logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 12:51       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
blackfirefly написа:
Може и друг подход, за да няма скатани кинти, щото се знаем какви измекяри сме. :) Избираш си пищоФ, купуваш, представяш фактура, заедно с оръжието и ти се осребряват парите.. :)


виж, тогава ще има най-много скатани кинти :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 13:13       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
Може, но пък много лесно може да се ревизира кой, какво е пил и колко е платил..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 13:23       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
blackfirefly написа:
Може, но пък много лесно може да се ревизира кой, какво е пил и колко е платил..


разбира се - това е някаква шега
после подръжка, кобури, аксесоари, боеприпаси .. как се поддържа такова разбообразие

реално на милицията, с нищо няма да им подобри работата нов пищоф запасан на избелелите провиснали грозни униформи!

само трябва да пазят макарената от солената пот .. че като нищо ще му залепне блока от ръжда .. и ще имат ресурс на пищофите още 100 години

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 13:42       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
Не знам за униформите, но лично мен най-много ме дразни униформен със златни ланци, пръстени и гривни като сводник..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 14:04       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
blackfirefly написа:
Не знам за униформите, но лично мен най-много ме дразни униформен със златни ланци, пръстени и гривни като сводник..


Или пък тактикъл-милицаяц с черен плейт кериър /без плейтове/, върху когото са окачени кобур с ПМ, 27 пълнителя за ПМ в калъфчета, фенери, кобутани, палки, белезници, поне две китайски копия на Спайдерко, среден дюнер в калъфче за аптечка и кутия цигари в джобче за гранати 40х46

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 17:41       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 27 Апр 2023, 11:55
Мнения: 5
blackfirefly написа:
Може и друг подход, за да няма скатани кинти, щото се знаем какви измекяри сме. :) Избираш си пищоФ, купуваш, представяш фактура, заедно с оръжието и ти се осребряват парите.. :)

Според мен това е приложимо, а дори и желателно, само при разните му там спецчасти, барети и т.н., където се обучават да стрелят с всичко, но личните им предпочитания и най-добрите резултати са постигнати с...
Еднаквото оръжие има две предимства - при евентуална престрелка, всеки полицай ще може да стреля и с оръжието на колегата си, ако последният падне ранен/убит, ще ползват еднакви патрони и в случай на нужда ако на някой му свършат ще може да заеме от колегата си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2023, 17:56       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
ubboto написа:
Шейх Омар написа:
Ресурсът на пистолета не е от първостепенно значение за приемане на въоръжение. Неизбежна във всяка дискусия, свързана с Глок, започва да се проявява опорката "300 К изстрела", след толкова повтаряния станала почти истина и институционализирана като очите на Саманта Фокс баш от края на 80-те години.
На мен ми е интересно обаче нещо друго: ако тази вечер бъде излъчен кодиран сигнал от Алдебаран, при който всички Глокове се разпаднат на прах, какво ли ще прави Ангел?

Отзад напред, миналата година пуснах публично на вързано "Дикен дрил"-а, тази година пак ще сложа един "Пенчо" - но на най-сложния и комплексен КУАЛ за пищов към момента:

Изображение


1.) Ответната страна слага един "Пенчо" на масата до моя, избира от едно от наличните служебни оръжия (кеф ти Макарена, ТТ, ЧЗ, Глок и пр.), с което и аз ще стрелям. Стрелбищни патронье също, за да ни е всичко ПО ЗАКОН с оръжията и боеприсите... и да остане да ни виси само хазарта (де е принципно над 5 лв.) Ако искаш - заповядай на "макарената"! Та, толкоз за Алдебаран, Магелан, Торбалан и пр.

2.) С "Глока" навсякъде влизам в първите времена, като на повече от половината стейджове вече не ми трябва и бонуса от 0,25 сек. от скритото носене. И като говорим за КРИТЕРИИ ЗА СТРЕЛЯНЕ - прави ми го някой същото със СТОКОВ ПИЩОВ + ФАБРИЧНИ ПАТРОНИ (с каквито единствено имаш право да служиш и да се самоотбраняваш)... и може и ДУМИЧКА въобще да не казваш! Демо с новия полицейски "валтер" примерно.

3.) Армия и "милиция" са много общи понятия! Някой, де 20 години е стрелял по един и същи начин, тепърва зорлем да му вкарваш е компа нови, ИЗЦЯЛО различни неща - е, няма да стане, естествено! Остави си го чиляка мирно и спокойно да си завърши службата!

"Глока" ще помогне много на МЛАДОЦИТЕ, които искат да се научат (а доста от тях наистина имат желание да се научат) - да не се налага да си купуват личен, а да им се даде служебен. А паричките за адекватно оръжие + оборудване (което да им бъде дадено от Държавата) - да отидат за допълнителни патронье и стрелянье.


Ще го пробваме това упражнение ва най скоро време..

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 09:06       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
kalkin написа:
Еднаквото оръжие има две предимства

Много повече са, но акцентът беше върху това, че ако им се даде избор, голяма част изобщо няма да са заинтригувани, защото не им трябва и им е все тая.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2023, 13:02       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Трябва им, но на повечето им е все тая какъв пищов ще им дадат стига да не тежи значително повече от Макаров. Защото сиренето в магазина струва пари. А те не ядат пищови и патрони нали?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2023, 14:44       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
6tangata написа:
За да напредваш в стрелянето трябва на първо четене кинти, време и желание. На малко хора в МВР за мен са изпълнени тези условия. Да почнем, че в едно Х районно през 2000 година в един взвод е имало доста хора, а към настоящите години малко по-малко....., щото нали в София населението е намаляло.... Време НЕТ, кинти малко повече. За инструктор в МВР, който е инструктор и отделно си е да кажем патрулен полицай, един познат май ми каза, че май ме не плаща за часовете, които ще обучава някой...нали е ясно, колко ще има желание да обучава....а и ако решиш да обучаваш, освен в частни случай никой не ти отнема от служебните задължение, ти трябва да си инструктор един вид "УЙдаут мъни". Така съм чул, може да не е вярно. Може и да има такива хора, но да рядкост. Познавах едни момчета от Бургас преди години в един отряд да кажем...ами доста добре си пуцаха като за тяхните условия, но те там им е част от деня да кажем стрелба с пистолет Макаров. Та преди някой да мисли за полицаите, че имат нужда от нещо добро КНО, е добре май да поиска увеличение на бройката, качеството, права и задължения и т.н. Помня едно интервю с една ромка от Ботунец, която се жалеше, че патрулната кола е закъсняла много, излиза началник и казва, че колите са малко. Отговора на ромката...ми да ходят пеш....ми кажи в ефир дайте още коли. Докато е такова мисленето на хората и бластер да ти дадат, резултат ЗЕРО.


Правилно си чул колега. Аз съм полицай и инструктор. В момента служа в група Териториална полиция, отговарям и за стрелбите и подготовката на 117 човека районно упраление с полицейски правомощия. Другата работа си ми върви и не ми я отменят или да ми дават по малко преписки или каквото и да било в тая посока. Инструкторската не се плаща отделно и тя също трябва да върви. Занимавката ми като се започне от писане на заповед , изготвяне на план , лекция и последващо практическо обучение на стрелбище плюс искането за бройка патрони, изготвянето на протоколите за теорията и после практическото стреляне , резултатите и вкарването им в личния картон на всички 117 или по скоро на всички участвали , защото не всички минават всеки месец, отнема около седмица по 1 час грубо на ден.
Иначе темата е интересна , отне ми време докато я изчета. От 2 дни ми е зачислен и новия Валтер ПДП. В края на месеца ще го пробвам, но разликата с Макаров е от земята до небето. Колегите , дори и тия които не им е приоритет оръжието и стрелянето също се кефят, че в крайна сметка идва нещо ново и то доста добро.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2023, 15:08       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Или пък тактикъл-милицаяц с черен плейт кериър /без плейтове/, върху когото са окачени кобур с ПМ, 27 пълнителя за ПМ в калъфчета, фенери, кобутани, палки, белезници, поне две китайски копия на Спайдерко, среден дюнер в калъфче за аптечка и кутия цигари в джобче за гранати 40х46[/quote]

Най-вероятно говориш за тактическия елек, който много колеги носят и по принцип се слага върху старите бронежилетки. Патрулните го носим и аз съм носил поради простата причина, че когато всички тия неща пистолет , белезници , пълнители , станция , фенерче и други неща по тебе са на елека , демек на гърба ти е много по удобно при бягане. Патрулните които са били тук във форума ше ме разберат. Доста често се налага да се бяга и гони. Ако се върна в патрула пак ще го нося , но не от келешлък а защото съм си губил белезници в едно бягане след 1 който беше наръгал друг. С елека тоя проблем ми отпадна както и при един цигански бой с около 60 70 участници бях с колана и не разбрах кой ми дърпа колана с писолета. А в друг подобен случай бях с елека и пистолета ми беше отпред та тогава не ми дърпаха оръжието, просто защото ми е пред очите. Та относно дюнера нали , не всичко е така както изглежда.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2023, 15:49       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Zdravkovichev написа:
Та относно дюнера нали , не всичко е така както изглежда.

Добре дошъл във форума, Колега!

Един съвет, ако позволиш: На подобни иронични подмятания гледай откъм забавната им/ хумористична страна. PDT_Armataz_01_22

Жив и здрав! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2023, 17:37       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
ubboto написа:
Zdravkovichev написа:
Та относно дюнера нали , не всичко е така както изглежда.

Добре дошъл във форума, Колега!

Един съвет, ако позволиш: На подобни иронични подмятания гледай откъм забавната им/ хумористична страна. PDT_Armataz_01_22

Жив и здрав! :armed:


Здравейте и добре заварили. Сигурно си прав , но съдейки по мен си мисля, че когато нещо не ти е ясно е по добре да попиташ това защо е така отколкото да му се присмееш. Не ,че няма и смешни колеги ,но в България общото мнение за полицията е кофти по много причини ,които в по голямата си част не са верни. Тук има и други колеги и предполагам никой няма да откаже да отговори на въпрос от кухнята. По добрият вариант от присмеха.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 02:51       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Според мен лошото мнение за полицията идва от "великия" социализъм. Когато бях дете хората наистина имаха голям страх от милицията. Не респект, а страх. Страха е най-отвратителното нещо, защото поражда злоба, завист и омраза. И от там тази неприязън да та чак до наши дни. Не съм живял в САЩ. Но съм чувал от живеещи в САЩ, че едни от най-уважаваните хора са полицаите.

Мисля, че журналистите в България са виновни, защото не казват днес еди кой си полицай спаси човек паднал на улицата. Което е ежедневие да идва полицията преди бърза помощ. Но затова няма нищо по новините. Обаче като хванат някой униформен пиян. Ебаси и хистерията става. То е като с църквата. Един поп набарали журналистите пиян и край всички свещеници са алкохолици. После защо сме зле, ами като няма респект към закона и към бога. Много ясно, че ще сме зле. Шейха говори така остро, но замисля ли се за хилядите честни хора всяка сутрин рано излизащи за работа. Цял ден заринати в бумащина и търчане да озаптяват идиоти, пияници и откачалки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 03:17       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Zdravkovichev написа:
Иначе темата е интересна , отне ми време докато я изчета. От 2 дни ми е зачислен и новия Валтер ПДП. В края на месеца ще го пробвам, но разликата с Макаров е от земята до небето. Колегите , дори и тия които не им е приоритет оръжието и стрелянето също се кефят, че в крайна сметка идва нещо ново и то доста добро.
Добре дошъл във форума колега, или да кажа - благодаря за включването, щото гледам не си се регистрирал вчера... :D
Повечето интересни теми се влачат с години, но пък на чашка пред компютъра, когато човек няма какво да прави са интересни за четене.
Аз ще съм любопитен да чуя твоята гледна точка за тоя Валтер, какво харесваш, какво - не и т.н.т.
Поздрави !

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer