отколкото с Глок, ако започнат от нулата и с двата пистолета.

А кой известен с какво стреля е съвсем друг разговор. Там има и реклама и също лични навици. Колкото и талантлив стрелец да си, ако си тренирал 15 години с Глок. Много ясно, че ще стреляш по-добре с него. А не с подобен на него, но не същия пистолет.

Според мен всеки полицай трябва да си избира сам личното оръжие с което да работи. Защото той си рискува живота като се разправя с идиоти и откачалки. И най-добре знае какво му приляга. Дали да е Глок, Валтер или защо не и Револвер в 44 магнум. Ако може да стреля с него.

Затова никога, ама един милион да ми дават на година няма да стана полицай или военен. За да не ми определя някой с какви инструменти ще работя. Но знам, че колкото повече поставяш условия на един човек какво и как да прави. Той толкова е по-нещатен дори и да не го осъзнава. Затова и един овенен на 50 години е като старец при огромното мнозинство от тях. Защото е казвал СЛУШАМ безброй пъти. И всеки път когато казваш на някой бастун над теб слушам нещо малко угасва в теб.


Според мен най-доброто оръжие за един полицай(ка) е това, което той/тя сам/а си избере. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 17:48       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Благодаря за поканата на Уббото , бих се възползвал с удоволствие. А относно мнението ,че всеки сам трябва да си купува ще кажа ,че преди години докато имаше полицейски СОД и парите събрани от дейността оставах в местната дирекция на МВР горе долу се получаваше така че на местно ниво се разпределяха едни пари и имаше за дооборудване , пак не всеки каквото си иска , но като цяло местния директор се вслушваше (или поне нашия ) в мнението на колеги. Тогава до колкото си спомням бяха се купили и станции и пушки помпи и бронежилетки плюс фенери на Маглайт ( които са много добри и скъпи) и други неща. Но разбира се това в 1 момент спря и всичко стана централизирано , както е и в момента. Честно казано не вярвам някога да се случи пак така или да дадът на всеки сам да си избира. Причините са много ама лъвския пай от държавната поръчка разбира се трябва да остане за някои хора и като цяло е по лесно да се разбереш с 1 доставчик отколкото с няколко.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 20:13       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Според мен когато човек свикне с един инструмент, защото го ползва дълго време. И после пробва различен инструмент и не получи същият резултат. Причината често е в личните навици, а не в инструмента. Според мен има много хора, които биха стреляли по-добре с Валтер PDP отколкото с Глок, ако започнат от нулата и с двата пистолета.

Тцъ, нищУ подобно, нали точно това се опитвам да обясня (и да подплатя обясненията си със стреляне) дотук!

Първо хващане на ЗиГ П-320 Х5, и още веднага по-добри резултати, отколкото с Глока (с който, да, стрелям от 15 години). Затова сега сме заложили на 365 Macro TACOPS-а (а не просто ей така, от нищУтУ).

ПДП-то, ЧИСТО СТРЕЛКОВО, е сбъркана в доста отношения концепция, и с него трудно ще развъртиш пълния си потенциал като стрелец. Контрааргументи - с таймерчето, и на старта!

Да, с "макарената" няма база за сравнение, а какво й трябва на БГ полицията - не ми се влиза в подобна полемика (нито ме засяга, нито вече ме и интересува).

Понеже стана въпрос и за ЛОГИСТИКАТА - да, не знаем от ТACOPS-а какво ще излезе. Но по-познат и логистично обезпечен пищов от Глок ако има - ще се радвам някой да сподели!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 21:06       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Paco ',
Народът е казал - "Инструмента прави майстора". Просто някои конструкции пистолети позволяват най-пълно и безпроблемно да се развие потенциала на преобладаващият брой стрелци. При други ще е по-тегаво, а с трети по-добре въобще да си нямаш работа. Да, с достатъчно упоритост може да научиш и мечка да кара колело, тъй че и с тегав пищов може да научиш човек да стреля прилично, но с правилния пищов ще бъде и по-лесно и по-бързо и по-пълно и с по-добър резултат.
Относно личният избор на оръжие за служителите - ами не, нонсенс по ред причини. И първата е, че огромната част служители няма нужния опит, за да има изградени критерии кое става и кое - не. И второ - кой ще го плаща тоя банкет - да осигуриш всякакви оръжия и боеприпаси за подготовка и военновременен боекомплект? А за част от дамите, дето ще ги кефи да има камъни Сваровски по пищоля, так кво правим? Забрави! :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2023, 18:48       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
https://youtube.com/shorts/9pFu3Ww8q2c?feature=share
..... В случая няма какво да се каже , може би това наистина е по добрия служебен пистолет имайки в предвид и как повечето колеги си поддържат оръжията.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2023, 19:43       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ritter написа:
Народът е казал - "Инструмента прави майстора".
Много е верно ! Народа е казал и че "...майстора работи на голяма маса..." :D
ubboto написа:
...Първо хващане на ЗиГ П-320 Х5, и още веднага по-добри резултати, отколкото с Глока

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2023, 19:56       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Zdravkovichev написа:
В случая няма какво да се каже , може би това наистина е по добрия служебен пистолет имайки в предвид и как повечето колеги си поддържат оръжията.
На сина ми Ругр SR9, първо поколение, силно презиран от някой пистолет, имаше 5К изстрела на открито, без да е пипан изобщо.
Това е един от пищовите с които никога не съм имал никаква задръжка, в момента е поне на 12К изстрела.
Глок е чудесен и надежден пистолет, в никакъв случай не споря но от ситуация до ситуция и от тест до тест има доста променливи които влияят на надеждноста.
В моят случай Г17 ген3 се "провали" с-у Р226х5 (който би трябвало да е с даже по-малки толеранси) и даже имаше счупена част.
Не искам да раазводнявам темата но ако те интересува ще ти опиша подробно за теста който се получи съвсем случайно, бз да съм го планирал изобщо.
За да не те подведат снимките, двата пищова бяха под абсолютно еднакви условия за пололви час, в прибоя.
Ножовете са там за да знам от къде да ровя пищовите след половин час. Slide locked back, empty mag inserted.
Глока:
Изображение
Зига:
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 10:20       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Вероятно първо ще се сменят пишофите и после шмайзерите в БНА

Попадна ми инфо, че румънците имат драми с Берета, че много се чупела .. и ги е яд

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 10:55       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
Вероятно първо ще се сменят пишофите и после шмайзерите в БНА...

Ако не е Глок, пак ще е едно преливане от пусто в празно... парА на ДАНЪКОПЛАТЕЦА! Мириканските военни примерно слагат на П320 външен предпазител, за справяне с проблема в дизайна (който наистина си го има). А Глок няма с какво да ни изненада по тази линия... отделно по чисто ЛОГИСТИЧНА линия е може би най-обезпеченият пищов в глобален мащаб. Като стрелкови показатели - няма какво да се коментира!

Но, всичко това е ГОЛЯМА ДАЛАВЕРА... Зиг Про преди 10 години да вземем.

Тагаров като натика сега уйсофилите по периферията... поне да не са на позиции, където се вземат важните решения - нищУ се не знае!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 02 Юни 2023, 10:58, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy, Ztavi и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer