logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 10:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 07:05       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
За журналистите съм напълно съгласен. Никога не съм чувал да казват бивш миньор направи това и това ама ако е бивш военен или полицай стой та гледай репортаж. На другия ден ше поканят и една камара бивши "експерти" и "специалисти" като Радулов и компания да бистрят темата как аджеба полицията е зле и какво трябва да се направи а същите са били на ръководни позиции с години.
А относно форума , да чета го от доста време и наистина е чудесно място за споделяне на мнения и разговор по интересни за мен теми. Валтера ше го пробвам и ще споделя мнение . В момента имам за личен глок 19 и 3 ген и ше опитам да направя съпоставка , макар че с глока съм стрелял доста повече, но ще се постарая да се абстрахирам от това че по принцип харесвам глок.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 07:36       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Zdravkovichev написа:
В момента имам за личен глок 19 и 3 ген и ше опитам да направя съпоставка , макар че с глока съм стрелял доста повече, но ще се постарая да се абстрахирам от това че по принцип харесвам глок.

На предната страница го има споделен може би най-тегавият и комплексен куал за пищов към момента - пусни таймерчето, ако искаш (да има все пак някакви обективни критерии), и сподели субективни впечатления и обективни резултати - ще е интересно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 10:51       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Zdravkovichev написа:
За журналистите съм напълно съгласен. Никога не съм чувал да казват бивш миньор направи това и това ама ако е бивш военен или полицай стой та гледай репортаж. На другия ден ше поканят и една камара бивши "експерти" и "специалисти" като Радулов и компания да бистрят темата как аджеба полицията е зле и какво трябва да се направи а същите са били на ръководни позиции с години.
А относно форума , да чета го от доста време и наистина е чудесно място за споделяне на мнения и разговор по интересни за мен теми. Валтера ше го пробвам и ще споделя мнение . В момента имам за личен глок 19 и 3 ген и ше опитам да направя съпоставка , макар че с глока съм стрелял доста повече, но ще се постарая да се абстрахирам от това че по принцип харесвам глок.


Добре дошъл :) по точно - добре прописал във форума :D
веднага прави впечатление, че си много над средното ниво на милицията ни .. можеш да пишеш на компютър, и пишеш грамотно и без грешки
вероятно се открояшаш много над масата, и затова си получил честа да ги обучаваш колегите - което означава добър подбор
Пожелаваме Успехи :D

ако е нужно да се защитава честа на милицията ни - да отворим отделна тема?

стрелково нямам база да оценя уменията на днешната милиция, нито им знаем задачите и от там методиката защо е такава
но мога да оценя какво оставят след себе си на стрелбище .. имаме много снимки, как след тях декари площ остава като сметище
и от това съдим .. че или имат малко време да чистят след себе си (предвид задачите които имат) и бързат да служат на обществото, или просто културата и възпитанието им е такова
та .. какво уважение за субекти изгорили за отмъщение мебелите на колегите се и оставят декари сметище след посещение на стрелбище ?

вече имам снимки на много милиционерски стрелбища и такива където посещават .. не е единичен случай, или да сме попаднали на лош материал


та стрелковите умения са едно, а чистотата след тях .. е друго

докато за стрелковите умения е нужно време, ресурси и добра методика, за избелелите дрехи, екипировка - това е формата на милицията .. но за чистотата какво е нужно? какво е нужно да почистиш след себе си?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 10:56       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Zdravkovichev написа:
Иначе темата е интересна , отне ми време докато я изчета. От 2 дни ми е зачислен и новия Валтер ПДП. В края на месеца ще го пробвам, но разликата с Макаров е от земята до небето. Колегите , дори и тия които не им е приоритет оръжието и стрелянето също се кефят, че в крайна сметка идва нещо ново и то доста добро.
Добре дошъл във форума колега, или да кажа - благодаря за включването, щото гледам не си се регистрирал вчера... :D
Повечето интересни теми се влачат с години, но пък на чашка пред компютъра, когато човек няма какво да прави са интересни за четене.
Аз ще съм любопитен да чуя твоята гледна точка за тоя Валтер, какво харесваш, какво - не и т.н.т.
Поздрави !


та да се върнем на темата :)

ето една снимка .. само 34мм срещу 25,5мм


Прикачени файлове:
viber_image_2023-05-19_11-18-45-164.jpg
viber_image_2023-05-19_11-18-45-164.jpg [ 227.3 KiB | Прегледано 1720 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 11:07       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Цитат:
Добре дошъл :) по точно - добре прописал във форума :D
веднага прави впечатление, че си много над средното ниво на милицията ни .. можеш да пишеш на компютър, и пишеш грамотно и без грешки
вероятно се отрояшаш много над масата, и затова си получил честа да ги обучаваш колегите.
Пожелаваме Успехи :D

ако е нужно да се защитава честа на милицията ни - да отворим отделна тема?

стрелково нямам база да оценя уменията на днешната милиция
но мога да оценя какво оставят след себе си на стрелбище .. имаме много снимки, как след тях декари площ остава като сметище
и от това съдим .. че или имат малко време да чистят след себе си (предвид задачите които имат) и бързат да служат на обществото, или просто културата и възпитанието им е такова
та .. какво уважение за субекти изгорили за отмъщение мебелите на колегите се и оставят декари сметище след посещение на стрелбище ?

вече имам снимки на много милиционерски стрелбища и такива където посещават .. не е единичен случай, или да сме попаднали на лош материал


та стрелковите умения са едно, а чистотата след тях .. е друго

докато за стрелковите умения е нужно време, ресурси и добра методика, за избелелите дрехи, екипировка - това е формата на милицията .. но за чистотата какво е нужно? какво е нужно да почистиш след себе си?


Благодаря за хубавите думи към мен. А относно колегите и възпитанието то си е до човека първо и второ до ръководещия стрелбата. Не знам как е по места, но ще споделя аз и колегата как практикуваме. Отиваме на стрелбище като стрелбището е доста интересно, защото не е на полицията а е частно и дирекцията си плаща за да стреляме. Това е шървата глупост най малкото защото имаме служебно закрито 50 метрово стрелбище, което обаче не се е поддържало с годините и в момента не работи поради невъзможност да покрие критериите за безопасност. А да и да уточня че става въпрос за гр. Добрич. Та отиваме на частно стрелбище, което е със закрита част откъдето може да се стреля и с открита част като разстояниетп от витрината за закритата в 25 м. , Вече влезеш ли вътре падаш до 20м. Започват стрелбите като навън в откритата излизат само инструктора и тоя който стреля. След приключване следващия излиза едва след обирането на гилзите и боклуците ако има такива от кутийки и хартийки и всякакви такива. За всички 117 човека важи това като Началника на структурата също минава ако реши че му се стреля и си обира гилзите и боклуците. Колегите идват в работно време, между адреси които трябва да посетят или във време в което трябва и другата им работа да върви за да не им се плаща извънреден труд , но въпреки че всеки бърза си тръгва след почистване защото иначе аз не му давам да се разпише за приключил упражнението. Никога сме нямали проблем със собственика на Стрелбището от тая гледна точка.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 11:25       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
:tu:
дано тези наши коментари .. послужат да светне лампичката на всички стрелци
... и служебни и цивилни .. да се обърнат и погледнат след себе си какво оставят за следващите

дано стрелбищата да станат по чисти и по-добри снимки да се получават :)
че винаги се сещам за колега пратил снимки как стреля на чужди колеги .. и те го питали - ама вие на някакво сметище ли стреляте? нямате ли близко стрелбище

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 19:34       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
...ето една снимка .. само 34мм срещу 25,5мм
Иво, това търсех с въпроса ми към колегата, не данни от таймера а технически подробности, ергономия,
удобни ли са контроли, мерници и т.н.т. Височината на бор аксиса е важна разбира се, но не е задължително приоритет при
някой пищови - бърз пример, бат Геле, като човек който практически си преценява уредите, харесва новите, полимерни Зигове а аз съм сигурен,
че техните бор аксиси са като айфеловата кула сравнено с Глоковите, та и това е малко на кантар,
но човек винаги може да си пеценява сам, или да си затвърди мнението, когато има подобни снимки, носят доста информация. :tu:
Аз например освен височината, виждам че бивъртейла на Валтера е много по-дълъг от този на Глока и съответно подпира по-добрепри правилен хват,
това също помага за контрол на повдигането...
Иначе е ясно, че всичко ще се сравнява с Глок, и няма лошо разбиа се, Глок са добри сапунерки,
от това не може да се избяга вече от години.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2023, 20:28       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Аз съм един от първите с PDP, а това е първото сравнение с G19 на български език
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... &hilit=PDP
Изводите са си актуални


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2023, 17:34       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Forger написа:
Аз съм един от първите с PDP, а това е първото сравнение с G19 на български език
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... &hilit=PDP
Изводите са си актуални
Forger, благодаря за линка, пропуснал съм темата а за мене поне е много интересна и
ще си я чета на спокойствие, радвам се, че взе участие тука, впечатления от първа ръка са винаги много полезни за всички ! :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2023, 18:13       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
.38 Super написа:
Forger написа:
Аз съм един от първите с PDP, а това е първото сравнение с G19 на български език
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... &hilit=PDP
Изводите са си актуални
Forger, благодаря за линка, пропуснал съм темата а за мене поне е много интересна и
ще си я чета на спокойствие, радвам се, че взе участие тука, впечатления от първа ръка са винаги много полезни за всички ! :tu:

Впечатления имам и по-нови от описаните в темата, към която съм дал линк, PDP след една година си работи също така добре! Редовно го сравнявам с G19, но те са много РАЗЛИЧНИ. Спусъкът на Валтер е изключителен, ергономиката също. Пътувах по работа много миналата година и в чужбина полицията в Европа е често въоръжена с G17 или 19. Валтер видях в Португалия в моторизирани служители от кортежа, но не беше PDP. Не е приет официално никъде, въпросът е защо? Глок е заел господстващо положение на пазара, но и държавите предпочитат националното си производство, например в Белгия миналия месец видях FN. Струва ми се, че цената е основната причина PDP да навлиза у нас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2023, 20:43       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Forger написа:
Глок е заел господстващо положение на пазара...
Това е нормално, за добро или лошо. Поне в щатите, Глок буквално замеря депатраментите със ниски цени и подмяна на оръжията след определен срок.
В момента в който минат определени сървиси от местните оръжейници, щото Глок не се занимава с поддръжка на служебни пистолети по принцип,
Глок им праща новите модели и ги оставя да продават на вторичният пазар употребяваните.
В момента е залято с кашони с употребявани ген4 Глоци на цени с около$60-$80 по-ниски от новите,
това е цена за крайният покупател, прави сметка колко маймуни има на тоя клон, и колко са платили департаментите
преди 4-5 год за един Глок, ако сега го продават на крайният покупател за около$400 кинта...
Там нещата са сложни, дългогодишната относително добра репутация и сериозен маркетинг правят Глок лесен и бих казал евтин
избор за държавни институции. Хубавото е, че с популяризиането на полимерните рами и страйкър с-мите,
за последните сигурно 10-15год, вече има много конкуренция, особено след като много от патентите на Глок паднаха.
Има много добри модели от кой ли не, което е радващо.
Според мене не е приет на много места просто защото няма информация и няма образовани хора които да дадат меродавно мнение,
търси се нещо простичко и евтино ( аз нямам представа за сравнение в цените м-у Глок и споменатият Валтер),
сигурно зависи и от презентацията от реповете, това също е фактор.
Цялата слава на Глок и приемането му през 80десетте в много от големите щатски департаменти,
първоначално се дължи не на някакви качества а на много агресивна маркетингова политика на репа за щатите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 07:15       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Вчера имах възможност да пробвам ПДП то и ХК П 30 като според мен Валтера е с по хубав спусък и като цяло усещането е по добро. П 30 ката много ми харесва, но не мога да си изкривя душата. И по темата за 1500 лв колкото приблизително струва всеки модерен пистолет Пдп е много много добър избор за служебно оръжие. Мога да кажа че този път ръководството на полицията е уцелило с избора. Не знам дали са правени предварително някакви тестове или не , но е факт че са уцелили в 10 ката.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 09:15       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Zdravkovichev написа:
Вчера имах възможност да пробвам ПДП то и ХК П 30 като според мен Валтера е с по хубав спусък и като цяло усещането е по добро. П 30 ката много ми харесва, но не мога да си изкривя душата. И по темата за 1500 лв колкото приблизително струва всеки модерен пистолет Пдп е много много добър избор за служебно оръжие.

П 30 е един от възможно най-големите кенефи на пазарЯ (един добър стрелец ми покажи да стреля с този ХК), ПДП-то също е сбъркана концепция в доста отношения... погледни с какво стрелят най-големите - с ГЛОК! Едва ли причината е щото нямат парички за нещо друго. Другото е "валтер", да, но Q5 за 5 бона, който за служебен/ работен пищов не е окей по ред причини. Като почнеш да гониш топ нивата на КУАЛ-а от 50 патрона 2 стр. по-назад - сам ще се убедиш в това, което пиша. Другото е субективна работа - удобно е/ не ми е удобно... топло ми е/ студено ми е.

След "Легиона" и ЗиГ П-365 (топ фаворитът ми за субкомпакт), TACOPS, пак на ЗиГ... предполагам ще е по-SHOOTABLE от Глок 17. Поръчали сме вече един да го тестваме... и ако наистина е окей и като качество - и 17-те почват да пътуват! Ако ще си вземам сега сбукомпакт, ми - няма да е Г 43/43Х/48... а ще е П-365.

Как да е, ако критерият за избор на едно оръжие (без значение цивилно или служебно) не ти е СТРЕЛЯНЕТО - всичко става, всичко върши работа. Дали това обаче е ТОП-а за тези пари - ми, не, не е!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 09:53       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
ubboto написа:
Zdravkovichev написа:
Вчера имах възможност да пробвам ПДП то и ХК П 30 като според мен Валтера е с по хубав спусък и като цяло усещането е по добро. П 30 ката много ми харесва, но не мога да си изкривя душата. И по темата за 1500 лв колкото приблизително струва всеки модерен пистолет Пдп е много много добър избор за служебно оръжие.

П 30 е един от възможно най-големите кенефи на пазарЯ (един добър стрелец ми покажи да стреля с този ХК), ПДП-то също е сбъркана концепция в доста отношения... погледни с какво стрелят най-големите - с ГЛОК! Едва ли причината е щото нямат парички за нещо друго. Другото е "валтер", да, но Q5 за 5 бона, който за служебен/ работен пищов не е окей по ред причини. Като почнеш да гониш топ нивата на КУАЛ-а от 50 патрона 2 стр. по-назад - сам ще се убедиш в това, което пиша. Другото е субективна работа - удобно е/ не ми е удобно... топло ми е/ студено ми е.

След "Легиона" и ЗиГ П-365 (топ фаворитът ми за субкомпакт), TACOPS, пак на ЗиГ... предполагам ще е по-SHOOTABLE от Глок 17. Поръчали сме вече един да го тестваме... и ако наистина е окей и като качество - и 17-те почват да пътуват! Ако ще си вземам сега сбукомпакт, ми - няма да е Г 43/43Х/48... а ще е П-365.

Как да е, ако критерият за избор на едно оръжие (без значение цивилно или служебно) не ти е СТРЕЛЯНЕТО - всичко става, всичко върши работа. Дали това обаче е ТОП-а за тези пари - ми, не, не е!

Знам общо взето разликата с глок и п30 затова и личния ми е глок. Пробвах п30 защото той е служебен в охрана на съдебната власт и по специално на групата охраняваща съдии. Исках да си направя за мен сравнение между 2 вече служебни пистолети в 2 те министерства. Предварително без да бях пробвал Пдп знаех че е по добър ,но просто исках на стрелбището да усетя разликата. Глок от друга страна е масово използван, защото е добър съгласен съм /затова и си купих такъв/, но това не означава да не пробваш други оръжия или да ги зачеркваш щото някой си правил куал с него. Обичам да стрелям и винаги когато имам възможност пробвам различни оръжия просто за да си направя кефа и разбира се да отчета за мен лично плюсове и минуси на съответното оръжие.
А това че харесвам глок си личи дори по еърсофт екипировката ми за тренировки в която имам и ползвам умишлено глок 17 ген 3 на умарекс ( казвам марката защото по запознатите с еърсофт ше разберат, че само те правят абсолютна реплика с лиценз на глок).

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


Последна промяна Zdravkovichev на 21 Май 2023, 10:00, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2023, 09:58       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Zdravkovichev написа:
Знам общо взето разликата с глок...

От Глок до Глок - разлика също голяма! Стринг от КУАЛ-а на Майк Панони, Бил Дрил на 10 ярда (9 метра), А-Зони по USPSA мишена за 2,50 секунди и 6 изстрела от кобур - с 19-та резултатът от един и същи стрелец ще е един, с 17-та друг, а с Г34 - гаранция значително по-добър от този с 19-та. Та, ако ще говорим за Глок - добре е да разглеждаме стандарта - Глок 17. Който принципно става за всичко, но инак не е най-добрият вариант за нищУ конкретно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer